Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ???????????


Recommended Posts

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ! :P

ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΠΩΣ (ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ)ΗΡΘΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΥΚΛΟ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ(ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΛΑ!!!).ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΝΑΜΕ ΕΡΩΤΑ ΟΟΟΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΙΣ 12/1....ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΠΑΛΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΠΡΟΦΙΛ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΑΤΟΓΡΑΦΗΜΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...

ΑΛΛΑ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ????ΤΙ ΕΙΝΑΙ???ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ?ΠΟΝΑΕΙ? :blink::blink::blink:

ΤΟ ΞΕΡΩ, ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΤ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΠΤ..ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΗΜΕΡΗ :dry:

SORRY ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ...ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy μου απ οσα γνωριζω αν και δεν εχω κάνει ειναι μια εξεταση κατα την οποια σου ριχνουν καποιο υγρο στις σαλπιγγες και καθαριζουν με αποτελεσμα μετα να ειναι πολυ πιο ευκολο να μεινεις έγκυος.Θεωρειται θεραπευτικη μεθοδος κι οσες κοπελες το εχουν κανει αν δε συνετρεχαν κι αλλα προβληματα μεσα στο επομενο 3μηνο μειναμε εγκυουλες.Δεν ποναει ιδιαιτερα,σαν πονοι περιοδου ειναι και μετα ισωσ να εχεις λίγο αιμα,γι αυτο καλο θα ηταν να εχεις και καμια σερβιετα μαζι.Γινεται σε μεγαλα νοσοκομεια πχ ιασω και κοστιζει 250-300 ευρω.

Καλή επιτυχία κουκλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και Καλή Χρονιά.Έχω κάνει την σαλπιγγογραφία σχετικά πρόσφατα και μπορώ να σου δώσω κάποια στοιχεία.Είναι μία εξέταση διαγνωστική και όχι θεραπευτική μέθοδος.Εγώ την έκανα τον περασμένο Μάρτιο στο Λητώ και μου κόστισε 140 ευρώ.Είναι προτιμότερο σε ένα σταθερό κύκλο 28 ημερών να γίνεται από την 9η-11η μέρα του κύκλου.Δεν θα την χαρακτήριζα επώδυνη αλλά μάλλον ενοχλητική.Η ενόχληση οφείλεται κυρίως στο σκιαγραφικό υγρό που χρησιμοποιείται για να ελεγχθεί η κατάσταση των σαλπίγγων.Αυτή η μέθοδος όπως και το γυναικολογικό υπερηχογράφημα,το ΠΑΠ αλλά και το ορμονολογικό προφίλ είναι οι αρχικές εξετάσεις για την διερεύνηση των αιτίων της υπογονιμότητας.Βασικό βέβαια ρόλο παίζει και το άγχος που πίστεψέ το δρά πολλές φορές ανασταλτικά.Καλή επιτυχία και γρήγορα με ένα παιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy καλησπερα εγω εκανα σαλπιγκογραφια πριν 3 χρονια αλλα δεν πονεσα καθολου,νομιζω πως πονας αν οι σαλπιγγες ειναι βουλομενες πραγμα που δεν στο ευχομαι,πηρα αντιβιωση μετα δινουν παντα οι γιατροι κ οικονομικα μου στοιχησε τοτε 40 ευρω... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σοθ και Καλή Χρονιά

έκανα σαλπιγγογραφία περισυ το Μάρτιο. Την έκανα στο Ιασώ και πλήρωσα 165 €.

Όπως είπαν κ τα κορίτσια είναι διαγνωστική μέθοδος. Δηλαδή ελέγχοθν κατα πόσο οι σάλπιγγες είναι ανοικτές και αν η μήτρα έχει σωστή κατασκευή. Μπορεί να γίνει βέβαια και θεραπευτική γιατί αν υπάρχει μικρό πρόβλημα με το υγρό που περνάει καθαρίζουν οι σάλπιγγες αλλά μιλάμε για μικρό προβλημα ομως.

Γίνεται απο την 9η ως την 11η μέρα τοθ κύκλου (για΄να μην υπάρχει ενδεχόμενο εγκυμοσύνης μιασ και είναι ακτινοβολία).

