Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ???ΓΙΝΕΤΑΙ??


Recommended Posts

KORITSIA EIMAI STIN 3h MERA KATHISTERISIS!!!ALLA APO EDW KAI 6 MERES PONAW KAI TIPOTAAAA!!!

EXW ENAN HPIO SINEXOMENO PONO KAI WRES WRES GINETE DINATOS!!!GIATI???

PRWTH FORA TO PATHENW!!!

EXEI SIMVEI SE KAMI AYTO KAI NA EINAI EGKIOS TELIKA?????

PEITE MOU TIS ISTORIES SAS!!!

EYXARISTWWWW :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι πολυ πιθαναν να εισαι εγκυος!!!Εγω τους 3 πρωτους μηνες ειχα πονακια περιοδου!!!Κανε ενα τεστακι,τι περιμενεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ γλυκια μου ΜΑρινιω.....ειχες ποτε ξανα καθυστερηση ακι τετοιους πονους? βρε μπας και το επιασες το σπορακι για τα Χριστουγεννα???

Στο ευχομαι....ποτε θα κανεις τεστ????? :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καπου το εχω ξαναγραψει...οταν εμεινα εγκυος,τις πρωτες μερες κ βδομαδες ,ειχα ολα τα συμπτωματα μιας αναμενομενης περιοδου(Πονοι χαμηλα κ στη μεση,πρηξιμο στο στηθος) γι'αυτο κ αργησα να το παρω χαμπαρι κ εκανα τεστ στην 20η :woohoo: μερα καθυστερησης!!Γιατι περιμενα να αδιαθετησω :silly: !!!

Σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι :):kiss: !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'ότι έχω διαβάσει εδώ στο μαμμυ η κάθε γυναίκα έχει και διαφορετικά συμπτώματα που την κάνουν να υποψιάζεται ότι μπορεί να΄είναι εγκυος. Αλλες πάλι δεν το παίρνουν καθόλου χαμπάρι. Σίγουρα οι πόνοι κάτω χάμηλα είναι μια ένδειξη ειδικά αν συνοδευόνται και με λίγη καθυστέρηση. Σου εύχομαι το τελειότερο χριστουγεννιάτικο δώρο να είσαι εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX SAS EYXARISTW OLES PARAAA POLY GIA TIS AMESES APANTHSEIS SAs!!

tinkerbel oxi den eixa pote tetoious ponous alla kathisterisi eixa kai ton proigoumeno mina 8 imeres alla mallon itan logo antiviwsis!twra den eperna...

little-angel mou dineis polles eplides kai eisai ena paradeigma..,

maraki 85 euxaristw!!!

koritsia eseis pou telika isastan egkies!!!EIXATE ISXIROUS PONOUS H' MONO HPIOUS???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια ποναω απο την ημερα της ωορηξιας κ εχω πρησμενο στηθος απο τοτε...περιμενω να αδιαθετησω 27.....αχ να ειμαι....αλλα με μια φορα..χλωμο εως αδυνατο.

μαρινιω μου εγω αν ειχα καθυστερηση θα το ειχα κανει...αντε να μας πεις ευχαριστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

εγω κοριτσια ποναω απο την ημερα της ωορηξιας κ εχω πρησμενο στηθος απο τοτε...περιμενω να αδιαθετησω 27.....αχ να ειμαι....αλλα με μια φορα..χλωμο εως αδυνατο.

μαρινιω μου εγω αν ειχα καθυστερηση θα το ειχα κανει...αντε να μας πεις ευχαριστα....

euxomai na eisai egkiosss!!!

tha kanw kai egw!alla tha perimenw liges akomi meres giati ton proigoumeno mina eixa 8 imeres!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω σου ευχομαι να εισαι εγκυος

κ εμενα η νυφη μου λιγο πριν την αναμενωμενη περιοδο ειχε πονους κ ωρες ωρες πολυ εντονους κ αυτο συνεχισε μεχρι κ την 9-10 εβδομαδα της εγκυμωσυνης της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μασρορακι έγραψε:

μαρινιω σου ευχομαι να εισαι εγκυος

κ εμενα η νυφη μου λιγο πριν την αναμενωμενη περιοδο ειχε πονους κ ωρες ωρες πολυ εντονους κ αυτο συνεχισε μεχρι κ την 9-10 εβδομαδα της εγκυμωσυνης της

μακαριιιιιιιι!!!!!!ευχαριστωωω :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μπορω να τους χαρακτηρισω ιδιαιτερα ισχυρους τους πονους,μαλλον ηπιους!Οπως καθε μηνα!Οσο περναγαν οι μερες γινονταν λιγο πιο εντονοι κ αφου εκανα το τεστ κ πηγα στον γιατρο,αλλα στην περιπτωση μου μαλλον οφειλονταν στη μικρη αποκολληση που ειχα αρχικα!

Για την καθε γυναικα η εγκυμοσυνη κ τα συμπτωματα της ειναι διαφορετικα!

