Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νομιζωπως δεν θα γινω ποτε μανουλα τελικα...


Recommended Posts

εχουν περασει 21 μηνες απο τοτε που ξεκινησαμε τις προσπαθειες.περασε ενας χρονος τσαμπα μεχρι να βρουμε οτι ο συζυγος εχει κιρσοκηλη και να χειρουργηθει πριν 3 μηνες..ακομη κανενα αποτελεσμα και ειναι αμφιβολο αν θα βελτιωθει κατι στο σπερμα.πρωτη φορα αυτο το μηνα ειχα 3 μερες καθυστερηση και ελεγα στον εαυτο μου μην παρασυρθεις,αποκλειεται να εισαι εγκυος!θα αδιαθετησεις και θα εισαι κομματια παλι..και ετσι εγινε απλα το πηρα πολυ ψυχραιμα γιατι το ειχα στο πισω μερος του μυαλου μου οτι δεν ειμαι..απο την αρχη πιστευω οτι επρεπε να γινει εξωσωματικη με 0% κινητικοτητα αλλα κανεις δεν ελαβε ποτε υποψιν αυτο που ελεγα..τωρα πια εχω ξενερωσει και το κακο ειναι οτι ολο αυτο μου βγαινει σε "κακια"προς τα ανηψια του αντρα μου..δεν θελω να τα βλεπω να ακουω παιδικη φασαρια στο σπιτι..δεν ειμαι πολυ στα καλα μου νομιζω και εχω ξενερωσει με το θεμα του παιδιου..ισως να μην ειναι γραφτο απλα..θα φανει..απορω αν υπαρχει καπια που να νιωθει οπως εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΕΡΟ ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΚΑΘΩΣ ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΤΕΦΥΓΑ ΚΙ ΕΧΩ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ,ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΡΑΚΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ ΠΟΤΕ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ.ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ ΚΙ ΟΛΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΕΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΑ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΘΗΣΑΥΡΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ!!!ΒΕΒΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΤ;;;ΑΥΤΟ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΓΙ ΑΥΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΧΡΩΜΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ,ΘΑ ΜΑΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ.Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΟΠΟΙΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΦΙΛΕΝΑΔΑ!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ "ΚΑΚΙΑ"ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΜΑΛΩΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ ΖΗΛΕΙΑΣ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ(ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ)ΑΠΛΑ ΘΑ ΘΕΛΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΝΑ ΧΩ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ...ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΧΝΑ ΑΝ ΘΕΣ ΚΙ ΕΣΥ.ΣΕ ΦΙΛΩ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΑ ΠΑΝΩ ΣΟΥ!!!!ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minie καλησπερα!!δεν μπορω να σου πω κ πολλα για να σε κανω να νιωσεις καλυτερα :( ...αλλα μην χανεις την πιστη σου..να εισαι αισιοδοξη!!!καποια μερα θα εισακουσθουν οι προσευχες σου κ θα εχεις το νινακι που τοσο επιθυμεις! :) καταλαβαινω οτι σ'εχει παρει απο κατω...αλλα να νιωθεις δυνατη κ θα δεις που ο θεος ολα τα κανει δυνατα!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KELY και MINIE μου καλησπέρα μπαίνω κι εγώ στην παρέα!

Minie μου μην απογοητεύεσαι, να θυμάσαι οτι για όλους έχει ο Θεός. Για όλες μας υπάρχει κάπου εκεί ψηλά το αγγελάκι μας που περιμένει την κατάλληλη στιγμη για να μας επισκεφθεί. Δε μιλάω εκ του ασφαλούς. Έχουμε τρία χρόνια που προσπαθούμε με τον άντρα μου, με τα δικά μας προβλήματα και εμείς, που μας ρίχνουν κάθε τόσο. Μην απογοητεύεσαι, και μην αισθάνεσαι κακία για τα ανιψάκια σου, δεν σου φταίνε οι ψυχούλες σε τίποτα.