Πριν την εξέταση παίρνεις buscopan για να μην πονάς.

στη διάρκεια της εξέτασης σοθ βάζουν ένα υγρό και τραβάνε ακτινογραφίες για να δουνε αν περασε τις σάλπιγγες.

Εγω προσωπικά δεν πόνεσα- φαντάσου μετα την εξέταση πηγα για καφε χαχαχααχχαχα

Μετα παιρνεις αντιβίωση για 2 μερες προληπτικά. Μπορεί να εχεισ λιγο αιματακι αλλα ειναι φυσιολογικό.

Πάντως είναι βασική εξέταση- και το αποτέλεσμα της καθοριστικό μπορώ να πω για το τι δρόμο θα ακολουθηθεί για την γονιμοποίηση

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προετοιμασία:

Η εξεταζόμενη θα πρέπει να βρίσκεται από την 7η έως και τη 10η ημέρα του κύκλου.

Δύο μέρες πριν και δύο ημέρες μετά την εξέταση, η εξεταζόμενη θα πρέπει να πάρει VIBRAMICIN 100mgr ανά 12ωρο. Το πρωί της εξέτασης θα πρέπει να πάρει δύοBuscopan (ένα όταν ξυπνήσει και ένα πριν έρθει για την εξέταση).

Όταν η εξεταζόμενη έχει γλαύκωμα δεν επιτρέπεται να πάρει τα BUSCOPAN.

Εάν υπάρχουν οδηγίες από τον γυναικολόγο της, θα τις ακολουθήσει κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ!165 ΕΥΡΩ!!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ!2 ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ..ΠΗΡΑ..BUSCOPAN ΟΠΩΣ MOY EIXAN ΠEI!

ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!ΦΟΡΕΣΑ ΜΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΣΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΕΒΑΤΙ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟΥ!ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΕΙΧΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΑ STANTS GIA TA PODIA!!MAZEYONTAI 3-4 ΒΟΗΘΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΣΕ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΜΕ ΒΕΤΑΝΤΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΟΙ ΤΡΥΠΩΝΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΙΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ!ΤΟΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ...ΧΥΝΕΤΑΙ..ΤΟ ΥΓΡΟ ΣΚΙΑΓΡΑΦΗΣΗΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΕΜΙΖΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ (μητρα σαλπιγγες..κ.λ.π)ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΝΑ ΣΕ ΣΚΑΝΑΡΕΙ ΤΟ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΚΟ!!!ΕΝΟΙΩΘΑ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΚΡΑΜΠΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΣΠΑΣΜΟΔΙΚΑ!ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ..ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΝΙΕΜΑΙ!!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ..ΦΥΣΙΚΑ ΕΣΦΙΓΓΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!ΤΕΛΙΚΑ..ΠΟΝΟΥΣΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΕΝΤΕΛΩΣ!!ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ!ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΡΟΖ!φΥΣΙΚΑ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΒΟΥΛΩΣΕ!!ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΗ!ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑΝ ΤΟΟΣΟ ΠΟΛΥ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΡΟΜΑΞΩ..ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΡΑ..ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ!!ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ VIBRAMICIN ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ!GOOD LUCK!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ!165 ΕΥΡΩ!!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ!2 ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ..ΠΗΡΑ..BUSCOPAN ΟΠΩΣ MOY EIXAN ΠEI!

ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΑΝ ΚΑΙ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!ΦΟΡΕΣΑ ΜΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΡΟΜΠΑ ΚΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΣΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΕΒΑΤΙ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΚΟΥ!ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΕΙΧΕ ΤΟΥΣ ΕΙΔΙΚΑ STANTS GIA TA PODIA!!MAZEYONTAI 3-4 ΒΟΗΘΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΤΣΕΚΑΡΟΥΝ ΣΕ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΜΕ ΒΕΤΑΝΤΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΣΥΡΙΓΓΑΣ!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΟΙ ΤΡΥΠΩΝΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΙΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ!ΤΟΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ...ΧΥΝΕΤΑΙ..ΤΟ ΥΓΡΟ ΣΚΙΑΓΡΑΦΗΣΗΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΕΜΙΖΕΙ ΟΛΗ ΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ (μητρα σαλπιγγες..κ.λ.π)ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΝΑ ΣΕ ΣΚΑΝΑΡΕΙ ΤΟ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΚΟ!!!ΕΝΟΙΩΘΑ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΚΡΑΜΠΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΣΠΑΣΜΟΔΙΚΑ!ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ..ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΝΙΕΜΑΙ!!!!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ..ΦΥΣΙΚΑ ΕΣΦΙΓΓΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!ΤΕΛΙΚΑ..ΠΟΝΟΥΣΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ ΕΝΤΕΛΩΣ!!ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ!ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΡΟΖ!φΥΣΙΚΑ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΒΟΥΛΩΣΕ!!ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΥΧΕΡΗ!ΑΛΛΕΣ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑΝ ΤΟΟΣΟ ΠΟΛΥ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΤΡΟΜΑΞΩ..ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΡΑ..ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ ΑΓΝΟΩΝΤΑΣ!!ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ VIBRAMICIN ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ!GOOD LUCK!

AA ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΟΡΘΙΑ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninina xristina k katrina sas euxaristw polu gia ton xrono sas.den eimai ka8olou fovitsiara,apla 8elw na 3erw ta panta prin apo authn thn e3etash!elpizw ola na pane kala k suntoma na 3anameinw egkuos...meta apo thn apovolh exw apogohteutei polu k oso pernane oi mhnes niw8w oti den prokeitai na mou sumvei kati euxaristo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μου, απο τη στιγμή που είχες στο παρελθόν σύλληψη αποκλείεται οι σάλπιγγες σου να είναι κλειστές..... οπότε μην αγχώνεσαι κοπέλα μου.

Εγώ προσωπικά την έκανα γιατι 4 χρόνια που προσπαθώ έχω δει θετικό τεστ... μονο στα ονειρα μου.

και μου είχε κολλήσει οτι εχω φραγμενες σάλπιγγες... αλλά τελικά δεν είναι εκει το πρόβλημα ... μια χαρά είναι οι σαλπιγγούλες μου...

αν νομίζεισ οτι θα ξεαγχωθείς κάνε την σαλπιγγογραφία αν κ οπως σου ειπα παραπάνω δεν νομιζω οτι υπάρχει λόγος. μίλα κ με το γιατρό σου...

καλή επιτυχία και σύντομα με ευχάριστες ανακοινώσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα και εγω την εκανα την εξεταση και χρειαστηκε να κανω

διαστολη τραχηλου διοτι δεν περνουσε το σπερμα...μετα εμεινα εγκυος αλλα το εχασα λογω θρομβοφιλιας και τωρα ξαναπροσπαθω αντε το 2010 να μας φερει γουρι και μωρακια.εσενα τι σου βρηκανε τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to mono pou 3erw einai oti..emena eixe fra3ei oloklhrh h aristerh salpigga..kai o pio pi8anos logos htan oi duo apovoles pou eixa kai ekana apo3esh!tosa xronia den eixa idea ti mou sumvainei!mono me auth thn e3etash 3eka8arise to topio!o giatros mou me evale sth diadikasia ka8e mhna na kanw yperhxo(an eixa worrh3ia aristera..8a eprepe na exw apoxh giati uparxei kindunos e3wmhtriou!!an eixa worrh3ia sth de3ia..tote 8a mporousa eleu8era na kanw!!3 mhnes eixa aristera!!!ena mhna den phga sto giatro kai den h3era!!ee auto to mhna emeina egkuos!!)H allh lush pou mas eixe proteinei an kai den einai htan kai yper..htan e3wswmatikh!htan na kanw to February!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CAPY ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ. ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΗ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΒΟΛΗ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΓΩ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΠΗΓΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΕΓΩ ΠΌΝΕΣΑ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΥΓΡΟ. ΕΝΟΙΩΣΑ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΑΧΑ. ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥΠΟΔΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΥΣΕΙΣ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax euxaristw pou moirazeste tis empeiries sas mazi mou koritsia! :P

shmera mou her8e h periodos opote aurio 8a epikoinwnisw me ton giatro mou gia na kleisw rantevou gia tis e3etaseis...elpizw ola na pane kala....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕΝΑΤΑ71 έγραψε:

ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΗ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΒΟΛΗ.

