Μετάβαση σε περιεχόμενο

καλησπερα σε ολες σας.


Recommended Posts

Κατ' αρχην να συστηθώ. ειμαι η ευη και σας διαβαζω για αρκετο χρονικο διάστημα και πραγματικά μου κρατάτε πολυ καλή συντροφιά.

Θα σας πω λιγα πραγματα για μένα.

Στα 23 μου με τον συζυγο πηραμε την αποφαση να κανουμε μια εκτρωση, που φυσικα μας προβληματισε για αρκετα χρονια μιας και (ειμαστε 7 χρονια μαζι) αλλα ηταν το νεαρο της ηλικιας,που μας οδηγησε σε αυτη την αποφαση και φυσικα το οικονομικο, οπως επισης και το οτι ειμασταν μολις εξι μηνες μαζι.

Τωρα ειμαι στα 30 και ο συζυγος στα 33. Ειμαστε στον 5 μηνα γαμου μας, πλεον μιας και παντρευτηκαμε τον Ιουνη.

Πηραμε λοιπον την αποφαση και βαλαμε μπροστα απο το Σαββατο με ελευθερες επαφες και με μεγαααααααααααλη επιθυμια απο την πλευρα μου λιγο περισσοτερο λογω του βεβαρυμενου ιστορικου, μιας και οι γυναικες ειμαστε περισσοτερο συναισθηματικες. Να επισημανω οτι ειχαν γινει ολα τα απαιτουμενα τοτε, εξετασεις, χαπια κλπ εως και σημερα που ολα δειχνουν καλα απο οτι με καθυσηχαζει ο γιατρος μου μιας και τον εχω μεχρι και σημερα. Τεστ παπ, αποσταση σαλπιγγων, υπερηχοι, για κυστες στην μητρα κλπ, τα κανω χρονια ολα αυτα. Ετσι λοιπον απο το Σαββατο το βραδυ 05/12 και χτες το βραδυ Κυριακη, καναμε ελευθερα πληρως. Ειχα αδιαθετησει στις 22/11, με κυκλο 26-27 ημερες, ξερω οτι θα φανει απληστια αλλα υπαρχει περιπτωση για εγκυμοσυνη?

Θελω ενα μπουμπουκι γερο, γιατι που και που με τυραννανε οι τυψεις....ξερω οτι με καταλαβαινετε και φοβαμαι οτι τωρα που το θελω σαν τρελλη δεν θα ερθει....

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Να ειστε ολες καλα και υγιη τα παιδακια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην καλως ορισες στην παρεα μας!

Η συμβουλη μου ειναι να μην ενθουσιαζεσαι αλλα ουτε και να απογοητευεσαι. Παρτο χαλαρα για να ερθει γρηγορα!

Υπαρχουν κοπελες που προσπαθουν για μηνες ή και πανω απο χρονο και δεν εχουν μεινει εγκυες χωρις να εχουν κατι ουτε αυτες ουτε οι αντρες τους.Απλως δεν ετυχε.

Απο την αλλη υπαρχουν κοπελες που μενουν μετην πρωτη. Αυτο ειναι κατι που ευχομαι για καθε γυναικα που προσπαθει να γινει μανουλα!

Δεν επικροτω αυτο που εκανες, αλλα παρολα αυτα σου ευχομαι ολοψυχα να μεγαλωνει ενα πλασματακι μεσα σου!

Αν οχι, μην απογοητευτεις οπως καναμε οι περισσοτερες απο μας στην αρχη γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να επιβραδυνεις τον ερχομο του μωρου σου.

Σου ευχομαι τα καλυτερα και καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου Κριστι, σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση σου, περιμενα πως και πως να διαβασω τις γνωμες σας.

Θεωρεις δηλαδη οτι υπαρχει περιπτωση να εχω μεινει με την μια? περιμενω περιοδο στις 19/12, επισης ημουν στην 14 η μερα απο την τελευταια περιοδο που θεωρειται γονιμη σωστα?

