Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θηλες και πιπιλες


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια. Εχω απορια: οταν βγαινουν δοντακια τι πιπιλες χρησιμοποιουμε??? Καουτσουκ η σιλικονης??? Επισης τι θηλες χρησιμοποιουμε??? Κοψαμε το θηλασμο (βασικα ο Αναστασακος τον εκοψε χαχα) και εχω ενα σχετικο αγχος. Ποσο πινουν τα μωρακια σας πρωι και βραδυ? Ο μικρος μου ειναι 8 μηνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΘΑ ΦΑΤΕ ΠΙΠΙΛΑ??? :woohoo: :woohoo:

ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΑ :P

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΟΥΤΣΟΥΚ.ΚΑΙ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΘΗΛΗ.

ΑΠΟ ΓΑΛΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΣΥΝΟΛΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 500 ΜΛ (240 ΤΟ ΠΡΩΙ-240 ΤΟ ΒΡΑΔΥ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Λένα. Για τις θηλές έχω ακούσει και γω πως σε όλες τις φάσεις είναι προτιμότερες αυτές απο καουτσούκ, αλλά αν κάνω λάθος ας μας διορθώσει κάποια άλλη μαμά.

Όσο για το γαλατάκι ξέρω πως τα μικρά μας πρέπει να πίνουν απο 450-600 ml περίπου όλο το 24ωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια??? Τοσο πολυ πρεπει να πινουν??????? Εμενα ουτε κατα διανοια!!!! ΠΙνει το πρωι γυρω στα 80 και το βραδυ στο τσακιρ κεφι να πινει 180!!!!

Οχι παιρνει πιπιλα, παντα επαιρνε, συγκεκριμενα αυτες τις chicco που ειναι ολες καουτσουκ. Και μονο αυτες, δε μπορει να παρει αλλου ειδους πιπιλα. Αλλα με προβληματισε μια κοπελα, μου ειπε οτι ο παιδιατρος της της ειχε πει οτι οταν βγαλει το πρωτο δοντι ειναι καλυτερες της σιλικονης, δεν κοβονται τοσο ευκολα. Και μου φανηκε περιεργο... Και δε ρωτησα τη δικια μας χτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι καουτσουκ ειναι πιο μαλακες.

Αλλωστε αυτες χρησιμοποιουν και στα μαιευτηρια,

οποτε κατι παραπανω ξερουν οι ειδικοι.

Είναι λιγο σιχαμερές με αυτο το χρωμα αλλα νομίζω είναι καλύτερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena_thess έγραψε:

Αληθεια??? Τοσο πολυ πρεπει να πινουν??????? Εμενα ουτε κατα διανοια!!!! ΠΙνει το πρωι γυρω στα 80 και το βραδυ στο τσακιρ κεφι να πινει 180!!!!

Το βράδυ δεν πίνει άλλο γάλα? Εμείς κάνουμε party ολονύχτιο. Πάντως μην ανησυχείς όλα αυτά τα νούμερα είναι ο μέσος όρος των μωρών και δεν αποτελούν ευαγγέλιο. Της κολλητής μου ο γιός είναι 8 μηνών και ΔΕΝ πίνει καθόλου γάλα, τρώει όμως πολλά γιαουρτάκια με αποτέλεσμα τα ξημερώματα να "χτυπανε" κουτάλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα η δικια μου ειναι 4,5 και δεν πολυ πιανει την πιπιλα...προτιμα το δακτυλακι της...εμενα μου ειπε μια φιλη να παρω σιλικονης και αυτες πηρα...αλλα ειναι ολες σιλικονη...δεν εχω καποιο προβλημα...οσο για το γαλα πινει 240 μλ να χορτασει και καθε τρεις ωρες εχει ρολοι...ξυπνα παντα στην ωρα της για να φαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄

Λένα και εγώ συμφωνώ με τις κοπέλες για καοτσούκ, είναι πιο ανθεκτικές και πολύ αργότερα επικάθονται μικρόβια...

Η ποσότητα διαφέρει...εμείς συνήθως στο 200γρ αλλά ίσως και λιγότερο...

Περισσότερο ποτέ...εξαρτάται τί έφαγε μεσημέρι, πόσο, τα υπόλοιπα γεύματα...

Κάθε μωρό έχει το δικό του πρόγραμμα και τις δικές του συνήθειες στο φαγητό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΔΟΝΤΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΗ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΚΟΒΕΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΜΑΣΗΤΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...