Μετάβαση σε περιεχόμενο

χαμηλη...κινητικοτητα?? μενεις εγκυος η δυσκολο???


spirin

Recommended Posts

κοριτσια καλημερα καλες γιορτες να εχουμε!!!!!!

αν και εγω ειμαι πολυ χαλια,δεν θελω να δω κανεναν

δεν θελω να γιορτασω τιποτα.......

κοριτσια πειτε μου γιατι θα τρελαθω

χθες πηραμε τα αποτελεσματα απο το σπερμοδιαγραμμα

και...... ολα καλα ητανε εκτος του οτι εχουν χαμηλη κινητικοτητα

να σας πω οτι ειχαμε 3 μερες αποχη πριν την εξεταση αλλα πριν απο τις 3 ειχαμε 15 μερς να ερθουμε σε επαφη λογω φορτου εργασιας του αντρα μου

παιζει ρολο???? εκει μας ειπανε πως ισως ειναι αυτο και θακανουμε επανεξεταση σε 10-15 μερες με συχνες επαφες...

αν ομως βγουν τα ιδια?????τι κανουμε??????

υπαρχει πιθανοτητα να πιασουμε φυσιολογικα η με αλλη μεθοδο??????

η μηπως καθολου??????δεν αντεχω αλλο δεν το περιμενα κατι τετοιο,θελω να εξαφανιστω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑΞΕ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΘΑ ΠΑΣ ΣΕ ΑΝΔΡΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ...ΑΝ ΟΧΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας....ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ,δεν υπαρχει κανενας λογος,ουτε να πανικοβαλλεσαι,ουτε να θες να εξαφανιστεις.Ενταξει,αυτο που εμαθες δεν ειναι κ οτι καλυτερο,αλλα....πολλες κοπολες εχουν καταφερει κ εχουν συλλαβει παρ'ολη την χαμηλη κινητικοτητα.

Ομως η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.Καταρχην θα πρεπει να ξανακανετε την εξεταση κι αν παλι ειναι το ιδιο αποτελεσμα,θα πατε σε εναν ουρολογο να δειτε που οφειλετε αυτο.

Τα εχω περασει κ εγω με τον αντρα μου κ τα ξερω πολυ καλα,ολα αυτα.

Μην πτοεισαι κ μην το βαζεις κατω.Η επιστημη πλεον μπορει κ κανει τα παντα.Εκτος αυτου,μεσα στην ατυχια σας,ειστε κ τυχεροι γιατι αν το προβλημα ειναι στο σπερμα με τον εναν η τον αλλο τροπο,παιδι γινετε (π.χ σπερματεγχυση η εξωσωματικη).Αν ομως ειναι το προβλημα στη γυναικα τα πραγματα ειναι πολυ πιο δυσκολα,μιας κ το δικο μας "συστημα"λειτουργει πολυ πιο περιπλοκα κ απαιτειτε μεγαλυτερη προσπαθεια.

Μην τρελλαινεσε κ οχι πανικος.Αυτη τη στιγμη ο αντρας σου θελει στηριξη,μην κανεις το λαθος κ τον κανεις να νοιωσει υπευθημος σε κατι που δεν φταιει.Θα ηθελες να σου φερθει εσενα ετσι...;;

Μεινε κοντα του,στηριξε τον κ με ενα βημα τη φορα θα βρειτε τη λυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ,χθες με ρωτουσε συνεχεια και αν δεν μπορεσουμε να κανουμε παιδι???προσπαθησα να τον ηρεμησω δεν ξερω αν τα καταφερα..... τωρα που ειμαι μονη μου ομως με παιρνει απο κατω και πρηστηκαν τα ματια μου απο το κλαμα :(;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spiros eirini καταρχήν όχι πανικός. Επαναλάβετε την εξέταση όπως σε συμβούλεψαν και τα κορίτσια, και σύμφωνα με τα αποτελέσματά της οργανώνετε τις κινήσεις σας. Είμαι κι εγώ παθούσα, η δική μας κινητικότητα συνολικα 23%, με τη ζωηρή μόλις 5% :blink: Επειδή η ηλικία δεν μας έπαιρνε για αγωγές κλπ, κάναμε άμεσα εξωσωματική κι ευτυχώς πέτυχε. Εσείς όμως αν έχετε το ηλικιακό περιθώριο απευθυνθείτε σε ένα ουρολόγο-ανδρολόγο να σας κατευθύνει. Μην απελπίζεσαι, όλα θα γίνουν, απλά για κάποιους θέλει περισσότερο κόπο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ Ν ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ...ΑΠΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ...ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι καταρχήν μη στενοχωριέσαι γιατί παιδάκι θα κάνετε σίγουρα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο!

Επίσης με ένα μόνο σπερμοδιάγραμμα δε μπορείς να βγάλεις κανένα συμπέρασμα. Μπορεί να είναι τυχαίο....Τα νούμερα παίζουν παααάρα πολύ. Μπορεί να έφταιγε που δεν είχατε συχνές επαφές πριν, μπορεί να ήταν λίγο άρρωστος ή κουρασμένος εκείνες τις μέρες ή και ένα μήνα πριν. Χίλια μπορεί.... Πρέπει να κάνετε τουλάχιστον δύο και με διαφορά τουλάχιστον 3 μηνών μεταξύ τους γιατί τόσο χρειάζεται για να παραχθεί μια καινούρια παρτίδασπερματοζωαριάκια.

