Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΥ ΝΑΒΡΩ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΩΠΟ ΚΡΕΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ?


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΡΕΑΣ ΦΡΕΣΚΟ ΝΩΠΟ ΑΛΛΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΞΕΡΕΤΕ?ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΖΑΓΟΡΙΤΗ....ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΕΝΤΑΞΥ ΦΟΒΕΡΟ ΧΡΩΜΑ ΖΩΝΤΑΝΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΛΛΑ ΔΕ ΛΕΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ Η ΚΥΡΙΑ ΕΚΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΜΕ ΜΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΓΙΤΙ ΔΕ ΤΟΥΣ ΒΟΛΕΥΕΙ,,,ΛΕΕΙ.ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΟ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΣΦΗΜΗΣΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΑΨΥΞΗ...ΔΕ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ...ΑΝ ΗΤΑΝ ΘΑΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΠΟΥΧΕΙ ΚΑΤΑΨΥΓΜΜΕΝΑ..ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ?ΜΕ ΤΑ ΚΑΤΑΨΥΓΜΕΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΙ?ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑ ΝΩΠΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρούλα μου πήρες το θέμα μέσα από τα χέρια... :lol:

Αυτό ήθελα να ρωτήσω κι εγώ αλλά για την Αθήνα... Από που ψωνίζετε βιολογικό κρέας; Θα αρχίσουμε μέσα στην εβδομάδα κρετάκι και δεν ξέρω που να παω... :( Βοηθήστε και μένα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε αντρουλα!δεν μπορεσα να σου απαντησω στο π.μ. αλλα θα τα πουμε απο εδω.

του ζαχοριτη δεν ειναι βιολογικο απλα ειναι καλυτερο απο αλλα.

συνεργαζνται με τα πανεπιστημια και γινονται ερευνες και μαλιστα ειχανε βρει μηδενικες ποσοτητες αντιβιοτικων(καπωε ετσι τελοσπαντων μου τα ειπε ο ανθρωπος που μου τα προτεινε και το εψαξε για να αγοραζει για το μωρο του)

εμενα δεν μου ειπε τιποτα για ποσοτητα..βεβαια αν πηρες πολυ λιγο ισως να στο ειπε γιατι το φερνουν σπιτι και ισως δεν τους συμφερει.

εγω παντως επειδη δουλευω ακου τι κανω(για οικονομια χρονου)

βραζω περιπου 500γρ κρεας(μονο το μοσχαρι) το χωριζω μεριδες με ζουμακι και το βαζω καταψυξη.αυτο παει μεριπου 2 εβδομαδες.

ξεπαγωνω μια μεριδα την προηγουμενη το βραδυ στο ψυγειο και το φτιαχνω την επομενη το βραδυ για να το αφησω στην μαμα μου.

δεν νομιζω οτι πειραζει το κατεψυγμενο οταν ειναι λιγων ημερων.

το κοτοπουλο αγοραζω μια συσκευασια μπουτι φιλετο το χωριζω μεριδες και το βαζω καταψυξη αλλα ωμο μιας που βραζει γρηγορα. και κανω το ιδιο.

παντως ρε συ το ελληνικον σιγουρα δεν εχει νωπο?? εγω νωπο ειχα παρει(αλλά ρε συ 25ε το κιλο :Σ τους ρωτησες?

αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙΝΑΚΙ -ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΡΕΟΠΩΛΕΙΟ

ΕΛΑ

Τα βιολογικά κρέατα που διατίθενται στο ΒΙΟ-κρεοπωλείο, παράγονται και εκτρέφονται σε αμιγώς ελληνικές φάρμες και ενδεικτικά αναφέρουμε τη Ναύπακτο και την Κεφαλονιά, με δυο αποστολές μοσχαρίσιου κρέατος την εβδομάδα, την περιοχή της Σπάρτης, για αγνό βιολογικό κοτόπουλο και τις περιοχές την Νάουσας και της Λάρισας, που τους εμπιστεύονται το βιολογικό χοιρινό τους κρέας. Τέλος, από το νησί της Σίφνου φθάνουν εβδομαδιαίως, τα καλύτερα βιολογικά αρνιά και κατσίκια.

