Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι χρειάζεται ένα μωρό;


Recommended Posts

Καλημέρα!Είμαι στην 10η εβδ και περιμένω τρίδυμα.Θα ήθελα να μου πείτε τι χρειάζεται ένα μωρό(x 3 στην περίπτωση μου :P ).Επίσης συμβουλές για το τι σας φάνηκε εσάς χρήσιμο και τι όχι.

Θα με βοηθήσετε πολύ γιατί είμαι ανίδεη :(

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας χρειαχονται την αγαπη σου Χ3. Μετα την αγαπη και την προσοχη και την βοηθεια του μπαμπα τους Χ3. Αμα πας σε οποιοδηποτε μεγαλο καταστημα θα σου δωσουν λιστα. Απο κει αφαιρεις τα μισα- γιατι πρακτικα ειναι αχριστα...και αναλογος. ΠΧ εμενα δε μου φανικε ποτε χρισημος ενας θερμαντηρας μπιμπερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για παράδειγμα στα ρούχα.Θα γεννήσω καλοκαίρι.Τι πρέπει να πάρω και σε ποια ποσότητα;

Έπιπλα.Σίγουρα τρεις κούνιες.Πόσες αλλαξιέρες όμως;Το λίκνο και η καλαθούνα θα μου φανούν χρήσιμα;Πόσο καιρό μπορεί να κοιμηθεί μέσα σε αυτά το μωρό;

Τέτοιες απορίες έχω :dry: Πολλές :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ & ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:

-ΑΠΟ ΕΠΙΠΛΑ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ,ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ.ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΙΚΑΣ ΤΟΥΣ(ΣΤΡΩΜΑΤΑ,ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ,ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ)

-ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ,ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΜΙΚΡΕΣ & ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΟΠΕΤΣΕΤΕΣ,ΠΑΝΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΚΟΥΒΕΡΤΑΚΙΑ (ΠΑΠΛΩΜΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ),ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ & ΝΑ ΜΗ ΛΕΡΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ

-ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΕ ΚΟΝΤΟ & ΜΑΚΡΥ ΜΑΝΙΚΑΚΙ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΑΡΧΗ,ΠΟΛΥ ΜΕ ΒΟΛΕΨΑΝ & ΤΑ ΦΟΥΣΤΑΝΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΣΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ,ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ & ΜΕΡΙΚΑ ΠΥΤΖΑΜΑΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ,ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ & ΑΛΛΑ ΡΟΥΧΑ.

-ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΗΡΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΤΗΣ CHICCO ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΑΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ,ΠΙΠΙΛΕΣ (ΤΗΣ ΝUK ΜΕ ΒΟΛΕΨΑΝ),ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΖΕΣΤΟ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗ ΣΚΟΝΗ & ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΑΛΑ..ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΛΕΥΕΣΑΙ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ.ΒΡΑΣΤΗΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΑΖΕΙΣ ΝΕΡΑΚΙ & ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΡΜΟΣ ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΑΖΕΙΣ ΝΕΡΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ..

-ΚΑΛΑΘΑΚΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ(ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ & ΣΑΜΠΟΥΑΝ 2 ΣΕ 1 ΤΑ ΦΙΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΑΓΜΑ,ΨΑΛΙΔΑΚΙ & ΝΥΧΟΚΟΠΤΗΣ-ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΔΕΝ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 40 ΜΕΡΕΣ-ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ & ΜΠΑΜΠΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ,ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ,ΛΕΚΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΠΙΚΟ ΠΛΥΣΙΜΟ,ΠΑΜΠΕΡΣ & ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΙΛΑ,ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙΑ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ & ΑΠΟΦΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΥΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΥΤΟΥΛΑ-ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟΝ ΟΤΡΙΖΑΛΙΝ,ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ )

-ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΡΙΠΛΟ!!!ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΡΗΛΑΞ.ΑΠΟ ΤΙΣ 30 ΜΕΡΕΣ & ΜΕΤΑ ΠΑΡΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΡΗΛΑΞ,ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ & ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ..ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΙΖΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ & ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ..

& Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ:ΠΟΛΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!!ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΜ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Καταρχας χρειαχονται την αγαπη σου Χ3. Μετα την αγαπη και την προσοχη και την βοηθεια του μπαμπα τους Χ3. Αμα πας σε οποιοδηποτε μεγαλο καταστημα θα σου δωσουν λιστα. Απο κει αφαιρεις τα μισα- γιατι πρακτικα ειναι αχριστα...και αναλογος. ΠΧ εμενα δε μου φανικε ποτε χρισημος ενας θερμαντηρας μπιμπερο.

Πήγα σε ενα μαγαζί με βρεφικά,δεν μου έδωσαν λίστα και η υπάλληλος ήταν ιδιαίτερα ειρωνική.Τελοσπάντων,υπάρχουν και άλλα.

Την αγάπη και την προσοχή μας την έχουν ,πριν καν την σύλληψη τους.Τα περιμέναμε πολύ καιρό ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΤΟΥ ΛΗΤΩ(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΗΓΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ,ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ) www.letoshop.gr & ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ & ΤΙΜΕΣ..

Α, & ΜΠΑΝΑΚΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψώ μου να'σαι καλά!Ήσουν κατατοπιστικότατη.Σκέφτομαι να μην πάρω καλαθούνες ή λίκνο.Λέω να τα βάλω απο την αρχή στις κούνιες τους και να τοποθετήσω στο δωμάτιο τους έναν καναπέ-κρεβάτι για να κοιμόμαστε ανα βάρδιες. ;)

Απο καρότσια δεν ξέρω καθόλου τι παίζει στα τρίδυμα. :S Είχα δει πριν χρόνια στο δρόμο τριδυμοκαροτσάκι που το ένα μωρό ήταν πίσω απο το άλλο :woohoo:

Καμιά εταιρεία με καλά παιδικά καθίσματα αυτοκινήτου έχετε να μου προτείνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

-ΑΠΟ ΕΠΙΠΛΑ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ,ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ.ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΠΡΟΙΚΑΣ ΤΟΥΣ(ΣΤΡΩΜΑΤΑ,ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ,ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ)

-ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ,ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΜΙΚΡΕΣ & ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΟΠΕΤΣΕΤΕΣ,ΠΑΝΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΚΟΥΒΕΡΤΑΚΙΑ (ΠΑΠΛΩΜΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ),ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ & ΝΑ ΜΗ ΛΕΡΩΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ - ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ, ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΧΡΙΣΤΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΡΙΑ ΜΩΡΑ

ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΠΑΡΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΤΑ ΑΛΛΑΖΕΙς ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΗΝΟ.

-ΠΟΛΛΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΜΕ ΚΟΝΤΟ & ΜΑΚΡΥ ΜΑΝΙΚΑΚΙ ΠΟΥ ΚΟΥΜΠΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΑΡΧΗ,ΠΟΛΥ ΜΕ ΒΟΛΕΨΑΝ & ΤΑ ΦΟΥΣΤΑΝΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΔΟΝΙ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΣΤΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ,ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ,ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ & ΜΕΡΙΚΑ ΠΥΤΖΑΜΑΚΙΑ ΓΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ,ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ & ΑΛΛΑ ΡΟΥΧΑ.

ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙς ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΡΟΥΧΑ.ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΚΟΝΤΙΜΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΑΝΙΚΑ ΟΛΟΣΟΜΑ

-ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΗΡΑ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΤΗΣ CHICCO ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ ΑΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ,ΠΙΠΙΛΕΣ (ΤΗΣ ΝUK ΜΕ ΒΟΛΕΨΑΝ),ΘΕΡΜΑΝΤΗΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΖΕΣΤΟ ΤΟ ΝΕΡΑΚΙ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗ ΣΚΟΝΗ & ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΑΛΑ..ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΛΕΥΕΣΑΙ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ.ΒΡΑΣΤΗΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΑΖΕΙΣ ΝΕΡΑΚΙ & ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΡΜΟΣ ,ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΑΖΕΙΣ ΝΕΡΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ..- ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΠΑΡΕ ΓΥΛΙΝΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΥΓΥΕΙΝΑ ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ- ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΣΧΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ- ΕΔΩ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΚΑΝΕ ΚΟΛΙΚΟΥΣ.

-ΚΑΛΑΘΑΚΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ(ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ & ΣΑΜΠΟΥΑΝ 2 ΣΕ 1 ΤΑ ΦΙΣΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΑΓΜΑ,ΨΑΛΙΔΑΚΙ & ΝΥΧΟΚΟΠΤΗΣ-ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΔΕΝ ΚΟΒΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 40 ΜΕΡΕΣ-ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ & ΜΠΑΜΠΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ,ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΙ,ΛΕΚΑΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΠΙΚΟ ΠΛΥΣΙΜΟ,ΠΑΜΠΕΡΣ & ΠΟΛΛΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΙΛΑ,ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙΑ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ & ΑΠΟΦΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΥΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΥΤΟΥΛΑ-ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟΝ ΟΤΡΙΖΑΛΙΝ,ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑ ) ΤΟΝ ΑΠΟΦΡΑΚΤΗΡΑ ΜΥΤΗς ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΝΩΜΗ ΩΡΛ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙς ΑΚΟΜΑ. ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΕΙς ΝΑ ΧΡΟΣΗΜΟΠΟΙΕΙς ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕς ΜΗΞΕς ΑΛΛΙΩς ΚΙΝΔΗΝΕΥΕΙς ΝΑ ΞΥΡΑΝΕΙς ΤΗΝ ΜΥΤΟΥΛΑ. ΣΑΜΠΟΥΑΝ 2 ΣΕ ΕΝΑ ΠΑΛΗ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΙς 40 ΜΕΡΕΣ ΑΣΕ ΤΙς ΠΡΟΛΥΨΕΙΣ. ΑΦΕΝΟς ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙς ΓΑΝΤΙΑ ΟΥΤΩς Η ΑΛΛΩς ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΤΑ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΙς ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΜΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗς ΑΦΗΣ-

-ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ,ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΡΙΠΛΟ!!!ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΘΙΣΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΡΗΛΑΞ.ΑΠΟ ΤΙΣ 30 ΜΕΡΕΣ & ΜΕΤΑ ΠΑΡΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΡΗΛΑΞ,ΘΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ & ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ..ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΙΖΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ & ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ..

& Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ:ΠΟΛΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!!ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΠΜ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις εχουμε 2 καρεκλακια ενα σε καθε αυτοκιτηνο- εχω Britax το οποιο θεορω το καλυτερο κατ'εμε και σφαλες πολυ δεν θυμαμαι το μπντελο ειναι αυτο με τον μειωτηρα και μπορει να χρισημοποιηθει απο τη γεννηση - εχει γυρω στα 250 ευρω.και ενα της κικο παλη με μειωτηρα γυρω στα 150 ευρω επισης με βολεψε πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ Η RECARO ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ,ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΤΑ 9 ΚΙΛΑ & ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ(ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΑΡΟΤΣΙΟΥ & ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΑΠΟ 0 ΜΕΧΡΙ 9 ΚΙΛΑ )ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΕΤΟΙΟ...

ΤΟ ΛΙΚΝΟ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΑΧΡΗΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ & ΜΕΤΑ ΣΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΧΩΡΟ,Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ & ΔΕ ΧΩΡΑΝΕ..ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΑ ΚΡΕΒΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΕΚΕΙ..

Α, ΘΥΜΗΘΗΚΑ 2 ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ:ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΤΗΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΦΛΙΣ ΑΠΑΛΗ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΧΟΥΖΟΥΡΙ..ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΥ ΚΟΥΝΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!!!ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΣΟΥ!!!

