Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΑ 2ΩΡΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ;ΓΙΝΕΤΑΙ;


Recommended Posts

ΡΕ ΠΑΙΔΙ, Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ.ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ.ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ, ΚΛΑΙΕΙ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΠΕΙΝΑΕΙ; ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΙΝΑΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΣΤΙΣ 2-2,5 ΩΡΕς;ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 3ΩΡΟ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σωσω.. Ε.. puppeta ήθελα να πω! :P

Χμ.. Ο δικός μας γιατρός με είχε πει 2ωρο και πάνω, δλδ όχι πριν το 2ωρο, αλλά πάνω από 2ωρο μέχρι και 18ωρο, ανάλογα με το πότε το ζητήσει το μωρό.. Αλλά δε θυμάμαι το πότε μου το είχε πει.. Πριν το 3μηνο, ή μετά? Εσένα είναι και 40 ημερών.. Τι να σου πω δεν ξέρω... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα θα με τρελανετε και οι δυο ???

Εγω απο διατροφη με μπουκαλι δεν ξερω να σου πω αλλα αφου σταματάει τ μωρο να γκρινιαζει οταν το εχεις αγκαλια ΜΗΠΩΣ δεν πειναει αλλα θελει παρεουλα και χαδάκια ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Γεια σου Σωσω.. Ε.. puppeta ήθελα να πω! :P

Χμ.. Ο δικός μας γιατρός με είχε πει 2ωρο και πάνω, δλδ όχι πριν το 2ωρο, αλλά πάνω από 2ωρο μέχρι και 18ωρο, ανάλογα με το πότε το ζητήσει το μωρό.. Αλλά δε θυμάμαι το πότε μου το είχε πει.. Πριν το 3μηνο, ή μετά? Εσένα είναι και 40 ημερών.. Τι να σου πω δεν ξέρω... :huh:

NA DEIS POU 8A ALLAKSW TO ONOMA MOU..TELEIO TO SWSW..OK..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Καλα θα με τρελανετε και οι δυο ???

Εγω απο διατροφη με μπουκαλι δεν ξερω να σου πω αλλα αφου σταματάει τ μωρο να γκρινιαζει οταν το εχεις αγκαλια ΜΗΠΩΣ δεν πειναει αλλα θελει παρεουλα και χαδάκια ????

KALHSPERA RE LALA..EISAI PNTOY KAI POU8ENA..APO POTE KAKOMA8AINEI STHN AKGALIA;;GNWRIZE KANEIS;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Καλα θα με τρελανετε και οι δυο ???

Εγω απο διατροφη με μπουκαλι δεν ξερω να σου πω αλλα αφου σταματάει τ μωρο να γκρινιαζει οταν το εχεις αγκαλια ΜΗΠΩΣ δεν πειναει αλλα θελει παρεουλα και χαδάκια ????

Εγώ γιατί να σε τρελλάνω δεν κατάλαβα... :huh:

Άσχετα με το τι γράφει στην αρχή η Σωσώ, το ερώτημα είναι αν πεινάει το μωρό, αν κάνει να δίνει μπουκάλι στο 2-2,5ωρο. Και απλά της γράφω τις οδηγίες του παιδιάτρου μας. Αυτό το άγχος δεν το έχουνε οι θηλάζουσες. Και στο 15λεπτο το μωρό μπαίνει στο στήθος, με τη φόρμουλα δεν είναι έτσι τα πράγματα. Μη ζητήσεις επιστημονική τεκμηρίωση, δεν την έχω. :P

Το Μαράκι όταν πεινούσε στο 1,5ωρο την έπαιρνα αγκαλιά και την έβγαζα στο μπαλκόνι και ξεχνιόταν. Στο 2ωρο την τάιζα.

Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι νιωθω να παιζουμε το θεατρο του παραλογου ? :laugh:

Παρε αγκαλια το κοριτσακι σου και χορτασε το ! Περνανε τοσο γρηγορα ειδικα αυτες οι πρωτες στιγμες που θα μετανιωσεις μετα .

Τα παιδια πρεπει να μεγαλώνουν με αγαπη και στοργη ! Ανοιξε την αγκαλια σου και ασε το μωρο σου να φωλιάσει εκει μεσα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσχετο... Ιφιγένεια.. τρελή φώτο το Μαράκι στο προφίλ σου!! Είναι πανέμορφη! Κουκλάρα!!!!

Όσον αφορά το μπουκάλι, εγώ ήξερα από τις ανιψιές μου όχι πριν το 3ωρο! Βέβαια καλό είναι να συμβουλευτείς τον γιατρό σου γι'αυτό! Εμένα τρώει από νεογέννητο ανα 4ωρο και κοιμάται 8ωρο σχεδόν την νύχτα! Στις 3,5 ώρες περίπου τον ταίζω ώστε να του κάνω 5 γεύματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Γιατι νιωθω να παιζουμε το θεατρο του παραλογου ? :laugh:

Παρε αγκαλια το κοριτσακι σου και χορτασε το ! Περνανε τοσο γρηγορα ειδικα αυτες οι πρωτες στιγμες που θα μετανιωσεις μετα .

Τα παιδια πρεπει να μεγαλώνουν με αγαπη και στοργη ! Ανοιξε την αγκαλια σου και ασε το μωρο σου να φωλιάσει εκει μεσα .

