Μετάβαση σε περιεχόμενο

EΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ...ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΚΡΗΤΗ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια,

είμαι νέα στο φορουμ.Σας παρακολουθώ πολύ καιρό αλλά δεν έχω γράψει πότε.Όμως έχω πραγματικά ανάγκη τη βοήθεια σας.Μένω κρήτη (Ηράκλειο)και εχώ κάνει 2 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκομείο.Έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ και είμαι πολύ απαγοητευμένη.Είναι κάποια κοπέλα από κρήτη που έχει κάνει εξωσωματικη στο κέντρο γονιμότητας (ονομα γιατρου δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω)ή που κάποια γνωστή της έχει κάνει και μπορει να μου δώσει πληροφορίες?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Θα καταφέρω να γίνω ποτέ μανούλα!!!....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!

ΦΥΣΙΚΑ Κ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΑΝΟΥΛΑ...

ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ.

ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΗΓΕΣ ΕΣΥ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lila72 έγραψε:

Γεια σας κοριτσια,

είμαι νέα στο φορουμ.Σας παρακολουθώ πολύ καιρό αλλά δεν έχω γράψει πότε.Όμως έχω πραγματικά ανάγκη τη βοήθεια σας.Μένω κρήτη (Ηράκλειο)και εχώ κάνει 2 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκομείο.Έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ και είμαι πολύ απαγοητευμένη.Είναι κάποια κοπέλα από κρήτη που έχει κάνει εξωσωματικη στο κέντρο γονιμότητας (ονομα γιατρου δεν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω)ή που κάποια γνωστή της έχει κάνει και μπορει να μου δώσει πληροφορίες?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Θα καταφέρω να γίνω ποτέ μανούλα!!!....

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΛΙΛΑ.

ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ ΣΤΟ ΠΕΠΑΓΝΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ.

Η ΟΜΟΔΑ ΔΛΔ.

ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ?

ΠΑΝΤΩΣ,ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΒΑΛΟΝ Μ ΕΧΩ ΝΑ ΣΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΩ ΟΤΙ ΟΙ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ;)

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,

σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Δεν ξέρω αν πρέπει να γραψω ονόματα γιατρων.Εχω κάνει τις 2 αποτυχημένες προσπάθειες στο πεπεγνη στο κ.Μ .Δεν θέλω να εκφραστώ αρνητικά για κανενα γιατρο στο τομέα επιστημονικής κατάρτησης γιατί κυρίως αυτο μέσα στην αγωνία μας το κρίνουμε με το αν η προσπάθεια είναι επιτυχής με την πρώτη ή οχι.Ξέρω ότι στο πρόγραμμα υπάρχουν και οι αποτυχίες.Όμως με χαλάσανε άλλα πραγματα στο πεπαγνη και σε συνδιασμο με καποια γεγονοτα που εμαθα τελευταία δεν θα ήθελα να ξαναπροσπαθήσω εκει.Τωρα ψάχνομαι για το ιδιωτικο κεντρο γονημοτητας με γιατρο κ.Φ.

Ξερετε κάτι για το συγκεκριμένο κεντρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα lila72 και καλωσήρθες στην παρέα μας!!!!

Είμαι η Μαίρη από Ηράκλειο. Εγώ δεν έχω εμπειρία αλλά μια ξαδέρφη μου. Είχε πάει Αθήνα σε ιδιωτική κλινική και είχε 7 ( !!!! ) αποτυχημένες προσπάθειες. Τελικά αποφάσησε και πήγε ΠΑΓΝΗ στον Μακρυγιαννάκη και συνέλαβε με την πρώτη! Τώρα έχει μια κορούλα 2 ετών!

Δυστυχώς η αλήθεια είναι οτι είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό κάποιοι ηλίθιοι εκμεταλεύονται την κατάσταση και ενώ μπορούν με την πρώτη προσπάθεια να βοηθήσουν στην σύλληψη, αυτοί το καθυστερούν για να πέρνουν τα λεφτουδάκια....

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και σύντομα να έχεις ένα φασολάκι στην κοιλίτσα σου!!! Υπομονή και δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo σε ευχαριστώ πολύ,

είμαι πραγματικά πολύ αναποφάσιστη και μπερδεμένη.Νιώθω οτι υπάρχει πολύ εκμετάλευση και αδιαφορία εκ μέρους των γιατρων.Η προσωπική μου εμπεορία αυτό λέει.Πάντως σε ευχαριστώ που μου έγραψες για την εμπειρία της φίλης σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου lila,

