Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ξαφνικά ξυπνάει κατά τις 12 με 1 το βράδυ...


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα...Για δώστε μου τα φώτα σας ...Ο Χρηστάκης μου έχει απο πολύ μικρός σταθερό πρόγραμμα φαγητού και ύπνου.Για να καταλάβετε τρώει πρωινό στις 7 μετά φρουτόκρεμα στις 10.30 στις 2 μεσημεριανό, στις 17.30 κρεμα και κατα τις 8.30 γαλα και κοιμάται μέχρι το πρωι.Έχει εδώ και καμιά εβδομάδα ξυπνάει κατά τις 12 με 1 το βράδυ με τσιρίδες και το μόνο που τον ηρεμεί είναι το γάλα.Τι στο καλό γίνεται?Τώρα ξαφνικά που έκλεισε τον 7ο θα ξυπνάει νύχτα?Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?Τι πρέπει να κάνω για να μη συνηθήσει τα τρώει γάλα εκείνη την ώρα? :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα δεν θελει γαλα!

Ισως ειναι ονειρα που το τρομαζουν, αλλα και τα δοντια του!

ΣυνεβειΚαποια αλλαγη στις συνηθειες του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΗΣΟΥΝ.

ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ 11 ΜΗΝΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΤΑΘΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ.ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ΛΟΓΩ ΔΟΝΤΙΩΝ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΚΑΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ.ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΔΟΝΤΑΚΙΑ? ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.

ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που μπορώ να πω εγώ έχοντας ένα πολύ ανήσυχο παιδί ότι με τα μωρά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος, την μία μέρα έλεγα επιτέλους έστρωσε και την άλλη ξανά άλλαζε είναι μικρό ακόμη και τις αλλαγές πρέπει να τις περιμένεις και προς το καλύτερο και προς το χειρότερο αλλά πάνω από όλα τίποτα δεν είναι μόνιμο γι αυτό και μην απογοητεύεσαι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλαγή στις συνηθείες του όχι δεν έχει.Γενικά είναι παιδάκι με πολύ καλό πρόγρμμα.Έχει γίνει ρολόι.Υποψιάζομαι ή τα δοντάκια του που τον βλέπω συνέχεια με τα χέρια στο στόμα, ή βλέπει εφιάλτες ή η μυτούλα που είναι λίγο βουλωμένη.Το θέμα είναι πως τον ησυχάζω χωρίς γάλα? Να του πάω το βραδυνό πιο αργά? Αλλά δεν τρώει κοιμισμένος ο κύριος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως γι'αυτό το λόγο του έχω πάει το βραδυνό στις 23:00. Κοιμάται από τις 21:00 και του δίνω το γάλα στις 23:00 κοιμισμένος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα το δοκιμάσω σήμερα να τον βάλω για ύπνο στις 20.30 χωρίς να φάει και θα τον ταίσω όσο πιο μετά μπορώ.Να δούμε θα πιάσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως είσαι απλά απο τις τυχερές μαμάδες και μην ανησυχείς. Η δικιά μου πίνει γάλα στις 9κ30, μετά στη 1 και μετά στις 5κ30 τα ξημερώματα. Όλο το βράδυ έχουμε δρομολόγια βλέπεις το καμάρι μου κρατάει το πρόγραμμα του θηλασμού με ευλάβεια. Πόσα ml του δίνεις το βράδυ στις 9?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki1 έγραψε:

Εγώ πάντως γι'αυτό το λόγο του έχω πάει το βραδυνό στις 23:00. Κοιμάται από τις 21:00 και του δίνω το γάλα στις 23:00 κοιμισμένος.
Και εγω το εκανα αυτο!

Ειχε πιασει αλλα δεν γινεται οταν το μωρο ποναει οπως δοντια η δει εναν εφιαλτη να μην ξυπνησει!

Αν τον κρατουσες αγγαλια μεχρι να κοιμηθει?

Ισως σε εχει αναγκη εκινη την ωρα!

Σ'αυτην την ηλικια καταλαβαινουν οτι ειναι ξεχωρηστα ατομα απο την μαμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρώει στις 20.30 γιατί κουτυλάει απο τη νύστα και δεν κρατιέται ξύπνιος μέχρι τις 21.00.Τρώει 180-210ml.Δε νομίζω να πεινάει αλλά τι να πώ πια...Είμαι σίγουρα τυχερή και κουβέντα δεν θα έπρεπε να λέω αλλά να βρώ μια λύση και εγώ η ...υπναρού!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΝΙΑ έγραψε:

Τρώει στις 20.30 γιατί κουτυλάει απο τη νύστα και δεν κρατιέται ξύπνιος μέχρι τις 21.00.Τρώει 180-210ml.Δε νομίζω να πεινάει αλλά τι να πώ πια...Είμαι σίγουρα τυχερή και κουβέντα δεν θα έπρεπε να λέω αλλά να βρώ μια λύση και εγώ η ...υπναρού!!!!!
Λεω, εγω, μπας,(γιατι μου ετυχε κι αυτο) το γαλα του δεν τον χορταινει?

