Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε μπαίνει το παιδί που θηλάζει σε προγραμμά;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Οπώς είχα πει κι αλλου, θηλαζω εδω και 20 μέρες και τα παμε καλά. Βεβαια μετα τις 40 μερες θα χρειαστει για 2 φορές την εβδομάδα να λείπω απο το σπίτι για 1,5 ώρα τη φορά κι αναρωτιέμαι αν θα κάθεται το μωράκι μου χωρις στηθος για κεινη τη 1,5 ώρα. τώρα είναι στο στήθος καθε 1 ώρα σχεδον εκτος όταν κοιμάται και φοβαμαι μηπως δεν μπορω να λειπω. Και είναι για δουλεια.

Επειτα σκεφτομαι, αν του δωσω ξενο γαλα εκεινη την ωρα ή απο το θηλαστρο, λέτε να πειράξει;

Πείτε μου εσείς οι έμπειρες... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το διαστημα που θα λειπεις (1.5 ωρα) ειναι πολυ μικρο και σιγουρα το μωρο σου θα σε περιμένει να θηλασει . Να θηλάζεις πριν φυγεις και ολα θα πανε καλα . Δεν νομιζω να υπάρχει λογος για ξενο γαλα ή για αντληση .

Βεβαια βλέπεις και κανεις . Το ξανασυζητάμε οταν ερθει η ωρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Λάλα μου, με καθησύχασες κάπως. έχω κι ένα άλλο ερώτημα: αν δώσουμε καποια ώρα ανάγκης ξενο γαλα στο παιδι, αυτό μειώνει τα ωφέλη του θηλασμου με καποιο τρόπο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα μη τρελαινεσαι κ'ολα. Αμα παρει καναδυο φορες γαλα σκονι δεν εγινε και κατι. Αλλα γιατι να το κανεις. Να ξερεις οτι τα μονα καταλληλα θηλαστρα ειναι τα νοσοκομειακα η καποια συγκεκριμενα ηλεκτρονικα. Αν κανεις περιστασιακα αντλυση πιστευω ειναι προτυμοτερο απο ο να δοσεις σκονι. Αν θα μπορουσες να φτιαξεις μια μικρη τραπεζα στην καταψυξη για παν ενδεχομενο, πιστευω θα σε βολεψει. Παντως μερικα μωρα ξεγελιουνται με βολτα και παιχνιδι. Αν οντως τον θηλασεις και φυγεις πιστευω οτο θα αντεξει.

Παντως μερικα μωρα δεν μπαινουν στο προγραμμα. Ο δικος μου τρωει και κοιμαται με προγραμμα μονο οταν λειπω στη δουλεια. Οταν ειναι μαζι μου και συνεχεια να τον εχω στο στηθος οχι δεν θα πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα τις 40 μερες θα φτιαξουν τα πραγματα!

αλλα μην απασχοεις το μυαλο σου απο τωρα με τετοια!

ειναι το λιγοτερο!

1,5 ωριτσα ανα εχει φαει καλα πριν αντεχει!

θα εχει 40ντησει και θα μπορουν να το βγαλουν βολτα να ξεχαστει λιγακι μεχρι να γυρισεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές σας :) .Σημερα πηρα και μισό σαραντισμό κι ελειψα για 1 ωρίτσα. Είχε να φάει από τις 7 και γύρισα 11 (ως τις 10 κοιμοταν βέβαια).Τον κρατησε η πεθερά μου και μου είπε οτι απλά γκρινιαξε λίγο, δεν εκλαψε. Αρα πιστευω όλα καλα θα πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...