Μετάβαση σε περιεχόμενο

KSAFNIKA DEN EXW GALA. TI NA KANW?


Recommended Posts

KALISPERA KORTSIA!

DEN XERW AN EIMAI STI SWSTI KATIGORIA...

EXW ENA PROVLIMATAKI.

KSAFNIKA DEN EXW GALA.

PROSPATHW NA VGALW ME TO XERI TIPOTA OMWS.

TI EGINE MOU KOPIKE?

MPORW NA TO EPANAFERW?

I MIKRI MOU EXEI ENA THEMA ME TO THILASMO...DEN TO DEXETAI.

:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 67
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αρια νομιζω πως ολες οσες θηλαζουμε θα απαντησουμε πως....ΕΧΕΙΣ ΓΑΛΑ!!!

Απλα κατι κανεις λαθος...

Κ επειδη μπορει να μην εχεις τις γνωσεις αλλα πιστευω πως σε νοιαζει πολυ η διατροφη της μπεμπας σου...Κ μαλλον θα ηθελες να θηλαζεις αποκλειστικα....

Ακου τη συμβουλη μου!

Παρε τηλ μια συμβουλο θηλασμου!!!ΤΩΡΑ!Μην το αφηνεις γτ θα το χασεις το παιχνιδι με τις λαθος συμβουλες που εχεις παρει...

Η συμβουλος θα στα πει ολα!Κ να την ακουσεις ομως...Γτ αν ακους 50 ατομα θα παρεις 50 αποψεις!

Εμπιστευσου τον ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου δεν κοβεται ετσι ξαφνικα το γαλα!Εκτος κι αν σταματησες το θηλασμο! :huh:

Παρε τηλ συμβουλο....Μονο εκεινη μπορει να σε βοηθησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αria μου συμφωνω με την Αναστασια!Μιλησε με μια ειδικη συμβουλο!!Μακαρι να το ειχα κανει κ εγω τοτε...

Αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το θελεις,προσπαθησε κ ολα θα πανε καλα!!Συμβουλεψου ομως ΜΙΑ ειδικο που ξερει να σε καθοδηγησει σωστα!

Κ εγω δεν ηξερα κ ακουγα πολλους κ τωρα μονο ενοχες καταφερα να εχω.

Αν γυριζα το χρονο πισω θα εκανα αυτο που σου ειπε η Αναστασια,αυτο θα κανω την επομενη φορα,καλα να μαστε...

Καποια κοπελα σου εχει δωσει κ ενα τηλ νομιζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρια τι μου θύμησες! Το ίδιο είχα πάθει και εγώ ξαφνικά το γάλα κόπηκε και τότε θυμάμαι όοοοοοοοοολοι μου έλεγαν αδυνατον δεν κόβεται έτσι. Πήγα στον γιατρό μου πατούσε το στήθος αλλά τίποτα. Επι δύο εβδομάδες έτρωγα πράγματα που υποτίθεται κατεβάζουν γάλα έπινα και κάποια χαπάκια αλλά τίποτα. Το μόνο που κατάφερα ήταν να βγάζω και απο τα δύο στήθη το πολύ 30ml. Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί μου κόπηκε να σου πω την αλήθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Konstantinast

εφόσον λες ότι έβλεπες έστω 30 ml γαλατάκι

σημαίνει ότι ΔΕΝ σου κοπήκε (δίκιο είχαν οι ...οοοοολοι, λοιπόν!!!)

αλλά ότι σου ΜΕΙΩΘΗΚΕ...

Επειδή όμως το θήλαστρο δεν είναι πάντα αξιόπιστο για να μετρήσουμε την ποσότητα, ίσως λοιπόν και να μην συνέβει ούτε αυτό.

Αλήθεια ο γιατρός γιατί σου πίεζε το στήθος?

Σου εύχομαι στο επόμενο μωράκι (αν θέλεις) να τα καταφέρεις ...

Τα κορίτσια στο foroum δίνουν πληροφορίες και συμβουλές...