Ακόμη και η εξωσωματική αν χρειαστεί να κάνεις να την κάνεις χωρίς να αισθανθείς τύψεις, ντροπή ή οτιδήποτε. Το θέμα είναι πόσο πολύ θέλεις να κάνεις παιδάκι. Και αν το θές πολύ θα γίνει με οποιοδήποτε τρόπο ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα.

Σας φιλώ γλυκά και τις δυό και εύχομαι η νέα χρονιά να μας βρεί το συντομότερο με ένα σποράκι στην κοιλίτσα μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφφφφφφφφφφφφφ λυπαμαι πολυ κοπελα μου..αλλα μη το βαζεις κατω..ολα γινονται..εγω ειχα αποτυχημενη εγκυμοσυνη..θα τα καταφερουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου, καλα εκανες και το εβγαλες από μέσα σου...αλλά πρέπει να χαμογελασεις και να είσαι αισιοδοξη...οτι σου ειπαν ολα τα κοριτσια ειναι αληθεια...κι εμενα ο γιατρος μου μου ειχε πει να μην αγχωθω στις προσπαθειες μου, γιατι ακομα κι αν δεν υπαρχει ουτε ενα σπερμα στον αντρα παιδι κανεις...και γιατι δεν προχωρας σε αυτο που πιστευες από την αρχη, δηλαδη στην εξωσωματικη;μην θυμωνεις με τα ανιψακια σου, είναι κρίμα. ολες μας νιωθουμε ζηλεια οταν ακουμε οτι αλλες επιασαν με την μυρωδια που λενε...να εισαι δυνατη, ενωμενη με τον αντρουλη σου, να κανετε τα παντα για να αποκτησετε το ονειρο σας. φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν σας παρηγορεί αλλά ΜΗΝ χάνετε την πίστη σας , κορίτσια!!!

Η Παναγιά είναι μανούλα και θα ακούσει τις προσευχές σας... Ισως χρειάζεται λίγος χρόνος ακόμα, ίσως χρειάζεται και να ...χαλαρώσετε κάπως.

Σύντομα θα έχετε το δικό σας θαυματάκι στην κοιλίτσα...

Και μένα δύσκολο που έμοιαζε αλλά πλέον έχω το μικρό μου αγκαλίτσα!

Μην απελπίζεστε, απολαύστε αγκαλίτσες και ...σκεφτείτε θετικά!

Σας εύχομαι το γρηγορότερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

manoula3 έγραψε:

minie καλησπερα!!δεν μπορω να σου πω κ πολλα για να σε κανω να νιωσεις καλυτερα :( ...αλλα μην χανεις την πιστη σου..να εισαι αισιοδοξη!!!καποια μερα θα εισακουσθουν οι προσευχες σου κ θα εχεις το νινακι που τοσο επιθυμεις! :) καταλαβαινω οτι σ'εχει παρει απο κατω...αλλα να νιωθεις δυνατη κ θα δεις που ο θεος ολα τα κανει δυνατα!!!!! :)

συμφωνώ!!!Ελπίδα...

Εύχομαι και εγώ το γρηγορότερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίνι, κι εγώ δεν ξέρω τι να σου πω...

Το ξενέρωμα το καταλαβαίνω απόλυτα...

Η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι αυτό που μου είπε η μητέρα μου. Κι αυτοί δεν μπορούσαν για πολλά χρόνια να κάνουν παιδιά, έμεινε δύο φορές έγκυος και το έχασε και τις δύο, και όταν το πήραν απόφαση ότι δεν γίνεται τίποτα και να ξεχάσουν το θέμα παιδί, τσουπ! ξεμύτισα εγώ!!! Και μετά από δύο χρόνια και ο αδελφός μου (καλά, αυτός ήταν αποτυχία, αλλά δεν το λέμε παραέξω!!! :P)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Μίνι, κι εγώ δεν ξέρω τι να σου πω...

Το ξενέρωμα το καταλαβαίνω απόλυτα...

