Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχω μπερδευτει πολυ!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

χρονια πολλα κοπελιτσες μου!!!!!!!τι μου κανετε;;;εγω δεν ειμαι κ πολυ καλα!!!οπως ξερετε τον μηνα που μας περασε πηρα 1η φορα τα σερπαφαρ ολα πηγαν καλα εκανα ωορηξια κ μου πε η γιατρος οτι η περιοδος μου θα γινει 28-29 μερες!!!!σημερα ειμαι στην 30η μερα κ τιποτα ακομα πονακια δεν εχω ουτε στο στηθος ουτε στην κοιλια κ την δευτερα που μας περασε εκανα τεστ σελφ κλιαρ κ βγηκε αρνητικο!!!!!!!!!!κ θερμοκρασια εχω 37.2...τι μου συμβαινει;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλλη μου δε θα'πρεπε να λες "εγώ δεν είμαι και πολύ καλά"... Να λες "είμαι καλά" και να το πιστεύεις! Και όλα θα πάνε καλά!

Κορίτσι μου, μπορεί να'σαι εγκυούλα! Το αρνητικό τεστ δεν σημαίνει απαραίτητα "όχι έγκυος". Αφού λες ότι το έκανες τη Δευτέρα, δηλαδή πριν μια εβδομάδα, πολύ πιθανόν να'ταν πολύ νωρίς. Επίσης, η ανεβασμένη θερμοκρασία είναι μια καλή ένδειξη για εγκυμοσύνη..

Κάνε υπομονή λίγες μέρες ακόμα και αν συνεχιστεί η καθυστέρηση, τότε κάνε μια χοριακή.. κι εύχομαι ο Άγιος Βασίλης να φυλάει για σένα το καλύτερο δώρο! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυκια μου crazy Δεν ειμαι καλα ψυχολογικα κ δεν ξερω γιατι!!!ισως να εχω κουραστει `να προσπαθω εδω κ 2 χρονια κ δεν αντεχω αλλο αυτη τη καθυστερηση!!!!!!λες να ηταν λαθος το τστ;;;;κ αν ναι γιατι δεν εχω καθολου πονακια κ πρισμενο στηθος;;;;;μακαρι να μου φερει ο αι βασιλης το δωρο μου αλλιως μετα σταματαω τις προσπαθειες κουραστηκα να προσπαθω κ να μην γινετε τιποτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκιο...και δε φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω...

Αλλά η κακή ψυχολογία μποϋκοτάρει τις προσπάθειές μας... και δεν το θέλουμε αυτό, το θέλουμε;;; ;):)

Όσον αφορά τα συμπτώματα, μη δίνεις και πολλή σημασία, γιατί δεν είναι απαραίτητο να τα έχεις! Να σου πω για την κολλητή μου; Δυο εγκυμοσύνες = μηδέν συμπτώματα!!! Ούτε καν το στήθος! Το στήθος της πρίστηκε λίγο πριν τον τοκετό!!

Επίσης, στην πρώτη της εγκυμοσύνη είχε κάνει 4 τεστ αρνητικά, με 3-5 μέρες καθυστέρησης... εγώ της έλεγα "είσαι έγκυος, εγώ νονά", αυτή μου έλεγε "μπα, αποκλείεται.. με τόσα τεστ αρνητικά;;;" και τελικά το 5ο τεστ έδειξε θετικό και 8,5 μήνες μετά γεννήθηκε η βαφτισιμιά μου!! :laugh: :P

Γι'αυτό καλή μου Κάλλη... ηρέμησε όσο γίνεται... προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά και πως τίποτα δεν έχει τελειώσει με ένα αρνητικό τεστ... και που ξέρεις;; Μπορεί ο καινούριος χρόνος να σε βρει εγκυούλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι κοπελα μου απο το στομα σου κ στου θεου το αυτι!!!!!!!η γιατρος μου ειπε οτι αν δεν αδιαθετησω μεχρι τις 28 να παω να κανω χοριακη αλλα φοβαμαι!!!!!!σιγουρα δεν θελω να στεναχωριεμαι κ να ανχωνομαι απλα οταν βλεπω αυτο το αρνητικο ψυχοπλακωνομαι κ λεω ενταξει δεν πειραζει αλλα απο μεσα μου βραζω!!!!!αν δεν αδιαθετησω κ αυριο θα παω γιοα χοριακη αυτη πιστευω να δειξει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι αύριο να πας για χοριακή, αν είσαι έγκυος θα δείξει σίγουρα γιατί έχεις ήδη καθυστέρηση.

Γενικά είμαι της άποψης "κάνε χοριακή για να ξέρεις τι σου γίνεται και να μην τρελαίνεσαι".

Πχ εγώ που θα πρέπει να ξεκινήσω ενέσεις όταν μείνω έγκυος όσο πιο νωρίς γίνεται, πηγαίνω για χοριακή πολύ πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου. Αν υπάρχει εγκυμοσύνη, έστω και λίγο, θα δείξει.