Μηπως αλλαγη στο γαλα θα ηταν η λυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην λες κουβέντα εμένα πίνει απο 120 τη φορά, έτσι σε δουλειά να βρισκόμαστε...αλλά επειδή δεν ξέρω και το άλλο που ζεις εσύ πως είναι,μου φαίνεται πια υπόθεση ρουτίνας. Με το καλό να μεγαλώσουν τα μωράκια μας σκέψου οτι σε λίγα χρόνια δεν θα κοιμόμαστε και πάλι γιατί θα τα περιμένουμε να γυρίσουν απο τις βραδινές τους εξόδους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν πια αυτος ο υπνος...

εμενα ειναι 3μηνων και απο 2 μηνων αρχισε να κοιμαται ολο το βραδυ. Λεω εγω εστρωσε. Ομως μια μου κοιμαται μια ξυπναει και αυτο τωρα ενα μηνα... ειναι απροβλεπτος!! Εκει που χαρηκα οτι επιτελους θα κοιμηθω ξανα τα ιδια. Δηλαδη σωτηρια δεν υπαρχει... ποσο να περιμενω? Θα μου πειτε ειναι ακομα πολυ μωρο. Αλλα γιατι μια μερα κοιματε και μια ξυπναει? Ουφφφ υπομονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Με λένε Κωνσταντίνα και εχουμε ενα αγοράκι 7μιση μηνών τον Στάθη. Σήμερα έκανα εγγραφή στο φόρουμ και χαίρομαι που θα μπορώ να ανταλλάσω απόψεις με άλλες μαμάδες νέες και μη γιατί εγώ ως νέα έχω πολλά ερωτηματα.

Ζένια πωωωωωωως σε καταλαβαίνω. Ακριβώς το ίδιο ωράριο και ο δικός μου και ξέρεις πότε μου τα αρχισε αυτα τα βραδινα γευματάκια? Μετά το εμβόλιο. Ενω κοιμόταν κατα τις 9.30 και ξυπνούσε 6.30-7.00 το πολύ τώρα κοιμάται κατα τις 10.00-10.30 ξυπνάει 1-2 την νύχτα πίνει 210 γάλα και μετά το πρωι.

Μια φίλη μου μου είπε οτι δεν χορταίνει και να ρωτήσω την παιδίατρο αν μου επιτρέπει να του δώσω ΝΟΥΝΟΥ (ξερετε το βρεφικο γαλα).

Εσεις τι γνώμη έχετε περί αυτού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...Τι να πω φάση θα είναι μάλλον....Χθες ξύπνησε στις 5.30 το πρωι ήπιε νερό και κοιμήθηκε...Οτι του φανεί του λωλωστεφανή που λέμε!!!!!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΝΙΑ έγραψε:

Θα το δοκιμάσω σήμερα να τον βάλω για ύπνο στις 20.30 χωρίς να φάει και θα τον ταίσω όσο πιο μετά μπορώ.Να δούμε θα πιάσει?

Μηπως ΖΕΝΙΑ τον βαζεις πολυ νωρις για υπνο? Θελω να πω οτι αν τον ταισεις κατα τις 9 και μιση θα κοιμηθει γυρω στις 10 και ισως να μην ξυπνησει...

Η δικια μου ειναι σχεδον 9 μηνων πινει γαλα στις 10.30 και κοιμαται. Τελευταια ομως (ειχα και εγω βαλει ενα ποστ πριν απο λιγες μερες) ξυπναει και κλαιει κατα τη 1 ή 2 ή 3 ή 4...Ρωτησα την γιατρο και μου μιλησε για φοβιες και ονειρα ασχημα...Δεν ξερω αμφιβαλλω...Εχω την εντυπωση οτι απλα δεν βολευεται ή αρχιζει και νιωθει πεινα. Εχτες για να καταλαβεις ηπιε 200 γραμ. στις 10.30 και στις 1 ηπιε αλλα 90!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ μου το θεωρώ αργά να κοιμάται στις 10.Αυτός κουτουλάει απο τις 8.Με το ζόρι τον κρατάω μέχρι τις 8.30.Πιστεύω θα περάσει..φάση θα είναι...Θα δείξει...Παραπονιέμαι και εγώ..αλοίμονο σε αυτές που ξυπνάνε όλη νύχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...