Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τί να δωσω αντι για ρυζαλευρο;;


Recommended Posts

καλησπέρα κ από εδω!!δε ρωταω στο εξπρεςμας γιατι με την ταχυτητα που τρεχει το τρενακιμας θα με προαπεράσετε!! :P δεν κανω παραπονακι,λογικο ειναι καλέ!!

λοιπόν..αισιως πριν 3 ημερες κλεισαμε τους 6 μηνες κ αυριο εχουμε ραντεβου για εμβολιο!λογικα..από τεταρτη ξεκιναμε στερεες,περιμενω να παμε στον παιδιατρο για να μου τα πει αναλυτικά..μου ειχε αναφερει οτι θα ξεκινησουμε με ρυζαλευρο,αλλα εγω τελικα λεω ,μιας που θηλαζουμε,να αποφυγω οτιδηποτε βιομηχανοποιημενο για οσο γινεται τουλάχιστον!τί να του αντιπροτεινω;;εννοω υπάρχει κατι που θα μπορουσα να δινω αντι για ρυζαλευρο;;ξέρω οτι απλα μπορω να θηλάζω,αλλά να μη φαμε κ κάτι;; ;) μπορω να ξεκινησω κατευθειαν με φρουτακια;;εσεις πότε δωσατε φρουτο πρωτη φορα;;

φιλάκια κ ευχαριστώ!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY(δεν ξερω το ονομα σου)εχεις δικιο για το εξπρεσακι.

επειδη κι εγω θηλαζω ακομα ολα τα ξεκινησαμε απο τους 6,5 μηνες.

Κοιτα εγω του εδωσα ρυζαλευρο κουτι πρωτα και μετα ενα ενα ενα φρουτο.

Το μελος antroula εχω διαβασει οτι το φτιαχνει μονη της το ρυζαλευρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY(δεν ξερω το ονομα σου)εχεις δικιο για το εξπρεσακι.

επειδη κι εγω θηλαζω ακομα ολα τα ξεκινησαμε απο τους 6,5 μηνες.

Κοιτα εγω του εδωσα ρυζαλευρο κουτι πρωτα και μετα ενα ενα ενα φρουτο.

Το μελος antroula εχω διαβασει οτι το φτιαχνει μονη της το ρυζαλευρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ξεκινησαμε με φρουτακια. Υποαλλεργηκο ρυζαλευρο και μονο μερικες κουταλιες και καμια ευδομαδα τρωγαμε μολις γιναμε και εμεις εξη.

Εγω του εδινα κολοκυθα βρασμενη απο χωριο ή γλυκοπατατα βρασμενη...παλη απο χωριο κρεμες βανηλι ακλπ δεν φαγαμε καθολου. Αλλα πολλες φορες ειτε βαριεμε να το βρασω έιτε βαριεμαι γενικα και τον θηλαζω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλη Ιουλια...Οοοοχι δε θα σου απαντησω στο ερωτημα σου γτ δεν εχω ιδεα!!!!!!!!(αν κ εγω φρουτα θελω να δωσω οταν ερθει η ωρα!)

Μπηκα στο θεμα σου γτ....Αν ξαφνικα μετατραπει σε εξπρες βυζοστερεων τροφων θελω να εχω καλη θεση!!! :laugh: :laugh: :P:P

Ασχετο!ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΕ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ??? :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ 1 ημέρα ελειψα και στραβωθηκα στη μελετη χθες βραδυ!!20 σελιδες διαβασα!! :P:P:P στο τελος δε θυμομουν τί ηθελα να σχολιασω!!!α πα πα!!απο εδω κ περα θα εχω διπλα τετραδιακι να σημειωνω τα high lights!!πώς ειναι η τσαχπινούλα;;ο πυρετουλης σας;;ουπς!μπερδεψα τα θεματα! :blush: γρηγορα επιβιβαση στο τρενακι!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμερά αχλάδια και μυρωδάτα τραγανά μήλα ! Μπορεις να ακολουθήσεις και τον γερμανικό τροπο εισαγωγής με νοστιμη πατατουλα και τραγανο καροτάκι.

Φυσικά δεν εισαι υποχρεωμενη να δινεις στο μωρο να φαει το απογευμα αλλα οποια στιγμη της ημερας εσυ κρινεις .

Αντε και καλη αρχή :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν συνεχίζω..

Εμείς λόγω κιλών δεν φάγαμε ρυζάλευρο.Μας το απαγόρεψε η παιδ.

Αρχισα με φρούτα στον 5ο μήνα και μετά από 3 εβδομάδες τα πρώτα λαχαμικά και στη συνέχεια μοσχάρι και κοτόπουλο.

Τώρα τρώμε φρούτα το πρωί

φαγητό (1η δόση) το μεσημέρι

φαγητό (2η δόση) το απόγευμα.

Μετά τον 8ο μήνα του δίνω και κανά γιαουρτάκι.

Α, για φαρίν λακτέ,μπισκοτόκρεμα και ζυμαρικά ούτε λόγος.Αυτά και αν μας τα απαγόρεψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...