Μετάβαση σε περιεχόμενο

Mou leipei....


hookie

Recommended Posts

Καλημερα....

Σημερα ξυπνησα πολυ χαλια ψυχολογικα.Πριν 15 μερες εκανα τεστακι και βγηκε θετικο.ΕΙμαστε και οι δυο πολυ χαρουμενοι γιατι το θελαμε πολυ!Μενω στο Κιλκις αν και ειμαι απο νησι,λογω του στρατού(ο αντρας μου.Ειμαι πολυ μακρυα απο φιλους,συγγενεις,την αδερφη μου καιτο χειροτερο απο ολα ειναι οτι πριν ενα χρονο εχασα τη μαμα μου κα αυτο ειναι κατι που με ποναει καθε μερα περισσοτερο.Μου λειπει παρα πολύ.Ξερω οτι μας βλεπει απο κει που ειναι και χαιρεται αλλα θα ηθελα να την εχω κοντα μου σ'αυτη τη χαρούμενη στιμη.Ο μπαμπας μου ειναι καλα δοξα το θεο αλλα δεν ειναι το ιδιο.Μανα ειναι μονο μια και δε συγκρινεται με τιποτα και κανεναν.

Νιωθω οτι συμβινει κατι τοσο ευχαριστο στη ζωη μου και δεν εχω να το μοιραστω με κανεναν.Νιωθω πολυ μονη...Ο αντρας μου μου εχει σταθει τοσο πολυ αλλα αυτο το κενο δεν λεει να σβησει...

Συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα νιωθω οτι εδω μεσα μπορω να ειμαι ο εαυτος μου.Ειναι και οι γιορτες τωρα και καταλαβαινετε την ψυχολογια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ για την μαμακα σου,πράγματι μάνα ειναι μονο μία.Δεν μπορώ να φανταστώ την ζωή μου χωρις την μανούλα μου,είμαστε πολύ δεμένες και προσεύχομαι συνέχεια στον Θεο να μου τους έχει καλά τους δικούς μου. Καταλαβαίνω όμως το κενό που μπορεί να αισθάνεσαι,την μοναξιά... :( Να σε παρηγορεί το νινάκι σου όμως,το ότι θα ΄γεμίζει η ζωή σου και το κενο που αισθάνεσαι θα αναπληρωθεί με το αγγελούδι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηταν η καλυτερη μου φιλη.Ακομη και μακρυα μιλουσαμε 3 φορες τουλαχιστον στο τηλ.Τωρα κανω πραγματα κι ακομη νομιζω οτι θα πιουμε μαζι καφεδακι και θα τα συζητησουμε το απογευματακι.Μακαρι να πανε ολα οπως τα λες και να ειναι και κοριτσακι να βγαλουμε το ονομα της!Σ'ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hookie μου συγχαρητήρια καταρχήν για την εγκυμοσύνη σου!!! εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις ένα υγειέστατο μωράκι!!!!!!!!!

έχω χάσει κι εγώ την μαμά μου αλλά πολλά χρόνια πριν, ήμουν μόνο 13!! πάντα την σκέφτομαι αλλά στις σημαντικότερες στιγμές της ζωής μου όπως στον γάμο μου μου λείπει πιο πολύ!!!!

εγώ είμαι στην διαδικασία που περιμένω να δω αν είμαι έγγυος μετά από εξωσωματική.. ξέρω ότι αν μείνω έγγυος θα ήθελα να την έχω κοντά μου περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο!!!!

είμαι σίγουρη ότι οι μαμάδες μας μας βλέπουν και μας καμαρώνουν από κει που είναι και να ξέρεις ότι εμείς που έχουμε χάσει έναν γονιό είμαστε πιο τυχεροί από τους άλλους γιατί ο Θεούλης μας προσέχει λίγο περισσότερο.. το πιστεύω αυτό!!!

να είσαι πάντα καλά με τον αντρούλη σου και να έχεις μαι τέλεια εγκυμοσύνη!!!! φιλιά :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πανε ολα καλα σε ολες μας και να γινουμε κι εμεις με το καλο μανουλες!!!!

Geozouli σ'ευχαριστω κι εγω πιστευω οτι μας βλεπουν και μας καμαρωνουν κ ισως καμια φορα γελανε κιολας και λενε "στα λεγα εγω!!!".