Επισης να ρωτησω και κατι αλλο, το τεστ εγκυμοσυνης το κανουμε μετα την πρωτη μερα καθυστερησης ή οποτε θελουμε? Ας πουμε αν παρω αυριο ενα τεστ θα μου δειξει κατι?

Σε ευχαριστω πολυ....Ανυπομονω οπως καταλαβαινετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Μια συμβουλή θα σου δώσω: Για όσο καιρό προσπαθείς με τον άντρα σου (εύχομαι να μην είναι πολύς ο καιρός) να μην σκέφτεσαι καθόλου ούτε το παιδί που έχασες, ούτε το παιδί που θέλεις να κάνεις, αλλά μόνο να ευχαριστιέσαι τη στιγμή. Και όλα τα άλλα θα έρθουν μόνα τους, να κοιτάζεις μπροστά και να μην σκέφτεσαι τα προηγούμενα.

Σου ευχομαι κι εσένα σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki έγραψε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Μια συμβουλή θα σου δώσω: Για όσο καιρό προσπαθείς με τον άντρα σου (εύχομαι να μην είναι πολύς ο καιρός) να μην σκέφτεσαι καθόλου ούτε το παιδί που έχασες, ούτε το παιδί που θέλεις να κάνεις, αλλά μόνο να ευχαριστιέσαι τη στιγμή. Και όλα τα άλλα θα έρθουν μόνα τους, να κοιτάζεις μπροστά και να μην σκέφτεσαι τα προηγούμενα.

Σου ευχομαι κι εσένα σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαθος να απαντησω ηθελα...αλλα παραθεση πατησα....

Λιλακι μου σε ευχαριστω και σενα...με εχει πιασει αγχος απο το σαββατο αυτο σκεφτομαι συνεχεια, ηταν η γονιμες μερες μου...μιας και αδιαθετησα στις 22 νοεμβρη, ηταν η 14 μερα και η κυριακη η 15η..ευκολα το λες το να μην εχεις αγχος, αλλα αυτο σκεφτομαι συνεχεια και το μωρακι μου που αν δεν ειχα κανει αυτο το εγκλημα που εκανα τοτε θα ηταν 7 χρονων σημερα!! αν παρω ενα τεστ θα μου δειξει κατι? η ειναι πολυ λιγες οι μερες απο το σαββατο, μονο 2 μερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελευταια επαφη χτες το βραδυ κυριακη 06/12/09 + 05/12/09 σαββατο. τελευταια περιοδος στις 22/11/09. 26 με 27 μερες για να αδιαθετησω καθε μηνα , τον οκτωβρη 27 μερες , για τον νοεμβρη 26 ημερες. Ειναι οι δυο πρωτες φορες που κανουμε τελειως ελευθερα!!! εχω πιθανοτητες για συλληψη? εκανα αυτο λεμε για την 14η μερα και για την 15η, +-2 καλα τα παω? πιστευεις οτι εχω πιθανοτητες? σημειωτεον ειχα πολυ αγχος...επισης να αναφερω οτι ο κυκλος μου ειναι σταθερος στανταρ καθε 26-27 μερες. σε ευχαριστω εκ των προτερων. αν δεις και πιο πανω δινω σαφη εικονα των επιμαχων ημερομηνιων...να παρω ενα τεστακι να μου φυγει ο καημος? θα δειξει πιστευετε αυριο τριτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ευακι και καλως ηρθες...

Λοιπόννννν θα σε μαλώσω (με την καλη εννοια)

Βρε 2 μερες κανατε ελευθερα και μετα απο δυο μερες θες να μαθεις αν εισαι εγκυος? Δεν ξεκινησες καλα και δεν πρεπει να αγχωνεσαι καθολου.

