Μετάβαση σε περιεχόμενο

"H OMOΡΦΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ dimitra23"


Recommended Posts

Ήταν μεσημέρι, Παρασκευή 18 Δεκεμβρίου, έχουμε ξεκινήσει να πάμε για φαγητό με τον άντρα μου με ένα φιλικό ζευγάρι!

Καθώς πάω τουαλέτα βλέπω τις πρώτες καφέ βλέννες να εμφανίζονται!!!

Άρχισα να τρέμω από την αγωνία μου και την χαρά μου καθώς ήταν σημάδι ότι γεννάω!

Παίρνουμε τον γιατρό μας τηλ. και ξεκινήσαμε κατά τις 6 να πάμε στην κλινική. Είχαν ξεκινήσει πονάκια αλλα ήταν πολύ ελαφριά. Όταν πήγα είχα διαστολή 2 και σιγά σιγά περιμέναμε να δούμε πως θα εξελιχθεί η κατασταση.το βράδυ κατά τις 12 μου έβαλαν τον 1ο υπόθετο αλλά είχα μόνο πόνους, στις 4 μου έβαλαν και 2ο και πάλι τα ίδια, είχα μείνει άυπνη γιατί είχα πολύ δυνατούς πόνους και δεν με άφηναν. Το μεσημέρι πάλι τα ίδια, αποφασίζουμε και μπαίνουμε με τεχνητούς για να βοηθήσουμε λίγο την κατάσταση. Τίποτα πάλι, είχα φτάσει να έχω ανά 2 λεπτά πόνους γέννας και δεν είχα διαστολή, ο τράχηλος ηταν ακόμα γεμάτος, η μικρή μου είχε πάρει θέση αλλά το κεφαλάκι της δεν είχε κεντράρει σωστά, και δεν βοηθούσε την κατάσταση. Τελικά κατά τις 6 αποφασίζει ο γιατρός μου να με βάλει για καισαρική γιατί μου είπε πως δεν θα άλλαζε τίποτα.

Την ώρα του Χειρουργείου με πήρε για λίγο ο ύπνος αλλά αμυδρά άκουσα κάποια στιγμή το κλάμα του μωρού μου..θυμάμαι ότι σκεφτόμουν "γιατί δεν μπορώ να ανοίξω τα μάτια μου να δω το μωρό μου" ήθελα να κλάψω από συγκίνηση αλλά ήμουν ναρκωμένη ακόμα.

Η μικρή μου γεννήθηκε 3800 και 50εκ. έχουμε κάτι μαγουλάκια τρελλά..ακουσα κάποια στιγμή μέσα στον ύπνο μου πάλι που έλεγε μια μαία ότι "μόνο τα μάγουλα και τα μαλλάκια είναι 800γρ" :laugh:

Αφού με έβαλαν στο δωμάτιο μετά το πρώτο πράγμα που θυμάμαι ήταν η συγκίνηση που ένιωσα όταν άκουσα και πάλι το κλάμα της...δεν μπορούσα να την την δω...άκουγα, αισθανόμουν , αλλά δεν μπορούσα να ανοίξω τα μάτια μου...με έπιασαν τα κλάματα...έκλαιγα με λυγμούς επί πόση ώρα...ο αντρούλης μου προσπαθούσε να με ηρεμίσει αλλά εγώ δεν μπορούσα να σταματήσω...ήθελα να την δω και δεν μπορούσα......

τελικά όταν κατάφερα να συνέλθω μετά από 3,4 ώρες την είδα λίγο αμυδρά και μου την έβαλαν λίγο στο πλάι μου ....ήταν συγκλονιστικά τα πρώτα 2 λεπτά που ένιωθα την ανάσα της στο λαιμό μου..εκλαιγα όλη την ώρα..δεν μπορούσα να πιστέψω οτι τελικά οτι το όνειρο μου είχε βγει αληθινό...ακόμα και τώρα κλαίω στο σπίτι από χαρά που έχω επιτέλους το μωρό μου στην αγκαλιά μου...

Θέλω να ευχαριστήσω πολύ τον άντρα μου που με στήριξε όλο αυτόν τον καιρό με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και για το κουράγιο που μου έδωσε όλες τις δύσκολες στιγμές του τοκετού...αφού ακόμα και όταν είχα ανά 2 λεπτά πόνους με έκανε πολλές φορές να γελάσω για να ξεχνιέμαι.

αγάπη μου ευχαριστώ....και σ'αγαπώ περισσότερο από ποτέ...

Θέλω επίσης να ευχαριστήσω τον γιατρό μου τον κύριο Χαράλαμπο Πάσχο που με βοήθησε και με στήριξε να φέρω τελικά στον κόσμο ένα υγιές μωρό..που όλες αυτές τις ώρες του τοκετού καθώς και όλους τους μήνες της εγκυμοσύνης μου έκανε τα αδύνατα δυνατά για να είμαι καλά εγώ τώρα και η μικρή μου. του οφείλω και εγώ και ο άντρας μου ένα μεγάλο "Ευχαριστώ".

