Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ 2


Recommended Posts

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟΥΣ 5 ΜΗΝΕΣ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΡΩΜΕ ΜΕ ΓΚΡΙΝΙΑ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΧΕΙ 1 ΜΗΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ...ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΝΕΥΡΑ ΤΣΑΤΑΛΙΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ-ΚΡΕΜΑ...ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΔΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΡΑΙΩΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΑ ΕΚΑΝΑ 4 ΚΑΙ ΑΝΑ 4 ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ...ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΣΚΕΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΛΛΑΤΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΧΟΥΜΑΝ ΚΑΙ ΝΟΒΑΛΑΚ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΕ ΡΟΥΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΦΡΙΣΟΛΚ ΚΟΜΦΟΡΤ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΤΙ ΕΧΩ?ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ΣΤΗΘΟΣ ΕΚΛΑΙΓΕ ΧΤΥΠΙΟΤΑΝ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ...ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΘΗΛΑΖΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΑΥΞΗΘΗΚΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΞΕΝΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΛΑΙΜΕ ΔΕΝ ΘΕΛΕΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΧΕΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΚΡΕΜΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΑ 3 ΤΑ ΤΡΩΜΕ ΜΕ ΓΚΡΙΝΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ 2 ΜΕΧΡΟ ΚΑΙ ΤΟ 4 ΗΜΑΣΤΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΤΟΥ ΜΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΓΑ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΕΙ ΑΝΑ 3 ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑ 4 ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΗΔΕΝ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΞΕΝΟ...ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΒΑΛΕ 400ΓΡ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΕΤΡΩΓΕ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟΣΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΩΡΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ 6 ΜΗΝΩΝ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΓΑΛΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ. ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΣ ΞΑΝΑ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ. ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΓΑΛΑ ΤΟ ΠΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ;; ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΙΝΑΣΟΥΝ ΘΑ ΦΑΝΕ. ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΑΥΤΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΠΙΕΣΩ Π-Ο-Τ-Ε! ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΦΑΕΙ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΕ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ;; ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΘΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΠΧ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΠΟΤΕ 10 ΠΟΤΕ 20 ΛΕΠΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ...ΜΕΤΑ ΚΑΝΩ 150ΓΡΞΕΝΟ ΩΣ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΤΡΩΜΕ 75 ΑΛΛΕΣ ΠΙΟ ΛΙΓΟ ΠΧ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΦΑΓΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ 15ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΠΟΥΚΑΛΙ(ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΝΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ)ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ 30ΓΡ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΜΕ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΕΦΑΓΕ ΑΛΛΑ 70 ΤΑ 50 ΤΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΝΑ ΔΩ ΜΗΠΩΣ ΤΡΩΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΜΕ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ 25-30 ΓΡ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΖΕ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΟΣΟ ΤΟΝ ΖΟΡΙΣΑ ΝΑ ΦΑΕΙ.ΔΗΛ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΟΤΙ ΕΦΑΓΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΞΕΝΟ ΑΝ ΤΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ 40-50ΓΡ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ 5 ΜΗΝΩΝ 7 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΖΟΡΙΖΩ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ.ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΠΙΔΕΙΝΩΘΗΚΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΒΓΑΖΩ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ 30.ΔΗΛ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΑΕΙ?ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγενεια μου... :(

Ο μικρουλης ειναι γκρινιαρης μονο την ωρα

του φαγητου ή γενικα?

Μηπως τον ενοχλουν πολυ τα δοντακια του?

Μηπως δεν ειναι ετοιμος για κρεμουλες?

Βαζε τον στο στηθος αν αυτο τον ηρεμει.

Προσπαθησε να βρεις τι τον "εκνευριζει", διχως να

σπας τα δικα σου νευρα.. :) ..

Θελουν ηρεμια τα νινακια μας.. :)

Εγω την ταιζω οποτε να ναι παντως.

Δεν εχουμε προγραμμα.. :blink:

Μπορει να κανει και μερες να κλαψει.

Δεν την πιεζω να φαει ουτε την κουναω να κοιμηθει ΠΟΤΕ.

Παω "με τα νερα" της...

Ουφ! Δεν ξερω πως μπορω να σε βοηθησω εστω και λιγο... :(

Να εισαι ηρεμη και ολα θα φτιαξουν.. :)

Φιλια.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι ομως μπορει στα 15 λεπτα θηλασμου απο εσενα να χορτασει!

εχει μεγαλωσει και ρουφα πιο δυνατα ρα τελειωνει το γευμα του πιο γρηγορα!

οσο μεγαλωνουν τα παιδακια μας κανουν μικροτερα σε διαρκεια γευματα!

μην το πιεζει να φαει κρεμα, δεν του προσφερει τιποτα μονο κενες θερμιδες!

αυτο θελει να παρει το μωρο σου?

για να μην πινει το ξενο κατιθα ξερει εκεινο καλυτερα απο εσενα!

απο την στιγμη που θηλαζει μην στεναχωριεσαι , προπσαθησε στο γευμα που πινει τα λιγοτερα μλ ξενο να μην το δωσεις καθολου!

με το να τον πιεζεις να φαει τον κανεις να μην το θελει ακομα πιο πολυ!

θα σου δειξει μονο του ποτε ειναι ετοιμο για στερεη τροφη!

πχ οταν θα τρωτε εσεις κατι εκεινο θα ανοιγει το στομα ... να σας μιμηθει.

