Μετάβαση σε περιεχόμενο

ενα υπεροχο συναισθημα!!!


Recommended Posts

οταν ηταν βρεφακι μικρουλης επινε το γαλατακι του στην αγκαλια μου τυλιγμενος σε ενα σεντονακι μιας και ηταν τοσο μικροκαμωμενος

που φοβομουν να τον πιασω.

απο τοτε παρολο που δεν θηλασε εψαχνε το στηθος μου,το επιανε και πολλες φορες βυζαινε την πιτζαμα μου ;)

μεγαλωνοντας αλλαξε πολλες συνηθειες στο γαλα και τωρα τελευταια το επινε ξαπλωμενος στο κρεβατι

ειχα να τον ταισω αγκαλια απο 6 μηνων ειχε μαθει στο ριλαξ.

τωρα εδω και μια βδομαδα περιπου παρατηρησα μια αλλαγη στην συμπεριφορα του την ωρα που πινει το γαλα του και τωρα που πιγαμε στο δωματιο να το πιει ξαφνικα....επιασε...το στηθος μου :blink::blink: ξαφνιαστικα γλυκα αλλα κατα ενα παραξενο τροπο επιασα το μηνυμα του.

εκατσα στο κρεβατι και αντι να τον ξαπλωσω τον κρατησα στην αγκαλια μου...χουχουλιασε σας λεω πηρε το μπιμπερο του χωρις να κλαψει και με το ενα του χερακι μου χαιδευε το στηθος ενω παραλληλα ανοιγε που και που τα ματακια του και με κοιταζε.

κοριτσια ελιωσααααααααααααααααα ηταν σαν να εκλεψα λιγο απο την μαγεια του θηλασμου,τι απιστευτο συναισθημα!!!!!!!!!

ενιωσα σαν να θηλαζα και ας κρατουσα μπουκαλι

τον κοιτουσα και με κοιτουσε με εναν τροπο που ειχαμε που εχω να νιωσω απο οταν τοσο δα μικρουλης και ας κρεμονταν τα ποδαρακια του.

ξαφνικα ενιωσα την απολυτη ηρεμια την απολυτη γαληνη,αγαπη και στοργη

(οχι πως δεν τα εχω η δεν τα νιωθω καθημερινα)αλλα τα τοσα προβληματα με ειχαν κανει λιγο να μην αφηνομαι σε αυτες τις τοσο ομορφα χαλαρωτικες στιγμες

σευχαριστω αγαπη μου για το πιο ομορφο δωρο που μου εκανες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασιαμου τί ομορφη κ συγκινητική περιγραφή..ειναι πραγματικά μαγικες αυτες οι στιγμες,ποσο δικιο εχεις..τα αγχη της καθημερινοτητας μας κανουν συχνα να χανουμε την ουσία..ευχομαι ετσι ηρεμα κ μαγικα να κυλουν παντα οι στιγμες με τον Σπυρακο σου! :)

α!κ προκαταβολικά,χρονια πολλα για αυριο! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ, ΑΝ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙΣ ΑΥΡΘΙΟ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ

ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!

ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΗ Η ΑΦΗΓΗΣΗ ΣΟΥ...

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.ΤΑ ΣΚΑΤΟΥΛΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ

ΞΑΦΝΙΑΖΟΥΝ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΚΑΝΑΚΑΡΗ ΣΟΥ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

οταν ηταν βρεφακι μικρουλης επινε το γαλατακι του στην αγκαλια μου τυλιγμενος σε ενα σεντονακι μιας και ηταν τοσο μικροκαμωμενος

που φοβομουν να τον πιασω.

απο τοτε παρολο που δεν θηλασε εψαχνε το στηθος μου,το επιανε και πολλες φορες βυζαινε την πιτζαμα μου ;)

μεγαλωνοντας αλλαξε πολλες συνηθειες στο γαλα και τωρα τελευταια το επινε ξαπλωμενος στο κρεβατι

ειχα να τον ταισω αγκαλια απο 6 μηνων ειχε μαθει στο ριλαξ.

τωρα εδω και μια βδομαδα περιπου παρατηρησα μια αλλαγη στην συμπεριφορα του την ωρα που πινει το γαλα του και τωρα που πιγαμε στο δωματιο να το πιει ξαφνικα....επιασε...το στηθος μου :blink::blink: ξαφνιαστικα γλυκα αλλα κατα ενα παραξενο τροπο επιασα το μηνυμα του.

εκατσα στο κρεβατι και αντι να τον ξαπλωσω τον κρατησα στην αγκαλια μου...χουχουλιασε σας λεω πηρε το μπιμπερο του χωρις να κλαψει και με το ενα του χερακι μου χαιδευε το στηθος ενω παραλληλα ανοιγε που και που τα ματακια του και με κοιταζε.

