Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?Σημερα οαλι χαλια ηταν ο καιρος,ειχε και κρυο..Ο Θανος πηγαινε στην πορτα γκρινιαζε γκρινιαζε,τον ελεγα εχει κρυο εξω,βρεχει..τιποτα!!Ειδε και αποειδε το παιδι,παει παιρνει το μπουφαν του αγκαλια και πηγε στην πορτα με μια φορα και μαγκια..Ειχε πολυ γελιο..Τελικα τον πηγα βολτα με το αμαξι,να του φυγει λιγο..Και η Αλεξια ειχε το ιδιο θεμα,Σοφακι μου,ε?Ξεψαρωσαν πολυ τα ζουζουνια και αρχισαν και οι μαγκιες..Πριν που πηγαινα να τον παρω,εσκυβε κατω στα γονατα και εκλαιγε και δεν με αφηνε να τον παρω πιο εδω..

Τεσπα την Τριτη εκλεισα και ραντεβου στον παιδιατρο για εμβολιο και για αιματολογικες..Εχουμε παλι να ριξουμε κλαμα..Απο τωρα σφιχτηκε το στομαχι μου..

Αχ κοριτσια αυτο το θεμα με την αμβλωση,εχετε δικιο και εγω φυσικα δεν ειμαι συμφωνη μ'αυτο αλλα ο,τι και αν πιστευουμε ειναι για εμας..Δεν μπορεις να του αλλαξεις την γνωμη του αλλου αν εχει παρει την αποφαση του,δυστηχως η ευτηχως..Τι να πω,κριμα για το εμβρυακι..Πολυ με στεναχωρει αυτο το θεμα,αλλα τι να κανεις?Μερικοι ανθρωποι δεν σκεφτονται και τις συνεπειες των πραξεων τους..Κριμα...

Καλα Φιρφιρικο μου απιστευτη η γειτονισσα?Μ΄αρεσει που ψαχνοταν κι ολας,εαν την λες κακη μανα?Καλα ετσι προστατευει το παιδι της?Ενα σκυλι να πεταχτει δεν θα φρεναρει ο αντρας της?Το παιδι που θα παει,το σκεφτηκε?Αχ Παναγια μου,λεμε να μας τα φυλαει τα παιδια μας αλλα και εμεις οι ιδιες αν δεν τα προσεξουμε η Παναγια,θα μας φταιει?Μα τι να πω,εχει ξεφυγει ο κοσμος τελειως!!

Μαριλοο μου αντε θα παρει λιγο ανασα το χερακι σου τωρα,μετα απο τα σκουλικακια που μαζευτηκαν :lol::lol::lol::lol: Ξερεις οτι αν το κανεις καθε μερα μπανιο με πρασινο σαπουνι,το φυσικο θα σε βοηθησει πολυ και να στο κανουν λιγο μασαζ..φιλια στον κουκλο..

Μαμα Ευα sorry kai kαθυστερημενα αλλα νομιζω οτι γιορταζες,ε?Χρονια σου Πολλα και ευχομαι να εισαι γερη και δυναρη να καμαρωσεις τις κουκλες σου οπως επιθυμεις!!Καθε σου επιθυμια να γινει πραγματικοτητα!!Περαστικα και στις κουκλες σου και ελπιζω η Αριαδνη να την γλιτωσει την γαστρεντεριτιδα..Φιλακια πολλα

Αθηνουλι μου,Κικη μου και οποια αλλη ξεχναω,τα φιλια μου..

Σας αφηνω γιατι νυσταξα τωρα και παταω ο,τι να'ναι τωρα..φιλακια στα ζιζανια..Καλο βραδυ και καλο μηνα να εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίσης, ταπεινή μου γνώμη είναι να μην καταδικάζουμε τόσο αυστηρά τις αμβλώσεις. Η κοπέλα που αναφέρει η Σοφία, σαφώς και μπορεί να κρατήσει το μωράκι της (εγώ αυτό θα έκανα στη θέση της). Αλλά κάθε άνθρωπος κάνει τις επιλογές του και φυσικά ζει με αυτές. Απλά δεν είμαι της άποψης να είμαστε αφοριστικοί σε τέτοια πράγματα γιατί ποτέ δεν είμαστε στο μυαλό των άλλων. Χωρίς παρεξήγηση κούκλες....

Φιλώ πολλά (που λένε στην Κύπρον) τα μπουτάκια των μπεμπακίων.

