Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΡΑΜΜΑΤΑ!!!!! ΚΑΙ ΑΝΗΣΥΧΙΑ


nana30

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΙΣ 18/11 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ Π.Η.Τ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 8 ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ Η' ΟΧΙ. ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΠΟΝΕΣΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ,ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΠΑΡΑ ΤΙΣ 2 ΤΟΠΙΚΕΣ ΑΝΑΙΣΘΗΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑ!! ΑΚΟΜΗ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ, ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΣΟΥΞΙΜΟ! ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΜΕΣΟ, ΕΚΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΤΟΜΗ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΚΡΕΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ. ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ;;;; ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ;;;;; ΚΟΝΤΕΒΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα30 μη στεναχωριεσαι καθολου για τα ραμματα! ειναι λογικο τον πρωτο καιρο για κανα 2-3 εβδομαδες να σε τραβανε λιγακι! μαλλον σε εκοψαν λιγο παραπανω γιαυτο σε εραψαν πολυ! θα σου περασουν! οσων αφορα το κρεατακι που λες νομιζω οτι με τον καιρο θα γιανει! και εγω καπως ετσι το ενιωθα αλλα μετα απο λιγο καιρο εγινε οπως κανονικα πρεπει να ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΓΙΑ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ ΘΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ.ΑΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ;) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΑ 8Α ΣΟΥ ΠΩ !!! ΠΟΝΟΥΣΑ 2Ο ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!! :angry: , ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΤΑ8Ω ΠΟΥ8ΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΠΙΕΣΗΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΙ ΣΟΥΠΕΡ ΦΑΡΜΑΚΑΚΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ (ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ 8 ΩΡΕΣ) Κ ΔΕΝ ΠΟΝΟΥΣΑ.

ΡΑΜΜΑΤΑ ??? ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΕΒΑΛΑ ΚΑΘΡΕΦΤΗ Κ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΜΕΧΡΙ Κ ΣΤΟΝ ΠΩΠΩ... ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΒΕΒΕ ΣΟΥ!!!

ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.

ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ Ν ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΥΠΟΘΕΤΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΒΟΛΤΑΡΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΟΥΝ....

ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΝΩ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΝΙΟ , ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΟΥΠΙΖΕΣΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΕ ΠΕΤΣΕΤΑ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΤΟΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ;)

ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΒΕΒΕ ΣΟΥ!!!

ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.

ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ Ν ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΥΠΟΘΕΤΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΒΟΛΤΑΡΕΝ ΘΑ ΣΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΟΥΝ....

ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΝΩ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΝΙΟ , ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΟΥΠΙΖΕΣΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΕ ΠΕΤΣΕΤΑ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΤΟΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ;)

ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟ.....

teooo ΟΧΙ ΖΕΣΤΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Κ ΤΟ ΝΕΡΟ ΧΛΙΑΡΟ ΠΡΡΟΣ ΚΡΥΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ

ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΕΝΑ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΧΟΝΤΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ (ΣΤΟ ΠΛΑΙ Κ ΠΑΛΙ)

Α ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΙΖΟΜΟΥΝ ΤΑΜΠΟΝΑΡΙΣΤΑ ΜΕ ΓΑΖΕς ΑΠΟΣΤΕΙΡΟΜΕΝΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΡΟΕΞΕΧΕΙ ΑΝΗΣΥΧΩ ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΑΖΕΨΕΙ!! ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΠΡΟΕΞΕΧΕΙ;;ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΠΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ!!! ΤΣΟΥΖΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ; ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΗΠΩΣ ΕΠΑΘΑ ΚΑΜΜΙΑ ΟΥΡΟΛΟΙΜΩΞΗ! :dry::(:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

TEO COOL έγραψε:

teooo ΟΧΙ ΖΕΣΤΗ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Κ ΤΟ ΝΕΡΟ ΧΛΙΑΡΟ ΠΡΡΟΣ ΚΡΥΟ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ

ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΕΝΑ ΣΕΡΒΙΕΤΕΣ ΧΟΝΤΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΟΜΑΙ (ΣΤΟ ΠΛΑΙ Κ ΠΑΛΙ)

Α ΚΑΙ ΣΚΟΥΠΙΖΟΜΟΥΝ ΤΑΜΠΟΝΑΡΙΣΤΑ ΜΕ ΓΑΖΕς ΑΠΟΣΤΕΙΡΟΜΕΝΕΣ!!![/quote:2oldkesc]

ΤΖΟΥΛΑΚΙ, ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΔΙΝΑΝ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΣΤΙΣ ΛΕΧΩΝΕΣ ΣΕ ΤΣΑΝΤΑΚΙ ΤΟ ΣΕΣΟΥΑΡ.

ΑΣΦΑΛΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΣΤΟ ΖΕΣΤΟ.

ΝΑ ΠΕΡΝΕ ΦΩΤΙΑ ΤΟ ΜΝ ΤΟΥΣ???????? :woohoo: :woohoo:

ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΠΑΝΤΩΣ ,ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΖΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΤΣΕΤΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Νανα ασε κ εγω ετσι ημουν. Ο γιατρος με ειχε ραψει τοσο πολυ που ενιωθα πως ειχα ραμματα κ στον πωπο. Κ μιλαμε για αφορητους πονους, δε μπορω να στο περιγραψω. Για ενα μηνα χωρις υπερβολη ουτε να κατσω μπορουσα ουτε να γυρισω πλερο ουτε να μενω ορθια... Μην ανησυχεις και αυτο που προεξεχει θα γιανει μονο του, ειναι περισσοτερο απο το πρηξιμο. Και πολυ τσουξιμο ειχα κ εγω..

Να πλενεσαι με δροσερο νερακι, εμενα μου ειχαν πει οσο πιο κρυο μπορω να αντεξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΟ COOL έγραψε:

[quo.

ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΝΩ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΝΙΟ , ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΟΥΠΙΖΕΣΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΕ ΠΕΤΣΕΤΑ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΠΙΣΤΟΛΑΚΙ ΤΟΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ;)

ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΝΟ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΚΑΘΗΣΑ ΣΕ ΚΑΡΕΚΛΑ 32 ΗΜΕΡΩΝ!!!!!!! ΠΟΝΑΓΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΝΑΝΤΟΛ ΜΕ ΚΥΡΗΞΑΝ ΕΘΝΙΚΟ ΕΥΕΡΓΕΤΗ ΤΟΥΣ!!!!! ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ. ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΣΚΙΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΣΠΡΩΧΝΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΠΝΙΞΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!! ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΚΟΛΠΟΠΛΑΣΤΙΚΗ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΟΡΘΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΑ!! ΕΣΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΦΥΓΟΥΝ ΣΤΟ ΠΙΤΣ ΦΥΤΙΛΙ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΑΛΛΟΝ 2 ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΕΚΟΨΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ!! ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΜΕ ΕΙΧΕ! ΗΤΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ! ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΕΞΩΤΕΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΟΛΑ!!!! ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΡΗΣΜΕΝΗ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΕΜΒΑΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μου να σου ζησει το παιδακι σου.

Λογικο ειναι να πονας και να τσουζεις.

Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι...

Να πλενεις συχνα την περιοχη με σκετο ζεστο νερακι

και να σκουπιζεσε απαλα με μια μαλακη πετσετουλα.

Να πινεις πολλα υγρα, για να γινονται τα ουρα σου

πιο αραια και να μη τσουζεις.

Να χρησιμοποιεις χοντρες σερβιετες γιατι οι λεπτες ειναι

πιο σκληρες.

Αν οι πονοι επιμενουν παρε κανενα παυσιπονο.

και αποφευγε τροφες που σου προκαλουν δυσκοιλιοτητα.

Θα περασουν μην ανησυχεις..

Καλη αναρωση.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι μου θύμησες !!! Δεν άντεχα ούτε να καθίσω!! Με έτσουζαν, με πόναγαν, με τράβαγαν , με φαγούριζαν... Ξέρεις μια ο Γιάννης δεν μπορεί.. μια ο κώλος του πονεί!! :laugh: :laugh: :laugh:

Αυτό που με ανακούφιζε πάρα πολύ ήταν ζεστό νεράκι και το αντισυπτικό σαπουνάκι που μου έδωσαν απο το μιευτήριο! Και σκούπισμα ταμποναριστά στην περιοχή! Στις 15 με 20 μέρες όλα ήταν καλά!! Τώρα... σαν να μην έχω γεννήσει!! :) Θα περάσει.. θα δεις!! Ακόμα είναι νωρίς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ... καλή είμαι εγώ!! Να σου ζήσει το μωράκι!! Καλή λοχεία να έχεις κι εσύ κοπέλα μου και γρήγορα να περάσουν οι ενοχλήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

