Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ ............


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΠΟΛΛΑ ΟΜΟΖΥΓΑ :( , ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΞΩ ΤΙ ΣΗΜΑΝΕΙ ΑΥΤΟ , ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΝΕΣΟΥΛΕΣ :S ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ .

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΟΣΑ ΟΜΟΖΥΓΑ ΜΑΖΕΜΕΝΑ??? ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ??? ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ???? ΤΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΘΑ ΠΕΡΝΩ ??? ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΙΣ ΠΕΡΝΩ ????

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΟΟΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ …ΑΛΑ ΜΕ ΚΥΡΙΕΥΕΙ ΜΙΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΗ …

:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλινα μου οχι οτι ξερω και πολλα αλλα εχω και εγω προβλημα θρομβοφιλιας καιαυτο σημαινει οτι πηζει το αιμα μας και πεθαινει το μωρακι θα το παρακολουθουμε με μια ειδικη εξεταση αιματος καθε μηνα και θα μας λεει ο αιματολογος ποση ενεση θα κανουμε.η ενεση ειναι σα στηλο οπως των διαβητικων και την κανεις στην κοιλια δεν θα ποναει πολυ και θα δινει ζωη στο μωρακι.ο αιματολογος θα σου πει αν θα κανεις καθε μερα η οχι,τελος κανουμε ενεσεις και δεν παιρνουμε χαπια για να μπορουμε να τα θηλασουμε μετα διοτι τα χαπια μενουν στον οργανισμο ενω οι ενεσεις διαλυονται.

αυτα εχω μαθει και εγω ελπιζω να σε βοηθυσα με το καλο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ καταρχάς για την συμβουλή σου !

Θα ήθελα αν ρωτήσω και κάτι ακόμα , ο γιατρός μου είπε πως με το που μάθω πως είμαι έγκυος θα πρέπει να κάνω την ένεση , σήμερα θα μηλήσω και μαζί του για να πάω και από κοντά να τα πούμε για να μου πει με ποιες θα ξεκινήσω και με πόση δόση λογικά της πρώτες ενέσεις που θα πάρω δεν θα μου τις γράψουν στο ΙΚΑ για θα μου πουν ότι ακόμα δεν είμαι έγκυος, άρα θα πρέπει να τις πληρώσω γνωρίζετε πόσο κάνουν πανω κατω .

Και μια ακόμα ερώτηση παίρνεις κιλά παραπανίσια από αυτές τις ενέσεις ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι, μην φοβάσαι τις ενέσεις, δεν είναι τίποτα. Όλα τα φάρμακα τις εγγυμοσύνης μέσω ΙΚΑ έχουν μηδενική συμμετοχή, δηλ. δεν τα πληρώνουμε στο φαρμακείο αρκεί να είναι γραμμένα από γιατρό του ΙΚΑ. Οι ενεσούλες πάντως οι δικες μου κάνουν περίπου 30 ευρώ οι 2. Αλλά με σώζει το ΙΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥΛΙΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΤΑΡΑΜ ΤΑΡΑΜ ΤΑΡΑΜ ΤΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΜΜΜΜ!!!!

ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΩ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΛΑΙΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ Κ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ.

ΒΓΗΚΕ ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ, Η Α΄ ΧΟΡΙΑΚΗ 22 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗ Β΄ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 111!!!!!!!!ΠΙΘΑΝΗ ΜΕΡΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ 30/11 ΜΕ ΚΥΚΛΟ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ.ΑΣΤΑΘΗ Κ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 34 ΜΕΡΕΣ!!!

ΤΟΥΛΙΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Κ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!!

ΕΓΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΣΚΕΨΗ: ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ,ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ!!!ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ!!!

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΙΝΟΧΕΠ 0,45.ΤΙΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ????

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ Κ ΜΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΡΟ!!!!

ΤΟΥΛΙΝΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ,ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ριτσάκι τις καλύτερες ευχές μου για ένα γερό μωρό

καιμια υπέροχη εγκυμοσύνη,όντως ήρθε σε άλλο σωματάκι

το αγγελούδι σου...

