Μετάβαση σε περιεχόμενο

S.O.S.!!!!ΛΟΧΕΙΑ Κ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?????


Rozi

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!!!ΕΙΜΑΙ 21 ΗΜΕΡΩΝ ΛΕΧΩΝΑ....Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΡΘΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΝΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΛΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΩ???ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ αΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ?ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΝΕΙ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΕΝΑ 5ΜΗΝΟ ΓΙΟΚ...ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΑΝ ΚΑΙ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΙΝΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΑΛΛΟΙ ΠΑΛΙ ΛΕΝΕ ΟΧΙ...ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΛΕΙΝΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ αυτες οι στιγμες αδυναμίας!!!!!!

χε χε

Να σου ζήσει το μωρό

και

με το καλο το δεύυυυυυυτεροοοοοοοοοοο!!!!! :laugh:

Δεν εχω ιδεα τι μπορει να συμβει...εν ειμαι

μανουλα ακομα(σνιφ) απλα σε πειραζω!!!!

Βρηκα κι εγω ωρα ε???

Τες παντων :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σαφως και μπορεις να μεινεις εγκυος...οταν ειχα γεννησει και πηγα στο γυναικολογο να με δει μου ειχε πει να προσεχω γιατι θα του ξαναρθω γρηγορα...και θηλαζα και ημουν ακομα λεχωνα....καλο θα ηταν να προσεχεις και εσυ,εφοσον δεν μπορειτε να κανετε αλλο παιδακι λογω καισαρικης...ευχομαι να μην εισαι εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rozi κατ'αρχήν να χαίρεσαι το μωράκι σου!!

Δεν μπορώ να σου απαντήσω στο ερώτημα σου, απλά ήθελα να σου πω ότι η νύφη μου γέννησε το δεύτερο παιδάκι της τον Ιανουάριο του 2008 με καισαρική. Τον Απρίλιο του 2008 (δηλαδή μετά από 3 μήνες) έμαθε πως είναι έγκυος, περιττό να σου πω ότι πανικοβλήθηκε!! Τελικά έφερε κ πάλι με καισαρική το τρίτο της κοριτσάκι το Δεκέμβρη του 2008!!!! Στην αρχή ο γιατρός της έλεγε να το σκεφτεί γιατί ίσως να είναι επικύνδυνο δύο καισαρικές σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα αλλά ήταν δυνατή και τα κατάφερε. Τώρα έχει ένα κοριτσάκι 5 χρονών, το δεύτερο κοριτσάκι σχεδόν 2 χρονών και το τρίτο 1 έτους!!

Οπότε ότι και να γίνει μην ανησυχείς, όλα θα πάνε καλά! Φιλιά από μένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΠΤ ΠΕΡΑ ΤΩΝ 40ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ....ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΦΑΓΑ ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ (ΟΧΙ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ!!!!) ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου είπε οτι επειδή με έχει διπλοράψει,

(εκανα και γω καισαρική) να περάσουν 3 μήνες και μετά

να προσπαθήσω για επόμενο μωρό. Όχι ότι καίγομαι για 3ο

παιδάκι, αλλά λέμε τώρα! Αν μας προκύψει, καλώς να έρθει!

Είμαστε έτοιμοι και γι΄ αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα θελα να ηξερα μετα απο 21 μερες που βρηκες την ορεξη και τη δυναμη...εγω ημουν κομματια και ειδικα οσο αιμοραγουσα χαλια ημουν ......ολα ειναι πιθανα,παρε ενα τηλ το γυναικολογο σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rozi έγραψε:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΠΤ ΠΕΡΑ ΤΩΝ 40ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ....ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΦΑΓΑ ΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ (ΟΧΙ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ!!!!) ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....

Καλησπέρα και από εμένα που έκανα κι εγώ καισαρική πριν από 4 μήνες.

Ο γυναικολόγος μου καταχρήν μου είχε απαγορεύσει επαφές πριν τις 40 ημέρες (άσε που είχα και τα λόχεια) και έπειτα μου συνέστησε μεγάλη προσοχή γιατί μου είπε ότι για μεγάλο διάστημα θα είμαι αρκετά γόνιμη και θα μπορω πολύ εύκολα να συλλάβω αλλά μου συνέστησε να μην επιχειρήσω να ξαναμείνω έγκυος τουλάχιστον όχι πριν από 4 μήνες γιατί τα πράγματα είναι επικίνδυνα.

Τώρα κανείς δεν μπορεί να σου πεί αν θα έχεις "πρόβλημα" ή όχι, αλλά καλό θα είναι αν δεν είσαι ήδη έγκυος να απέχεις λίγες ημέρες μέχρι να περάσει το 40ήμερο και μετά αν θελεις αμέσως να πας για το 2ο άσε να περασει ένα 4μηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...