Κικη μου μαλλον απευθυνεσαι σε μενα επειδη ειπα οτι ειμαι απολυτη στο θεμα αυτο...λυπαμαι αλλα ζουμε στην εποχη της ενημερωσης...δεν μπορω να δικαιολογησω καμια σεξουαλικα ενεργη γυναικα που βαζει την ηδονη πανω απο την προστασια της...για αν μην πω επισης οτι για να στειλει ο Θεος ενα παιδι εχει τα σχεδια Του...κ μενα αυτη ειναι η ταπεινη μου γνωμη κ ζητω συγνωμη για την ξεροκεφαλια μου σε αυτο το θεμα αλλα ειναι κατι που ποτε κανενας δεν μπορεσε να με πεισει για το αντιθετο...κανενα επιχειρημα δεν με εχει κανει να πιστεψω πως ειναι τοσο σημαντικο ωστε να σκοτωσεις ενα παιδι κ να πας κ εναντια στον Θεο..κ φυσικα δεν ειμαστε στο μυαλο των αλλων αλλα δεν ειναι δυσκολο να καταλαβεις πολλες φορες...τεσπα..

Ευα περαστικα ρε κοπελα..ολο τραβηγματα εισαι..κριμα τα ζουζουνια...

εδω χαλασε παλι ο καιρος..βροχη κατακλυσμος αυτες τις μερες..ο μικρος δεν μαζευεται πουθενα..παει πισω απο την κλειστη πορτα κ ουρλιαζει να τον βγαλω εξω...τον ντυνω κ εγω σαν κρεμμυδακι παιρνουμε κ την ομπρελα κ κανουμε πανω κατω στον δρομο..τα νευρα μου εγω γελια αυτος!!

ξυπνησε...για χιλιοστη φορα...καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!

Κικιτσα μου αν φτιαξει εννοειτε παμε!!Σιχτιρ μου τη δινει ο καιροοοοοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!

Αθηνουλα ναι ειναι μαγαζι με μπιζου στα μερη μας!Στο Κορ/λο, η κοπελα ειναι φιλη μου απο το μαιευτηριο και πριν 10 μερουλες ανοιξε!Εγω η μουλαρα δεν εχω παει ακομα...χαρη στο βρωμοκαιρο!Εχει ολα τα αξεσουαρια!!! :lol::lol::lol:

Μαγιω ε????Ουτε που θελω να σκεφτομαι το μαγιω φιλη....αν δεν το ραψω δλδ δεν νομιζω να βαλω φετος :(:(:(

Α και κατι αλλο υπαρχει ενα ατελιε εδω κοντα μας σουπερ!Εγω εκει εραψα το νυφικο μου(1700 ενοικιαση και το εφτιαξα με 1000 ακριβως το ιδιο...θα μου πεις θα το ξαναβαλεις μαρη???Οχι αλλα ειναι δικο μου!!! :lol::lol::lol: )και γενικοτερα εκει ραβομαστε οικογενειακως!Με 150-250 γιουρα σου φτιαχνει μια τουαλετιτσα σουπερ και φυσικα ραμενη pανω σου!!Συστηνω Γιωργο με τρελα!! :D Αν φτιαξει ο καιρος θα τηλ/με οκ???Kiss kiss!!!

Δημητρουλα ειναι κ αντρας ο Θανος και δε σηκωνει πολλα πολλα...οταν θελει ατα...τελος θελει ατα!!!! :D

Σοφακι και εμενα τα ιδια μου εκανε εχθες και τελικα την εκανα κρεμμυδακι και πηγαμε μια βολτουλα γυρω γυρω και ηρεμησε!!!Πεισματαρικα πλασματα!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πειτε ομως αν εχετε υποψιν κανενα αλλο καλο-εκπαιδευτικο παιχνιδακι. Να της παρω κανενα με σχηματα που βαζεις μεσα αντικειμενα;

