Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΩ ΔΕΝΤΡΟ Η ΟΧΙ;


katsaridoula

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.δεν ξερω τι να κανω με το να στολισω δεντρο η οχι.πριν 3 χρονια στις 20 δεκεμβριου ο αδελφος του αρραβωνιαστικου μου ειχε ενα τρακαρισμα και πεθανε,δεν εχουμε στολισει 3 χρονια τωρα μονο φετος κατι λιγα κερακια βαλαμε.απο την μια λεω να στολισω ενα δεντρακι γιατι πρεπει να προχωρησουμε αλλα απο την αλλη δεν μου παει να το στολισω.τι να κανω;τον ρωτησα και μου ειπε να κανω οτι θελω δεν τον πειραζει.εσεις τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατσαριδουλα τι κανεις?Καιρο εχουμε να μιλησουμε!!!!!

Η γνωμη μου ειναι να στολισεις. Αν ειχε περασει μονο ενας χρονος οκ θα ελεγα οχι.

Δεν σημαινει οτι τον ξεχασατε. Πιστευω οτι και αυτος θα ηθελε να προχωρησετε. Νεα παιδια ειστε.

Θα τον σκεφτεστε με αγαπη και θα προχωρησετε στην ζωη σας. Δεν σημαινει οτι ξεχνατε οτι εγινε και πατε παρακατω.

Το δεντρο ισως σας βοηθησει να μαθαιτε να ζειτε μ'αυτο.

Ετσι ειναι με ενα θανατο μεσα στην οικογενεια.

Δεν ξεχνας ποτε, δεν το ξεπερνας, απλα μαθαινεις να ζεις μ'αυτο. Συμβιβαζεσαι με την κατασταση και συνεχιζεις κουβαλωντας το μεσα σου.

Καλα Χριστουγεννα ευχομαι και στους δυο και ολα να σας πανε καλα. Φιλακια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cristi έγραψε:

Κατσαριδουλα τι κανεις?Καιρο εχουμε να μιλησουμε!!!!!

Η γνωμη μου ειναι να στολισεις. Αν ειχε περασει μονο ενας χρονος οκ θα ελεγα οχι.

Δεν σημαινει οτι τον ξεχασατε. Πιστευω οτι και αυτος θα ηθελε να προχωρησετε. Νεα παιδια ειστε.

Θα τον σκεφτεστε με αγαπη και θα προχωρησετε στην ζωη σας. Δεν σημαινει οτι ξεχνατε οτι εγινε και πατε παρακατω.

Το δεντρο ισως σας βοηθησει να μαθαιτε να ζειτε μ'αυτο.

Ετσι ειναι με ενα θανατο μεσα στην οικογενεια.

Δεν ξεχνας ποτε, δεν το ξεπερνας, απλα μαθαινεις να ζεις μ'αυτο. Συμβιβαζεσαι με την κατασταση και συνεχιζεις κουβαλωντας το μεσα σου.

Καλα Χριστουγεννα ευχομαι και στους δυο και ολα να σας πανε καλα. Φιλακια! :kiss:

Θα συμφωνήσω με την Cristi.Εαν ο άντρας σου δεν έχει πραγματικά πρόβλημα,να το κάνεις.Κι ο αδελφός του θα χαρεί,αν βλέπει οτι προχωράτε στη ζωή σας και δε μένετε κολλημένοι στο παρελθόν.

Σας εύχομαι ευτυχισμένα και γαλήνια στην ψυχή Χριστούγεννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατσαριδούλα (μωρ πως σου ρθε να βαλεις

τετοιο παρατσουκλι ??? :laugh: :laugh: )

ξεκίνα να στολίζεις σιγα σιγα το δενδράκι σας

και αν νοιώσεις ΟΚ το συνεχίζεις...

