Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia?


gianna83

Recommended Posts

Καλημέρα μελλοντικές διδυμομανούλες!!!! Βλέπω μάθατε όλες τα νέα της ΠίτερΠαν!!! Εγώ ήμουν τυχερή και της μίλησα!!!! Είναι κατενθουσιασμένη με την μπουκίτσα και το μεζεδάκι της!!! ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ!!!!!! ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ, ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!!!!!!!!

Τα δικά μου ζουζουνεύουν!!!! χιχι!!! Είναι πολύ καλά παιδάκια όμως!!! Εγώ από δω και πέρα ξεκινάω δυναμικά αγορές και εργασίες στο σπίτι - προετοιμασία για τον ερχομό των μωρών!!! Γενική καθαριότητα (χαλιά, κουρτίνες, ντουλάπες) και ετοιμασία του βρεφικού δωματίου (αγορά κουρτίνας, κουρτινόξυλου, φωτιστικών) και διακόσμησή του (τα έπιπλα τα έχουμε ήδη παραγγείλει) - και φυσικά ρουχισμό, προίκες και όλα τα σχετικά. Θήλαστρο θα αγοράσετε από τώρα? Ή θα περιμένετε την εξέλιξη των πραγμάτων??? Εμείς αποφασίσαμε να αγοράσουμε τα απαραίτητα για το πρώτο τρίμηνο που θα κοιμούνται στα καλαθάκια (δηλ. ούτε κουβερτούλες, σεντονάκια για την κούνια - μόνο την βασική προίκα της κούνιας) ούτε πολύ ρουχισμό, καθώς όλοι θα φέρουν δώρα και αναλόγως ή θα τα κρατήσεις (αν μας αρέσουν και μας λείπουν από τον εξοπλισμό μας) ή θα τα αλλάξουμε για πράγματα μεγαλύτερης ηλικίας!!! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη!!!

Σουλίτσα, είσαι θεά!!!!! Μου έκανες διάγνωση!!! Το καλό είναι ότι από τις πληροφορίες που συγκέντρωσα με την βοήθειά σου, υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες το πρόβλημα να εξαφανιστεί μετά την εγκυμοσύνη - αυτό με καίει!!! Ευχαριστώ πολύ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 983
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολες σας κοριτσια και καλη εβδομαδα!!!

σας ευχαριστω ολες για τα καλωσορισματα σας!

δεν μπηκα καθολου καθουλου το σαβ/κο γιατι βαζαμε πατωμα στο παιδικο δωματιο και επικρατουσε ενας χαμος!!! βλεπω απο πολλες που λετε για το καροτσι TFK αλλα δεν το εχω βρει στο ιντερνετ... το ακριβο της peg perego (οχι το aria) το εχει παρει καμια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική, φαντάζομαι τον ενθουσιασμό σου!!! Και εγώ είχα τρελαθεί όταν συνειδητοποίησα ότι όντως είναι τα μωράκια μου (γιατί τις προηγούμενες απαλές κινήσεις τους τις παρεξηγούσα) και ανησυχούσα που αργούσαν να με κλωτσίσουν!!! Τώρα πια γίνεται ένας χάμος!!! Ένα πάρτυ!!! Όλη την μέρα χορό και παιχνίδι είναι!!! τα γλυκούλια μου!!!!

Πόσο είσαι (ηλικία εγκυμοσύνης εννοώ, χιχι)???

Εγώ έχω παραγγείλει το pegperego aria twin, το ακριβό ποιο είναι??? εγώ δεν βρήκα άλλο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ειναι φανταστικο να τα νιωθεις!!! περιμενω και την ζουζουνα τωρα να δωσει στιγμα..... ο χθεσινος ηταν ο γιος, ειναι χαμηλα ο μικρος και εκει το ενιωσα...

το καροτσι ειναι το duette και εχει τα καθισματα μπρος πισω... αλλα διαβασα και για το TFK που λενε οτι ειναι καλο

ειμαι τωρα στη 18η εβδομαδα!!! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική, για το τικεράκι ακολούθησε τις οδηγίες που σου έδωσαν τα κορίτσια, και εγώ δυσκολεύθηκα να το βάλω (είμαι και λίγο κάρβουνο σε αυτά ...), κάντο πολλές φορές - κάποτε θα το πετύχεις!!!

Και εγώ στην 19η προς 20η εβδομάδα κατάλαβα για πρώτη φορά τα μωράκια μου!!!!

