Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποτε ξεκινησατε εξετασεις?????


Recommended Posts

κοριτσια μηπως ειμαι υπερβολικη????

3 μηνες προσπαθουμε και με επιασε κατι

και θελω να κανω οτι εξεταση υπαρχει....

ξεκινησα με τεστ παπ,αν και αυτο ηταν στο προγραμμα να γινει.

μετα μπυ εδωσε να κανω ορμονικες εξετασεις οπου και αναμμενω

τα αποτελεσματα την τριτη 8/12

σημερα εστειλα τον αντρα μου να κανει σπερμοδιαγραμμα

αποτελεσματα 9/12......

και λεω να συνεχισω....

μετα τι εχει σειρα???????

σαλπιγγογραφια???καλα τα λεω??????

εσεις τι λετε??να την κανω η ειναι νωρις ακομη???

ποτε θα πρεπει να την κανω???????? :ohmy::ohmy: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πας γυρεύοντας να τ'ακούσεις βραδιάτικα!!!!!

3 μήνες;;;;; Να βάλω τα γέλια τώρα ή ν'αρχίσω να φωνάζω;;;;!!!

Λοιπόν θα σου πω αυτό και ελπίζω να συνέλθεις αμέσως!

Κάποτε είχα διαβάσει στο περιοδικό VITA (με θέματα υγείας κλπ) το εξής φοβερό: ένα ζευγάρι χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, με 20 (!!!) επαφές το μήνα, χρειάζεται κατά μέσο όρο 8 μήνες μέχρι να πετύχει εγκυμοσύνη!!!

Αυτό πρακτικά τι σημαίνει; Ότι κάποιο ζευγάρι το πετυχαίνει τον πρώτο μήνα και κάποιο στους 12 ή στους 18 μήνες!!!

Γι'αυτό ΗΡΕΜΗΣΕ!!!!!! Με τόσο άγχος που νομίζεις ότι πας;;;; Απομακρύνεις το νινάκι, δεν το φαίρνεις πιο κοντά!!!

Κάνε αγκαλίτσες με τον άντρα σου, περάστε καλά, χωρίς άγχος και χωρίς αρνητικές σκέψεις και να δεις πόσο γρήγορα θα'ρθει το νινί... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός μου όταν τον ρώτησα, μου είπε στα δύο χρόνια ν' αρχίσω ν' αγχώνομαι! Τρεις μήνες δεν είναι τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΒΕLL.

3 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΚΑΙΡΟΣ! :unsure:

ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΕΠΗΣ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ (ΔΛΔ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ) ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΣΤΟΝ ... ΧΡΟΝΟ! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΩΟΡΗΞΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΠΙΠΤΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ!!! ΕΚΤΟΣ ΠΙΑ ΚΙ ΑΝ ΤΟΝ ... ΚΟΥΤΟΥΠΩΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!

ΜΑΚΑΡΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ ΑΛΛΑ ΜΗ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΕΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΗ ... ΝΗΣΤΕΙΑ! :laugh:

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΛΕΕΙ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazy έγραψε:

Πας γυρεύοντας να τ'ακούσεις βραδιάτικα!!!!!

3 μήνες;;;;; Να βάλω τα γέλια τώρα ή ν'αρχίσω να φωνάζω;;;;!!!

Λοιπόν θα σου πω αυτό και ελπίζω να συνέλθεις αμέσως!

Κάποτε είχα διαβάσει στο περιοδικό VITA (με θέματα υγείας κλπ) το εξής φοβερό: ένα ζευγάρι χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, με 20 (!!!) επαφές το μήνα, χρειάζεται κατά μέσο όρο 8 μήνες μέχρι να πετύχει εγκυμοσύνη!!!

Αυτό πρακτικά τι σημαίνει; Ότι κάποιο ζευγάρι το πετυχαίνει τον πρώτο μήνα και κάποιο στους 12 ή στους 18 μήνες!!!

Γι'αυτό ΗΡΕΜΗΣΕ!!!!!! Με τόσο άγχος που νομίζεις ότι πας;;;; Απομακρύνεις το νινάκι, δεν το φαίρνεις πιο κοντά!!!

Κάνε αγκαλίτσες με τον άντρα σου, περάστε καλά, χωρίς άγχος και χωρίς αρνητικές σκέψεις και να δεις πόσο γρήγορα θα'ρθει το νινί... ;)[/quote

ελπιζω να συνελθω μετα απο αυτα που μου ειπες...ειναι λιγος καιρος αλλα σκεφτηκα αν λεω αν εχουμε κατι γιατι να το μαθουμε μετα απο ενα χρονο????????

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ασε εχω και τυψεις γιατι μου λεει οαντρας μου δεν ειναι λιγο νωρις για τετοια?????και γω του ειπα ο γιατρος ετσι ειπε οτι ειναι το σωστο... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δες τι έλεγε σ'αυτό εδώ http://www.mammyland.com/egkymosyni/syl ... gonimotita :

Ακόμα και αν είστε ένα φυσιολογικά γόνιμο ζευγάρι, περίπου 25 ετών, το οποίο έχει τακτική σεξουαλική επαφή, η πιθανότητα επίτευξης σύλληψης ανέρχεται στο 20-25% ανά μήνα, ποσοστό που αθροιστικά ανέρχεται στο 70% μετά από ένα χρόνο τακτικών επαφών, ή στο 85% μετά από δύο χρόνια συνεχούς προσπάθειας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DeniM έγραψε:

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΒΕLL.

3 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΣ ΚΑΙΡΟΣ! :unsure:

ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΕΠΗΣ ΣΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ (ΔΛΔ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ) ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΣΤΟΝ ... ΧΡΟΝΟ! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΩΟΡΗΞΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΠΙΠΤΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ!!! ΕΚΤΟΣ ΠΙΑ ΚΙ ΑΝ ΤΟΝ ... ΚΟΥΤΟΥΠΩΝΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!

ΜΑΚΑΡΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΒΕΒΑΙΩΣ ΑΛΛΑ ΜΗ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΕΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΗ ... ΝΗΣΤΕΙΑ! :laugh:

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΤΙ ΛΕΕΙ;;;

ο γιατρος ειπε οτι ειναι νωρις,αλλα επειδη με ειδε αγχωμενη μου λεει θα σου γραψω να κανεις τις ορμονικες και τιποτα αλλο!!!! και του λεω δεν κανουμε και ενα σπερμοδιαγραμμα να ειμστε ησυχοι???

μερα παρα μερα αν και καποιες φορες και καθε μερα...ασε 4 κιλα εχασε ο καημενος!!!τον εχω εξαντλησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

3 μήνες δεν είναι πολύ λίγος καιρός

για να ανησυχείς;:huh: Δεν ξέρω.... Γνώμη μου :unsure:

ειναι οντως...το ξερω αλλα εχω μυαλο κουκουτσι αν μου κατσει κατι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα χα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλέ, ηρέμησε!!! Μην το κάνεις μόνο και μόνο για να κάνεις παιδί!!!!! Εμείς πλέον, το κάνουμε όποτε μας έρθει, ούτε μέρες μετράω, ούτε τίποτα. Αλλά τώρα που το λες, δέκα κιλά έχει πάρει ο δικός μου, δεν είναι άσχημη ιδέα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρεις μήνες πιστεύω ότι είναι πολύ λίγος καιρός για να ανησυχείς, ακόμη και αν είσαι πάνω από 35. Άσε που το άγχος δεν βοηθάει στη σύλληψη. Χαλάρωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η BELL ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ "ΣΣΣΣΣΣΣ.........ΛΕΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ,7". ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ! ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 12!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DeniM έγραψε:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ ΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ Η BELL ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ "ΣΣΣΣΣΣΣ.........ΛΕΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ,7". ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ! ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ 12!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

χαχαχαχαχαχαχαχα

το διαβασα και γελασα παρα πολυ...

πωπω ανεκδοτο θα γινω και γω μου φαινεται....

:P:P:P:P:P

πολυ καλοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ??????????????ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΤΣΑΜΠΑ ΜΠΗΚΕΣ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ...

ΕΓΩ ΚΑΝΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ 1ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΚΥΛΙΣΕΙ...

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΓΧΟΣ............ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ...ΑΚΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ 5ο ΒΑΔΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟΝ 6ο...

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΣΟΥ ΑΝΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΣΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ.ΟΣΟ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΛΥΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΑΣ ΒΓΟΥΝ ΚΑΘΑΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΡΑΧΕΙ ΛΟΓΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΝΤΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣ 1,5 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ...ΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΟ 6ΜΗΝΟ ΠΑΠ 8ΜΗΝΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ 10 ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!

πωπω δεν το πιστευω ολες το ιδιο μου ειπατε ;);)

και τα ιδια ακριβως μου ελεγε και ο αντρας μου

και γω εκει το δικο μου να γινει.... απορω και με τον γιατρο μου...

σε οτι του ελεγα δεν μου ειπε ενα οχι κι αυτος.... :angry::angry:

τωρα παει εγινε...ας βγουν και τα αποτελεσματα να ειναι ολα καλα

και τερμα μετα για ενα χρονο :lol::lol::lol: :woohoo: :woohoo:

500 ευρω σε εξετασεις...εγω θελω να πιασουμε αυτο τον μηνα λεει ο αντρας μου να δω τι θα λες μετα....... μωρε ας πιασουμε λεω και χαλαλι :cheer::cheer:;);)

θα του δειξω και τις απαντησεις σας τωρα και θα με κυνηγαει....

χιχιχιχιχιχιχι :woohoo: :silly: :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενε καλεεεεεε!!! Εδω εγω που ημουν παντα λιγοτερο γονιμη και επιασα στους 6...Χαλαρα!!!

Αλλοι προσπαθουν 1 χρονο και!!!

Τζαμπα λεφτα θα δωσετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλαθ απανε να δεις...βρε τι τραβανει και αυτοι οι αντρες μας αμα κολησουμε με κατι... :laugh: :laugh: :laugh:

Γλυκεια μου νωρις αγχωθηκες αλλα τουλαχιστον θα δεις οτι ολα καλα ειναι και θα ηρεμεησεις. ΚΙι εγω στον 3 μηνες προσπαθω αλλα την παλευω και ειμαι χαλαηρη...και δνε κανουμε και μερα παρα μερα.....ειμαστε και κομματια απο την πολλη δουλεια...μονο στις γονιμες και μετα οποτε μας ερχεται...Πρεπει να ανησυχω???/ :huh::dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ έγραψε:

Περιμενε καλεεεεεε!!! Εδω εγω που ημουν παντα λιγοτερο γονιμη και επιασα στους 6...Χαλαρα!!!

Αλλοι προσπαθουν 1 χρονο και!!!

Τζαμπα λεφτα θα δωσετε...

καλεεεεεεε τι να περιμενω????????

τωρα παει τα εδωσααααααααα :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIMIT έγραψε:

ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΜΟΝΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ??????????????ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΤΣΑΜΠΑ ΜΠΗΚΕΣ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ...

ΕΓΩ ΚΑΝΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ 1ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΚΥΛΙΣΕΙ...

ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΓΧΟΣ............ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ...ΑΚΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΓΧΩΝΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΝ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ 5ο ΒΑΔΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟΝ 6ο...

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΣΟΥ ΑΝΤΕ

:):):) αντε με το καλο τι νινι σου!!!!!!!!με ενα πονοοοοοο!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...