Ναι LaLa.. Παραλόγου! Όπως είπες! Αλλά η ερώτηση της κοπέλας ήταν άλλη. Τελοσπάντων! Πάμε παρακάτω...

dallia ευχαριστώωωωωω! Φιλιά στον λουλούνο! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω(πρωην puppeta :silly: ) κι εμενα τις ιδιες οδηγιες με την Ιφιγενεια μου ειχε δωσει ο παιδιατρος..οχι πριν τις 2-2:30 ωρες! ;)

Το δικο μου αν τον ταιζα οποτε εκλαιγε..θα ηταν με ενα μπουκαλι 24 ωρες!!! :blink::S :laugh:

Παρεμπιπτοντως Ιφιγενεια,θα συμφωνησω με τη Νταλια! Το Μαρακι στη νεα φωτο ειναι λες κι εχει βγει απο φωτογραφηση με παιδικη μοδα! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

puppeta έγραψε:

LaLa έγραψε:

KALHSPERA RE LALA..EISAI PNTOY KAI POU8ENA..APO POTE KAKOMA8AINEI STHN AKGALIA;;GNWRIZE KANEIS;;[/quote:2p1fdbxk]

οχι δεν γνωριζει κανεις κ οποιος λεει οτι γνωριζει λεει μπουρδες...ακου κακομαθαινει στην αγκαλια!παρτο το παιδι σου αγκαλια να μαθει στην τρυφεροτητα κ στην αγαπη,ανθρωπο γεναμε οχι πλαστικη κουκλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

ανθρωπο γεναμε οχι πλαστικη κουκλα :)

Ατακάρα!!!! Μπράβο! Δεν μπορούσες να το πεις καλύτερα!!!

tonia tonia, ευχαριστώωωωωωωωω!

Αλλά περιττό να σε πω ότι 10 λεπτά μείνανε πάνω της καπέλο και κασκόλ! Δε θέλει τίποτα στο κεφάλι της! Θέλει να παίρνουν τα μυαλά της αέρα!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα κακομαθει??? ενα μωρο 40 ημερων?? οχι βρε κοριτσι μου οχι!!!!

παρτο αγκαλιτσα το μωρακι σου,χαιδολογησε το.

αν δεν πειναει θα ηρεμει γιατι πολυ απλα θα θελει την σιγουρα και το χαδι σου.

ετσι με αυτον τον τροπο μπορεις να κανεις να περασει η ωρα για να του δωσεις το γαλατακι του.

σε τοσο μικρο μωρακι δεν πρεπει να δινεις γαλα πριν το 3ωρο αντε το πολυ στις 2.5 ωρες πιο πριν δεν κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

Εμάς ο μικρός μας μεχρι και τριών μηνών έπινε γάλα ανα 2 ώρες και κάτι και ήθελε συνέχεια αγκαλιά γιατί είχε πονάκια ο αντρούλης μας. Και εμείς? Άλλο που δεν θέλαμε. ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ και δίπλα όοοοοοοοοοοοοοοολοι να μας έχουν πρήξει θα κακομάθει, δεν θα κάθεται κτλ. Εχω να σου πω οτι απο τεσσάρων μηνών και κάθεται κατω και δεν θέλει πολύ αγκαλιά. Είναι όπως το μάθεις. Οπως σου γράφουν και παραπάνω χόρτασε το παιδί σου και μην ακούς κανέναν. Οοοοολο αγκαλίτσες και χαδάκια εχε το πριν λίγο καιρό βγήκε απο την κοιλίτσα και θέλει ζεστασιά και να νιώθει ασφαλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω πιστευω οτι θελει αγκαλιτσα.ισωσ και λογο καιρου.και ο δικοσ μου ειναι κολλημενοσ πανω μου σαν μαγνητακι σημερα.ειχε πολλη γκρινια και δεν ηθελε να θηλασει,μονο στην αγκαλια ηρεμησε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Ε είσαι μουρλή! Το είπες και το έκανες! :woohoo:

..εισαι πλεον η επισημη νονα μου.. :S μου ταιριαζει πληρως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω κατι?εμενα ειναι 5 μηνων και εχει ακριβως την ιδια συμπεριφορα...δεν πειναει απλα εμαθε να την κραταμε...προφανως και το δικο σου το μωρο αν ειναι ταισμενο αγκαλια και χαδια θα θελει...εμενα αν και ειναι λαιμαργη ποτε δεν την ταισα στις 2 ωρες...παντα 2,5 και πανω..μια φορα μονο εκλαιγε πολυ και την πηρα στην γιαγια μου και εκανε την βλακεια να την ταισει 1,5 ωρα μετα που εφαγε και της εβαλε τις φωνες...το μωρο αν κλαιει δεν σημαινει παντα οτι πειναει..μπορει να εχει κολικους μπορει να ειναι αρρωστο και μπορει το κυριοτερο να θελει τη μαμα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

bebadomama έγραψε:

Ατακάρα!!!! Μπράβο! Δεν μπορούσες να το πεις καλύτερα!!!

tonia tonia, ευχαριστώωωωωωωωω!

Αλλά περιττό να σε πω ότι 10 λεπτά μείνανε πάνω της καπέλο και κασκόλ! Δε θέλει τίποτα στο κεφάλι της! Θέλει να παίρνουν τα μυαλά της αέρα!!! :woohoo:[/quote:3mggsx37]

10 λεπτα ηταν αρκετα για να παθουμε ζημια!!!! :laugh:

Ασε τα μυαλα του παιδιου να παιρνουν αερα να μη μουχλιασουν...ξερει αυτο τι κανει! ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε διάβασα προηγούμενες...

ανά 3ωρο φυσικά...λιγότερο, στις 2,5 μόνο αν είναι πρόωρο το μωρό...

αυτά τουλάχιστον στην 1η επίσκεψη μας ανέφερε ο παιδίατρος!

Καλή συνέχεια και χωρίς άγχος!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...