Η μόνη συμβουλή που έχω να σου δώσω είναι αυτό που μου είπε η μητέρα μου. Κι αυτοί δεν μπορούσαν για πολλά χρόνια να κάνουν παιδιά, έμεινε δύο φορές έγκυος και το έχασε και τις δύο, και όταν το πήραν απόφαση ότι δεν γίνεται τίποτα και να ξεχάσουν το θέμα παιδί, τσουπ! ξεμύτισα εγώ!!! Και μετά από δύο χρόνια και ο αδελφός μου (καλά, αυτός ήταν αποτυχία, αλλά δεν το λέμε παραέξω!!! :P)!!!

χαχαχαχαχαχαχαχα :laugh: :laugh: καλοοο!!!!

μεταξυ μας....αλλα εχεις δικιο για

τον αδερφο σου...δεν χωρανε 2 αστερια στην οικογενεια!!!

τσσσσ το κονομησες το κοπλιμαν!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Poly apaisiodoksh se vriskw koritsaki mou kai den sou kanei kalo ayto.

Skeftikes pote pws isws den einai h wra tou akoma na ginei?

Ola ginonte sthn wra tous na to ksereis!

Emeis pou prospathousame 5 xronia gia paidi ti na poume? ;)

Kai telika hrthe sthn katalhlh stigmh!

Epishs exw mia filh me akrivws to idio provlima me esas!

Ayth den exei tipota alla o antras ths.Kanane mikroswmatikh

kai epiase me thn prwth!

Eyxomai ta kalytera! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minie το έχω πει πολλές φορές σε αυτό το φόρουμ... Έχω μια αδελφή που έκανε παιδάκι μετά από πολλά χρόνια προσπαθειών με την 9η προσπάθεια εξωσωματικής. Είναι πολύ νωρίς για ν' απογοητεύεσαι καλή μου. Καταλαβαίνω πως νοιώθεις, αλλά προσπάθησε να σκεφτείς περισσότερο λογικά παρά συναισθηματικά. Όταν απαλλαγείς από το άγχος, όλα θα πάνε καλά, θατο δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

minie πάρε την κατάσταση στα χέρια σου! Από τους άντρες μην περιμένεις πρωτοβουλία, ειδικά για την εξωσωματική δεν τρελαίνονται κιόλας, πόσο μάλλον όταν το πρόβλημα το έχουν εκείνοι.. Με μηδενική κινητικότητα κορίτσι μου λύση υποάρχει και είναι η εξωσωματική με μικρογονιμοποίηση. Ξεκίνα σε ένα εξειδικευμένο κέντρο, κι ο άντρας σου θα ακολουθήσει, μην αφήνεις άλλο χρόνο να περνάει, αφού ακόμα και στην εξωσωματική μετράει η νεαρή ηλικία. Σκοπός μου δεν ήταν να σε αγχώσω, αλλά να σε δραστηριοποιήσω, ώστε το θαύμα να συμβεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την Αργυρώ! Πώς είναι δυνατόν να απελπίζεσαι και να παθαίνεις κατάθλιψη, τη στιγμή που δεν έχεις δοκιμάσει την εξωσωματική ακόμα και που γνωρίζετε και την αιτία; το δεύτερο αυτό ξέρεις πόσο σημαντικό είναι; Πολλά ζευγάρια παιδεύονται και είναι στο σκοτάδι (λέγεται ανεξήγητη υπογονιμότητα). Για σένα υπάρχει συγκεκριμένη κατεύθυνση και αυτό είναι πολύ σημαντικό.

Κι εγώ έβλεπα την εξωσωματική ως κάτι τρομερό και φοβερό μέχρι να το πάρω απόφαση - τώρα όμως που είμαι έγκυος με εξωσωματική, κοντεύω να το ξεχάσω οτι την έκανα... Αλλά και όταν την έκανα δεν ταλαιπωρήθηκα και αυτό θα σου το επιβεβαιώσουν όλες (το άγχος είναι άλλο θέμα, μιλάω για τη διαδικασία), Μπες στο θέμα "εξωσωματική ποιες ξεκινήσαμε παρεούλα" (υπάρχουν και κλειδωμένα με αριθμό 1 και 2, τώρα "τρέχει" το 3) και θα δεις ότι έτσι είναι... Οπωσδήποτε δεν είμαστε τυχερές όσο τα ζευγάρια που πίάνουν με το πρώτο ελεύθερο σεξ, όμως είμασστε παντύχερες που ζούμε στο 2009 και υπάρχουν τόσά μέσα για να μας βοηθήσουν!!!!