και εγώ είμαι από Κρήτη και έχω κάνει εξωσωματική στο κεντρο γονιμότητας και στον γιατρό Φρ@ΙΔ@κη Μ. Μόνο θετικά σχόλια έχω να σου πω για τον συγκεκριμένο γιατρό και το κέντρο.Επιστημονική κατάρτιση,κατανόηση,ένδιαφέρον,αξιοπιστία,αμεσότητα με τον γιατρό,το προσωπικό παρα πολύ εξυπηρετικό,ακομα και η εμβρυολόγος πολύ καλή. Οποιαδήποτε στίγμη χρειαζομουνα κάτι μπορούσα να τηλ και να έχω την απάντηση.Για τα φάρμακα δεν ασχολήθηκα καθόλου εγώ,άφησα τα βαβλιάρια στις γραμματεις του γιατρού και μου έφεραν τα φάρμακα στο χέρι δωρεάν.Παρόλο που η περίπτωσή μου ήταν αρκετά περίπλοκη αντιμετωπίστικα με συνέπεια και υπευθυνότητα. Άκόμα και από οικονομικής πλευράς είμαι ικανοποιημένη σε σύγκριση με άλλες τιμές που ακούω και τους τα παίρνουν με τον αλφα η βήτα τρόπο.Μια φίλη μου στο παγνη χωρίς κανένα πρόβλημα υγείας τις ζητήσανε να πληρώσει στο τέλος!!! 3500 ευρώ για κάτι ειδικες βελόνες-καθετήρες!!!Αφού τα δικαιολογεί το ταμείο της....γιατι να τα πληρώσει?Ασε που τον γιατρό δεν τον έβρισκε ποτέ...ετρεχε να τον βρει ακόμα και την ημέρα της ωοληψίας μες στο αγχος....είναι δυνατον?

Σεβομαι τις απόψεις των κοριτσιών που σου έγραψαν νωρίτερα,κάθε εμπειρία είναι ξεχωριστή,εγώ εκφράζω την δικη μου.καλη επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Dianak., χρονια πολλα

σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου εδωσες.

Εχω μάθει αρκετα θετικά σχόλια για τον γιατρο που μου γραφεις και σκεφτομαι μετά τις γιορτες να κλεισω ραντεβου σε αυτόν.Αν και δεν το βάζω κάτω είμαι αρκετά απογοητευμένη και μπερδεμένη.Ελπιζω να με κάνει να πιστέψω ξανά στο θαυμα να γίνω μανούλα!!!

Δυστυχως στο πεπαγνη ειχα ανάλογη εμπειρία με την φίλη σου....Περα από το κομφουζιο που γινεται....απογοήτευση απο την αντιμετώπιση...

Ευχομαι οσες προσπαθούν να γίνουν μανούλες του χρόνου τετοια περιοδο να έχουν το δικό τους μωρακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dianak., χρονια πολλα

σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μου εδωσες.

Εχω μάθει αρκετα θετικά σχόλια για τον γιατρο που μου γραφεις και σκεφτομαι μετά τις γιορτες να κλεισω ραντεβου σε αυτόν.Αν και δεν το βάζω κάτω είμαι αρκετά απογοητευμένη και μπερδεμένη.Ελπιζω να με κάνει να πιστέψω ξανά στο θαυμα να γίνω μανούλα!!!

Δυστυχως στο πεπαγνη ειχα ανάλογη εμπειρία με την φίλη σου....Περα από το κομφουζιο που γινεται....απογοήτευση απο την αντιμετώπιση...

Ευχομαι οσες προσπαθούν να γίνουν μανούλες του χρόνου τετοια περιοδο να έχουν το δικό τους μωρακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ LILA ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΙΝΗ ΜΟΥΘΕΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΜΠΑΡΑΣ ΜΟΥ(ΕΓΙΝΑ Η ΝΟΝΑ ΕΝΟΣ ΓΛΥΚΥΤΑΤΟΥ ΜΩΡΟΥ)ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΘΗΝΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΛ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΕΣ ΜΟΥ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lila72 έγραψε:

voula, σε ποιο γιατρο έκανες την εξωσωματική?

KAΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΣΟΥ.... :blush::blush::blush::blush:

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΑΚΟ.ΣΤΟΝ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΑΚΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAYSIKA,

καταρχας να σου ζήσει το βαπτιστήρι σου,να εχει μια ζωη ονειρεμένη.

σε ευχαριστώ πολύ που προσφερθηκες να μου δώσεις πληροφορίες για αθήνα αλλα εχω αποφασίσει να ξαναπροσπαθήσω στην κρητη τουλάχιστον για μια φορά ακομα,αλλα σε διαφορετικό κεντρο.Είναι δυσκολο να μένω κρητη και να κάνω εξωσωματική στην αθήνα...ελπιζω να μην χρειαστει.Θα εξαντλησω πρωτα τις δυνατότητες που εχω στην κρητη.

ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεφτομαι να προσπαθήσω αυτή τη φορά

στο κέντρο γονιμότητας(ιδιωτικο) στο ηράκλειο.Εχω μάθει αρκετα θετικά σχολια τοσο για τον γιατρό,οσο και για την αντιμετώπιση που έχεις στο συγκεκριμένο κεντρο.Ελπιζω αυτη η φορα να ειναι η τελευταια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...