Το καρότσι αυτό (μπρος - πίσω καθισματάκια) δεν τα κοιτάξαμε καθόλου, γιατί δεν μας βολεύουν - κυρίως δεν μας χωράει στο ασανσέρ και είναι δύσκολο στις στροφές (το άλλο καρότσι δίπλα - δίπλα καθισματάκια είναι και ελαφρύ και χωράει στο ασανσέρ και ανάμεσα στις πόρτες) - στα πεζοδρόμια δεν χωράει - αλλά ποιο καρότσι σε ποιο πεζοδρόμιο χωράει ...??? πολύ φιλόξενη η πόλη μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΟΙΤΑΓΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ DUETTE ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ, ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΥΧΑΡΗΣΤΗΘΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΤΑΠΙΕΣΜΕΝΟ. ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ARIA TWIN ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ.

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΝΑ ΚΛΩΤΣΑΝΕ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν τα εχω δει ακομη ακομη απο κοντα τα καροτσια, οτι ειναι πολυ ακριβο αυτο... δεν το συζηταμε.....

αλλα με προβληματιζει εαν το aria twin χωραει στις πορτες! και η αληθεια ειναι οτι επειδη εμενα στην αυλοπορτα μου εχω εμποδια δεξια και αριστερα (κολωνα και δεντρο) θα πρεπει να μην εχει παρκαρει κανεις μπροστα για να βαζω το aria μεσα... :unsure:

φανταζομαι εαν εχω μια εικονα απο κοντα θα καταλαβω καλυτερα ποιο με εξυπηρετει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΙΧΙΧΙ!!!! Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΑΡΙΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΡΟΤΣΙΑ ΣΕ ΞΕΝΑ SIΤΕ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΔΕΝ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ. ΤΟ ΑΡΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ, ΕΛΑΦΡΥ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΡΥΧΩΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ TO DUETTE ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ. ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΗΓΑΜΕ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΡΟΣΠΕΚΤΟΥΣ. ΚΑΛΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τί ωραία είναι που αρχίσαμε ποετοιμασίες!!!εμεις αυτή τη βδομάδα βάφουμε το δωμάτιο των ζουζουνιών και συνεχίζω ακάθεκτη με τα υπόλοιπα ψώνια!

Σούλα το TFK είναι αρκετά μεγάλο όταν κλείνει γιατί γίνεται τετράγωνο. επίσης τα πορτ μπεμπε δεν είναι ειδικά να δένουν στο αυτοκίνητο αλλά μας είπαν ότι γίνεται με κάποια πατέντα. εμεις πήραμε καθισματάκια αυτοκινήτου γιατί μας αρέσουν τα ταξιδάκια και σκοπεύουμε να κάνουμε πολλές βόλτες τα μικρούλια μας! στο ιντερνετ μπορείτε να το βρείτε στο google TFK online kataloge.

η πολυκατοικία μας έχει υπερβολικά μικρό ασανσερ και κανένα καροτσάκι δεν χωράει οπότε δεν μας απασχόλησε το θέμα! θα δυσκολευτούμε πάρα πολύ στις μετακινήσεις γιατί θα πρέπει να αφήνουμε το καρότσι στο αυτοκίνητο και να ανεβάζουμε τα μωρά στο σπίτι αγκαλιά ή με τα πορτ μπεμπε :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aliky, σε ευχαριστώ πολύ. Επίσης, αν δε σου κάνει πολύ κόπο,μπορείς να μου πεις τις διαστάσις του καροτσιού κλειστό, γιατί δεν έχουμε και κανένα τεράστιο αυτοκίνητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια δευτερη φορα γινομαι μανουλα κ αυτο το πραγμα με τους μήνες δεν προκειται ποτε να το καταλάβω. Εγώ που παω για 25η εβδομάδα τι λεω οτι ειμαι δηλαδη 6 μηνών? ξερει καμιά σας? εδω στο φορουμ που εψαξα μπερδευτικα ακομα περισσοτερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μολις γυρισα απο το γιατρο!!ειμαστε και οι τρεις μας μια χαρα!οι εξετασεις μου πολυ καλες αλλα το κυριοτερο τα κοριτσακια μας ειναι πολυ καλα.η μια ειναι 730 γρ. και η μικρουλα 670 γρ. η διαφορα του βαρους ειναι φυσιολογικη μου ειπε ο γιατρος μιας και εμεις λογω του ενος πλακουντα εχουμε συνεχως το αγχος της υποκλοπης (να μεγαλωνει δλδ το ενα μωρο εις βαρος του αλλου).ανυσηχητικη διαφορα ειναι απο 150 γρ και πανω.ουφ ευτυχως!!!καθε φορα μου κοβονται τα ποδια μεχρι να ακουσω το "παμε πολυ καλα" απο το γιατρο!σε ενα μηνα θα παω παλι.εσας καθε ποτε σας βλεπει ο γιατρος σας;;

