Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα πότε;


zetoula

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!Η καθυστέρηση μου άγγιξε τις 6 μέρες κι όσο προσπαθώ να κάνω ακόμα μία μέρα υπομονή αναρωτιέμαι:πότε ξεκινούν τα πιο "αποδεικτικά" συμπτώματα(εμετοι,ζαλάδες κ.α);Εγώ έχω μόνο ευαίσθητο και πρησμένο στήθος και πόνους περιόδου.Λέτε να είναι τίποτα άλλο και να μην ελπίζω;; :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα τεστάκι εγκυμοσύνης θα μας λύσει κάθε απορία...

Γιατί δεν κάνεις ένα να σου φύγει το άνχος και η απορία??

Αντε περιμένουμε νεα και απο σένα.....Μακάρι να είναι θετικάαα :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβάμαι μην είναι αρνητικό.Το έχω προγραμματίσει για αύριο το πρωί αλλά έχω πεθάνει από την αγωνία!!!Το θέλω τόσο πολύ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΤΕ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗΕΤΙΚΟ ΠΟΥ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΗ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ 6 ΜΕΡΕΣ!!ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου "ζετασφακ" :) ,να σου πω εγώ τα δικά μου συμπτώματα ακόμα και τώρα που είμαι 6 εβδομάδων.πόνος στο στήθος και κάτι πόνους χαμηλά στην κοιλια.αυτά!είχα και κάτι ζαλάδες κάτι φορες.οι εμετοί έρχονται κατά την όγδοη εβδομάδα ενώ ταυτόχρονα φεύγουν οι πόνοι στην κοιλια.κανε όμως ένα τεστάκι για να μας λύσει την απορία και να χαρούμε όλες μαζί! :laugh: :laugh: μη φοβάσαι να κανεις test..μη παρατείνεις την αγωνια σου ;):kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΤΑΚΙ ΦΑΚ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΤΕΣΤ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!

ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΑΛΛΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΕ ΑΓΩΝΙΑ..

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ....

ΚΑΝΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΘΕΤΙΚΑ ΝΕΑ ΣΟΥ....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΤΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ (ΠΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ, ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΠΟΝΟΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΤΛ.)ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟ. ΕΝΝΟΩ ΠΩΣ ΑΛΛΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΑΛΛΗ ΝΑΙ. ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ (ΛΙΓΟ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ, ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ 5ο.

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω κ παλι με την an-n :P:P !!!ετσι ακριβως ημουν κ εγω τις πρωτες εβδομαδες στην εγκυμοσυνη μου!Σαν πονοι περιοδου αλλα οχι δυνατοι!Ευχομαι να μας πεις συντομα τα ευχαριστα :) !!!Φιλια κ ΜΗΝ αγχωνεσαι ;) !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω το τεστ το εκανα την 20η μερα της καθυστερησης........τοοοοοσσσοοο χαζη :laugh: :laugh: :laugh: !!!Αναρωτιομουν γιατι δεν αδιαθετω!!!Ειναι κ αυτα τα συμπτωματα που μπερδευουν... :P:P:P σαν της περιοδου,οπως καθε φορα ενιωθα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε κανε ενα τεστ.....

θα μας τρελανεις στην αγωνια???

εχεις πολλες ημερες καθυστερηση οποτε σιγουρα θα δειξει είτε σήμερα είτε αύριο...

αντε αντε κανε γιατι κατι μου λεει οτι εχεις να μας πεις ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για το κουράγιο που μου δίνετε!!Θα κάνω όσο υπομονή μπορώ μέχρι αύριο το πρωί και ελπίζω να είναι το πιο ωραίο δώρο για τον μήνα και τα Χριστούγεννα αν και αρκετά νωρίτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι μετά το γάμο μας τον Ιούλιο, είχα ξανά μεγάλη καθυστέρηση ,αλλά αποδείχτηκε ότι είχε επηρεαστεί ο κύκλος μου από το ταξίδι του μέλιτος και φοβάμαι να μην απογοητευτώ ξανά.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι εμετοί και οι ζαλάδες δεν είναι οπωσδήποτε απαραίτητοι στην εγκυμοσύνη. Εγώ δεν είχα καθόλου ως τώρα, αλλά το στήθος με πέθαινε στον πόνο για αρκετό καιρό. Μετά από έξι μέρες καθυστέρησης ακόμα και τώρα να το κάνεις πιστεύω ότι το τεστ θα δείξει.