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΤΑΙΖΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΝΑ ΡΕΦΤΟΥΝ & ΣΤΑ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΑ 2 ΠΟΔΙΑ ΑΠΟ 1 ΜΕ 2 ΤΟΜΟΥΣ ΕΓΚΥΚΛΟΠΑΙΔΕΙΑΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΛΙΣΗ 30 ΜΟΙΡΩΝ..ΘΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΕΤΣΙ.& ΝΑ ΤΑ ΤΑΙΖΕΙΣ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΜΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΩΝ 2 ΩΡΩΝ ΑΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙΣ ΜΠΟΥΚΑΛΙ,ΟΧΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ 2 ΩΡΕΣ..ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΟΠΟΤΕ ΠΕΙΝΑΝΕ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙΝΑΝΕ & ΣΥΝΕΧΕΙΑ..ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ..& ΕΧΕΙ & ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΝ ΗΔΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia μάλλον για τα περισσότερα θα πάει ο σύζυγος,γιατι δεν θέλω να τα πάρω πολύ νωρίς αλλά θα ''βαρύνω''γρήγορα.Σκέφτομαι και τις αγορές μέσω ίντερνετ.

Το καθισματάκι θα το ψάξουμε πολυ.Θα πάρω τρία και θα τα βάλουμε στο δικό μου αυτοκίνητο που είναι μεγαλύτερο.Ε δεν λέει να πάρουμε 6 καθισματάκια( :laugh: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχιχιχ. Καλα θα κανεις και θα τα αφισεις προς το τελος. Κοιτα για αγορες μεσω ιντερντρ εγω που χωνιζω πολυ...για ρουχαλακια ΟΚ, αλλα για τετοια πραγματα θα πρεπει να τα δεις πρωτα απο κοντα. Παντως συμφερει αρκετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψώ πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου,ευχαριστώ :kiss:

Μπήκα στο σαιτ που μου έστειλες και είδα δυο είδη καθισμάτων για το αυτοκίνητο.Τα κλασσικά,που χρησιμοποιούν και μεγαλύτερα παιδάκια και κάποια σαν καλαθάκι με χερούλι που έχω δει μόνο σε μωράκια(εκτός αυτοκινήτου,στο δρόμο).Αυτό εννοείς απο 0-9 κιλά;Δεν μπορώ να πάρω μεγάλα απο την αρχή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ..ΕΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΦΥΓΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ κ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ,ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΚΡΑΤΑΓΑ ΠΙΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙ!!!ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΟΛΙΚΗ Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ Η ΕΝΑ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΟΤΑΝ ΦΥΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ..ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΙΚΡΟ ΚΑΘΙΣΜΑ & ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙΣ..ΟΠΟΤΕ ΠΑΡΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ!!

ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΡΙΔΥΜΑ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυψώ μάλλον θα καταλίξω στα πορτ μπεμπέ που θα χρησιμοποιήσουμε απο την αρχή.Ξέρεις,σκέφτομαι και τα χρήματα.Προτιμώ να δώσω τα χρήματα που θα έδινα για κάποιο αντικείμενο που δεν θα πολυχρησιμοποιούσαμε(εις τριπλούν πάντα :P )για να κάνω κάτι πιο ιδιαίτερο στα δωμάτια κάποια τεχνοτροπία ίσως.Κάτι που θα χαρούν τέλοσπάντων.

Νιώθω πολύ χαρούμενη!Ανυπομονώ να τα αγκαλιάσω και συγκινούμε που μετά απο τόσες δυσκολίες θα γίνω μανούλα.Ονειρεύομαι,βλέπω βιντεάκια με τρίδυμα και φαντάζομαι τα δικά μου.Τα περιμένω με πολύ λαχτάρα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα μπραβο που θα κρατησεις και τα τρια. Ολα καλα να σου πανε μεχρι το τελος. Θα εχει πολυ γελιο παντως τρια κουκλια μαζεμενα!!!

Τα καρεκλακια στην αρχη θα τα βαλεις αναποδα να κοιτανε. Αυτο της Βριταξ που εχω εχε3ι εναν πολυ καλο μειωτηρα και 5 θεσεις ανακλησης οποτε ο μικρος ηταν σχεδον ξαπλα, και αφου ηταν και αναποδα δεν υπηρχε κανενα κινδινος για το κεφαλακι του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

erwlia έγραψε:

Καλυψώ πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σου,ευχαριστώ :kiss:

Μπήκα στο σαιτ που μου έστειλες και είδα δυο είδη καθισμάτων για το αυτοκίνητο.Τα κλασσικά,που χρησιμοποιούν και μεγαλύτερα παιδάκια και κάποια σαν καλαθάκι με χερούλι που έχω δει μόνο σε μωράκια(εκτός αυτοκινήτου,στο δρόμο).Αυτό εννοείς απο 0-9 κιλά;Δεν μπορώ να πάρω μεγάλα απο την αρχή;

Με το καλο να ερθουν τα 3!! μωράκια σου :):)

Τωρα που θα γινεις μητέρα θα δεις καποια πραγματα με διαφορετικό ματι . Θα βαλεις αλλες προτεραιότητες και θα αλλαξει ο τροπος που σκεφτεσαι .