Εμάς το πρώτο σπερμοδιάγραμμα είχε δείξει 11% κινητικότητα :blink: και συγκέντρωση επίσης μικρή!

Κλάμματα κι εγώ τότε και απίστευτη στενοχώρια.... Το δεύτερο -που πλέον θεωρώ ότι ήταν λάθος- ήταν ακόμη χειρότερο... Κι εκεί που είχα κλείσει ραντεβού σε κέντρο εξωσωματικής...τσουπ μας την έσκασε το μωράκι :silly: Όλα γίνονται λοιπόν :)

Μην απογοητεύεσαι (το ξέρω είναι δύκολο γιατί το έχω περάσει) και προσπάθησε να μη μεταδίδεις το άγχος και τη στενοχώρια σου στον αντρούλη σου γιατί μόνο κακό του κάνει.

Α, αν καπνίζει....καλό θα ήταν αν το κόψει γιατι επηρεάζει πολύ το σπέρμα.

Αλήθεια τι κινητικότητα είχατε?

Όλα θα πάνε καλά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spiros eirini, ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΔΕΝ ΗΡΘΕ Η ΣΥΝΤΕΛΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ..ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ. ΚΑΙ ΓΩ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ, ΑΓΧΩΘΗΚΑ,ΕΚΛΑΨΑ... ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΟΥΡΟΛΟΓΟ. ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ 1η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!!!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ! ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΖΟΥΝ ΚΑΘΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ, ΟΛΑ ΚΑΛ ΘΑ ΠΑΝΕ ΘΑ ΔΕΙΣ!ΦΙΛΙΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ!!!!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου με καθησυχασες λιγακι,δηλαδη λες οι 10 μερες που μας ειπε ειναι νωρις??να το ξανακανουμε λιγο πιο μετα??εχω μπερδευτει λιγο ετσι που τα γραφει,στα γραφω αναλυτικα να μου πεις εσυ ποια εινα η κινητικοτητα...ταχεια προσθια κινηση 5,3 αργη προσθια κινηση 9,5 επιτοπια κινηση 22,1 ακινησια 63,2... αυτο με προβληματιζει δηλαδη αυτο σημαινει οτι το 63% ειναι ακινητο τελειως????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snowgirl έγραψε:

Κοριτσάκι καταρχήν μη στενοχωριέσαι γιατί παιδάκι θα κάνετε σίγουρα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο!

Επίσης με ένα μόνο σπερμοδιάγραμμα δε μπορείς να βγάλεις κανένα συμπέρασμα. Μπορεί να είναι τυχαίο....Τα νούμερα παίζουν παααάρα πολύ. Μπορεί να έφταιγε που δεν είχατε συχνές επαφές πριν, μπορεί να ήταν λίγο άρρωστος ή κουρασμένος εκείνες τις μέρες ή και ένα μήνα πριν. Χίλια μπορεί.... Πρέπει να κάνετε τουλάχιστον δύο και με διαφορά τουλάχιστον 3 μηνών μεταξύ τους γιατί τόσο χρειάζεται για να παραχθεί μια καινούρια παρτίδασπερματοζωαριάκια.

Εμάς το πρώτο σπερμοδιάγραμμα είχε δείξει 11% κινητικότητα :blink: και συγκέντρωση επίσης μικρή!

Κλάμματα κι εγώ τότε και απίστευτη στενοχώρια.... Το δεύτερο -που πλέον θεωρώ ότι ήταν λάθος- ήταν ακόμη χειρότερο... Κι εκεί που είχα κλείσει ραντεβού σε κέντρο εξωσωματικής...τσουπ μας την έσκασε το μωράκι :silly: Όλα γίνονται λοιπόν :)

Μην απογοητεύεσαι (το ξέρω είναι δύκολο γιατί το έχω περάσει) και προσπάθησε να μη μεταδίδεις το άγχος και τη στενοχώρια σου στον αντρούλη σου γιατί μόνο κακό του κάνει.

Α, αν καπνίζει....καλό θα ήταν αν το κόψει γιατι επηρεάζει πολύ το σπέρμα.

Αλήθεια τι κινητικότητα είχατε?

Όλα θα πάνε καλά :)

εχω μπερδευτει....στα γραφω αναλυτικα να μου πεις....

ταχεια προσθια κινηση 5,3

αργη προσθια κινηση 9,5

επιτοπια κινηση 22,1

ακινησια 63,2 αυτο το τελευταιο με εχει μπερδεψει...δηλαδη το 63% δεν

καθολου?????????