Εύχομαι να είσαι έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ φοβόμουν ότι επηρεάστηκε ο κύκλος μου από τα ταξίδια που είχα κάνει μέσα στο καλοκαίρι και για τον λόγο αυτό περίμενα περίπου 8 μέρες για να κάνω το τεστ.

Ήμουν σίγουρη ότι δεν είχα περίοδο γιατί είχα αγχωθεί που καθυστερούσε!

Κάνε το τεστ να ηρεμήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που με κάνει περισσότερο να ελπίζω , είναι πως οι πόνοι στο στήθος μου εμφανίζοταν μερικές μέρες πριν την περιοδό μου και περνούσαν με την εμφανισή της.Τώρα έχω πάνω από μια εβδομάδα που με πονάει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετοια να διαβαζουμε κοριτσια.

Καλε χαρα στην ψυχραιμια σου που περιμενεις.

Τι θα αλλαξει μεχρι αυριο?

Αντε τα φαρμακεια θα κλεισουν.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο πόνος ήταν ίδιος με αυτόν της περιόδου.ειδικά 2-3 μέρες πριν την ημερομηνία που περίμενα.περίμενα 23/11 και το test το έκανα στις 24 και έδειξε αχνό θετικό.στις 25 έκανα πάλι+ βγήκε θετικό και στις 26 άλλο ένα(συνολικά 3 έκανα)+αυτό θετικό.αλλα μετά τα test και την καθυστέρηση,όσο περνούσε ο καιρός ο πόνος άλλαζε,δεν ήταν ίδιος με της περιόδου,δεν είναι συνεχόμενος και νιώθω σαν να με τραβάει κάτι χαμηλά στην κοιλια αλλα entona.mh ξεχνάς είμαι στην έκτη evdomada.to νιώθω όταν κάθομαι και όταν σηκώνομαι.όταν ξαπλώνω ποτε!!!κανε καλή μου το test!!!!!θα έχεις ευχάριστα να μας πεις είμαι σίγουρη!!!μη φοβάσαι!θέλει τόλμη!!!!!!καλή επιτυχία!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ "διμιτ" ποσο θέλω να σου μοιάσω!!!!!να μην έχω και γω "διμιτ"!!!!δώστε μου τη θετική σας ενέργεια να μην έχω αναγούλες και κυριότερα em.. iiiiiiiiiixxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx !!!!!κορίτσια θα πάθω ζημια έτσι και κάνω έστω και μια φορα!!!!με τρελαίνει!!!εύχομαι να σου μοιάζω "διμιτ"!!!!!!:*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι αλλα εγώ τρελαίνομαι με αυτή την ιδέα .να φανταστείς έχω να κάνω από το 2001...αχ Thee μου..βοηθησε με!!!κοπελίτσα μου και σου αύριο αφού δεν θες να κανεις το test σήμερα θα έχεις να μας πεις πολύ ευχάριστα!αλλα να σου πω κάτι?εγώ δεν ήθελα να κάνω το test καθόλου.έλεγα τσάμπα θα το κάνω..θα μου έρθει,ήταν η μονη φορα που πίστευα πως δη είμαι!κι όμως!ο αντρούλης μου,έλεγε κανε το test..βασικά ήμασταν και οι 2 στο δίλημμα να το κάνουμε να μην το κάνουμε.πήραμε την απόφαση το κάναμε και είχαμε τα ευχάριστα!!!δεν το πίστευα όταν το έβλεπα.καθόμου το κοιτούσα και απλά ανατρίχιαζα..δεν σε πιέζω εγώ τουλάχιστον να το κανεις σήμερα αφού δεν νιώθεις έτοιμη γιατί k γω στην ίδια φάση ήμουν(όχι τόσο καιρό όμως ;):P )κανε το test όταν νιώσεις έτοιμη και περιμένουμε τα καλά σου νέα!!!το σποράκι στην κοιλίτσα σου να μεγαλώνει!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...