Να ευχαριστήσω και εσάς κορίτσια μου, που ήσασταν δίπλα μου όλο αυτόν τον καιρό και με στηρίξατε, που μου σταθήκατε όταν ήμουν χάλια ψυχολογικά και με ανεβάσατε, που σε κάθε αγωνία μου είχα κάποιον να το μοιραστώ.."Σας ευχαριστώ"

Τα φιλιά μου και τις ευχές μου σε όλες και εύχομαι σε όσες κοπέλες δεν έχουν καταφέρει να κάνουν ακόμα παιδάκι να τους ευλογήσει ο θεός να έρθει το συντομότερο! Σε όσες ακόμα περιμένετε να γεννήσετε υπομονή κορίτσια μου και με το καλό! Σε όσες έχετε γεννήσει να χαιρόμαστε τα μωράκια μας!!!Να είναι πάντα τυχερά και ευλογημένα!

Τις καλύτερες ευχές μου, καλές γιορτές, καλά Χριστούγεννα σε όλους!!!

καλούς θηλασμούς , καλα ξενύχτια και πολλές πολλές χουχουλιάρικες και ζεστες αγκαλιές με τα παιδάκια σας!!!!!

Φέτος θα περάσω τα ομορφότερα Χριστούγεννα της ζωής μου!!!!!!!!!!!

ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ......ΝΙΩΘΩ ΠΟΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΠΟΤΕ....ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ...ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου χαιρομαι παρα πολυ που ολα πηγαν τελεια..Να σου ζησει η πιο γλυκια φραουλιτσα της ζωης σου...να την χαιρεσαι..και παντα με υγεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ. ΤΟ ΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ, ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΟΥ ΜΟΛΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ. Η ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗ ΣΟΥ ΘΑ ΔΙΑΔΕΧΤΕΙ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΣ "ΜΑ ΠΟΣΗ ΕΥΤΥΧΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ?" ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax συγκινηθηκα παλι.......!!!!!!!!Συγχαρητηρια κοπελα μου!!!Να χαιρεσαι τη μικρουλα σου κ να την καμαρωνεις!!!!Εχει να σου δωσει συγκινησεις οσο περναει ο καιρος...!!!!

Καλες γιορτες να εχετε!!Τις πιο ομορφες ;) !!

:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω συγκινηθηκα πολυ δημητρουλα μου!!να το χαιρεσαι το κοριτσακι σου κ να ειναι παντα γερο κ ευτυχισμενο!!! :):)

καλη λοχεια να εχεις!!! :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα μου να χαιρεσε το κοριτσακι σου να ειναι παντα γερο,με συγκινησες πολλη,να ειστε παντα ευτυχισμενοι και καλες γιορτες να εχετε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα μου να σας ζήσει το κοριτσάκι σας!!!!!!Να είναι πάντα γερή, ευτυχισμένη και καλότυχη...Κι εσείς να την καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!!

Με συγκίνησες με την περιγραφή σου, γιατί θμάμαι κι εγώ με κάθε λεπτομέρεια την ημέρα που κράτησα για πρώτη φορά την φραουλίτσα μου στην αγκαλιά μου!!!!!!!όντως η στιγμή είναι μαγική!!!!!!

Καλή λοχεία κοπέλα μου, καλούς θηλασμούς και καλές αγκαλιές!!!!Και όσο μπορείς να ξεκουράζεσαι!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!

Καλά Χριστούγεννα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!ΜΕ ΣΥΓΚΗΝΙΣΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΟΥ,ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ :) .

ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ,ΥΓΕΙΑ,ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΝΕ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα μου να σου ζησει η κουκλα σου!!

Στο πα ποσες φορες αλλα ακομα μια δεν πειραζει!!!

Ευχομαι να στε παντα γεροι να την μεγαλωσετε κι αυτη να ναι παντα καλα και να σας χαριζει τα ομορφοτερα χαμογελα!!!

Φιλα μου την νυφουλα μου και καλα Χριστουγεννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα να σου ζήσει και απο μένα η φραουλίτσα σου !!!!!!

Να είναι πάντα ενα γερό και ευτυχισμένο παιδάκι !!!!!!!!!!!!

Πολύ γλυκειά και συγκινητική η περιγραφή σου ....σνίφ.....

αχ... ετσι θα κάνουμε και εμείς που περιμένουμε !!!

Να είστε πάντα ευτυχισμένοι !!!!και υγιεις!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ,δημητρουλα μου!!!!!!!!!!!!τι ωραια που τα γραφεις!!!!!!!!!!!!!! :)

να σου ζησει η κουκλιτσα σου και σας ευχομαι παντα υγεια κι ευτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh:

με το καλο ο καινουριος χρονος!!!!!!!!!!!! :lol:

φιλακιαααα!!!!!!!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIMITROULA MOU ME SIGKINISES, VOURKOSA ME OSA EGRAFES.

NA SAS ZISEI KAI NA TIN XAIRESTE.

NA TIN DEITE OPWS EPITHIMEITE.

GERI DINATOI KAI KALOTIXI NA EINAI

ME ENA XAMOGELO PANTA STA XEILI.

KALI LOXEIA NA EXEIS KAI

FILAKIA STI FRAOULITSA SOU!!!(STA MAGOULAKIA FISIKA XIXI)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα, μανουλίτσα καλή !!!!!!!!!

Να σου ζήσει η μπεμπουλίτσα σου!! Να είναι γερή , ευτυχισμένη και καλότυχη!!!!!!!!!

Καλή λοχεία κοριστάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρουλα μου να σου ζησει η κορακλα σου..Ειχα μερες να μπω γιατι ακομη ειμαι στην κλινικη .Εγω θα γεννησω τελικα 2 ιανουαριου ..αν ολα πανε καλα με καισαρικη..Ευχομαι η κορουλα σου να ναι παντα γερη και δυνατη και να στε ολοι μαζι ευτυχισμενοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...