Aθηνα μου το ξεχασα πριν:Λοιπον 2 λατρεμενα παιχνιδια τετοιου τυπου ειναι το γουρουνακι και το βαζακι της fisher price!!H Αλεξια τα παιξει ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ εχει μαθει ολους τους ηχους και να βαζει τα κερματα και τα σχηματα!!Τρελα εχει και με τα εκπαιδευτηκα βιβλια απο τα ελληνικα γραμματα και του Σαββαλα που της εκανε δωρο η φιλη μου στα γενεθλια της!Εχει μαθει ολα τα ζωα και οπτικα αλλα και πως κανουν μμμμμμμ μπεεεεεεε γαβ γαβ τσιου τσιου κτλ κτλ :lol: αλλα και πως κανει ο αερας. η βροχη κτλ κτλ!!Κολλαει απιστευτα και μαθαινει!Αν θες να σου στειλω τιτλους!Τωρα την παω σιγα σιγα στα επομενα ηλικιακα βιβλιαρακια..χρωματα...μαθαινω να τρωω σωστα...να πλενω δοντια κτλ!!!

Καλο βραδυ ματς μουτς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα φιλενάδες!!!!

Πωε ηταν το Σ/Κ σας;;;; Εμάς ενα κλασικό Σαββατοκύριακο. Λίγο σκ@τα μας πήγε η αλήθεια είναι αλλά τι να κάνουμε;;; Αρχικά να σας πω πως ο Χριστόφορος σκουντούφλησε την ώρα που έτρεχε στης μάνας μου και την έπαιξε στο δόξα πατρί στο πόδι του τραπεζιού και έκανε ο καημένος ένα τεραστιο καρούμπαλο. Κλάματα απίστευτα και εγώ μαζί του.... τρελάθηκα οταν ειδα πόσο γρήγορα φούσκωσε. Πρίν κάν αρχήσει το κλάμα είδα το καρούμπαλο να μεγαλώνει σαν να φουσκωνεις μπαλόνι :shock: Δεν πρόλαβε να κάνει δουλειά όυτε το κουτάλι, ουτε ο πάγος ούτε και το βούτηρο.... θα σας βάλω και μια φωτο να δειτε το νινί μου πώς έγινε... σαν μονόκερος. Ευτυχώς σταμάτησε γρήγορα το κλάμα και συνέχησε το παιχνίδι του οπου το παρακολουθούσα και δεν εδειξε να ζαλίζεται ουτε να εχει ταση προς εμετο (οπως μου είπε η παιδιατρος να τσεκαρω). Σημερα είναι καλά και εχει ξεπρηστεί λίγο.

Το αλλο που με απασχολεί κορίτσια εδώ και πολύ καιρό είναι η διάκριση που κάνουν τα πεθερικά μου στα εγγονια τους. Δεν θυμάμαι αν σας το έχω αναφέρει αλλά τα παιδία της κόρης τους τα λατρευουν και το δειχνουν πολύ εντονα.... το δικό μας το έχουν του πεταματου.... δεν ασχολούντε μαζί του και οτ κορυφαίο που έγινε χθες και τα εχω πάρει κρανίο ήταν μια κουβέντα του πεθερού μου. Πάει να πλησιάσει τον μικρό μου ο οποίος του αντιστέκεται γιατι ΔΕΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ. Τότε και ο πεθερός μου αντί να κάνει κάτι για να τον συμπαθήσει ο μικρος και να του κινήσει το ενδιαφέρον, λέει ένα “αντε μωρέ γκρινιάρη” και κατευθείαν πιάνει το άλλο εγγόνι και του λέει “ελα να σε πάρω εσένα που σε γουστάρω αντράκι μου γλυκό”. Εκείνη τη στιγμή ένιωσα απαισια και νευρίασα πάααααρ πολύ. ~x( Λές τέτοιες κουβέντες;;;; Που στο κάτω κάτω να το πάρουμε και αλλιώς ο δικός μας γιος εχει το ονοματεπώνυμο του πεθερού μου ενώ τα άλλα εχουν το επίθετο του πατέρα τους. Φουντώνω και μόνο το γραφω.... έχω κάνει παράπονα στον αντρα μου αλλά και αυτός δεν θέλει να δώσει έκταση στο θέμα και μου λέει πως είμαι υπερβολική.... οπότε τα χθεσινά ουτε τα ανάφερα καθόλου γιατί θα μου έλεγε οτι πετάω δηλητήριο για την οικογένειά του (ναι όποτε κανω παραπονα για το σόι του, κατεθείαν παίρνει το μέρος τους και με λέει οχια ) . Αυτά...! Τα είπα και ΔΕΝ ξεθύμανα αλλά τέλος πάντων. Ισως ανοίξω σχετικό ποστάκι. Εσεις έχετε καμια παρόμοια εμπειρία;;; (ευχομαι σε καμια να μην τυχει).