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να ειναι πετυχημενη η προσπαθεια!

niakoylinaki ευχομαι να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη κ θα τα λεμε συχνα απο δω με ολα τα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου και λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου.

Η αλήθεια είναι ότι όσα χρόνια και να περάσουν και σε όποια ηλικία ¨φύγουν¨ οι μαμάδες μας, πάντα πονάμε και πάντα το κενό αυτό μένει αναπλήρωτο.

Όμως εγώ πιστεύω πραγματικά ότι η ψυχή των ανθρώπων δεν πεθαίνει και ότι ειδικά ένας δικός μας άνθρωπος όπως η μάνα μας θα μας συντροφεύει σε καθε μας δραστηριότητα.

Σκέψου ότι η ψυχούλα της είναι πάντα κοντά σου και σε βλέπει και χαίρεται τόσο πολύ που θα γίνεις και εσύ μανούλα.

Γιαυτό να προσπαθήσεις να είσαι δυνατή για το παιδάκι σου και να σκέφτεσαι ότι η μανουλα σου δεν θα θέλει να σε βλέπει στεναχωρημένη.

Σου εύχομαι να εχεις μια καλή εγκυμοσύνη και να κάνεις μια όμορφη κορούλα να της δώσεις και το όνομα της μαμάς σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hookie mου γλυκιά μου κοπέλα καταρχήν να σε συλληπηθώ για το χαμό της μανούλας σου! Να είσαι γερή να τη θυμάσαι πάντα! Δεν μπορώ να καταλάβω τον πόνο σου, αλλά μπορώ να τον φανταστώ στο ελάχιστο. Να σου πω την αμαρτία μου? Την αξία της μάνας την διαπίστωσα εδώ και 16 μήνες που έγινα κι εγώ. Η μαμά μου συνέχεια μου το έλεγε... "Την αξία μου θα την καταλάβεις όταν θα με χάσεις ή όταν γίνεις κι εσύ μάνα, κι ελπίζω να γίνει πρώτα το δεύτερο για να προλάβω να δω εγγονάκια!"

Στη θέση σου βρέθηκα κι εγώ, μόνο αντίστροφα. Λόγω δουλειάς δική μου βρέθηκα σε νησί κι έκανα εκεί μια σχέση (φιάσκο). Δεν μπορώ να πω, περνούσα όμορφα, αλλά μου λείπανε οι δικοί μου άνθρωποι. Οι φίλοι του φίλου μου δεν ήταν σε καμία περίπτωση όπως οι δικοί μου φίλοι που άφησα πίσω. Οι γονείς του δεν ήταν με τίποτα όπως οι γονείς μου. Τα αδέρφια του δεν μπόρεσα να τα δω σαν δικά μου (δεν έχω κιόλας αδέρφια). Κοινώς, η ζωή μου δεν ήταν όπως η παλιά.

Τέλος, να σε συγχαρώ για την εγκυμοσύνη σου! Έχεις το σποράκι σου συντροφιά και έχεις πολυυυυυυ καιρό μπροστά σου να χαρείς την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σου! Ξέρω πως τα συναισθήματά σου είναι ανάμεικτα, αλλά προσπάθησε να είσαι χαρούμενη, να κάνεις μόνο θετικές σκέψεις γιατί κι εκείνο το πλασματάκι που κουβαλάς να ξέρεις πως τα καταλαβαίνει όλα! :cheer:

Θα χαρώ να τα λέμε πιο συχνά!

Α!Κι εμένα ο άντρας μου στρατιωτικός είναι, εγώ σε σώμα ασφαλείας, συνάδελφοι με τον άντρα σου στην τρέλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω αλλα να ξέρεις οτι οι πεθαμένοι μας βλέπουν και μας ακούν εμείς δεν μπορούμε να τους αντιληφθούμε. Το κενό θα σου το γεμίση σε αρκετά καλό βαθμό το μωρό δεν φαντάζεσε πόσο!Προσπάθησε να μην το σκέφτεσε πολύ και στεναχωριέσε, εμένα στην εγκυμοσύνη πέθαναν και οι δύο οι παπούδες μου που με μεγάλωσαν και απο το στρες μου μειώθηκε το αμνιακό υγρό!Πάνω απο όλα το μωρό σου είναι τώρα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hookie μου και γω στο Κιλκίς μένω και είμαι από Θεσσαλονίκη. Όλοι μου οι φίλοι είναι εκεί και οι δικοί μου άνθρωποι φυσικά. Δε λέω έχω καλά πεθερικά αλλά όπως λέει και η πόντια θανάσιμη πεθερά "Ελλάδα είναι εκεί που είναι η μάνα σου " :P. Αν θες βρισκόμαστε για κανά καφέ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συλληπητηρια για τη μανουλα σου Hookie μου,αλλα να εισαι σιγουρη οτι σε βλεπει και σε προσεχει απο εκει που ειναι...