Για την ζηλίτσα, σε καταλαβαίνω. Ολες νομίζω ότι το περάσαμε....Δεν είναι κατακριτέο αρκεί να ΄προσπαθήσεις να το ελέγξεις και να το κρύψεις από τους αποδέκτες του, ειδικά από τα ίδια τα παιδάκια.

Τέλος, σχετικά με το θέμα "άντρας". Σιγουρα οι άντρες είναι λίγο πιο ... αργόστροφοι σε αυτά τα θέματα. Πρώτον γιατί σπάνια βιάζονται για το παιδί (άλλο αν ΄΄οταν έρθει τρελαίνονται!!!!) δεύτερον γιατί γενικότερα είναι πολύ πιο υπομονετικοί και ψύχραιμοι από εμάς ειδικά σε θέματα τέτοιου είδους. Είναι λίγο κοσμάρες συνήθως και ίσως είναι τυχεροί γι' αυτό. Ειδικά τώρα αν το θέμα είναι το σπέρμα, μπορεί αυτο να τους στοιχίζει και να το απωθούν σαν σκέψη. Αν συμβαίνει αυτό με τον άντρα σου θα σου πρότεινα αφού πρώτα επεξεργασγτείς μέσα σου την ιδέα της εξωσωματικής, ενημερωθείς διεξοδικά και συμφιλιωθείς εσύ η ίδια, να του το προτείνεις παρουσιάζοντάς το πολύ χαλαρά και χωρίς να περιβάλλεται από δέος και απελπισία - παραδείγματα άλλων σίγουρα θα βρεις (πολλά ζευγάρια έχουν τέτοια προβλήματα). Σιγά σιγά θα το δεχτεί - όλοι το δέχονται τελικά αργά ή γρήγορα. Αν πάλι δεν έχει τέτοιο πρόβλημα, τότε .... προχωρήστε!!!! Δεν έχει νόημα να υποφέρεις και να πληγούν σιγά σιγά η σχέση με τον άντρα σου και τους γύρω σου. ΚΑλή επιτυχία σου εύχομαι και μην απελπίζεσαι για κάτι που έχει λύση την οποία ακόμα δεν έχεις δοκιμάσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μην απογοητεύεσαι, δεν θέλω να ακούω τέτοια πράγματα απαισιόδοξα. Εγώ μετά από 3 χρόνια γάμου και 2 εξωσωματικές μωράκι γιοκ.

Στην αρχή έκλαιγα και χτυπιόμουν, τώρα χαμογελάω. Ελπίζω η επόμενη να πετύχει έχω 4 κατεψυγμένα μωράκια.

φιλάκια κ όλα θα γίνουν, απλώς πρέπει να περιμένουμε λιγάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγραφα τοση ωρα και ολα σβηστηκαν :angry:

Κοριτσακι μην ακουω τετοια θα σε μαλωσω...

Λοιπον μανουλα θα γινεις αυτο ειναι σιγουρο...Προχωρα με εξωσωματικη δεν ειναι τιποτα το τρομερο οπως λενε...ειναι πολυ λιγοτερο ψυχοφθορο απο αυτο που περνας τωρα...

Εγω μετα απο 2.5 χρονια παντρεμενη εχω μια φυσικη εξωμητρια κυηση κι μια αποτυχημενη εξωσωματικη...εκλαψα πολυ πονεσα στεναχωρεθηκα κλειστηκα στον εαυτο μου αλλα ειπα στοπ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!!!

Λογικα μεσα Φλεβαρη (αν φτιαξει ο κυκλος μου σωστα...ειχα 20 μερες την αχρηστη)θα κανω την επομενη προσπαθεια..εχουμε 5 εμβρυακια καταψυξη ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...