δεν καπνιζει καθολου ουτε πινει,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ έγραψε:

spiros eirini, ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΔΕΝ ΗΡΘΕ Η ΣΥΝΤΕΛΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ..ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ. ΚΑΙ ΓΩ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ, ΑΓΧΩΘΗΚΑ,ΕΚΛΑΨΑ... ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΟΥΡΟΛΟΓΟ. ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗΝ 1η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!!!!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ! ΚΑΙ ΤΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΖΟΥΝ ΚΑΘΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ, ΟΛΑ ΚΑΛ ΘΑ ΠΑΝΕ ΘΑ ΔΕΙΣ!ΦΙΛΙΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ!!!!!!! :):):):):)

μακαρι μικα μου σε ευχαριστω πολυ,σου ευχομαι τα καλυτερα για σενα και το μωρακι σου,εξωσωματικη με την πρωτηηηηηηη?????? συγχαρητηρια κουκλιτσα μου μπραβο χιλια μπραβο τις καλυτερες ευχες μου!!!!!!!!!!!

ηρεμησα λιγακι και με το δικο σου μηνυμα ηταν πολυ αισιοδοξο....

γιατι εγω απο την ωρα που το εμαθα αυτο σκεφτομουν μονο τα χειροτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ έγραψε:

ΣΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!!!!!!!!!!

ευχαριστωωωωω πολυυυυυυυ

και εγω μολις σου εστειλα γιατι σου αξιζε μετα απο ολα αυτα και συ που περασες,να πετυχει με την πρωτη!!!!!!!

εαν και τα αλλο σπερμοδιαγραμματα ειναι τα ιδια...το επομενο βημα ειναι

να κανω εξωσωματικη κατευθειαν????? η σπερματεγχυση?????κανει κατι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spiros eirini έγραψε:

εχω μπερδευτει....στα γραφω αναλυτικα να μου πεις....

ταχεια προσθια κινηση 5,3

αργη προσθια κινηση 9,5

επιτοπια κινηση 22,1

ακινησια 63,2 αυτο το τελευταιο με εχει μπερδεψει...δηλαδη το 63% δεν

καθολου?????????

δεν καπνιζει καθολου ουτε πινει,

Λογικά ναι...Αλλά σκέψου ότι και μας στο πρώτο σπερμοδιάγραμμα το 89% τα έβγαζε ακίνητα... Και είχαμε και μόνο 9.000.000 /ml συγκέντρωση...Πάντως μου κάνει πολύ εντύπωση που σας είπανε να το κάνετε μετά από μόνο 10-15 μέρες. :dry: Πάντα λένε τρεις μήνες διαφορά....

Αν και το δεύτερο δεν είναι καλό, το πρώτο που θα κάνετε είναι να επισκεφτείτε έναν καλό ουρολόγο. Καμιά φορά βρίσκουν τι φταίει και το διορθώνουν. Τις περισσότερες φορές από ότι έχω καταλάβει βέβαια δεν βρίσκουν τίποτα :S

Η σπερματέγχυση όταν είναι χαμηλή η κινητικότητα νομίζω δεν έχει νόημα.... Για εξωσωματική εξαρτάται πόσο καιρό προσπαθείτε και πόσο χρονών είστε. Βέβαια το ξέρω ότι όταν θέλουμε να γίνουμε μαούλες μας πιάνει μεγάλη ανυπομονησία.....Προσπαθείτε καιρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spiroseirini ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΜΕ ΧΑΜΗΛΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝΕ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΗΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΚΟΥΩ Η ΙΔΙΑ.. :P ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΚΑΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΠΤ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΜΕ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΙΕΖΕΙ ΚΑΙ Η ΗΛΙΚΙΑ ΟΠΩΣ ΣΩΣΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ. ΜΗΝ ΤΑ ΒΑΦΕΙΣ ΜΑΥΡΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΙΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΑΡΗ Σ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snowgirl έγραψε:

spiros eirini έγραψε:

[/quote:3kasgkup]

Λογικά ναι...Αλλά σκέψου ότι και μας στο πρώτο σπερμοδιάγραμμα το 89% τα έβγαζε ακίνητα... Και είχαμε και μόνο 9.000.000 /ml συγκέντρωση...Πάντως μου κάνει πολύ εντύπωση που σας είπανε να το κάνετε μετά από μόνο 10-15 μέρες. :dry: Πάντα λένε τρεις μήνες διαφορά....

Αν και το δεύτερο δεν είναι καλό, το πρώτο που θα κάνετε είναι να επισκεφτείτε έναν καλό ουρολόγο. Καμιά φορά βρίσκουν τι φταίει και το διορθώνουν. Τις περισσότερες φορές από ότι έχω καταλάβει βέβαια δεν βρίσκουν τίποτα :S

Η σπερματέγχυση όταν είναι χαμηλή η κινητικότητα νομίζω δεν έχει νόημα.... Για εξωσωματική εξαρτάται πόσο καιρό προσπαθείτε και πόσο χρονών είστε. Βέβαια το ξέρω ότι όταν θέλουμε να γίνουμε μαούλες μας πιάνει μεγάλη ανυπομονησία.....Προσπαθείτε καιρό?[/quote

3 μηνες μονο προσπαθουμε...το ξερω ειναι λιγο..και μας ελεγαν κιολας οτι ειναι νωρις για εξετασεις αλλα θελαμε να τις κανουμε για να ξερουμε που βαδιζουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...