δεν κάνεις και πάρτυ ξεφάντωμα....το δεντράκι

ειναι συμβολικο...για τα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ (ο ΧΡΙΣΤΟΣ

γεννηθηκε για να μας σωσει)

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ σου εύχομαι και

πάντα ΥΓΕΙΑ και ΑΓΑΠΗ στην ζωή σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και να στολίσεις δεντράκι κοπέλα μου.

Η ζωή συνεχίζεται!!!!

Να τον "μελετάτε" συχνά..... να του δείχνετε πως σας λείπει!!!!

Και θα νιώσετε και καλύτερα, πίστεψέ με!!!!

Καλές Γιορτές!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katsaridoula έγραψε:

καλησπερα κοριτσια.δεν ξερω τι να κανω με το να στολισω δεντρο η οχι.πριν 3 χρονια στις 20 δεκεμβριου ο αδελφος του αρραβωνιαστικου μου ειχε ενα τρακαρισμα και πεθανε,δεν εχουμε στολισει 3 χρονια τωρα μονο φετος κατι λιγα κερακια βαλαμε.απο την μια λεω να στολισω ενα δεντρακι γιατι πρεπει να προχωρησουμε αλλα απο την αλλη δεν μου παει να το στολισω.τι να κανω;τον ρωτησα και μου ειπε να κανω οτι θελω δεν τον πειραζει.εσεις τι λετε;

Κοριτσακι μου γεια σου και συλληπητηρια για τον κουνιαδο σου..Εμεις πριν απο 19 μηνες χασαμε τον αδελφο του αντρα μου σε τροχαιο...φυσικα περυσι δεν στολισαμε ουτε Πασχα καναμε πηγαμε εξω ουτε γιορτες ουτε γενεθλια τιποτα απολυτως...ετσι νιωθαμε..Εκεινος ηταν ανθρωπος παντα με κεφι χαρουμενος αισιοδοξος!!Του αρεσαν παντα τα στολιδια τα φωτακια ειχε ξετρελαθει με τα πρωτα μας Χριστουγενα στο σπιτι μας με τον στολισμο που ειχαμε κανει...

Ετσι φετος στολισαμε το δεντρακι μας και εξω βαλαμε μονο ενα στεφανακι με φωτακια...για το καλο..γιατι ετσι θα ηθελε εκεινος να στολισουμε!!!

Πιστευω πως εφοσον ο αντρας σου δεν εχει προβλημα και θελει να στολισετε το δεντρακι σας!!!Και να μην το κανετε δεν αλλαζει τιποτα ΠΑΝΤΑ θα σας λειπει ΠΑΝΤΑ θα τον θυμαστε ΠΑΝΤΑ ζει στις καρδιες σας...

Καλα Χριστουγεννα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας.ειναι οτι ειναι και κοντα στα χριστουγεννα και ειναι δυσκολο.μαλλον δε θα στολισω φετος.

να εχετε ολες υπεροχες και ηρεμες γιορτες.

cristi θα σου στηλω pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.Τον Νοέμβριο έκλεισε ένας χρόνος που πέθανε ο αδερφός του άντρα μου.Εννοείται οτι πέρσυ δεν στολίσαμε,δεν είχε κανένας όρεξη για Χριστούγεννα και τέτοια.Φέτος ,κάτι η εγκυμοσύνη,κάτι οτι θέλω μια αλλαγή και να καταλάβω την εποχή,το ήθελα το δεντράκι.Βεβαια φρόντησα να "τσεκάρω" πως νιώθει και ο άντρας μου και είδα οτι το ήθελε κι εκείνος.Στολίσαμε δεντράκι,αλλάξαμε και λίγο τα έπιπλα γυρω-γύρω,ανάψαμε κεράκια και αμέσως μας άλλαξε η διάθεση.Αυτό δεν σημαίνει οτι δεν αγαπάμε και δεν σκεφτόμασται τον αδερφό του.Νομίζω οτι ο καθένας πρέπει να κάνει οτι νιώθει,να μην καταπιέζει τον εαυτό του και να μην σκεφτεται τι΄θα πουν οι άλλοι(μόνο αυτοι που αγαπάμε!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...