Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κορίτσια ΓΕΝΝΗΣΑ και εγώ!!!


Argi

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 162
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σου ζήσειιιιιιι!!!!!!

Τι όμορφη που είναι και από μαλλάκι... είχε πάει κομμωτήριο η μπουμπού;

Να την καμαρώσεις όπως ποθείς!!!

Φιλιά

Γιώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσειιιιιιι!!!!!!

Τι όμορφη που είναι και από μαλλάκι... είχε πάει κομμωτήριο η μπουμπού;

Να την καμαρώσεις όπως ποθείς!!!

Φιλιά

Γιώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσειιιιιιι!!!!!!

Τι όμορφη που είναι και από μαλλάκι... είχε πάει κομμωτήριο η μπουμπού;

Να την καμαρώσεις όπως ποθείς!!!

Φιλιά

Γιώτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Argi μου, να τη χαίρεσαι την ομορφούλα κορούλα και να είστε και οι δυο γερές και δυνατές!!! Ότι καλύτερο επιθυμείς γι αυτή την όμορφη περίοδο της κοινής σας ζωής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Argi μου, να τη χαίρεσαι την ομορφούλα κορούλα και να είστε και οι δυο γερές και δυνατές!!! Ότι καλύτερο επιθυμείς γι αυτή την όμορφη περίοδο της κοινής σας ζωής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Argi μου, να τη χαίρεσαι την ομορφούλα κορούλα και να είστε και οι δυο γερές και δυνατές!!! Ότι καλύτερο επιθυμείς γι αυτή την όμορφη περίοδο της κοινής σας ζωής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΘΕΙ!!!!!!!!

ΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ..

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΘΕΙ!!!!!!!!

ΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ..

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΥΓΚΙΝΗΘΕΙ!!!!!!!!

ΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;;;;;;;;;

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ..

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βετούλα μας γλυκειά,

ο μπεμπάκος σου είναι πανέμορφος - σκέτη γλύκα!!!

Να τον χαίρεσαι πάντα γερό και δυνατό και να είστε και οι δύο (τρεις μαζί με τον ευτυχισμένο μπαμπακούλη) πάντα χαρούμενοι!!!

Περιμένουμε λεπτομέρειες από τον τοκετό και την εμπειρία σου!

Φιλιά πολλά πολλά και καλά κουράγια για τις πρώτες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βετούλα μας γλυκειά,

ο μπεμπάκος σου είναι πανέμορφος - σκέτη γλύκα!!!

Να τον χαίρεσαι πάντα γερό και δυνατό και να είστε και οι δύο (τρεις μαζί με τον ευτυχισμένο μπαμπακούλη) πάντα χαρούμενοι!!!

Περιμένουμε λεπτομέρειες από τον τοκετό και την εμπειρία σου!

Φιλιά πολλά πολλά και καλά κουράγια για τις πρώτες μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστούμε @ditaki  Κι εμένα 16/10 μου χαν δώσει αρχικά αλλά στην αυχενική πήγε 12/10.  @Raf123 τί καλά! Κι εγώ νομίζω κάπως το νιώθω. Σαν πίεση προς τα έξω σε στιγμές. Αλλά δεν είμαι και σίγουρη 😛 μιας και η 1η μου. Επίσης κορίτσια, πονάτε στο στήθος? Το πρωί που σηκώνομαι είναι πέτρα. Και δυσκολεύομαι και στον ύπνο πολύ. Τώρα παρήγγειλα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης μπας και καταφέρνω να κοιμάμαι λίγο καλύτερα.
    • Καλημέρα!!  Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄) Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.   Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 
    • @Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...