Αχ βαχ... ούτε μια καθυστέρηση δε θα μπορέσω να απολαύσω πια... :P :laugh: [Πλακίτσα για να χαλαρώσουμε...]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλη μου! :) ε λοιπον κατι μου λεει οτι εισαι εγκυουλα και ο νεος χρονοσ σου επιφυλασσει ευχαριστες εκπληξεις!δεν μου λεει τιποτα το αρνητικο τεστ που ειχες κανει γιατι δες μονο απο δω μεσα ποσες ειχαν αρνητικη ενδειξη και τελικα απεκτησαν μωρακι ;) ισως και αυτη σου η διαθεση να οφειλεται σε πιθανη εγκυμοσυνη!λοιπον μην το βαζεις κατω και αυριο πηγαινε με ανεβασμενο το ηθικο αφου ανεβασμενο θα ειναι και το αποτελεσμα της χοριακης σου!!!!!!!περιμενω νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και χρονια πολλα με υγεια χαρα και πολλα πολλα μωρακια!!!!!!!

Καλλι μου εγω οταν εκανα θεραπεια με σερπαφαρ την 15η μερα ξεκιναγα και ουτροζεσταν για δεκα μερες...υποτιθετε οτι σε 3 μερες επρεπε να αδιαθετουσα..παντα αδιαθετουσα 5-6 μερες μετα τα ουτροζεσταν...δηλ 30 -31 μερα...

Μην αγχωνεσαι το πολυ πολυ να σαι εγκυουλα!!!!!Στο ευχομαι ολοψυχα..

Φιλακιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τσιφος κ αυτον τον μηνα!!!!!!πηρα κ τηλ την γιατρο κ μου ειπε να αυξησω τα χαπια απο ενα σε 2 την τριτη μερα της περιοδου κ να παω για επανελενχο την 12η μερα του κυκλου αφου βεβαια πρωτα αδιαθετησω!!!σημερα με ποναει το στηθος μου κ το κεφαλιμου ευχομαι να αδιαθετησω συντομα η θερμοκρασια μου το πρωι ηταν 36.5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλλη μου, κρίμα.. αλλά μην το βάζεις κάτω! Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και που θα πάει;;; Θα σκάσει μύτη το πιτσιρίκι!!! :P;):)

Εύχομαι να'ναι σύντομα για να μην στεναχωριέσαι!! Μέχρι τότε φιλάκια πολλά και καλή χρονιά!!! :kiss::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλι μου και εγω για τον επομενο μηνα υπομονη σε ολες κρειζι και εγω πριν την καθυστερηση τρεχω για εξεταση λογω θρομβοφιλιας εσυ?ασε 2 χοριακες αυτο το μηνα πριν την περιοδο αρνητικες και μετα 5 μερες καθυστερηση χωρις αιτια και περιοδος 25 δεκεμβριου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντάλια μου κι εγώ ηπαρίνες θα πρέπει να ξεκινήσω στην επόμενη εγκυμοσύνη, γιατί έχω το αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο, που έχει συμπτώματα θρομβοφιλίας. Τρελό άγχος... άστα βράστα!!

Εσένα σου'χουν πει να παίρνεις κάτι πριν να μείνεις έγκυος; Εμένα τίποτα... μόνο φιλισίν πίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω μονο φιλισιν,τι ειναι το αντιφωσφολιπιδικο με μπερδεψες γιατι εμενα μου ειπανε θρομβοφιλια και ειμαι ομοζυγη και ετεροζυγη σε καποιους παραγοντες ασε σκεφτομουνα και το αλλο μερικες γυναικες ειναι εγκυες και εχουνε περιοδο ελπιζω να μην μου συμβει...και αυτες οι χοριακες η μικροβιολογος μου επιμενει μια εβδομαδα πριν την περιοδο δειχνει ο γυναικολογος μου ειπε οτι δεν δειχνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!μολις σημερα αδιαθετησα κ εχω τρελους πονους!!!!απο μεθαυριο αρχιζω λοιπον τα σερπαφαρ παλι για 2η φορα αλλα με διπλη ποσοτητα!!!!δυο χαπακια την ημερα!!!!θα δειξει τωρα ευχομαι ο επομενος μηνας να ειναι καρποφορος!!!!!κοριτσια κ γω πινω φελισιν..ενα την ημερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ έγραψε:

Και εγω μονο φιλισιν,τι ειναι το αντιφωσφολιπιδικο με μπερδεψες γιατι εμενα μου ειπανε θρομβοφιλια και ειμαι ομοζυγη και ετεροζυγη σε καποιους παραγοντες ασε σκεφτομουνα και το αλλο μερικες γυναικες ειναι εγκυες και εχουνε περιοδο ελπιζω να μην μου συμβει...και αυτες οι χοριακες η μικροβιολογος μου επιμενει μια εβδομαδα πριν την περιοδο δειχνει ο γυναικολογος μου ειπε οτι δεν δειχνει.

Ντάλια το σύνδρομο αυτό είναι ένα αυτοάνοσο νόσημα.

Δεν προλαβαίνω να σου γράψω τώρα λεπτομέρειες γιατί είμαι στη δουλειά ακόμα, αλλά ρίξε μια ματιά στο θέμα που'χα γράψει κάποτε σχετικά: http://www.mammyland.com/index.php?opti ... 5&id=49400

Τα ξαναλέμε! Φιλάκια!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...