κοριτσια ελιωσααααααααααααααααα ηταν σαν να εκλεψα λιγο απο την μαγεια του θηλασμου,τι απιστευτο συναισθημα!!!!!!!!!

ενιωσα σαν να θηλαζα και ας κρατουσα μπουκαλι

τον κοιτουσα και με κοιτουσε με εναν τροπο που ειχαμε που εχω να νιωσω απο οταν τοσο δα μικρουλης και ας κρεμονταν τα ποδαρακια του.

ξαφνικα ενιωσα την απολυτη ηρεμια την απολυτη γαληνη,αγαπη και στοργη

(οχι πως δεν τα εχω η δεν τα νιωθω καθημερινα)αλλα τα τοσα προβληματα με ειχαν κανει λιγο να μην αφηνομαι σε αυτες τις τοσο ομορφα χαλαρωτικες στιγμες

σευχαριστω αγαπη μου για το πιο ομορφο δωρο που μου εκανες

Πόσο με συγκίνησες...θέλω τόσο πολύ να ξαναθηλάσω..και καμιά φορά μετανιώνω που δεν τον θηλασα παραπάνω..ειναι φορές που έχω βγει από το μπάνιο και είμαι γυμνη. Εκείνος λέει μαμ και κάνει προσπάθεια να πιει αλλα έχει ξεχάσει να θηλάζει..χεχε..εκείνη την ώρα πόσο θέλω να ξανανιώσω το δέσιμο που είχαμε όταν θηλαζε..ήταν μια μαγική στιγμή που θυμάμαι κάποιες φορές δεν ηθελα ναξεχάσω..κι όμως..ξέχασα...ελπίζω στο 2ο να μην τα παρατήσω πάλι από τη βαρεμάρα μου στον 1ο χρόνο..!! :)

Σου ευχομαι να θηλάσεις παραπάνω Μπεμπουλης όταν έρθει με το καλό το 2ο..

και μας κατηγορείτε μετά όταν επιμένουμε για το θηλασμο..ΑΦΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ!!!!:) Για εσάς το κάνουμε!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι κοριτσια τωρα που μεγαλωσε και περπαταει ενιωσα σαν να ηταν ξανα εκεινο το μικρουλι πλασματακι...πωπω με πηραν τα ζουμια σας λεω αχ τα καμαρια μας εχουν μοναδικους τροπους να μας κανουν να λιωνουμε!!!

σας ευχαριστω και για τις ευχες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φανουλα μου δεν θηλασα!!

δυστηχως αλλα δεν πειραζει δεν το εβαλα κατω.

εκανα και κανω το καλυτερο για το μωρο μου.

ομως θα ηθελα εστω και για λιγο να νιωσω πως ειναι... εστω και για λιγο...και αυτο το λιγο μου το εδειξε αποψε ο γιος μου!!!!!

ειλικρινα σου μιλαω ενιωσα σαν να θηλαζα...για πρωτη φορα ειχε μουδιασει γλυκα ολο μου το σωμα,η καρδια μου χτυπαγε σαν τρελη και εγω με ενα χαμογελο ως τα αυτια(ετσι ειναι οταν θηλαζετε???? αν ναι τοτε ναι κατι λιγο το ενιωσα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω την αληθεια αναστασια μου ,το βιωσες πολύ πιο μαγικά απ,ό,τι εγω που θηλάζω αποκλειστικα 6+μήνες!κ αυτο για μενα δειχνει πόσο μοναδικός ανθρωπος εισαι,πόσο υπέροχη μανούλα κ πόσο τυχερο παιδάκι ειναι ο Σπυράκος σου! :)

μακάρι μονο χαρες να σας δινει η Παναγία από εδώ κ πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει καλύτερο συναίσθημα κι εσυ Αναστασία το περιέγραψες με μοναδικό τρόπο, με συγκίνησες πολύ...Χρόνια Πολλά με την ευκαιρία αν και θα στα ξαναπούμε σίγουρα κι εύχομαι πολλές πολλές τέτοιες στιγμές! είδες δώρο ο Σπυράκος σου; το καλύτερο!!! δώστου ενα φιλάκι και μια αγκαλιά απο εμένα γιατι δεν είναι η πρώτη φορά που με συγκινεί! είναι φοβερός, να τον χαίρεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αναστασία... Πάνω στην ώρα έγραψες το μήνυμα... Όλοι παραπονιούνται που θηλάζω ακόμα. Εγώ λέω ότι δεν είμαι έτοιμη να αποθηλάσω και γίνονται καυγάδες...

Γι' αυτό το συναίσθημα το παλεύω και εγώ και ας νιώθω μόνη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλαιω κλαιω κλαιω :unsure::unsure:

τι μου εκανες τωρα????

