Μετάβαση σε περιεχόμενο

sos καθυστεριση..


Recommended Posts

δεν ξερω αν εκανα καλα που ανοιγω θεμα...

γιατι πολυ απλα δεν ξερω αν ειμαι εγκυος..περιμενα να αδιαθετησω το σαββατο ..αλλα τιποτα ..ουτε καν πονουσα ,κατι μου ελεγε οτι ειμαι εγκυος ..ισως επειδη αυτο το κατι ειναι η μεγαλη μου επιθυμια για ενα παιδι..

ο κυκλος μου ειναι σταθερος σημερα με δυο η τρεις μερες καθυστερισης εκανα ενα τεστ clear blue ..

και βγηκε αρνιτικο προς το θετικο (με λιγη φαντασια εβλεπες μια γραμμη )ο νατρας μου που το ειδε ειπε οτι ειναι πολυ νωρις ..να περιμενουμε λιγες μερες και να ξανακανω την πεμπτη ..δεν ειμια καθολου καλα ,δεν μπορω να δουλεψω ..

ειναι εγκυμοσυνη η δεν ειναι ? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα wendy μου!!!

ίσως να είναι νωρίς να δείξει το τεστάκι, έχει δίκιο ο άντρας σου!! αν περίμενες το σάββατο έχεις δύο μέρες μόνο καθυστέρηση..

καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου.. την έχω περάσει!! δεν πας να κάνεις μια χοριακή να είσαι σίγουρη???

άντε κοριτσάκι μου και σου εύχομαι να σου βγει πολύ πολύ πολύ θετικό το αποτέλεσμα.. γιατί το αξίζεις!!!!

να μας ενημερώσεις ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΣΕ ΒΡΕ ΜΗΝ ΒΙΑΖΕΣΑΙ....ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!! :cheer: :laugh: ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΩΣ Ο ΠΕΛΑΡΓΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΩΝ....

ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΙΝΑΙ ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, Wendy μου,

1ον …… ψυχραιμία…..

2ον …… καλόν είναι να περιμένεις λίγες μέρες…..

3ον …… γιατί δεν κάνεις μία χοριακή κατευθείαν?????

Καλά αποτελέσματα…….

Θα περιμένουμε νεάκια σου……

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας ...

το τεστ ηταν πααααααααααααααααααααααααααααρα πολυ αχνο θετικο ..το ελεγες και αρνιτικο αν δεν το προσεχες...για χοριακη δεν μπορω να παω επειδη δουλευω ..

μαλλον θα κανω λιγες μερες υπομονη ...μεχρι να τρελαθω τελειως ..

παραγματικα κοριτσια το σκεφτομαι συνεχως..το τεστ το ειδα 5 φορες ..και ηταν παρα πολυ αχνο ..με ολα αυτα που περσα ακομα πλακα μου κανει ο θεος?

ειναι αδικο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης!!!! Με πολύ σταθερό κύκλο, αγγλος!! Αλλά μήπως είναι νωρίς να κάνω χοριακή σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να ειμαστε αλλα εγω φοβαμαι πρα πολυ..

γιατι κι εμενα ο κυκλος μου ειναι σταθερος,αλλους μηνες ειχε πιο πολυ αγχος και μια χαρα την 28 μερα ερχοταν ...σημερα 30 μερες ουτε ποναω ..φοβαμαι μηπως ειναι βιοχημικη ...παλλινδρομη ...

η γνωμη μου για σενα ειναι να πας αυριο για χοριακη ..μην κανεις τεστ ..

εμενα μονο οταν ημουν στα διδυμακια μου ειχε βγει θετικο αλλα ηταν και δυο ...

δεν τα θεωρω αξιοπιστα τα τεστ...

οταν εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΤΟ CLEAR BLUE ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΜΕ ΓΡΑΜΜΑΤΑ (ΕΓΚΥΟΣ Η ΟΧΙ ΕΓΚΥΟΣ) ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΡΑΨΕ ΕΓΚΥΟΣ 1-2 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ....ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 13 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ... ;)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥ ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣΣΣΣΣ :woohoo: :woohoo:

ΤΡΕΧΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΚΑΝΤΟ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ... :silly: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wendy μου,καλημερα..!!εγω ξερω οτι οσο αχνο και να ειναι το θετικο,ειναι θετικο!!!!!!!!!

κι εγω με ενα πολυ αχνο θετικο ξεκινησα,αλλα την επομενη μερα που το επανελαβα,ηταν καραμπινατο!!!!

πιστευω πως εισαι εγκυος,αλλα κανε μια χωριακη η ενα ακομα τεστ τις επομενες μερες για πιο σιγουρα..

φιλακια,και καλα αποτελεσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω μου,εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!

Όταν είναι θετικό,συνήθως είσαι

Μακάρι....!!!

Σου στέλνω όλες μου τις ευχές για το επιθυμητό αποτέλεσμα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ Νελλυ μου,αλλα νομιζω πως ειναι πολυ νωρις ακομη για να χαιρομαι ..

alkostaki με το καλο το μωρακι σου .. το τεστ ηταν υπερβολικα αχνο θετικο τωρα που το ξανασκεφτομαι ..λετε να εκανα λαθος να ηθελα και να το εβλεπα ετσι?