Aria,

ίσως αν αναφέρεις το συμπλήρωμα, το ωράριο, και ότι άλλο κάνεις παράλληλα με τον θηλασμό, σε βοηθήσουν και τα κορίτσια από εδώ να τα καταφέρεις , εφόσον το θέλεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΟ ΓΑΛΑ Η ΝΑ ΔΕΙ ΟΓΙΑΤΡΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΧΑΠΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΑΝ ΨΗΛΑΦΙΣΗ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konstantinast έγραψε:

Άρια τι μου θύμησες! Το ίδιο είχα πάθει και εγώ ξαφνικά το γάλα κόπηκε και τότε θυμάμαι όοοοοοοοοολοι μου έλεγαν αδυνατον δεν κόβεται έτσι. Πήγα στον γιατρό μου πατούσε το στήθος αλλά τίποτα. Επι δύο εβδομάδες έτρωγα πράγματα που υποτίθεται κατεβάζουν γάλα έπινα και κάποια χαπάκια αλλά τίποτα. Το μόνο που κατάφερα ήταν να βγάζω και απο τα δύο στήθη το πολύ 30ml. Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί μου κόπηκε να σου πω την αλήθεια.

Σε ποιον μηνα συνέβει αυτο ? Μηπως εδινες συμπλήρωμα ? Μηπως χρησιμοποιουσες ακαταλληλο θήλαστρο ? Μηπως το μωρο δεν θηλαζε σωστά ?

Το γαλα δεν κοβεται (κοβεται μονο αν κατι δεν κανεις σωστά) δικιο ειχαν οοοοοοολοι ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρια μου ξερεις γιατι νομιζεις οτι σου κοπηκε το γαλα???????????

γιατι το ειπες και μονη σου οτι η μικρη δεν πολυθηλαζει! ...

αν δεν τραβηξει το μωρο το γαλα,δεν προκειται να κατεβει το γαλα!!

οσο πιο πολυ τραβαει το μωρο γαλα,τοσο περισσοτερο θα εχεις!!!!

αφηνε την να πεινασει... μην της δινεις μπουκαλι και θα δεις οτι απο μονη της θα αναζητησει τη θηλη!

φιλακιααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρια έγραψε:

KALISPERA KORTSIA!

DEN XERW AN EIMAI STI SWSTI KATIGORIA...

EXW ENA PROVLIMATAKI.

KSAFNIKA DEN EXW GALA.

PROSPATHW NA VGALW ME TO XERI TIPOTA OMWS.

TI EGINE MOU KOPIKE?

MPORW NA TO EPANAFERW?

I MIKRI MOU EXEI ENA THEMA ME TO THILASMO...DEN TO DEXETAI.

:(:(:(:(:(

Δε νομιζω οτι εχει το μωρο θεμα με το θηλασμο................

η φυση εχει φροντισει για αυτο!

δεν γινεται να μην εχεις γαλα!

πως το καταλαβες?

γιατι θηλαστρο?

το γαλα δεν κοβεται ξαφνικα!αλλα μετα απο λαθος χειρισμους!

που απο οσο διαβαζω μαλλον κανεις!

βιαζεσαι για καποια πραγματα!

δεν υπαρχει ωραριο στο θηλασμο κια ειδικα τωρα που το μωρο ειναι μικρο!

το θηλαστρο τωρα μαλλον σου κανει κακο και αν δεν ειναι νοσοκομειακο και να τηρεις τον χδρονο αντλησης κανει μεγαλυτερο κακο!

αλλα με λυπη μου διαπστωνω οτι ολοι γυρω σου δεν σε υποστηριζουν , σαμποταρουν αυτο που κανεις με το α σου προτεινουν συμοληρωμα!

αλλα μαλλον και εσυ κανει λαθος που τους ακους!

ελπιζω να βγω εγω λαθος!

αλλ οτι θες ειμαστε εδω!

δεν ειμαστε συμβουλοι θηλασμου αλλα μαμαδες που θηλαζουμε!

καποιες πολυ καποιες λιγοτερο!

