Μετάβαση σε περιεχόμενο

KSAFNIKA DEN EXW GALA. TI NA KANW?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άρια έγραψε:

AFRODITI MOU TA EXW KANEI OLA AUTA K TIPOTA.

SKEFTIKA KATI TWRA...NA TIN GLIKANW...

XM...THA ELEIPSW ME MELI LIGO ELAFRA TI DEXI THILI...MIPWS TIN PIASEI...

PEBI DLD MPOREI NA KATSEI KAI 2 WRES SINEXOMENES K NA TRWEI?

NA TRWEI PRAGMATIKA OMWS?

(OXI PIPILA)

οχι να μην το κανεις με τιποτα!

το μελι απαγορευεται!

καθωε και ολα τα γλυκα!

δηλαδη αν σε 6 μηνες δεν τρωει την κρεατοχορτοσουπα θα την κανεις γλυκοκρεατοσουπα?

τα μωρα δεν θελουν κολπα!

γαλα απο την μαμα θελουν!

εσυ θα ετρωγες ενα φαγητο που δεν σου αρεσει με ενα μελομενο κουταλι?

νομιζω πως οχι!

μπορει να κατσει και 8 ωρες! ετσι πρεπει να κανουν , να θηλαζουν συνεχωμενα!

στην πορεια φτιαχνουν τ πραγματα!

θηλαζουν, κουραζονται, σταματουν λαγοκοιμουνται και συνεχιζουν!

δεν μπορουν να κανουν μεγαλα γευματα και να μεινουν 4 ωρες νηστικα!

ξερω μπορει να σε απογοητευω , γιατι ισως αλλιως πλασμενα τα πραγματα στο μυαλο σου για τα μωρα και γενικα για τον θηλασμο αλλα η αρχη ειναι δυσκολη!

εγω δεν σε ξερω οπως και αλλες μανουλες αλλα θελω ολες οι μανουλες να νοιωσουν το υπεροχο αισθημα να θηλαζουν το μωρο τους!

σε ρωτησα που μενεις μηπως και μπορουσα να ερθω απο κοντα να σε βοηθησω!

αλλα δυστηχως εισαι πολυ μακρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και από μένα. Αν θες να μειώσεις το ξένο που τρώει και να αυξήσεις το δικό σου, βάλτην πριν πεινάσει να πιπιλάει και πιει όσο θέλει. Μετά αν θέλει ντε και καλά ξένο κάνε κάτι να το δυσκολέψεις πχ δώστου 40ml με σύριγγα, όχι παραπάνω, ίσα ίσα να ξεγελαστεί. Μετά ξαναβάλτο στο στήθος. Κάθε μέρα να του μειώνεις το ξένο. Μπιμπερό μη δίνεις άλλο γιατί το μωρό βρήκε την εύκολη λύση. Είναι λίγο μανίκι αλλά σε μένα αυτό έπιασε μετά από 4 μέρες αρκέστηκε στο στήθος. Αυτό μου το είπε σύμβουλος θηλασμού. Σε κάθε μωρό όμως είναι διαφορετικά. Γι αυτό πάρε τηλέφωνο μία και θα σε καθοδηγεί καθημερινά μέχρι να φτάσεις στο στόχο σου. Πάντως το μωρό ενώ στην αρχή απέρριπτε το δεξί στήθος, τώρα έχει γίνει το αγαπημένο του και είναι αυτό που γεμίζει γρηγορότερα αν κάνει ώρες να πιει. Εσύ κάνε την κινέζα και κάποια στιγμή θα το πάρει. Δοκίμασε διάφορες στάσεις θηλασμού και όποια πετύχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτιδήποτε άλλο εκτός του γάλακτος ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ καλή μου κοπέλα σε τόσο μωρό. Ακου τις οδηγίες που σου λένε τα κορίτσια με την περισσότερη εμπερία, εφόσον επέλεξες να ζητήσεις τη γνώμη τους.

Έχε λίγο υπομονή, θα τα καταφέρεις! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάρεις τη μεγαλύτερη σύριγγα που κυκλοφορεί. θα δεις που θα πίνει αλλά κάποια στιγμή θα συμβιβαστεί καλύτερα με το στήθος. Θα το ξεγελάς με μερικά ml δε θα το χορταίνεις με ξένο. Εμένα με το που κατάφερα την πρώτη φορά να το κάνω να αποκοιμηθεί στο στήθος και να μη ζητήσει ξένο μετά τον έδινα μόνο στήθος (20 λεπτάκια κοιμηθηκε μην φανταστείς), ούτε σύριγγα ούτε μπουκάλι και πέτυχε. Δεν ξαναδωσα ποτέ μπιμπερό αν και πολλές φορές μπήκα στον πειρασμό. Τα έδωσα όλα και πέταξα και το ξένο για να μην με κολάζουν. Αν έκλαιγε τον έπαιρνα αγκαλίτσα και προσπαθούσα να το ηρεμίσω και μετά το ξανάβαζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι? Θηλαστρο γιατί χρησιμοποιείς? Λείπεις από το σπίτι? Αν όχι πέτα και το θήλαστρο. Μόνο ζημιά κάνει. Με 18 ωρα θηλασμού την έβγαζε το μωρό μου αλλά με το θήλαστρο έβγαζα σταγόνες. Ακόμα και πριν λίγους μήνες που πήγα να βγάλω ούτε 30 ml δεν έβγαλα. Άσε το μωρό να βυζοπιπιλίσει για να σου αυξήσει την παραγωγή. Κόλλα το πάνω σου και μην το ξεκολλήσεις καθόλου. Είναι η μέθοδος για σίγουρη επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρια έγραψε:

EXW NOIKIASEI NOSOKOMEIAKO.

GT STIN ARXI POU DE TO EPIANE ETSI MAZEUE POLI GRIGORA GALA K PETRWNE KAI DEN TO EPIANE NA FAEI. TO KSELAFRWNA K TOTE EPINE.

DEN TO XRISIMOPOIW TWRA.

μην το χρησιμοποιεις!

λογικο στην αρχη να εχεις πολυ γαλα κ, και λογικο να μην μπορει να πιασει το μωρο!

θα επερεπε να βγαλεις με το χερι σου λιγο ωστε να χαλαρωσει!

εντος Αθηνων μενω αλλα μακρια απο εσενα!

οτι θελεις μπορουμε να τα πουμε και μεσο π.μ. η τηλ?

αλλα θελω να προσπαθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DEN TO

XRISIMOPOIW

PLEON

THA TO XRISIMOPOIHSW AN LEIPSW APO TO SPITI MONO!!!!

AUTO THA KANW THA TIS TO MEIWNW TO KSENO KAI ME SIRIGKA WSTE NA TO PIASEI!

THA TO PROSPATHISW!

ELPIZW NA TA KATAFERW!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...