Μετάβαση σε περιεχόμενο

κορίτσια βοήθεια sos


Recommended Posts

καλησπέρα και Χρονια πολλά.

όπως ξέρετε εκανα σπερματέγχυση στισ 24 και 25 τοθ μήνα δηλ. πριν 5 μέρες.

Ο γιατρός μου έδωσε να πίνω utrogestan 6 χάπια τη μέρα πρώι μεσημέρι βράδυ και ένα σαλοσπίρ.

αλλά κορίτσια μου εχω απορίες που όσες έχετε κάνει σπερματέγχυση μπορείτε να μου λύσετε γιατί εχω φοβηθεί λίγο.

1) ενώ όλη μέρα είμαι καλά το βράδυ με πιάνουν κατι ζαλάδες - νιωθω σα να γυρίζει ο κόσμος γύρω μου- το νιώθατε αυτό? λέτε να είναι απο τα χάπια?

2) έβαλα θερμόμετρο κ εχω θερμπκρασία 36,9 ειναι φυσιολογικό?

3) νιώθω πονάκια περιοδου σήμερα - είναι φυσιολογικό?

πειτε μου πως είσασταν εσείς μπας και ηρεμίσω λιγάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι μου δεν εχω κανει σπερμ/ση και δεν μπορω να σου απαντησω αλλα θελω να σου ευχηθω ολα να πανε καλα κ σ ελιγο καιρο να μας πεις τα ευχαριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

matakiaefh έγραψε:

Χριστινακι μου δεν εχω κανει σπερμ/ση και δεν μπορω να σου απαντησω αλλα θελω να σου ευχηθω ολα να πανε καλα κ σ ελιγο καιρο να μας πεις τα ευχαριστα!

Αυτό ακριβώς Χριστινάκι!

Ο καινούργιος χρόνος να σε βρει εγκυούλα!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου δεν ξέρω κι εγώ να σου πω γι'αυτά που ρωτάς, γιατί δεν έχω ανάλογη εμπειρία. Εύχομαι όμως να'ναι καλές ενδείξεις!!! :) :)

Το γιατρό σου τον πήρες κανά τηλέφωνο;; Τουλάχιστον να σου πει για τα χάπια, αν προκαλούν τέτοια συμπτώματα, ζαλάδες κλπ..

Τα utrogestan τα έπαιρνα κι εγώ τότε, αλλά δε θυμάμαι να μου'χαν προκαλέσει ζαλάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλάκι μου δεν είναι ζαλάδεσ απλές σαν πονοκέφαλος

μιλάμε οταν με πιασει (βραδυ) γιατι το πρωι ειμαι ντουρασελ- νιωθω λεσ κ θα χασω τη γη κατω απο τα ποδια μου- τέτοιο πράγμα- αφου ξαπλώνω κ νιωθω το σπιτι να γυρίζειιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου το πιο σωστό είναι να τηλεφωνήσεις στον γυναικολόγο σου και να τον ρωτήσεις γι'αυτες τις ζαλάδες που νιώθεις θα σου πει εκείνος τι συμβαίνει.

Δυστύχως δεν ξέρω να σου απάντησω γι'αυτο το θεματάκι αλλά ο γυναικολόγος μας είναι εκει για να μας λύνει όλες μας τις απορίες.

Φιλάκια και καλά αποτελέσματα να έχεις :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sou xronia pola kai kali epitixia.den exo kani spermatexinsi exo kani omos 6 eksosomatikes.ta outrogestan mou prokalousan kai emena zalades kai kati san iligo.ales fores naftia kai ales ipnilia.

ta ponakia pou exis kai afta ine fisiologika.opos kai i thermokrasia.

lene pos ta ponakia ine simptoma egimosinis.distixos ego ta ixa ala den imoun.i thermokrasia lene pos an exis pano apo 37 ise egios ego ixa 37k 2 ala den imoun.opote min dinis simasia sta simptomata.

to sigouro ine pos (xano ton kosmo)ine apo to outrogestan.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χριστίνα κ χρόνια πολλά,καταρχάς καλή επιτυχία σου εύχομαι στη σπερμτέγχυση κ να είναι η 1η σου κ η τελευταία!!!

Εγω στις σπερματεγχύσεις που έκανα,δεν είχα πάρει καθόλου φάρμακα σαν αυτά που λές.Οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω.Όμως συμφωνώ με τα κορίτσια που σου λένε να ρωτήσεις τον γιατρό σου.

Ούτε πονάκια είχα...βασικά,τίποτα δεν ένοιωθα αλλά..το αποτέλεσμα ήταν κ τις 2 φορές αρνητικό,οπότε μήπως εσύ που νοιώθεις διάφορα..κάτι καλό να έχει γίνει;;;;;

Αληθινα στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά κ θα περιμένω με αγωνία τα νέα σου.Πότε πάς για χοριακή;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα καταρχήν εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου, να περάσουν γρήγορα οι μέρες της αναμονής και να έχεις θετικότατο αποτέλεσμα! Θα συμφωνήσω με τη gorgina, όλα αυτά που νιώθεις προέρχονται απ' την προγεστερόνη. Κι εγώ ένιωθα ακριβώς σαν.."μαστουρωμένη" όταν τα έπαιρνα απ'το απόγευμα και μετά, ρώτησα το γιατρό, και μου είπε αν με ενοχλούν τόσο, να τα παίρνω κολπικά. Ρώτησε τον κι εσύ, κι όλα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα... κι εγώ κολπικά τα έπαιρνα! Ίσως γι'αυτό δεν είχα τέτοιες παρενέργειες!!

Αχ μακάρι να'σαι εγκυούλα και χαλάλι και οι ζαλάδες κι ο ίλιγγος και όλα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινακι μου καλημερααα!!

χρονια πολλα κ καλη χρονια κοπελα μου!! ευχομαι ολα να γινουν νοπως τα θες!!!

εχεις νεα?? πες μαςςςςςςς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ! ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΝΙΩΘΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 2 ΜΕΡΕΣ. ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΤΕΣΤ, ΠΕΡΙΜΕΝΕ... ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιααααααα

εχω πρηστει σαν μπαλονι απο τα παλιοφάρμακα.... η κοιλια μου και το στήθος ειδικά. και η μέση μου με έχει πεθάνει!!!

Δεν άντεξα.... είχα ένα τεστ στο σπίτι κ σημερα το μεσημέρι το έκανα (περίοδο περιμένω αυριο)

το αποτέλεσμα?

ΑΡΝΗΤΙΚΟ

νευρίασα και εγω και έκοψα τα utrogestan

ο θεός βοηθός!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Χριστίνα!!!!!!! Έλεος!!!!

Λες και δεν ξέρεις για τα τεστ!!! Και πήγες και το'κανες και μεσημέρι τρομάρα σου!! Δε μπορούσες να το κάνεις με τα πρωινά τουλάχιστον;;;;

Μην τα σταματάς τα utrogestan αν δε σου πει ο γιατρός. Σε τελική ανάλυση, βάζε τα κολπικά!!! Κάτσε να δεις τι γίνεται πρώτα και μετά τα σταματάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...