Σοφία μου το μαντού εμας μας εβαλε να το κάνουμε στο νοσοκομείο (δεν ξέρω γιατί) και μετά από 3 μέρες τον πήγαμε στην παιδίατρο για να δει την αντίδραση. Το κάνουν στο εσωτερικό του αγκώνα και πονάει λίγο το φαρμακο. Πυρετό δεν μου έκανε... σε κανένα εμβόλιο δεν εχει κάνει.

Ευα μου περαστικά σας καλό μου! Πώς είναι τα κορίτσια σήμερα; Η Αριάδνη την γλύτωσε;;

Σημερα ηταν να βρεθούμε με τις μαμμυλαντέζες του Ηρακλείου αλλά ο καιρός μας αλλάζει τα σχεδια.... :(

Σας αφήνω και σας γλυκοφιλώ!

post-8148-13873936731507_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου.... Εγώ πάντως με κρύο-ξεκρύο, τα καφεδάκια μου τα ήπια και είχα και το μικρίτο μου μαζί (σε κλειστό χώρο μη καπνιζόντων). Και χτες το απόγευμα, πήγαμε και στο Αλλου Fun Park και κάναμε καρουζ'ελ, αυτοκινητάκια και περάσαμε πολύ πολύ ωραία. Είμαστε παντός καιρού :lol::lol:

Δήμητρα, μάγκας ο Θάνος ε??? Μ’ αρέσει....πολύ τον πάω.

Φιρφιρίκο μου, ελπίζω να μην πειράχτηκες...Αυτό που έγραψα ήταν γενικό σχόλιο δικό μου με αφορμή τα λεγόμενά σας - όχι μόνο τα δικά σου - και δεν είχε στόχο να κριτικάρει κανέναν. Εγώ απλώς αποφεύγω να είμαι απόλυτη γιατί πολλές φορές έχω λουστεί πράγματα που έκρινα (πολλές όμως....). Σίγουρα είμαστε ενημερωμένες όλες μας σε θέματα αντισύλληψης, αλλά ατυχήματα (ή ευτυχήματα.....ανάλογα πως το βλέπει ο καθένας) συμβαίνουν . Το πως χειρίζεται ο καθένας το συμβάν είναι άλλο ζήτημα. Εγώ προσωπικά δήλωσα από την αρχή ότι αν μου τύχαινε κάτι τέτοιο, εννοείται ότι δε θα σκεφτόμουν έκτρωση με τίποτα. Αλλά αν μου τύχαινε στα 20, θα το σκεφτόμουν αλλιώς. Φρόντισα να μη μου συμβεί αλλά ποτέ δεν ξέρεις (και τα ρημάδια τα Duo σπάνε ρε κορίτσιαααααα :lol: ).

Anyway, με έβαλε σε μεγάλο τριπάκι τσαντίλας η Μαριλού γιατί κι εμένα τα πεθερικά μου εμμέσως και όχι τόσο χύμα, δείχνουν σαφέστατη προτίμηση στο άλλο εγγόνι (κι ας έχει ο Γιώργος το όνομα του παππού). Φανταστείτε ότι όταν πέθανε η γιαγιά μου (το Σεπτέμβρη), η πεθερά μου δε δέχτηκε να κρατήσει το Γιώργο για να κηδέψει η μαμά μου τη μαμά της με τη δικαιολογία ότι "η μικρή δεν τρώει το αυγό αν δεν είμαι εγώ" :shock::shock::shock: . Σημειωτέον ότι τότε ο μπαμπάς της μικρής ήταν σπίτι όλη τη μέρα (δε δούλευε) άρα υπήρχε άνθρωπος να την κρατήσει. ΗΜΑΡΤΟΝ ΘΕΕ ΜΟΥ......Δηλαδή εμείς τί έπρεπε να κάνουμε, να το πουλήσουμε το παιδί μας???? Αναγκαστικά λοιπόν, έκατσε ο Σωτήρης χωρίς να με συνοδεύσει στην κηδεία και πήγα εγώ με τους γονείς και την αδερφή μου. Και την επόμενη μέρα, η μαμά μου (παρόλο τον πόνο της) έκανε baby sitting κανονικά και αδιαμαρτύρητα. Αλλά εμένα ο άντρας μου είναι με το μέρος μου και τους χ@@@ζει κανονικά όποτε χρειάζεται – και τότε είχαν γίνει κ@λος - κι έτσι εγώ δε μιλάω.... Επίσης, σας είχα γράψει και παλιότερα ότι συγκρίνανε πάντα πότε περπάτησε η μικρή σε σχέση με το Γιώργο, δε μπουσούλησε άρα ο Γιώργος που μπουσουλούσε ήταν «κάπως» και πολλά τέτοια (η μικρη είναι ήρεμη, ο δικός μου αντάρτης κ.α.).