Καλέ... καλή είμαι εγώ!! Να σου ζήσει το μωράκι!! Καλή λοχεία να έχεις κι εσύ κοπέλα μου και γρήγορα να περάσουν οι ενοχλήσεις!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!! ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ! ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΤΣΟΥΞΙΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΕΞΕΧΕΙ..... ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Η' ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ;; ΝΑ ΠΡΟΕΞΕΧΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΜΕΣΟ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΡΕΑΣ (ΝΑ ΤΟ ΠΩ).... ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΡΑΒΕ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕ ΑΠ'ΕΞΩ.... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κι εγώ τό ίδιο... Και φανταστείτε ότι μου έκαναν μόνο ένα ράμμα. Πονούσα όμως τόσο πολύ, με έτσουζε φρικτά και ήταν πάρα πολύ σφιχτό!!! Νόμιζα ότι κάτι κρεμόταν και η γυναικολόγος μου με κορόιδευε... :P:P Δεν μπορούσα να κάτσω, μόνο στο πλάι και αυτό με τρόπο. Όλα αυτά πέρασαν σε μία εβδομάδα και μετά ήμουν περδίκι :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninaki1 έγραψε:

Κορίτσια κι εγώ τό ίδιο... Και φανταστείτε ότι μου έκαναν μόνο ένα ράμμα. Πονούσα όμως τόσο πολύ, με έτσουζε φρικτά και ήταν πάρα πολύ σφιχτό!!! Νόμιζα ότι κάτι κρεμόταν και η γυναικολόγος μου με κορόιδευε... :P:P Δεν μπορούσα να κάτσω, μόνο στο πλάι και αυτό με τρόπο. Όλα αυτά πέρασαν σε μία εβδομάδα και μετά ήμουν περδίκι :cheer:

ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ....!!! ΜΟΥ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΚΑΤΙ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τι μου θύμησες τώρα! κι εγώ πονούσα πολύ και ειδικά 10-15 μέρες

μετά όπως μου είχε προειδοποιήσει και η γιατρός μου, είναι η φάση που ξεραίνονται κι αρχίζουν και τραβάνε. 8 ώρες μετα τη γέννα καθόμουν οκλαδόν (κουφό ε; αλλά ετσι με βόλευε) και 10 μέρες μετά καθόμουν στην άκρη του καναπε και στο ένα πωπομέρι! δεν ξέρω αν προεξήχε κάτι γιατι δεν άντεχα στην ίδεα να το ακουμπησω ή να το κοιτάξω, θέλει πλύσιμο κάθε φορά που πηγαίνεις στην τουαλέτα με κρύο νεράκι, σκούπισμα ταμποναριστά με μαλακή πετσετούλα, εμένα αυτό που με βοήθησε πάρα μα πάρα πολύ από την πρώτη στιγμή ήταν το σπαθόλαδο που μου το συνέστησε και η γιατρός μου και η μαία, κάνει θαύματα, οι παλιοί το χρησιμοποιούσαν στις πληγές, το πήρα απο μαγαζί με βιολογικά, πωλείται ως βαλσαμέλαιο.έβαζα ταμποναριστά με βαμβάκι μετά απο κάθε πλυσίμο και ανακουφιζόμουν πολύ, μαλακώνει το δερμα και δεν τραβάνε τα ράμματα, επουλώνει και την πληγή. αυτά απο εμένα.

Να σου ζήσει το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπάκι έγραψε:

Πω πω τι μου θύμησες τώρα! κι εγώ πονούσα πολύ και ειδικά 10-15 μέρες

μετά όπως μου είχε προειδοποιήσει και η γιατρός μου, είναι η φάση που ξεραίνονται κι αρχίζουν και τραβάνε. 8 ώρες μετα τη γέννα καθόμουν οκλαδόν (κουφό ε; αλλά ετσι με βόλευε) και 10 μέρες μετά καθόμουν στην άκρη του καναπε και στο ένα πωπομέρι! δεν ξέρω αν προεξήχε κάτι γιατι δεν άντεχα στην ίδεα να το ακουμπησω ή να το κοιτάξω, θέλει πλύσιμο κάθε φορά που πηγαίνεις στην τουαλέτα με κρύο νεράκι, σκούπισμα ταμποναριστά με μαλακή πετσετούλα, εμένα αυτό που με βοήθησε πάρα μα πάρα πολύ από την πρώτη στιγμή ήταν το σπαθόλαδο που μου το συνέστησε και η γιατρός μου και η μαία, κάνει θαύματα, οι παλιοί το χρησιμοποιούσαν στις πληγές, το πήρα απο μαγαζί με βιολογικά, πωλείται ως βαλσαμέλαιο.έβαζα ταμποναριστά με βαμβάκι μετά απο κάθε πλυσίμο και ανακουφιζόμουν πολύ, μαλακώνει το δερμα και δεν τραβάνε τα ράμματα, επουλώνει και την πληγή. αυτά απο εμένα.

Να σου ζήσει το μωράκι σου!

ευχαριστώ πολύ!!!! πλένω την περιοχή κάθε φορα που επισκέπτομαι την τουαλέτα. μακάρι να είναι απλά πρησμένη η περιοχή και να μη χρειαστεί επέμβαση! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...