αχ σας ζαλισα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασούλα εύχομαι να είσαι εγκυος κορίτσι μου,επιτέλους να χαμογελάσει λίγο το χειλάκι μας...Να πάρουμε όλες ελπίδα και δύναμη απο σενα!!!

Μην βιάζεσαι,όσο δεν σου έρχεται περίοδος να χαίρεσαι,μην κάνεις αρνητικές σκέψεις, αντιθέτως θα λές ότι όλα θα πάνε καλά,και σε κανα δυο μερούλες θα ξέρεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

ΟΡΙΣΤΕ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ.... :laugh: CB_Medium.jpg

rubela mou kalimera

kalimera k sta ypoloipa koritsia k kalh epityxia se oses DEN 8a toys er8ei i 8eia apo ti rosia :)

pes mou kati afto einai diplo to test i mono ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera!!!!

Kat'arxin efxomai se oses theloun na fouskosei i koilitsa tous na ginei pragmatikotita kai se oses den theloun na perimenei ligo akoma o "pelargos" xaxaxa!

Kata deuteron ego gennisa perusi ton Dekemvri kai mou irthe i proti periodos 23 Iouniou. Apo tote oi kukloi mou exoun osexis.

41 imeres

40 imeres

28 imeres

28 imeres

To thema mou einai pos simera eimai stin 31h proti mera tou kuklou xoris ixnos periodou. Thn Paraskevi vevaia ekana test alla vgike arnitiko.

Exo kai istoriko polukustikwn kai tora agxonomai giati thelo polu na xanameino eguos kai fovamai pos tha exo pali astato kuklo kai den tha xero pote einai oi gonimes meres...Ola edeixnan pos o kuklos tha ruthmistei alla auton to mina mou ta ekane.... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mina2 έγραψε:

RUBELA έγραψε:

rubela mou kalimera

kalimera k sta ypoloipa koritsia k kalh epityxia se oses DEN 8a toys er8ei i 8eia apo ti rosia :)

pes mou kati afto einai diplo to test i mono ?[/quote:2wy18f00]

ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ (ΕΙΝΑΙ ΨΗΦΙΑΚΟ ΕΤΣΙ ΤΟ ΖΗΤΑΣ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wendy μου εύχομαι πραγματικά να είσαι!!!!έχω δει από άλλα Post σου πόσο πόνεσες με την προηγούμενη "ιστορία" σου και πόσο θες ένα μωράκι....

προσωπικά ξέω οτι όσο αχνό και να είναι ένα test αμα βγει θετικό τότε είσαι...κάνε μια χοριακούλα για σιγουριά...σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ φιλεναδίτσα μακάρι να είσαι έγκυος και να μας πεις ευχάριστα νέα, θα ήταν τέλειο χριστουγεννιάτικο δώρο. Πέρσι τέτοιες μέρες έμαθα και εγώ ότι είμαι έγκυος στην ζουζουνίτσα μου λες να είναι σημαδιακό; Μακάρι φιλεναδίτσα μακάρι!!!!! :):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sissio έγραψε:

Εγώ ήταν να αδιαθετήσω την Παρασκευή... Ακόμα περιμένω...

Μακάρι να είσαι έγκυος εσύ και να μην είμαι εγώ...

Φιλενάδα τι ατάκα ήταν αυτή;;;; :ohmy::ohmy:

Παίζει τέτοιο σενάριο;;; :dry:

Μη μου πεις ότι για άλλη μια φορά πιάστηκες στον ύπνο;!;!;! :laugh: :P

Να ετοιμάζομαι για ατελείωτες ώρες ψυχανάλυσης;;; :unsure::P;)

Σε πειράζω εε;;;!! :):P Ελπίζω να μην έχει γίνει κάτι που δε θέλεις..

Σ' αγαπώ φιλενάδα! :)

Wendy μου, εύχομαι με όλη μου την καρδιά να'σαι εγκυούλα!!! :)

Μη βασανίζεις το μυαλό σου και την ψυχή σου με αρνητικές σκέψεις - ό,τι έγινε, είναι στο παρελθόν, τώρα να κοιτας μόνο μπροστά και να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά! Αν δεν αντέχεις την αγωνία, πήγαινε για τη χοριακή, μη μπλέκεις με τα τεστ.

Εύχομαι αύριο-μεθαύριο να μας έχεις τα ευχάριστα και όλα μα όλα να πάνε καλά!!!! :kiss::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα θερμομετρο εχω 37 αισθανομαι σαν να εχω ιωση και κομαρες ...

αυτο ειναι συμπτωμα ? οσο περναει η ωρα γινομαι ολο και χειροτερα ψυχολογικα,δεν ξερω γιατι,ισως επειδη περιμενα με την πρωτη το τεστ να ειναι θετικο..

πιστευω πως και εγκυμοσυνη να ειναι δεν ξεκινησε καλα ..

δεν εχω αλλη δυναμη ρε κοριτσια ..μου τελειωσε ..κουραστικα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wendy μου μη σκέφτεσαι έτσι....είναι πολύ νωρίς ακόμα...κάνε λίγη υπομονή και κάνε μια χοριακή,μην αναλώνεσαι με τα test...

όλα καλά θα πάνε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...