τον πρωτο χρονο ζωης κυρια τροφη παραμενει το γαλα , ποσο μαλλον το μητρικο, δεν αντικαθιστουμε γευμα!

οι γιατροι συστινουν να μπαινουν οι τροφες στο 2ο 6μηνο της ζωης των μωρων μας κυριως στα παιδια πουπινουν γαλα φορμουλα για την αποφυγη συγκεντρωσης επιπλεων σιδηρου στον οργανισμο!

γι αυτο και αλλαζουν το γαλα απο 1η βρεφικης ηλικια σε2ης βρεφικης ηλικια!

τα παιδια που θηλαζουν δεν εχεουν τετοιο προβλημα!

μπορει το μητρικο γαλα το 2ο εξαμηνο να μην τοσο πλουσιο σε σιδηρο αλλα οτι περιεχει αφομειωνεται πληρως απο τον οργανισμο!

σπανια παιδια που θηλαζουν εχουν σιδηροπενικη αναιμια,

σταματα να πιεζεις το μωρο να φαει!

δεν θα παθει τιποτα αν δεν παρει κρεμα σκονη και φαει φρουτακια σε 2 μηνες το βαρος σας ειναι παρα πολυ καλο.

κυρια τροφη παραμενει το μητρικο γαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ΦΑΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΦΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ.ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΗΡΕΜΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΕΖΩ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ 20 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ...ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΟΣ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΑΙ ΦΑΝΑΤΣΟΥ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΙΤΕ ΝΥΧΤΑ ΕΙΕΤ ΜΕΡΑ ΤΟΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΚΑΙ ΝΑΝΙ.ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΣΤΑ ΦΑΓΗΤΑ ΠΧ ΧΘΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΕΙΣΜΩΣΑ...ΑΣΕ...ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ ΔΗΛ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕΣ ΝΙΩΘΩ ΥΠΟΧΡΕΗ.ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ....ΛΟΓΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΘΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΚΑΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν υπαρχει λογος να πεινασει αν του προσφερεις στηθος!

θα καταλαβεις ποτε ειναι ετοιμος για φαγητο!

θα τα δεις τα σημαδια!

θα σου προτεινα να μην δωσεις κρεμα σε σκονη!

ασε να φαει κατ ευθειαν φρουτακια!

εμεις φαγαμε φρουτα μεταξυ 8ου και 9ου λιγο πριν φυρισω στην δουλεια.... ε οταν επεστρεψα εγω στην δουλεια εκεινη εκανε απεργια απο την φρουτοκρεμα και ηθελε μονο να θηλαζε σε κανα 20ημερο το ξεπερασαμε!

να ξερει οτι στο στηθος βρισκουν παρηγορια για ολα οσα τα ενοχλουν !

κυριως στα δοντια!

το γαλατακι ρεει στην θερμοκρασια που το θελουν και ανακουφιζονται!

στην πορεια θα δεις οτι ο θηλασμος ειναι πολυ πιο ευκολος απο οτο φανατζοσουν!

κλεισε τα αυτια σου στο περιβαλλον σου και θηλαζε!

αα και μην διαβαζω βλακειες περι ευχαριστιων.... θελω κι αλλες κοπελες να νοιωσουν βιωσουν αυτο που νοιωθω κια εγω με τον θηλασμο!

για να δεις τι μαθαινει η κορη μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνφωνω απολυτα με την pebi !!!!!!!!!!!!!!!

εκτος του οτι μπορει να μην ειναι ακομη ετοιμος για κρεμες η καλυτερα για στερεες τροφες ειχε παθει και μια συγχιση το μωρο μια μπιμπερο μια στηθος.................καπου μπερδευτικε

πιστευω οτι εφοσον θηλαζει και παιρνει το επιθυμητο βαρος ειστε μια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!

μην τον ζοριζεις και μην τον πιεζεις περισσοτερο.

γινεται χειροτερα ετσι θα σου αντιδρα πιο πολυ και θα εχετε χειροτερα αποτελεσματα.

εμενα να φανταστεις μπηκε στην στερεα τροφη σχεδον στον 8ο μηνα και αυτο γιατι δεν ηταν ακομη ετοιμος.

οταν τον ειδαμε να ανοιγει το στομα του οταν τρωγαμε το καταλαβαμε και οταν πηγαμε να του δωσουμε νωριτερα και γκρινιαζε το σταματησαμε.

ενα ειναι σιγουρο και θα το διαπιστωσεις αργοτερα και με τις στερεες τροφες οτι μεγαλωνοντας τα παιδια δεν πεινανε οσο πεινουσαν οταν ηταν πιο μικρα και χορταινουν πιο ευκολα και με λιγοτερη ποσοτητα μπορω να πω!

βλεπω τωρα τον δικο μου που ειναι 17 μηνων τρωει ανα 4ωρο.

πιο παλια πειναγε και ετρωγε....τωρα δεν τρελενεται κιολας μπορει να περασει και 5ωρο και 6ωρο και να μην ζητησει καν φαγητο.

αλλαζει το παιδι δεν πειναει τοσο η τον κραταει πιο πολυ το φαγητο απο οτι παλιοτερα ετσι νομιζω.

μια πορταση μου ειναι σε κανα διμηνο να ξεκινησετε με φρεσκα φρουτακια και τον θηλασμο παραλληλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΘΑ ΤΟΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟΥ ΚΟΨΩ ΤΗ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΕΣΩ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙΣ ΝΑ ΦΑΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ...ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ...Η ΜΙΚΡΗ ΜΕ ΤΗ ΚΟΥΚΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΧΕΧΕΧΕΧΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...