Πανω απο ολα βαζουμε την ασφάλεια του μωρου και επειτα το καλαισθητο ή το βολικό . Τα καθισματακια αυτοκινήτου (τα καλαθάκια ) ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ και ειδικά για τα μωρακια σου που θα ειναι πιο μικρόσωμα θα ελεγα οτι επιβάλλονται .

Το καθισμα 0-13 ειναι κατάλληλο για μωρά εως 13 κιλά . Θα το χρησιμοποιήσεις δηλ για τουλάχιστον ενα χρόνο . Οι καλαθουνες , πορτ μπεμπε κλπ αφενος ειναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ μεσα για μεταφορα του μωρου με το αυτοκινητο και αφετέρου χρησιμοποιουντε μονο το πολυ μεχρι τους 6 μηνες (πολυ λεω) γιατι μετα το μωρο μεγαλώνει και δεν χωραει .

Μην παρεις καθισμα 0-18 γιατι ως τριδυμα τα μωρα σου θα ειναι μικροσωμα στην αρχη οποτε το καθισμα δεν ειναι τοσο καταλληλο .

Αν το καθισμα 0-9 τοποθετηθει σωστά και ειναι και καποιας επωνυμης εταιρειας τοτε δεν υπάρχει προβλημα τα μωρά ειναι σαν ξαπλωμένα δεν χρειαζεται να κρατας το κεφαλάκι τους .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα τα μωράκια σου!!

Λοιπόν εγώ δε πήρα ούτε λίκνο, ούτε καλαθούνα. Απ' την αρχή κοίμιζα τα μωρά στις κούνιες τους, τις οποίες για αρκετό διάστημα είχα στο δωμάτιό μου, οπότε δε χρειάστηκε να πάρω λίκνα. Αλλαξιέρα νομίζω ότι αρκεί μία, όπως και ένα μπανάκι! Καλαθούνες επίσης δε πήρα γιατί είχαμε βάλει στο αυτοκίνητο απ' την αρχή (μάλιστα εκεί μέσα τα έβαλα όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο) τα καρεκλάκια αυτοκινήτου που είναι από 0-9 κιλά (για πολύ μωράκια δηλαδή) τα οποία είχαν και χερουλάκια και μπορείς να τα βγάλεις απ' το αυτοκίνητο και να μεταφέρεις εκεί μέσα τα μωρά. Αυτά τα τοποθετείς στο αυτοκίνητο ανάποδα (δηλαδή το μωρό βλέπει πίσω) και κάνει για νεογέννητα γιατί βάζεις το μωρό σε ξαπλωτή θέση (όπως δηλαδή θα το έβαζες και σε καλαθούνα). Το κακό είναι ότι όταν μεγαλώσουν θα χρειαστεί να πάρεις κανονικό καρεκλάκι αλλά πιστεύω ότι αξίζει το κόπο αυτή η αγορά γιατί θεωρώ τα καρεκλάκια πολύ πιο ασφαλή από τις καλαθούνες γιατί σε περίπτωση ατυχήματος (χτύπα ξύλο) είναι πολύ πιο προστατευμένο το μωρό στο ειδικό καρεκλάκι όπου είναι δεμένο παρά μέσα στη καλαθούνα. Άσε που τρία καρεκλάκια θα πιάνουν λιγότερο χώρο μέσα στο αυτοκίνητο απ' ότι τρείς καλαθούνες! Τώρα σχετικά με το καρότσι, δε ξέρω αν υπάρχει τρίδυμο αλλά αν υπάρχει πιστεύω ότι θα είναι πολύ ογκώδες οπότε καλύτερα να πάρεις ένα δίδυμο (με τις θέσεις δίπλα-δίπλα για να μπορούν να ξαπλώνουν και οι δύο) και ένα μονό. Αυτά από μένα!! Ελπίζω να βοήθησα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa θα το ψάξω πολύ καλά το κάθισμα γιατι τόσα γίνονται στους δρόμους(χτύπα ξύλο!)και τρέμω! :dry: Σκέφτομαι και την μεσούλα τους.Το πορτ-μπεμπε κάνει για τόσο μικράκι;Μήπως δημιουργεί πρόβλημα στην μέση(λέω εγώ τώρα,πάντα χωρίς να ξέρω);