Γεμισε λοιπον το μυαλο σου με θετικες σκεψεις και προσεχε το εγγονακι της που ερχεται γιατι αυτη ειναι σιγουρα η επιθυμια της!Να σε δει ευτυχισμενη με το μωρο σου!κανε της λοιπον τη χαρη.. ;)

Εμεις ειμαστε εδω να γεμιζουμε οσο μπορουμε τις ωρες που νιωθεις μοναξια! :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου,

σε καταλαβαίνω.

Κανείς και τίποτα δε μπορεί ν αντικαταστήσει τη μάνα.

Κι ο άντρας μου έχασε τη μανούλα του όταν ήταν 20 χρόνων

και ακόμα το παλεύει!

Θέλω να σου πω όμως ότι η μανούλα σου σε βλέπει από ψηλά και ότι θέλει να είσαι ευτυχισμένη και ήρεμη,τώρα που θα κάνεις το μωράκι σου!

Σου εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη,έναν εύκολο τοκετό και ένα υγιέστατο μωράκι!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia28 έγραψε:

Συλληπητηρια για τη μανουλα σου Hookie μου,αλλα να εισαι σιγουρη οτι σε βλεπει και σε προσεχει απο εκει που ειναι...

Γεμισε λοιπον το μυαλο σου με θετικες σκεψεις και προσεχε το εγγονακι της που ερχεται γιατι αυτη ειναι σιγουρα η επιθυμια της!Να σε δει ευτυχισμενη με το μωρο σου!κανε της λοιπον τη χαρη.. ;)

Εμεις ειμαστε εδω να γεμιζουμε οσο μπορουμε τις ωρες που νιωθεις μοναξια! :):kiss:

Τόνια,υελικά να δεις που εμείς οι δύο είμαστε αδελφές ψυχές!

Παρόμοια πράγματα έγραψα κι εγώ στη ΗΟΟΚΙΕ και πράγματι έτσι πιστεύω οτι είναι και έτσι λέω και στον άνδρα μου,ότι η μαμά του τον βλέπει και χαίρεται που έκανε οικογένεια και έγινε πατέρας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molly έγραψε:

tonia28 έγραψε:

Τόνια,υελικά να δεις που εμείς οι δύο είμαστε αδελφές ψυχές!

Παρόμοια πράγματα έγραψα κι εγώ στη ΗΟΟΚΙΕ και πράγματι έτσι πιστεύω οτι είναι και έτσι λέω και στον άνδρα μου,ότι η μαμά του τον βλέπει και χαίρεται που έκανε οικογένεια και έγινε πατέρας!!![/quote:382rv812]

Βρε λες;;;; :P αδερφες ψυχες και συναδελφισσες;!! :woohoo:

Πρεπει να γνωριστουμε οπωσδηποτε καποια στιγμη!Βρε να σου πω...αντι να πας Αθηνα για το ματακι σου,δεν ερχεσε εδω που εχουμε ενα κορυφαιο(απο'τι λενε..) οφθαλμιατρο;;;εχω και τη μανα μου μεσα στους γιατρους...τσακ μπαμ θα σου τα κανονισουμε! ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hookie σου ευχομαι να εχεις μια πολυ καλη εγκυμωσυνη κ να κρατησεις ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου

η μανουλα σου ειναι τωρα πια ο φυλακας αγγελος σας κ θελει να εισαι χαρουμε κ ευτυχισμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ ολες!Καθε μερα εδω μεσα νιωθω πως εχω ανθρωπους που δεν τους ξερω κι ομως νοιαζονται!Μακαρι να πανε ολα καλα και η εγκυμοσυνη να εξελιχθει ομαλα γιατι ξερω πως και η στεναχωρια δεν κανει καθολου καλο τωρα.Προσπαθω να κανω μονο θετικες σκεψεις τωρα και περιμενω!