Μην αγχωνεσαι γλυκια μου :) Περιμενουμε νεα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω, επειδη τα συμπτωματα και εγκυμοσυνης και περιοδου σε καθε γυναικα διαφερουν δεν εχεις παρα να παρεις ενα τεστακι...

εγω ειχα λιγα πονακια αλλα οχι ισχυρα..οπως οταν περιμενεις να αδιαθετησεις, μοιαζουν πολυ δηλαδη με της περιοδου, της εγκυμοσυνης μπορει να ειναι ακριβως ιδια.

εγω σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι αφου το θελεις...κανε ενα τεστακι γρηγορα και να μας πεις τα ευχαριστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω έγραψε:

KORITSIA EIMAI STIN 3h MERA KATHISTERISIS!!!ALLA APO EDW KAI 6 MERES PONAW KAI TIPOTAAAA!!!

EXW ENAN HPIO SINEXOMENO PONO KAI WRES WRES GINETE DINATOS!!!GIATI???

PRWTH FORA TO PATHENW!!!

EXEI SIMVEI SE KAMI AYTO KAI NA EINAI EGKIOS TELIKA?????

PEITE MOU TIS ISTORIES SAS!!!

EYXARISTWWWW :woohoo:

Και στις δύο μου εγκυμοσύνες είχα αυτό το σύμπτωμα.Κάτω χαμηλά,πόνοι όμοιοι με αυτούς της περιόδου...Και τις δυο φορές ήμουν έγκυος!Τους είχα τις πρώτες εβδομάδες

Εύχομαι να είσαι εγκυούλα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristw olessss!!! :woohoo: :woohoo:

hope 89 kai apis euxaristw kai esas gia tis euxes sas!!kai afou to eixate kai eseis...elpizw!!

tha kanw testaki apla tha perimenw liges meres akoma....

euxomai h nea xronia na me vrei me 1 thetiko testttttt :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΚΙ ΕΓΩ ΟΛΟ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΤΡΕΧΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΣΑ. ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΕΛΑΕΙ ΜΩΡΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

ΓΙΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΚΙ ΕΓΩ ΟΛΟ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΤΡΕΧΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΑΔΙΑΘΕΤΟΥΣΑ. ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΕΛΑΕΙ ΜΩΡΕ...

axou to!!!ti gliko pou itan auto!!!na mou ton filiseis!! :kiss::kiss:

kai egw olo toualeta trexww :lol::lol: alla tipota!!!

koritsia emena me pianei kai to stomaxi mou mazi me tin koilia!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω μου ευχοαμι μεσα απο την καρδια μου ο καινουργιος χρονος να σε βρει με σπορακι στην κοιλιτσα...αλλα γιατι ταλαιπωρεισαι τοσο?????εγω θα πηγαινα τωωωωωωωωωωωωωωωρα να παρω τεστ για να το κανω......αντε αγωνιουμε και εμεις.....φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκι μου, γιατί κρατάς τον εαυτό σου σε αγωνία;;;

Πήγαινε σε ένα φαρμακείο και πάρε ένα τεστ εγκυμοσυνης να σου λυθεί η απορία σου, τώρα ό,τι και να σου πεί η καθε μία από εμάς θα είναι η προσωπική της εμπειρία όπου κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική.

Εγώ συγκεκριμένα είχα όλα τα συμπτωματα περιόδου και τελικά ήμουν έγκυος.

Υπάρχουν στο εμπόριο ένα σωρό τεστ εγκυμοσύνης που είναι έγκυρα, μερικά από τα οποία μάλιστα δείχνουν αν υπάρχει εγκυμοσύνη και από την 4 μέρα σύλληψης.

Άντε και σου εύχομαι ο Άγιος Βασίλης φέτος να σου φέρει για δώρο, ένα σποράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia oses eiste egkies kai kserete to filo parte ena stauro kai valte ton panw apo tin koilitsa sas!!an einai agori tha paei panw katw!

an einai koritsi tha kanei kiklous!!!kai oses den to kserete!!!

kante to kai peite mou an leitourgiseee :woohoo: :woohoo:

sas euxaristw oles!apla lilaki epeidi eixa 8 imeres kathisterisis kai ton proigoumeno mina gia auto lew oti mporei pali na einai to idio

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινιω μου δεν θα το πιστεψεις!!!μπηκα στο φορουμακι για να ανοιξω ακριβως το ιδιο θεματακι!ειμαι στην 5η μερα καθυστερησης αλλα εχω πονους στην κοιλια.τεστ φαρμακειου δεν υπαρχει περιπτωση να παρω οποτε αν κι ελεγα να περιμενω λιγο ακομη,αυριο θα παω για χωριακη επειδη μετα κλεινει το μικροβιολογικο για γιορτες και επειδη σε περιπτωσηυ που εχει γινει το θαυματακι(μακαρι παναγιτσα μου μακαρι χριστουλη μου και ολοι οι αγιοι!!!!!)πρεπει να το μαθω ωστε να παω στο γιατρο.ξερω γω ποναω κιολας..μακαρι να ειμαστε εγκυουλες ΜΑΚΑΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...