Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εχω θεμα


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα και Χρονια πολλα σε ολες σας :) Εχω θεμα με τις μικρες ξαδερφουλες μας...... Θα μπω αμεσως στο ψητο. Σημερα Χριστουγεννα πηγαμε να στο χωριο του αντρα μου στο οποιο πηγαινουμε παρα πολλη συχνα. Στο χωριο μενουν τα πεθερικα μου και η οικογενει του κουνιαδου μου με τα δυο κοριτσακια τους τα οποια ειναι 5 χρονων η μεγαλη και η μικρη 2.5 χρονων. Στα παιδακια αυτα δεν εχει λειψει τιποτα,οτι θελουν απο παιχνιδια το εχουν. Ερχονται στο σπιτι μας και αντι να παιξουν σα παιδια, τσακωνονται με τη δικια μου γιατι δεν εχουν μαθει να μοιραζονται πραγματα με αποτελεσμα να της παιρνουν τα παιχνιδια της στο σπιτι τους. Γενικα ειμαι πολλη φιλοτιμο ατομο και τι εχω παραπανω το δινω στον αλλον και αυτο θελω να το περασω στο παιδι μου, ομως αυτα τα παιδια δε το παιρνουν μονο, το αρπαζουν, και αν δε θελει να τους το δωσει η δικια μου σηκωνουν χερι να τη χτυπησουν κιολας............... :angry::angry: Στο χωριο που πηγαμε σημερα λοιπον μιας και ειναι Χριστουγεννα η κουνιαδα μου που ειχε ερθει και αυτη εφερε παιχνιδια στα παιδια. Εμεις φτασαμε στο χωριο αφου ειχαν ανοιξει τα δικα τους παιχνιδια και οχι μονο δε την αφηνανε τη δικια μου να παιξει μαζι τους αλλα παιρνανε τα παιχνιδια και τα κρυβανε.... Δε θελω να σας μπερδεψω περισσοτερο αλλα εχω τσαντιστει πολλη με αυτη τη συμπεριφορα τους, η κακομοιρα η συνιφαδα μου να φωναζει να σταματησουν να τσακωνονται και ο κουνιαδος μου να φωναζει στη συνιφαδα μου γιατι φωναζε στα παιδια.... Για γελια και για κλαματα η κατασταση. Εχω φτασει στο σημειο να πω δε ξαναπαω στο χωριο αλλα ελα ομως δε μπορω νατο κανω. Εγω τι να κανω σε αυτην τη περιπτωση να αρχισω να δερνω που λεει ο λογος..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυσκολη κατασταση ελενη μου και πολυ γνωστη σε εμενα μιας και ειχα κι εγω ενα τετοιο 'ξαδερφακι' οταν ημουν μικρη

οταν ερχοταν σε εμας επερνε τα παντα και οταν πηγαιναμε εμεις τα εκρυβε.

εσυ απο δω και μπρος οταν θα ερχονται σε σας δεν θα αφηνεις να παιρνουν τα παιχνιδια της μικρης οσο και αυστηρο και αν ακουγεται

και οταν πηγαινετε στο χωριο να εχεις μαζι σου καποια παιχνιδακια για να παιζει το κοριτσι σου.

εξηγησε της οτι αυτα ειναι τα δικα της και δεν πειραζει αν δεν την αφηνουν να παιξει με τα δικα τους.

τωρα για την συμπεριφορα των παιδιων δεν προκειται να γινει τιποτα γιατι οσες φιλοτιμες προσπαθειες κανει η συνηφαδα σου ο κουνιαδος σου δεν την βοηθα στο να γινουν πιο κοινωνικα τα παιδια του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακι :) Πρωινη πρωινη κι εσυ ;) Πως τα περασες? Εγω τα ιδια, λυπαμαι που το λεω αλλα για μενα ηταν σαν μια Κυριακη στο χωριο :( Κανοντας τα ιδια πραγματα βλεποντας τα ιδια προσωπα, εχω βαρεθει πλεον.... Και οσον αφορα τα παιδια, δεν εχει αλλαξει κατι :angry: Η ιδια συμπεριφορα και χειροτερη, τωρα κανουν "κομα" οσο ασχημο κι αν ακουγεται και δε παιζουν καθολου με τη μικρη :dry: Και να τη δεις τη κακομοιρα χωνεται αναμεσα τους για να παιξει....Συμφωνω με ολα οσα εχεις πει και τα εφαρμοζω, με αποτελεσμα τα παιχνιδια που παιρνουμε στο χωριο να μαινουν στο χωριο και τα καποια απο τ απαιχνιδια που αρεσουν στα παιδια οταν ερχονται στο σπιτι μας να τα παιρνουν γιατι τα δεινει ο αντρας μου :S:blink: Τελωςπαντων το κακο εχει γινει, ελπιζω μεγαλωνοντας να αλλαξουν τα πραγματα..... Φιλακια πολλα :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα το ειδα το θεματακι να σου πω κανε και εσυ κομμα με την μικρη :silly:

πληρωμη με το ιδιο νομισμα :woohoo:

με επιασε το αντιπαιδαγωγικο μου σημερααααα

χρονια πολλααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evhdal έγραψε:

τωρα το ειδα το θεματακι να σου πω κανε και εσυ κομμα με την μικρη :silly:

πληρωμη με το ιδιο νομισμα :woohoo:

με επιασε το αντιπαιδαγωγικο μου σημερααααα

χρονια πολλααααααααα

:):P;) :silly: :woohoo: Χρονια πολλα και σε σενα Ευακι :kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...