Τουλίνα , μη φοβάσαι όλα θα πάνε καλα και σύντομα

θα αποκτήσεις αυτό που λαχταράς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειτονάκι!!!!!!!!!

Επιτέλους!!!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια!!!!!!!!

Εφόσον ξέρεις τι συμβαίνει πια όλα θα πάνε καλά!!!!!!!!

Μπράβο και πάλι μπράβο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ritsaki έγραψε:

ΤΟΥΛΙΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!

ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΩ ΤΑΡΑΜ ΤΑΡΑΜ ΤΑΡΑΜ ΤΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΜΜΜΜ!!!!

ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΩ ΔΙΟΤΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΛΑΙΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ Κ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ.

ΒΓΗΚΕ ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ, Η Α΄ ΧΟΡΙΑΚΗ 22 ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗ Β΄ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 111!!!!!!!!ΠΙΘΑΝΗ ΜΕΡΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ 30/11 ΜΕ ΚΥΚΛΟ ΟΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ.ΑΣΤΑΘΗ Κ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 34 ΜΕΡΕΣ!!!

ΤΟΥΛΙΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Κ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!!!!

ΕΓΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΣΚΕΨΗ: ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ,ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ!!!ΘΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ!!!

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΙΝΟΧΕΠ 0,45.ΤΙΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ????

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ Κ ΜΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΡΟ!!!!

ΤΟΥΛΙΝΑ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ,ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!

Τις innoxep εκανα και εγω σε ολη την διάρκεια της εγκυμοσυνης μου λόγω θρομβοφιλίας. ότι θελήσεις είμαι εδώ οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια ritsaki ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ !!!!! σου εύχομαι να έχει μια καταπληκτική εγκυμοσύνη!!!

Έχει σχέση τη ένεση θα κάνω , για τι είμαι ομοζυγοτική και όχι ετερόζιγη ??? :dry:

Τις ξεκίνησες αμέσως τις ένεσεις ? σου έδειξε κανείς ( π.χ. φαρμακοπ) ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Τουλίνα..

είναι θέμα κληρονομικότητας η ομόζυγή η ετερόζυγη μετάλλαξη .. Δεν ξέρω να σου πω λεπτομέρειες πάνω σε αυτό το θέμα..

Οι ενεσούλες δεν πονάνε ειδικά στην αρχή καθόλου.. εμένα λίγο τώρα που είμαι στον ένατο λίγο με ενοχλεί το τσιμπηματάκι γιατί έχει τουρλώσει τόσο η κοιλιά που δεν βρίσκω μέρος να την κάνω ..

Δεν μπορώ να σου πω τι φασμακευτική αγωγή θα ακολουθήσεις γιατί δεν ξέρω...

Στην δική μου περίπτωση (χωρίς ομόζυγη μετάλλαξη αλλα με 5 ετερόζυγους παράγοντες μεταλλαγμένους) Κάθε μέρα έκανα μια ένεση , αρχικά την innohep 0,45 και στη συνέχεια την 0,50 μέχρι τον όγδοο μήνα. Τώρα στον ένατο κάνω δυο ενέσεις την ημέρα των 0,45.

Θα μπορείς να ελέγχεις την κατάσταση της πηκτικότητας του αίματος με εξέταση αίματος (1 φορά τον μήνα έκανα εγώ ) η οποία κοστίζει περίπου 30 ευρώ.

Οι ενέσεις δεν παχαίνουν ... απλά αυξάνεται η δόση της ένεσης αναλόγως με τα κιλά που παίρνει η έγκυος.

Και εγώ όταν έμαθα για την θρομμβοφιλία μου έπεσε κεραμίδα στο κεφάλι αλλα τελικά είναι κάτι τόσο απλό που θα τις κάνεις με τόσο ευχαρίστηση γιατί θα ξέρεις ότι θα αποκτήσεις το αποτέλεσμα που θα επιθυμείς..

Σου εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα νέα!!!!!!!!!!!!!!