Τεσπα, τα πήρα πάλι ανάποδα.....Φιλιά σε όλες τις κοπέλες και τα μαμούνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να μην ξεχάσω (σας έπρηξα): Τα παιδιά μας είναι αξιαγάπητα και υπέροχα πλάσματα. Και είναι αίμα των παππουδογιαγιάδων. Όποιος δε μπορεί να το δει αυτό, ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΓΥΑΛΙΑ. Κάποια μέρα θα καταλάβει πόσο άδικος ήταν, αλλά τα ωραία παιδικά μουτράκια με τα παιχνίδια και τις χαριτωμενιές θα έχουν φύγει ανεπιστρεπτί.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδιτσες!!! καλη βδομαδα!!! Τι κανετε;

Βλεπω παραπονα απο παππουδες. Καλα Μαρυλου και Κικη μου μου φαινονται αδιανοητα αυτα που περιγραφετε. Υπαρχουν παππουδες που κανουν διακρισεις;;;; Δηλαδη τα αλλα ειναι περισσοτερο εγγονια;;; Ευτυχως εμενα τα πεθερικα μου παρολο που της κουνιαδας μου μενουν πανω-κατω με εκεινους και τα εχουν ολη μερα, δεν κανουν καμια διακριση. Τρελαινονται για τη μικρη και οποτε ειμαστε ολοι μαζι τα εχουν τα αλλα υπ'ατμον να προσεχουν τη δικια μας. Κατανοω μονο μια αδυναμια των παππουδων προς το πρωτο εγγονι, μονο και μονο γιατι τους εχει προσφερει τα πρωτα συναισθηματα ως παππουδες, αλλα ως εκει. Και αυτο το εχω ακουσει απο τον πεθερο μου που λεει οτι ο μεγαλος της κουνιαδας μου ειναι η πρωτη του αγαπη, οπως λεει οτι και η πρωτη του η κορη ειναι η αδυναμια του, αλλα εγω ουδεποτε εχω εισπραξει αυτη την αδυναμια ως διακριση απενατι στους αλλους. Ο πεθερος Μαρυλου......σορι κιολας,....ειναι για βρισιδια χοντρα. Συμπεριφορα ειναι αυτη στον μικρο;;; Θα τα θυμαται αυτα το παιδι αργοτερα. Και ο Κωστας συνεχεια μου λεει για τον παππου του που προτιμουσε τον αλλο του εγγονο και φατσα φορα το ελεγε στον Κωστα οτι "ο Δημητρης ειναι η αδυναμια μου, μονο σε αυτον θα παιρνω δωρα" και το εκανε. Ακομα το λεει με παραπονο.

Ευουλα μου ειστε καλα σημερα; Ελπιζω να ανοιξε η βδομαδα καλα για τις ζουζουνες σου.

Δημητρουλα και Νανα πως ειστε; Ιωαννα; σε χασαμε. Ολα καλα; Τι κανει η Δαναη σου;