Papaki70 αληθεια eισαι στο κιλκις?Μηπως ειμαστε και γειτονισσες?Ναι θα ηθελα να παμε για καφε οποτε θελεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hookie μην στεναχωριέσαι σε λίγο καιρό θα έχεις το μωράκι σου αγκαλίτσα και όταν μεγαλώσει θα μπορεί να σου λέει αυτό που δεν μπορεί ακόμα να σου πεί:μαμά είμαι εγώ εδώ μην στεναχωριέσαι και θα τα ξεχνάς όλα.Άλλωστε και η μαμά σου θα θέλει να σε βλέπει χαρούμενη ειδικά τώρα! ;) καλές γιορτές κοπέλα μου και μην στεναχωριέσαι σε λίγο θα έχεις το μωράκι σου και μόνο θα χαίρεσαι τίποτα άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γλυκια μου, σε καταλαβαινω απολυτα, και εμενα ο συζυγος ειναι στρατιωτικος, σε ενα ξενο μερος και εμεις μονοι, τωρα αρχισαμε διαδικασια γονιμοποιησης. η απωλεια ειναι ενα τραγικο συμβαν στην ζωη, μονο ο χρονος απαλυνει την πληγη, ξερω οτι ακουγεται σκληρο αλλα ειναι η αληθεια. προσπαθησε να κρατησεις ολες τις καλες στιγμες, δεν ξερω απο τι επασχε αλλα πιστευω να εφυγε με αξιοπρεπεια και να μην ταλαιπωρηθηκε. οι ανθρωποι πολλες φορες ειμαστε τοσο εγωιστες. πως ζητας απο τον αρρωστο να ταλαιπωρειται επειδη το θες εσυ? πως μπορεις να αμφισβητεις τον ιδιο τον θεο που εκεινος δινει ζωη και εκεινος την παιρνει για τους δικους του λογους? και οπως λες και εσυ σε βλεπει γλυκια μου και χαιρεται πιστεψε με. ετσι ενιωθα και εγω για την γιαγια μου την εχασα 6 νοεμβριου απο εγκεφαλικο. χαθηκε το κινητρο την κυριακη εχουμε τα 40 δεν σου κρυβω ομως οτι παλι γελαω, παλι κοιμαμαι, παλι ειμαι ευτυχισμενη, παλι διασκεδαζω οσο μπορω, μιας και σκεφτομαι οτι εκανε τον κυκλο της ηλικιακα, μιας και ηταν 76. κλεινοντας θα σου πω, ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΜΙΑ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, για αυτο κοιτα να ηρεμησεις, να χαιρεσαι την οικογενεια σου, να ξερεις οτι καποια στιγμη αυτο θα γινει και για αλλα πιο αγαπημενα σου προσωπα, μπαμπας, πεθερικα,γιαγια, παππους και να μην φοβασαι τον θανατο αλλα να συμβιβαστεις μαζι του. τοποθετουμαι τελειως χριστιανικα αλλα ειναι ο μονος τροπος να εναποθεσεις καπου τις ελπιδες σου και τον πονο σου.

να εισαι καλα και υγιης, εσυ και το μωρακι σου και να χαιρεσαι τον αντρα σου καθε μερα και καθε στιγμη!!!!!! καλες γιορτες με υγεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι συλληπητηρια

πριν δεκα μηνες εχασα τον πατερουλη μου που ηταν τα παντα για μενα ..

και τωρα που εχω μπει στην διαδικασια να κανω παιδακι εχω μια γαληνη μεσα μου γιατι ξερω ποσο πολυ θα ηθελε και αυτος εναπαιδι απο το παιδι του

και αυτο δινει κουραγιο στους εναπομειναντες να συνεχισουν να ζουν και να βιωνουν ομορφες καταστασεις.

το ξερω οτι σου λειπει οπως και μενα αλλα ξερω οτι παντα ειναι διπλα μου και περηφανος για μενα

σε φιλω

καλη δυναμη και να χαιρεσαι για το μωρακι σου πολυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...