η εμπειρια ειναι αυτη που μας βοηθα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA KORITSIA.

LITTLE ANGEL NAI MOU EXEI DWSEI TILEFWNO.

ALLA DEN MPORW NA KATALAVW PWS THA ME VOITHISOUN APO EKEI...

AN MOU EXEI KOPEI TO GALA?

DEN MPOROUME NA PAME APO EKEI EMEIS?

KONSTANTINA AUTO LEW K EGW...I SINIFADA MOU GENNISE PRIN 3 MINES PERIPOU

STO NOSOKOMEIO 4 MERES POU EKATSE EIXE GALA MIA XARA THILAZE TI MIKRI

TIS KAI META APO 2 MERES AFOU GIRISE SPITI AUTO ITAN...KOPIKE.

TO PWS K TO GIATI OUTE AUTI TO XEREI.

MARIMARI TIS DINW ME AUTA POU EIXA VGALEI ME TO THILASTRO

TA EIXA STI KATAPSIXEI K TIS EDWSA K MIA FORA APO TO NAN 1.

KAI TRWEI KATHE 3 WRES.

VRE TRELOKORITSO LES?

POSO NA TIS AFISW NA PEINASEI?

META ARXIZEI KAI SPARAZEI...

K OTAN TI VAZW PIANEI TO STITHOS KANEI 1-2 ROUFIXIES KI

PATAEI TA KLAMATA KAI SPRWXNEI ME GRATZOUNAEI...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρια ειναι η τελευταια φορα που σου γραφω! :)

Σε συμπαθω πολυ αλλα ΔΕΝ ΑΚΟΥΣ κ εχεις συνεχεια ενα ΑΛΛΑ!

Μπορεις αν θελεις να ακουσεις τη συνιφαδα σου,τη γειτονισσα,τον θειο σου κ οοοοποιον αλλο θελεις Ή να ακουσεις μανουλες που ΘΗΛΑΖΟΥΝ!!!

ΜΗΝ αφησεις το μωρο να πεινασει!Ηδη υποσιτιζεται αφου δεν βρεχει τον ελαχιστο αριθμο πανων!Βαζε την συνεχεια στο στηθος.Αν δε θελει παιξτην κ σε μιση ωριτσα ξαναβαλτην!Μην ασχολεισαι με τπτ αλλο παρα μονο με τις αναγκες του μωρου σου!

Παρε τηλ στο συλλογο θηλασμου ή σε μια συμβουλο θηλασμου που μενει κοντα σου.

Ζητα τους να ερθει καποια στο σπιτι σου.Να μεινει μαζι σου 1-2 ωρες,να δει πως θηλαζετε κ πως ΔΕΝ θηλαζετε,να σε συμβουλεψει...Να σε βοηθησει να εντοπισεις το προβλημα!!!! :):)

Εισαι μια μικρουλα μανουλα που ψαχνει μανιωδως να βρει απαντησεις για να κανει ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ για την μπεμπουλα της!!!

Δεν ξερεις ομως ποια γνωμη ειναι σωστη κ ποια λαθος...Δεν μπορεις να αποφασισεις!

Γι'αυτο απευθυνσου οπως σου ειπα στον ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!!!

ΥΓ.Θα παρακαλουσα τις κοπελες του φορουμ να προσπαθουν να ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΟΤΑΝ Κ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΠΟΘΑΡΡΥΝΟΥΝ!!!

ΦΙΛΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρια έγραψε:

PEBI I MIKRI TRWEI KATHE 3 WRES.

ME TO NOSOKOMEIAKO THILASTRO EPANAFERETAI TO GALA.

TI LATHOS XEIRISMOUS KANW?

TI ENNOEIS VIAZOMAI?

ΘΑ ΣΕ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ?????
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρια μου, θα συμφωνησω κι εγω με την Αναστασια. Εγω μολις ειχα γυρισει απο το μαιευτηριο,το παιδι δεν επιανε με τιποτα θηληγιατι το ειχαν μπουκωσει με ξενο γαλα. Πηραλοιπον αμεσως τηλ μια συμβοθλο θηλασμου η οποια με βοηθησε παρα πολυ, αλλα κυριως με εμψυχωσε! Αν δεν ειχα τηλεφωνησει, θα τα ειχα παρατησει απο αγνοια, οχι απο ελλειψη θελησης!