ημουν χαλια ψυχολογικα και τωρα με συγκινησες τοσο πολυ

να τον χαιρεσαι και αυτος εσενα

αχ μεγαλωνουν τοσο γρηγορα και τωρα νιωθω τυψεις που μερικες φορες με νευριαζει που γκρινιαζει και κουραζομαι

τωρα εχω πολλες τυψεις

ζηταω συγγνωμη απο το μωρακι μου

τι φταιει αν εγω εχω τις μαυρες μου απο την κουραση???

τωρα θελω να ξυπνησει να ξανα θηλασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω καποια βραδια απο την κουραση και απο ολο το ξενυχτι λεω αυριο θα δωσω αλλο γαλα στο μωρο κουραστηκα

αλλα το πρωι το μετανιωνω και δε δινω

καμια φορα νομιζω πως δεν αντεχω αλλο

αλλα αυτες οι στιγμες με κανουν να θελω να συνεχισω

μπεμπουλης να εισαι καλα

εισαι πολυ γλυκια και καλη μανουλα

σας φανταζομαι αγκαλιτσα μωρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην στεναχωριεσαι thalassa κι εγω πολλες φορες εχω νευριασει και ακομη του εχω φωναξει και μετα νιωθω απαισια!!! αλλα ειναι η κουραση,το αγχος μας να τα φροντισουμε,να τους δουσουμε το καλυτερο μας

αλλα ειμαστε ανθρωποι και εχουμε αδυναμιες.

οταν ξυπνησει δωσε ενα φιλακι στο μωρακι σου και ολα θα περασουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ποσο με συγκινησες να ξερες...δακρυσα...

Καταφερα να θηλασω τη μικρουλα μου τοσο λιγο...μου λειπουν εκεινες οι μερες,τις θυμαμαι κ πραγματικα κλαιω..

Να εισαι καλα κ εσυ κ το αγγελουδι σου!Να τον καμαρωνεις κ να σε συγκινει παντα ετσι γλυκα κ ομορφα :) !

Σε φιλω :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας τους να λένε Αθηνά, δεν ξέρουν...

κι εγω πριν γεννήσω σκεφτόμουν να θηλάσω μέχρι τον χρόνο και θεωρούσα υπερβολή για περισσότερο τώρα όμως αγχώνομαι και μόνο στην ιδέα οτι κάποια στιγμή θα αποθηλάσω, και φυσικά θα συνεχίσω και μετά τον χρόνο άσχετα αν οι γύρω μου έχουν ως όριο το χρόνο και προφανώς θα ακούω τα ίδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΤΟ

ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΣΕΣ ΗΤΑΝ

ΜΑΓΙΚΟ ! Ο ΣΠΥΡΑΚΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΞΕΡΕΙ

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΞΑΦΝΙΑΖΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ

ΠΟΤΕ :);)

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ

ΚΑΙ ΝΑ ΒΙΩΝΕΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!

Υ.Γ.ΑΘΗΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ... ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ???

ΜΑΛΛΟΝ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΣΑΣ ...

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ? :huh:

KEEP WALKING ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπέροχο Αναστασία μου!

Ούτε εγώ που θηλάζω (...και θέλω να τον θηλάάάάσω μέχρι να πάει φαντάρος!)

δεν θα περιέγραφα τόσο όμορφα αυτά τα δυνατά συναισθήματα...

Χρόνια σου πολλά, να χαίρεσαι το διαμαντάκι σου

και να είσαι ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα βρε μανουλα τι μας κανεις πρωι πρωι;;;;

χρονια σου πολλα μπουμπου μου ,παντα ευτυχισμενοι να εισαστε..

ο σπυρακος μας εινα αρχηγος το χουμε πει :woohoo:

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου.........

Κούκλα μου..........

Εξαιρετικά συγκινητική η περιγραφή σου.............

Σε κάνει και λιώνεις...... το καμάρι σου.......

Αχ Παναγιά μου........

Μακάρι να ζεις συνεχώς τέτοιες στιγμές.....

Σου εύχομαι ολόψυχα, κορίτσι μου, να κάνεις κι άλλο παιδάκι.........

Να το νιώσεις.....

Να χαίρεσαι τη Γιορτή σου....... τον κούκλο γιο σου......

Και του χρόνου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου πιστεψε με ειναι σαν να τον θηλασες χρονια!!!

Η αγκαλια σου ειναι το πιο τρυφερο πραγμα στον κοσμο. Να χαιρεσε το παιδακι σου. να ειναι προπαντων γερο και δυνατο...να συνεχηζει να σου δινει τετοιες και ακομα μεγαλυτερες χαρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...