Λοιπόν για να ξέρεις..στις γονιμες μας μερες πρεπει να κανουμε ερωτα μερα παρα μερα...αν τελικα πιαστει το σπορακι στις σαλπιγγες παιρνει τον δρομο του για τη μητρα για να εμφυτευτει εκει...αυτο μπορει να παρει και 10 μερες...οποτε τωρα αν εχει γονιμοποιηθει εισαι στη διασικασια που παει στη μητρα. καλο θα ειναι να περιμενεις για μια καθυστερηση και μετα να το κοιτας με τεστακια.

Σου ευχομαι οιτ ποθεις να το εχεις γρηγορα.

Ελπιζω να βοηθησα.... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι μου καταρχας καλως ηλθες στην παρεα μας.Σου ευχομαι να εισαι παντα με τον αντρουλη σου αγαπημενοι κ να περασετε μια ευτηχισμενη ζωη μαζι.

Αυτο που εχω να σου πω ειναι κοινοτυπο αλλα με τεραστια σημασια.Οχι αγχος!!!!Απο εκει ξεκινανε ολα.Απο τη στιγμη που ολα ειναι καλα,ασ'το..μην το σκεφτεσαι.Το ξερω ,ειναι πολυ δυσκολο να μην το σκεφτεσαι,ομως ειναι κ ο μοναδικος τροπος που θα σε φερει πιο γρηγορα κοντα σε αυτο που επιθυμεις.

Μην νομιζεις που εγω που στα γραφω αυτα τα ακολουθω...στα λεω για να τ'ακουω κ εγω.. :P:P

Προσπαθω 2 χρονια (ενταξει..,εμεις εχουμε κ ενα προβληματακι με το σπερμα),αλλα το τι αγωνιες εχω περασει,δεν λεγετε,οπως κ οι περισσοτερες εδω.Δεν περναγε μηνας που να μην κανω τεστ πριν την καθυστερηση κ αφου επαιρνα την κρυαδα,μετα ξερεις...στενοχωρια,νευρα,κλαματα,αισθημα αδικιας,απογοητευση κ ολα τα σχετικα.Μεχρι που αποφασισα να το σταματησω αυτο που εκανα γιατι ηταν τουλαχιστον ψυχοφθορο.Δεν μου εκανε καλο σε τιποτα.Βεβαια ακομα στην αναμονη ειμαι κ προχθες ανοιξα ενα θεμα κ ρωταγα για πολλοστη φορα τα κοριτσια για συμπτωματα κ τετοια.. :P

Μου ειχε μεινει κ ενα τεστακι κ μπηκα στον πειρασμο να το κανω αλλα...φανημα δυνατη,το πηρα κ το πεταξα στα σκουπιδια.

Αν ειναι να'ρθει,θε'να ΄ρθει,αλλιως..θα προσπερασει.

Ελπιζω να σου εδωσα να καταλαβεις τι εννοω.Υπομονη κ ηρεμια κ οσο μπορεις μην το σκεφτεσαι,απασχολησε το μυαλο σου με κατι αλλο.Εγω βρηκα μια δουλιτσα 4ωρη κ οσο να'ναι ξεφυγα λιγακι.

Μην φοβασαι τιποτα,η φυση θα κανει αυτο που ξερει,οταν ερθει η ωρα.Πολλα φιλια κ οτι,μα οτι θελησεις στη διαθεση σου. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glykia mou kai souleuo kai ola...kai mageirema kai spiti kai ola...kai seyx eimai ston antra mou, alla exo katanthsei ystero apo to sabbato thelo synexeia na erxomaste se epafh miaw kai nomizo oti einai oi gonimes meres moy...einai arage? as dei kapoia tis hmeromhnies epano kai na mou pei..

kalh hmera na exete me polla polla thetika apotelesmata...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki καλωσ μασ ηρθες....ευχομαι ολα να σας πανε τελεια...και να γινει το θαυματακι απο την πρωτη φορα....ευχομαι να μας πεις τα ευχαριστα συντομα....

ειμαι η ειρηνη 25 και εγκυος στο πρωτο μου παιδακι.....