Σοφουλινι θελω τους τιτλους απο τα βιβλια γιατι κι εμεις με την αναγνωση εχουμε τρελα. Της πηρα της Ficher price ενα κολπο που εχει σχηματακια να τα βαζεις σε τρυπες και μετα κανει και μουσικη μολις πεφτουν. Της αρεσε. Αλλα θελω κι αλλες προτασεις. Τι λες καλε που δε θα βαλεις μαγιο φετος;;;; Κι εγω προσπαθω να ζασω κανενα κιλο αλλα δεν απελπιζομαι, και κυριως δε θα κατσω και να σκασω. Με ενοχλει βεβαια που δεν ειμαι οπως παλια, που δεν εβγαινα στην παραλια ανετη, αλλα μαμαδες γιναμε. Ειδα και μια φιλη μου που γεννησε πριν 1 χρονο, ειχε παρει γυρω στα 25 κιλα, πριν 2 μηνες ηταν του τοφαλου και ξαφνικα πλακωθηκε, εχει γινει μιση στην κυριολεξια, αλλα εσκασε μυτη και η ρυτιδουλα. Εγω δεν μπορω να ειμαι με ενα γιαουρτι ολη μερα, το λεω. Εχω αρχισει προσπαθεια, εχω κοψει το βραδυνο και τα γλυκα και βλεπουμε. Οσο για το φορεμα, εγω δε θελω τουαλετα, τυπου μακρια. Θελω φορεμα ως το γονατο. Αυτο ειναι το στυλ μου. Θα κοιταξω το Πασχα που θα παμε στο Μεσολογγι σε ενα μαγαζι που εχει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ρουχα, τετοιο δεν εχω δει στην Αθηνα, απο εκει πηρα και το φορεμα της βαφτισης και αν δεν καλυφτω κι εκει θα δω....αλλα ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα βρω αυτο που θελω.

Αχ κοριτσια αρχισαμε νηστεια εγω και ο αντρας μου και πρεπει να μαγειρευω εγω καθε μερα γιατι δε θελω να αγγαρευω τη μανα μου να κανει φαϊ κια για εμας. οποτε...παω να δω τον αρακα μου!!! Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες!!Τι κανετε??Η ζουζουνιτσα μου μολις κοιμηθηκε κουρασμενη μετα απο την βολτουλα μας στις κουνιες!Χθες πηγαμε στο Σελεπιτσαρι και το λουλουδακι ετρεχε πανω κατω στα γρασιδια με το μπαμπα της και επαιζαν μπαλα!!!Καναμε αυτοκινητακια, κουνιτσες..ολα!!!Ξυπνησε για λιγο ο Αδωνις μεσα μου...αλλα το ξεπερασα!!

Μαρυλου δωσε ενα γλυκο φιλακι στο μαμουνακι...και μονο που το ειδα τρομαξα!!!Να περασει γρηγορα και να μην ξαναχτυπησει!!!Ακου τωρα φιεναδα μου να ηρεμησεις λιγο:Οι γονεις του μπαμπα μου με ειχαν παντα χεσμενη σε αντιθεση με τα δυο παιδια της θειας μου..να καταλαβεις οταν γεννηθηκα(δεν εκαναν β επιπεδου αρα ημουν δωρο εκπληξη)η θεια μου και η γιαγια μου εφυγαν μολις εμαθαν οτι ειμαι κοριτσι!!Οταν γεννηθηκε ο αδερφος μου ξαφνικα μας αγαπησαν λογω του ονοματος..και ο βλακας ο πατερας μου την πατησε!!!Αποτελεσμα???Οταν πεθανε ο παππους τα 2 μου ξαδερφια πηραν απο ενα σπιτι, εγω 1500 ευρω και ο Οθωνας που πηρε και το "ονομα" ΤΙΠΟΤΑ!!!Χεσμενα τα εχω τα λεφτα κ τις κληρονομιες προσωπικα...αλλα ο Οθωνας ηταν 8 χρονων τοτε!!!Τι μπορει να τους ειχε κανει το μωρο????ΑΪ στο καλο νευριασα παλι!!!Δοξα το Θεο ειμαστε και οι 2 τοσο χορτασμενοι απο την αγαπη της γιαγιας και του παππου μας(απο τη μαμα) που ειχε υπερκαλυψει το κενο τους!Ασε που εγω προσωπικα ποτε δεν τους ενιωσα οικογενεια!

Αθηνουλα το παλικαρι που σου λεω φτιαχνει τα παντα!!Αλλα αν εχεις βρει μαγαζακι σουπερ οκ!!!

Α το αλλο σας το ειπα??Πινουμε με καλαμακι!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου!!

Μαρυλου μου περαστικα κ αγυριστα κοπελα μου...τα μικρα μας τι τραβανε..φανταζομαι πως ενιωσες..