zetoyla εγω ξερω και απο το γιατρο μου και απο της αδερφης μου το γιατρο οτι μηνα αλλαζεις την ημερομηνια που ειχες τελευταια περιοδο.εγω πχ ειχα τελευταια περιοδο 17 Οκτωβριου και ετσι καθε 17 αλλαζω μηνα. γιατι καθε μηνας μπορει να εχει παραπανω εβδομαδες απο 4 (καποιες μερες).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thanks κοριτσακιααααααα. Λιονταράκι τελεια τα κοριτσακια σου. Ποσο εισαι τώρα κ ξεχνάω? αντε Γιάννα κοντευεις να μπεις κ εσυ στην τελική ευθεια ε? Αχ τι τελεια κοριτσακια. Τωρα ωραια τα λεμε μετα δεν ξέρω αν θα εχουμε χρονο να τα λεμε χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai zetoula mou exei minei i oura pou lene kai den antexo anipomono

poli na paro agkalitsa ta sporakia mou kai eimai kai periergi na do ti fatsoules tha exoun :P den mporeis na fantasteis poses fores ta oneireftika !!!!!

fisika tora oso perna o kairos diskolevoun ta pragmata kourazome poli eukola les kai eimai gria kai olo to vradi san zvoura eimai alla xalali tous.

koritsia vgalane tin mpoukitsa tis piterpan?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, πού είστε σήμερα?

σούλα δυστυχώς έχω χάσει το φυλλάδιο από το καρότσι που έχει τις διαστάσεις και το καρότσι μας δεν το έχουν στείλει ακόμη να το μετρήσω. όταν έρθει θα το μετρήσω και θα σου πω.

γιάννα κι εγω τα ίδια. καταλαβαίνω πώς νιώθει η 3η ηλικία :laugh: με 5 βήματα με πονάει η μέση και το βράδυ περνάω πολύ δύσκολα. χθες στις 5 κοιμήθηκα πάλι :S

επίσης εδω και 2-3 εβδομάδες έχω απίστευτη δυσπεψία και καούρες όσο λίγο κι αν φάω. ξαπλώνω και νομίζω ότι μου ανεβαίνει το φαγητό (σορυ για την αηδία) ακόμη και πολλές ώρες μετάτο φαγητό. έχω πεθάνει από την πείνα, τρώω ελάχιστα και πάλι τίποτα. κάνει να πάρουμε κανένα χάπι, σιμέκο ή κάτι τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΟΥΡΕΣ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΑΥΞΑΝΟΝΤΑΙ!!! ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 25η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 10 ΚΙΛΑ!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΕΙΣ!!!

ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πίστεψέ με καλύτερα τα κιλά παρά αυτή η ταλαιπωρία, το μισό βράδυ όρθια το βγάζω! άσε που κι εγω ακριβώς 10κιλά έχω πάρει γιατί μπορεί να μη τρώω πολύ φαγητό αλλά δεν έχει περάσει όυτε μια μέρα που να μη φάω γλυκό :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΑ ΤΙΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΕΣ ΠΡΟΣΕΧΩ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ Η ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑΡΑΞΩ ΟΤΙ ΓΛΥΚΟ ΒΡΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ!!! ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΜΩ ΛΙΓΟ!!!!

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας κ απο μενα!!!

χτες που πηγα στο γιατρο και ζυγιστηκα ειναι 66κιλα. 13 πανω απο αυτα που ξεκινησα την εγκυμοσυνη!!ειμαι 25w και 2d ακομα!!βεβαια ο γιατρος μου ειπε οτι μην περιμενω να παρω τα κιλα που παιρνει μια εγκυος με ενα παιδι!φανταστειτε απο δω και περα τι θα γινει.

οσο για το βραδυνο υπνο....δραμα.λυπαμαι τον αντρουλη μου που τον ταλαιπωρω κ αυτον.σκεφτομαι να του πω να παει να κοιμηθει στον καναπε για να μην τον τρελαινω με τις αυπνιες μου αλλα δεν μπορω να κοιμηθω μακρια του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κι εγω την άλλη βδομάδα θα κάνω την καμπύλη και έχω άγχος και για τη διαδικασία και για το αποτέλεσμα γι΄ αυτό και από σήμερα σταματάω τα γλυκα! ελπίζω να μην είναι αργά!!!

πάντα ήμουν πολύ συγκρατημένη με το φαγητό και πριν την εγκυμοσύνη δεν είχα περάσει ποτέ τα 50, τώρα αντικρίζω για πρώτη φορά τα 60! νομίζω όμως ότι δεν έχουμε πάρει πολλά για δίδυμη εγκυμοσύνη. εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου μόνο η κοιλιά μου είναι τεράστια οπότε νομίζω ότι θα φύγουν εύκολα μετά. ελπίζω δηλαδή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...