ελπιζω α τα λεμε....φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι οπως τα υπολογισα,οι γονιμες μερες σου ηταν οντως το σκ.Ομως αν παρεις τωρα τεστ....τι περιμενεις να σου δειξει.;;;; :blink: Δεν προκειτε να δειξει τιποτα,ειναι τοοοοοσο νωρις.Θα πρεπει αναγκαστικα να περιμενεις τουλαχιστον μεχρι τις 19-20/12,να εχεις τουλαχιστον μια μερα καθυστερηση.Δεν ανιχνευεται βρε κουκλιτσα η ορμονη της εγκυμοσυνης τοσο γρηγορα.Μην παρεις κανενα τεστ,κανε υπομονη κ αν τοσο πολυ δεν αντεχεις περιμενε τουλαχιστον να φτασεις την 26η μερα του κυκλου σου κ κανε μια χοριακη.Αλλα κ παλι θα ειναι πολυ νωρις.

Στο ξαναλεω πως πρεπει να εισαι πιο ψυχραιμη,καταλαβαινω την λαχταρα σου κ την επιθυμια σου,υστερα κ απο την εγκυμοσυνη που διεκοψες παλιοτερα,αλλα δυστηχως δεν υπαρχει αλλος τροπος να δεις αν εισουν τυχερη αυτη τη φορα.

Υπομονη κοριτσακι,να χαιρεσε που ΜΠΟΡΕΙΣ κ μενεις εγκυος,τουλαχιστον ξερεις οτι μπορεις κ δεν υπαρχει καποιο προβλημα.Ενταξει;;ελπιζω να ηρεμησεις κ να χαλαρωσεις...κ οτι θες,πες το μας,το mammy για αυτο το λογο υπαρχει.Αντε καλημερα κ φιλακια!!(σε ζαλισα παλι ε;;;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na eisai kala kouklitsa mou...loipon allo thema tora, exo tsouksimo apo xtes to brady entono kai fagoura kai knhsmo, kai kati ugra psilokitrinoleuka!!! auto ti sto kalo einai tora? filia perimeno nea

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYAKI1234 έγραψε:

na eisai kala kouklitsa mou...loipon allo thema tora, exo tsouksimo apo xtes to brady entono kai fagoura kai knhsmo, kai kati ugra psilokitrinoleuka!!! auto ti sto kalo einai tora? filia perimeno nea

Καλημέρα!

Αυτό πιθανόν να είναι μήκυτες! Για να περάσει θα χρειαστεί θεραπεία. Και ο άντρας σου επίσης.

Ως προς το θέμα μας τώρα συμφωνώ απόλυτα με τα υπόλοιπα κορίτσια. Προσπάθησε να μην έχεις άγχος και το μωράκι σου θα έρθει! Και όσο για τα τεστ είμαι εντελώς αντίθετη να γίνονται πριν την καθυστέρηση! Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑΚΙ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΟ ΜΑΜΥ,ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.ΟΙ ΗΜΕΡΕΣ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΓΟΝΙΜΕΣ ΟΝΤΩΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ..ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ???ΤΕΣΤ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΕΧ? ΛΟΙΠΟΝ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ,ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΝΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΛΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ,ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΤΕ.. ΔΗΛ ΕΙΣΤΕ ΓΟΝΙΜΟΙ ΚΑΙ Η ΧΗΜΕΙΑ ΣΑΣ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ. :):) ΤΩΡΑ ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΥΓΡΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΥΚΗΤΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΚΟΛΛΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥΑΛΕΤΑ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ,ΑΠΟ ΕΝΑ ΡΟΥΧΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΣΕ ΔΟΚΙΜΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΜΥΚΗΤΕΣ ΠΡΙΝ,ΑΠΟ ΚΟΙΝΗ ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΠΑΝΙΟΥ Κ.Α. ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΥΚΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΛΑ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ,ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΤΣΙΜΠΑΣ ΕΥΚΟΛΑ :blush::blush: ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕ ΜΥΚΗΤΕΣ!!ΨΑΞΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ.. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλαβαινω τις τυψεις και τις ενοχες που μπορει να νιωθεις για οτι εγινε και σου ευχομαι ολοψυχα συντομα ο πελαργος να κατσει πάνω από το σπιτάκι σας και να σας φερει ενα γερο μωρο.Οσο για τεστ καλυτερα την μερα που περιμενεις και για πιο σιγουρα χοριακη.Αν ψαξεις μεσα στο μαμμυ θα βρεις περπτωσεις που κανανε τεστ τουσ βγηκε αρνητικο και ηταν εγκυες και μαλιστα το ειχαν κανει αφου ειχαν καθυστερηση γι αυτο λεμε οτι η χοριακη ειναι αλανθαστη.Μην αγχωνεσαι και μη το σκεφτεσαι.θα γίνει.Κι εγω στην προσπαθεια ειμαι κι αργησα να καταλαβω ποσο κακο κάνει το αγχος,τωρα πια καθε μήνα εχω μια ελπίδα κι οχι αγχος πια!