εγω δεν σας το ειπα αλλα την προηγουμενη εβδομαδα τον ειχα αφησει ορθιο στο μπανιο να παιζει με τα σαμπουαν του να κανω λιγο κ εγω την αναγκη μου..ειμασταν κ οι δυο απο τον υπνο κ δεν ξεωρ τι επαθε..παραπατησε? λυγισε το ποδι του? δεν ξερω πεφτει με το σαγονι πανω στην μπανιερα.. :o:shock: επαθα σοκ...νααααα τα αιματα..λεω πανε τα δοντια του η εκοψε την γλωσσα του...σε δευτερολεπτα εγιναν ολα..ποσο κανεις να κατουρησεις εξαλου? κ τρεχω να ανοιξω το στομα του κ απο το αιμα δεν καταλαβαινα τι γινεται...τελικα μην σας ζαλιζω ειχε χτυπησει στο κατω δοντακι το οποιο τελικα εχει στραβωσει εκει που ειναι το ουλο δηλαδη εχει βγει προς τα εξω το δοντακι..εκανε κ μελανια στα ουλα(πρωτη φορα ειδα να μελανιαζουν ουλα) κ απο την εξω πλευρα κ απο την μεσα κ στο σαγονακι του φυσικα..10 χρονια απο την ζωη μου εχασα...

οσο για τον πεθερο σου..ειναι απαραδεκτος..δεν πρεπει να του επιτρεπεις να μιλαει ετσι μπροστα στο παιδι...γιατι δεν του απαντησες? εισαι πολυ ηρεμος ανθρωπος.. δωσατε κ το ονομα του? κ να λεει ετσι? ντροπη...εχεις δικιο να τα εχεις παρει..

Σοφακι ναι τρελομανα!! μας το ειπες πινει με καλαμακι!!! :lol: γεια σου ρε Αλέξια!!! πανεξυπνο ειναι το μωρουλι!! δωσε ενα φιλι στα μπουτακια!!

α ναι δωσε τιτλους για βιβλια να τα κοιταξω κ εγω..

Αθηνα μου καλη δυναμη κοριτσι μου μα την νηστεια σας..κ εμεις εχουμε ξεκινησει απο καθαρα Δευτερα..

ανοιξτε καλε καποια το 4!!!!!!!!! ηρθε η ωρα!!!!! φτασαμε στην 99!!!! αντε ανοιξτε καποια αλλη να μην ανοιξω εγω παλι! αλλα εχω να προτεινω αν θελετε να γραψουμε ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ '10 Νο 3!!!!!!!!!!! τι λετε??? δεν ειναι πιο ωραιο??

καλα μην ειστε χαζες! ειστε ολες κουκλες-υπεροχες-πανεμορφες!!! κ φετος στην παραλια θα εχετε αγκαλια κ τα μωρουλια σας..ντρεπεστε επειδη ελαχιστα κιλακια παραπανω?? εγω τι να πω η καψερη τοσα χρονια?? φαλαινοθηρια!!! :mrgreen: αυτη ειμαι ομως..τι να κανομεν???

ειναι καμια εδω η μονη μου τα λεω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΑΤΕ 4 Κ ΕΓΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟΝ ΒΡΟΝΤΟ...

ΕΜΕΙΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟΙ (ΕΓΩ Κ ΜΠΙΛ)

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΣΟΚΑΡΙΣΤΗΚΑ!ΔΙΚΑΙΟ ΕΙΧΕΣ ΠΟΥ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕΣ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ...ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΓΓΟΝΙ...ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ Κ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!

ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΕΛΟΥΝ, ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ Κ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΑ

ΑΠΛΑ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΘΗΤΗ Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ...ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΕΡΩΤΑ!Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΑΓΟΡΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΤΩΡΑ ΤΗ ΣΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΥΤΗ!

ΑΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ...ΠΑΝΩ Σ ΑΥΤΟ...ΕΓΩ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ!

ΦΙΡΦΙΡΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ , ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΣΙΜΟ ΣΤΡΑΒΩΣΕ ΤΟ ΔΟΝΤΙ?Η ΤΟ ΔΟΝΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΡΑΒΟ Κ ΧΤΥΠΗΣΕ ΣΤΟ ΟΥΛΟ?ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΓΛΥΚΟ ΦΙΛΙ!

ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΝΕΥΡΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ!ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ...ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ζουζουνες αφου μπηκε κ η τεμπελιτσα η Νανα κ δεν ανοιξε το 4 παω να ανοιξω εγω κ ερχομαι εδω να το κλειδωσω..

Νανα μου οχι δεν ηταν στραβο το δοντακι αυτο ειπα οτι στραβωσε απο το χτυπημα :( ευχαριστω ρε κοριτσι..

αντε παω να το ανοιξω...καληνυχτα ζουζουνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...