η συμβουλος θα σου ξεκαθαρισει το τοπιο οπως και να χει η κατασταση.Παρε και θα με θυμηθεις! Ειμαι σιγουρη οτι τιποτα δεν τελείωσε και οτι θα τα καταφερεις! Φιλακια!

ΥΓ οι συμβουλοι χαιρονται πολυ να βοηθανε,μη δισταζεις! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANASTASIA:

A ERXONTAI SPITI???

POLI KALO!!!!!!!

AUTO THA KANW GT NOMIZA MONO EPIKOINWNEIA APO TO TILEFWNO THA EIXA.

TRISEUTIXISMENI:

GIATI TOTE PEINAEI,LOGIKA...

AURORE:

PLIRWNONTAI OI SIMVOULOI?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΕΝΑ ΒΡΕΦΟΣ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΕΙ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΖΕΙ. ΒΑΖΕ ΤΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΝΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΓΙΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙΣ ΓΑΛΑ. ΑΛΛΙΩΣ ΔΩΣΤΟΥ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ. ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΕΙΝΑΕΙ. ΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΝΤΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΖΕΙΣ ΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ. ΣΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΘΗΛΑΖΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ! ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ειναι καλη μου οπως τα λεει η Τρισ. Να ξερεις οτι τοκλαμα ειναι η τελευταια ειδοποιηση οτι το μωρο πειναει. Αν ανατρεξεις στο www.thilasmos.gr θα βρεις καποιεσ πληροφοριεσ. Το μωρο απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ να πειναει καθε τρεις ωρες. Ειδικα τα μωρα που θηλαζουν πεινανε συνεχεια. Θα μετρας τον χρονο απο την αρχη καθε θηλασμου. Θα στρωσει μην ανισυχεις ολα ετσι ειναι. Εγω αν ακουγα τον βλακα τον γιατρο που ειχα οταν γεννησα- τα μωρα πεινανε τουλαχιστος καθε δυο ωρες...αν πεινασουν γρηγοροτερα δεν κανουμε τις ηρωηδες..δινουμε συμπληρωμα- ναι καλα με αυτο τον πλευρο να κοιμαται...μια φιλη μου που τον κρατησε ουτε σαραντα μερες δεν θηλασε...και εχει ενα στηθος...παμελα αντερσον χιχιχι. θελει λιιιιγη υπομονη...αξιζει ομως καθε φορα!!!

Δικιμασε να τη βαζεις οσο πιο συχνα μπορεις...εστω για να πιπιλησει μονο το στηθος ασε γιατην ωρα τις πιπιλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari ξέρεις γιατί λέω οτι μου κόπηκε γιατί παλευα επι δύο εβδομάδες με διατροφή, χάπια κτλ να αυξήσω το γάλα και το αποτέλεσμα ήταν οτι εκεί μου έβγαζα με το θήλαστρο 120ml κάθε τρείς ώρες και ο μικρός μου έτρωγε κανονικά έφτασα σε σημείο να βγάζω 30ml την ημέρα (!) παρακαλώ. Γι αυτό δεν θεωρώ οτι μου μειώθηκε όπως λές.

Lala αυτό μου συνέβη μετά απο 1μιση μήνα που θήλαζα και ειλικρινά το ήθελα πάρα πολύ. Δεν ξέρω αν εγώ έκανα κάτι λάθος, αν φταίει το θήλαστρο ή κάτι άλλο. Τι να πώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου konstantinast

λυπαμαι που δεν τα κατάφερες εφοσον το ήθελες,

αλλα για να μην "παραπληροφορούμε" και απογοητεύουμε την Αρια

και τα υπόλοιπα κορίτσια, πράγματι λοιπόν το γάλα σου ΔΕΝ ξύπνησες ένα πρωί και είχε στερέψει(?)!!!