Αυτό που λες με ενδιαφέρει.

Γιατί σαλπιγγογραφία σε αυτήν την περίπτωση; Με ποια λογική;

Απ' ότι ξέρω, η εξέταση αυτή γίνεται όταν δεν υπάρχει διαπιστωμένη εγκυμοσύνη μετά από προσπάθειες για αρκετό καιρό.

Γίνεται και σε άλλες περιπτώσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukla mou o giatros ap oti mou eipe thn salpiggografia thn kanoume logw apovolhs pou eixa sto parel8on.8eloume na eleg3oume an leitourgoun kala oi salpigges k an uparxei kapoia flegmonh meta apo thn apo3esh.auta mou eipe mono.otan milhsw mazi tou 8a ton rwthsw perissotera k 8a se enhmerwsw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Καλή Χρονιά με ένα γερό μωράκι!

Εγώ έκανα σαλπιγγογραφία στο Ιασώ πλήρωσα 165€ και δεν πόνεσα καθόλου επειδή και οι δυο σάλπιγγες ήταν κλειστές και μάλιστα υδροσάλπιγγες. Τώρα είμαι έγκυος στον 8ο μήνα με ivf.

Kαλή επιτυχία είναι πολύ σημαντική εξέταση να την κάνεις οποσδήποτε βοηθάει και να λύθουν τυχόν μικρες συμφήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και απο μένα!Εγω έκανα σαλπιγ...στο Μητέρα τον Νοέμβριο.Πλήρωσα 165 ευρ.Την έκανα γιατι προσπαθούσαμε πολύ καιρό για μπεμπε χωρίς αποτέλεσμα.Μπορώ να πω οτι πόνεσα πολύ την ώρα που μου έβαλαν το υγρό.Αλλά μόλις τελείωσε τελείωσε και ο πόνος, μετά πήγα για καφέ!Το αποτέλεσμα ήταν εντάξει.Οπότε αφου πέρασαν και τρεις μήνες χωρίς αποτέλεσμα, τώρα τον άλλο μήνα πάμε για εξωσωματική!Εύχομαι να κάνεις την εξέταση και να είναι όλα εντάξει.Ετσι θα ξέρεις μετά τι πρέπει να κάνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera !!!

ekleisa rantebou thn deutera.oles autes tis meres trexw me ton antroulh mou gia e3etaseis..ouf...kourasthka...

8elw mono na 3erw ti provlhma exoume etsi wste na to antimetwpisoume.shmera arxisa na pernw antibiwsh gia 4 meroules.

sas euxaristw polu koritsia...eiste glukes!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukles telika to ekana shmera to prwi k phra k ta apotelesmata amesws!!!

ola kala!!! :cheer:

4 meres prin phra antiviwsh,12 wres prin den eprepe na faw tipota.3aplwsa k ta eida ola giati evlepa thn antanaklash apo to mhxanhma pou eixa apo panw mou!anoi3ane ton kolpo mou me 1 diastolea,valane iwdio,meta valane 1 psalidi opou kati kopsane gia na mpei eukolotera h surigga.ena tsimpimataki eniwsa(ligo entono mporw na pw)telos h surigga me to skiagrafiko pou tous eixa paei.otan eniwsa to ugro na mpainei ponesa ligo,san ponous periodou...vgalane tis aktinografies,o giatros me ka8arise me gazes eswterika opou eixa aimataki k meta hmoun etoimh na fugw!twra exw ligo aimataki k foraw servieta.se 3 meres mporw na er8w se epafh(mias k 8a einai k oi gonimes meres mou)xixixi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια!!! Βουρ στο ψητό σε 3 μέρες!! Οι πιθανότητες για σύλληψη μετά από σαλπιγγογραφία αυξάνουν! Τουλάχιστον έτσι λένε!!!

Μακάρι σε λίγες μέρες να'χεις ευχάριστα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...