Καλα νέα να έχουμε...και με ηρεμια ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοσώρισες Ευάκι και γω σαν συμβουλή θα σου έλεγα οτι αφέσου με τον αντρα σου και το μωράκι θα έρθει..το άγχος είναι πολυ κακος συμβουλος στον ερχομο ενος παιδιου!!εφοδιάσου με θετική ενέργεια..ξεπέρασε το παρελθόν..ασε τις τύψεις και σύντομα θα γινεις μανούλα και σου το εύχομαι ολοψύχως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYAKI1234 έγραψε:

μεγαλη στενοχωρια πηρα σημερα...αδιαθετησα το μεσημερι, περιμενα 19 του μηνα και μου ηρθε σημερα!!!! ουφ!!!!

Δεν πειραζει κουκλιτσα μου,εσυ να εισαι καλα!!!!!Τον αλλο μηνα!!!!Και εγω αδιαθετησα....την υγεια μας να'χουμε κ που θα παει..;;;θα 'ρθει ο πελαργος κ σε εμας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μην αγχωνεσαι και μην ανησυχεις παμε γερα για τον αλλο μηνα.....εσυ να εισαι καλα.....και συντομα θα δεις που θα μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι μην μου στεναχωριεσαι εχω περασει κι εγω απο την θεση σου και ξερω πως ειναι και επεισης ξερω πως το μωρακι θα ερθει καποια στιγμη αρκει να μην υπαρχει αγχος.

χαλαρωσε και απολαυσε το!!!!

και μενα ο μικρος μου ηρθε σε απρογραμματιστη στιγμη εκει που δεν το περιμεναμε με μια μονο ελευθερη επαφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες σας κουκλιτσες μου και στα ζουζουνια σας μια καλημερα!!!!! ανασκουμπωθηκα σημερα, μαζεψα τα κομματια μου γιατι στενοζωρηθηκα παρα πολυ...μαλλον εχετε δικιο δεν επρεπε να με παρει απο κατω με 6 ελευθερες επαφες εστω και στις γονιμες μερες...λοιπον 4η μερα περιοδου μου σημερα και απο το βραδυ που γυριζει ο συζυγος θα του δωσω να καταλαβει....θελω την βοηθεια σας....ποια καλη κοπελα θα μου υπολογισει γονιμες για αυτο τον μηνα εεεεεεε? (σημειωτεον στην πρωτη μου εγκυμοσυνη το νινι το επιασα στα τελειωματα της περιοδου μου τεταρτη μερα προς πεμπτη κουλο ε? ....)λοιπον κυκλος 26 ημερες το τελευταιο διμηνο,περιμενω....αδιαθετησα στις 17 δεκεμβρη για αυτον το μηνα!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΥΗ ΜΟΥ!ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΟΙ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ 12Η ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 16Η ΜΕΡΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΡΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΤΗΝ 12Η ΜΕΡΑ!!ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΩ...ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΗΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΣΟΥ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΣΟΥ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...