Ριτσάκι δεν ήξερα για την περιπτωσή σου αλλα κατά χάρηκα με τα ευχάριστα νέα σου!!!!!!!!!!

Με το καλό Ριτσάκι μου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ Ο ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ,ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΩ Κ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΕ,ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!

Η ΧΡΥΣΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ!ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ Κ 10 ΕΝΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΜΕΡΑ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

ΟΠΟΤΕ ΧΡΥΣΑ ΛΕΣ Η ΙΝΟΧΕΠ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΕΤΣΙ?ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΣΗ Κ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΡΑΒΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ Η ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ.

ΓΕΙΤΟΝΑΚΙ ΜΟΥ Σ΄ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ,ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ ΣΟΥ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΑ Η ΒΕΛΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΘΕΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΕΤΣΙ?ΚΙ ΟΧΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΘΕΤΑ.ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???

ΓΙΑΤΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΣΤΕΟΠΟΡΩΣΗ,ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΘΕΤΑ ΣΤΟ ΔΕΡΜΑ ΤΗΣ.

ΕΛΠΙΖΩ Ο ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΕΙΞΕ ΣΩΣΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ριτσάκι, επειδή είναι διάφοροι παράγοντες που καθορίζουν την δόση της ηπαρίνης δεν ξέρω να σου πω αν αυτή η δόση σε καλύπτει ή όχι..

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα από όλους μας ...

Να μην έχεις άγχος , καλέ, αφού ήδη κάνεις θεραπεία ... οι διαφορές της δόσης δεν είναι δα και τόσο μεγάλες..

Ναι την βελονίτσα δεν την βάζουμε κάθετα στο δέρμα αλλα ελαφρως πλαγίως.. και δεν την κάνουμε κοντά στο ομφαλό..

Ότι άλλο θέλεις πές μου αν μπορώ να σε βοηθήσω θα χαρώ ..!!

Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχατε ενεσουλες στο σπίτι πριν μείνετε έγκυος ? :dry: , γιατί ο γιατρός μου είπε με το που θα μάθω ότι είμαι έγκυος θα πρέπει να την κάνω .

Και μία ακόμα ερώτηση η ένεση είναι μία και αλλάζεις τα φιαλίδια μόνο , το ένα φιαλίδιο είναι για μία δόση????/ :huh:

:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ δεν είχα σπίτι να φανταστείς το έμαθα όταν ήμουν ήδη τεσσάρων μηνών ... Αυτήν την απορία την έχω και εγώ ..

οι ενέσεις είναι μιας χρήσεως και εμπεριέχουν την ανάλογη δόση ηπαρίνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα !Κάνω και εγω ενεσούλες innohep παρόλο που δεν βρέθηκε να εχω πρόβλημα θρομβοφιλίας-προληπτικα- επιδή είχα μια αποβολή το καλοκαίρι.

Η βελόνα πρέπει να είναι περίπου 45 μοίρες πλάγια προς το δέρμα και είναι μια ενεσούλα για κάθε φορά(με την σύριγγα της)-μετά στα σκουπίδια.Η αιματολόγος με μάλωσε γιατί στην άρχή την έκανα ότι ώρα με βόλευε.Πρέπει να την κάνουμε κάθε μέρα την ίδια ώρα μιας και η κάθε δόση διαρκεί 24 ώρες.Αργότερα στην εγκυμοσύνη πιθανόν να αυξηθει η δόση(σε 50αρα ή 2 ενέσεις)-ανάλογα με το βάρος και βέβαια τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις μας κάθε μήνα.

Α!Και κάτι άλλο που μου είπε η αιματολόγος: οι μηνιαίες εξετάσεις αίμαος καλό είναι να γίνονται εντος 3-5 ωρών από την ενεση!

Καλή εγυμοσύνη να έχουμε και μετά θα έχουμε μάθει και κάτι(μπορεί να κάνουμε ενέσεις στην γειτονιά για χαρτζιλίκι!!! :silly: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...