Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι να κανω???


elisabetta

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες!Το θεμα μου εχει ως εξης:την Πεμπτη μπαινω στην 11η εβδομαδα.Στην 8η πηγα κι εκανα το πρωτο υπερηχο οπου φανηκε το εμβρυο,ακουσαμε καρδια και ειδαμε και λεκιθικο ασκο(πραγμα πολυ καλο κατα τον γυναικολογο μου). Εχω κλεισει ραντεβου για αυχενικη διαφανεια και papp A στις 29/12 αλλα εδω και καποιες μερες μου εχει καρφωθει η ιδεα πως κατι δεν παει καλα.Δεν εχω πλεον πονους χαμηλα οπως τις προηγουμενες εβδομαδες παρα μονο καποια στιγμιαια τσιμπηματα δεξια η αριστερα οταν π.χ. τεντωνομαι.Μου φαινεται πως και το στηθος μου εχει ξεπρηστει καπως και καποιες μερες ποναει οταν το πιεζω και καποια μερα οχι.Σκεφτομαι να παω για υπερηχο.Εσεις τι λετε?Και μηπως ξερετε αν μπορω να το κανω σε καποιο κεντρο οπως π.χ. βιοιατρικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι δεν παιρνεις το γιατο σου να του το πεις? Αμεσως για να σε ηρεμησει θα σου πει νακανετε εναν υπερηχο. Παντως απο οτι διαβαζω εδω αεσα απο τα κοριτσια πολλες καποια στιγμη δεν εχουν τιποτα και ανησυχουν αλλα σιγουρα το μωρακι σου ειναι εκει και μεγαλωνει!

Αλλα μην το αφηνεις, παρε τον γιατρο σου και ρωτα τον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρε τον γιατρο σου,στην εγκυμοσυνη το αγχος το αισθανεσαι σε μεγαλυτερο βαθμο απο το φυσιολογικο.Επειδη και εγω αγχωνομουνα ,εαν δεις οτι με τον υπερηχο θα ηρεμησεις ,κανε εναν.Εξαλλου τα νεα δεδομενα απεδειξαν οτι ο υπερηχος ειναι ακινδυνος για το εμβρυο ,το αγχος ομως ...οχι!Ηρεμησε και ειμαι σιγουρη οτι ολα θα παμπνε καλααααα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι, εγω δεν ειχα καμια ενοχληση στην κοιλια τις αρχες. Υπερηχο σε τετοια ιατρικα κεντρα σου κανουν μονο με συνταγη γοιατρου. Νομιζω πως ειναι καλυτερα να παρεις ενα τηλ το γυναικολογο σουκ κ κανεις μια επισκεψηπαραπανω για να ηρεμησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικα να μην αγχωνεσαι..

το δυσκολο διαστημα εχει σχεδον περασει..

ούτε εγω ειχα πονακια συνεχεια και αγχωνομουν..

δεν ειναι κακο να κανεις εναν υπέρηχο στο μεταξυ..και ο γιατρος σου θα σε καταλαβει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κακο ειναι οτι ο γιατρος μου το εκλεισε το ιατρειο για χριστουγεννα.γι αυτο και ρωτησα αν μπορω να παω καπου αλλου.Διαφορετικα θα περιμενω μεχρι την αυχενικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι στεναχωριεσαι κοπελαρα μου

να πας και χωρις ραντεβου στον γιατρο σου και να του πεις να σου κανει εναν υπερηχο

ουτως η αλλιως τσαμπα σε εξεταζει;

μην αγχωνεσαι ειναι φυσιολογικες οι σκεψεις σου αυτες ολες πανω κατω το περναμε

Μην καθεσαι καθολου......πηγαινε αμεσως για εναν υπερηχο να ακουσεις παλι το μωρουλινακι σου να μει η καρδια σου στην θεση της

να εχεις μια πολυ καλη εσγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisabetta έγραψε:

το κακο ειναι οτι ο γιατρος μου το εκλεισε το ιατρειο για χριστουγεννα.γι αυτο και ρωτησα αν μπορω να παω καπου αλλου.Διαφορετικα θα περιμενω μεχρι την αυχενικη

να πας στο νοσοκομειο με το οποιο συνεργαζεται να πεις ποιος γιατρος σε εξεταζει και θα σε εξυπηρετησουν αμεσως

μην καθεσαι καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα του τηλ ουτως η αλλως αποψε γιατι πηγα κι εκανα ενα κατεβατο εξετασεων κι ετσι θα του πω τα αποτελεσματα και με την ευκαιρια και την ανησυχια μου.Βεβαια το πιο πιθανο ειναι να μην το σχολιασει καν γιατι γενικα ειναι πολυ κουλ.Λετε να συμβαινει οντως κατι κακο?Περισυ τετοια εποχη ειχα μια βιοχημικη και το φοβαμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...