Βρήκα και παιδίατρο,θα την ρωτήσω για αυτό που μου λες LaLa.Ευχαριστώ πάντως :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτο εχει δικιο η λαλα. Εμενα ηταν κανονικο μωρο και μια χαρα με βολεψε το 0-18 με τον μειωτηρα μαξιλαρακι..αλλα εσυ καλυτερα παρε για αρχη το μικρο. Εξαλλου τα περισσοτερα απο αυτα, ξεκουμπωνουν και μεταφερονται σαν πορτ μπεμπε. Εγω ειχα ενα τετοιο, μου το εδοσε μια φιλη μου αλλα δε με βολεψε γιατι 3 κιλα το μωρο...δεν ξερω ποσα κιλα αυτο...ειμαι και μικροκαμομενη...δεν μπορουσα να το κουβαλισω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!!!! Τωρα που το θημηθηκα, να παρεις κορμακια που ανοιγουν και κοιμπωνουν και απο το πλαι. Θα πεις οτι θελεις για μικροκαμομενα και προωρα μωρα. Θα σου ειναι απιστευτα βολικα γιατι γενικα στα μωρα δεν αρεσει να τους πειραζεις το κεφαλι. Εμενα με βολεψαν ασχετα αν το μωρο μου ηταν 3 κιλα. Προτιμισε τα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3 μωρακια....ΤΕΛΕΙΑ!!!!Να πανε ολα καλα σου ευχομαι..με 3 σπρωξιες!! ;)

Επειδη και εγω τωρα ψαχνω για καροτσακι θα σου ελεγα να δεις και της per-perego τα καροτσακια απο οτι βλεπω στον καταλογο εχει πολυ ωραια για 3δυμα..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεία σου γλυκιά μου και χρόνια πολλά!

Σου εύχομαι να έχεις καλή εγκυμοσύνη και κουράγιο για μετά.....τρίδυμα βρε θηρίο??? :blink:

Αυτά που ήταν για μένα απαραίτητα και χρήσιμα είναι:

* 3κούνιες και όχι λίκνο ή καλαθούνα (έτσι κι αλλιώς αφου δεν μπορείς να τα έχεις στο δωμάτιό σου δεν θα σου είναι χρήσιμα)

* έναν μεγάλο αποστειρωτή, να χωράει αρκετά μπιμπερόν.

* πολλά φορμάκια (ολόσωμα).

* 3 πιπίλες.

* μία αλλαξιέρα

* 3 κουβερτούλες, σεντονάκια, πανούλες, πετσέτες, κ.α

* 2-3 σελτεδάκια

* πολλές σαλιάρες

* πετσετάκια (μικρά για το ρέψιμο).

* 3 ριλάξ

* 3 καθισματάκια αυτοκινήτου

* ένα καλαθάκι καλλυντικών (να τα έχεις όλα συγκεντρωμένα).

* αρκετά πακέτα πάνες, το Νο1 θα ήταν ιδανικά για σας δεδομένου ότι θα είναι λιποβαρή τα μωράκια.

* ένα θήλαστρο για να έχεις γάλα στο ψυγείο όποτε το χρειαστείς.

* αρκετά μπιμπερόν μεγάλα (μικρά θα χρειαστείς για λίγο καιρό οπότε κατευθείαν μεγάλα)

* βουρτσάκια για τα μπιμπερόν

* μια μπανιέρα που να εφαρμόζει στην μπανιέρα του wc.

* καρότσι δεν ξέρω τι να σου προτείνω?

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο....γι αρχή αυτά είναι οκ. Άντε με το καλό!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...