Κάτι θα έγινε λάθος άθελα σου , ίσως και με το θήλαστρο...

Στο επόμενο μωρακι σου θα τα καταφέρεις, εφόσον το επιθυμείς κ ενημερωθείς σωστά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα αρια.λοιπον αυτο που εχω να σου πω κ γω ειναι οτι απλα δεν αναρωτιεσαι αν εχεις γαλα,αν χορταινει,αν δεν θελει το στηθος κτλ...ΑΠΛΑ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ.ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ,ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ,ΝΙΩΘΕΙ ΔΥΣΦΟΡΙΑ-ΣΤΗΘΟΣ........αυτο θα σε σωσει.δεν ειναι ευκολο ισα ισα ειναι πολυ δυσκολο κ το καταλαβαινουν μονο μανουλες που θηλαζουν..εγω αυτο εκανα κ τωρα εφτασε 6μηνων μου η κορη κ ακομη θηλαζει..κ γω ειχα αυτες τις ανησυχιες στην αρχη.νομιζα οτι δεν χορταινε γιατι ηθελε συνεχεια στηθος αλλα ο θηλασμος ετσι ειναι...κ ευτυχως μπηκα στο φορουμ κ καταλαβα οτι ο θηλασμος δεν εχει ωρα...αν το θελεις πραγματικα αυτο να κανεις...σταματα να αναρωτιεσαι κ θηλαζε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

δεν ξερω τι να πω!

κολλα το μωρο στο στηθος!

ασε τα μπιμπερο ακομα και με το δικο σου γαλα!

το στηθος θελει ερεθισμα για να ακτεβασει γαλα!

τα μωρα δεν πεινανε καθε τρεις ωρες!

αυτο με το 3ωρο ειναι εγληματικο... μπορει να ακουγεται βαρυ αλλα αν το μωρο δεν βρεχει 6-8 πανες την ημερα υποσιτιζεται και υπαρχει περιπτωση να αφυδατωθει... με αποτελεσμα αν ειναι νωθρο και κακοκεφο!

σταματα να ακους μαδογιαγιαδοξαδελφες που τα ξερουν οα στη θεωρια!

αν θελεις να θηλασεις θα τα καταφερεις!

αν εχεις συνεχως αμφιβολιες σε οτι σου λεμε... τοτε δεν ξερω τι να πω!

να αμφιβαλεις σε οτι σου λενε οι μαμαδογιαγιαδοθειες !

ναι ξερω εκεινες μπορει να ξερουν ποιο ειναι το καλο του μωρου σας λογω οτι ειναι και δικο τους μωρο!

αλλα να σου πω κατι ολες οσες προσπαθουμε να σε βοηθησουμε το κανουμε απο αγαπη προς εσενα και το μωρο σου που ΔΕΝ γνωριζουμε αλλα σας νοιωθουμε!

τα ιδια περασαμε ολες!

η κορη μου μπηκε στην μοναδα (οσες δεν το εχουν ζησει δεν μπορουν να καταλαβουν, αλλα να μην το ζησει και καμια μανουλα!)

θα επρεπε να τα ειχα παρατησει απο τοτε!

αλλα δεν ακουγα κανεναν παρα μονο τις κοπελες που γνωριζαν για το θηλασμο στο μαιευτηριο!

η μανα μου παρακαλουσε τον παιδιατρο να με πεισει να δωσω ξενο στο μωρο γιατι καποιος της ειχε πει οτι ο ικτετος πεφτει με ξενο γαλα!

ακομα και οταν την προσβαλε ο παιδιατρος μεσα τσο μαιευτηριο αυτη συνεχιζε να παραπληροφορειται!

τωρα δεν μιλα καθολου!

ζητα βοηθεια δεν ειναι ντροπη!

ασχολεισου μονο με το μωρο!

κλεισε τα αυτια σου

μη πω και την πορτα σου!

αλλα βασικα πιστεψε το!

μενεις Αθηνα?

και αν ναι που?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...