Το άρτια εκπαιδευμένο προσωπικό, τα κατάλληλα πιστοποιητικά παραγωγής των προϊόντων κρέατος και η ευγενική και άμεση εξυπηρέτηση, σας περιμένουν στο κρεοπωλείο του Βιολογικού Κύκλου στη γωνία Ματζαγριωτάκη & Αριστείδου 124 στην Καλλιθέα. Δίπλα στο ήδη υπάρχον κατάστημα βιολογικών. Ωράριο: Δε.-Τε.-Σα. 08:30-15:00 και Τρ.-Πε.-Πα. 08:30-14:00, 17:30-20:30. Το τηλέφωνο για επικοινωνία είναι το: 210 9537415.

ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ...ΕΝ ΤΩΜΕΤΑΞΥ ΕΧΕΙ ΚΙΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ...ΑΧ ΡΕ ΣΑΛΟΝΙΚΑ ΤΠΤ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΟΜΙΖΩ ΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΦΤΩΧΟΜΑΝΑ Ε?

ΒΕΝΑΚΙ Η ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΟΧΙ ΝΩΠΑ-ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΔΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ....ΕΞΥΠΗΡΕΤΙΚΟΤΑΤΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΨΥΓΜΑΝΟ

ΘΑ ΞΑΝΑΡΩΤΗΣΩ ΕΓΩ ΠΗΡΑ 1,5 ΚΙΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΨΥΞΩ...ΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΤΩΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα 1.5κιλο ποτε θα το φαει βρε αμα δεν το βαλεις καταψυξη??

1.5 κιλο μια χαρα ειναι σχεδον 20ε παραγγελια..τι θελει?

εγω επειδη αοραζω και για εμας βγαινει καπου 30 την φορα σχεδον τα ιδια δηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παιρνω απο το Βασιλοπουλο.

Επισης ξερω ενα κρεοπωλειο στην Καλαμαρια που φερνει.

Κοτοπουλο μπορεις να βρεις και στις βιολαικες.

Την κυρια που τα πουλαει την ξερω.Παει και στις 3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΣΒΑΡΝΑ ΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΤΗΛ....ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΑΩ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ....

ΒΕΝΑΚΙ ΠΑΝΤΩΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜΕ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ Η ΘΕΙΤΣΑ ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ ...ΠΗΡΑ 1,5 ΚΙΛΟ ΓΙΑΤΙ ΝΤΡΑΠΗΚΑ ΒΑΣΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥΠΑΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΡΙΔΟΥΛΕΣ ΜΕ ΒΑΚΟΥΜ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΟΠΟΤΕ ΑΝΤΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΑΣ...LOVIE ΠΩΣ ΛΕΝΕ ΤΟ ΚΡΕΟΠΩΛΕΙΟ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΝΑΙ ΜΑΚΡΙΟΥΤΣΙΚΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ...ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙ ΟΠΑ. ΕΝΤΑΞΥ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ.....ΧΕΧΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑΚΙ ΦΕΡΝΕΙ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ Η ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΕΔΩ ΣΤΟΝ ΕΥΟΣΜΟ ΣΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΥ ΠΑΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι στον Αγ.Ιωαννη. Ονομα δεν ξερω να σου πω αλλα μπορω να μαθω αυριο και να σου το στειλω σε πμ.

Εγω παντως παιρνω μισο κιλο το κοβω σε μεριδουλες και το βαζω καταψυξη.Οταν ειναι να φαει μοσχαρι(3 φορες τη βδομαδα)βγαζω μια μεριδα τη μερα και τη φτιαχνω οποτε ειναι παντα φρεσκο. Η παιδιατρος μου ειπε να το βραζω και να το βαζω καταψυξη.Δεν ειναι κακο...

Απλα επειδη εχω ακομη χρονο μαγειρευω καθε μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOVIE ΜΟΥ ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝ ΘΕΣ ΡΩΤΑ Κ ΠΕΣ ΜΟΥ...ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΝΩΠΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ?ΝΑ ΠΩ ΛΕΣ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΧΟΥΝ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΚΡΕΟΠΩΛΗ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie θα ηθελα,αν σου ειναι ευκολο,να ενημερωσεις και μενα γι'αυτο το κρεοπωλειο στον Αγ.Ιωαννη

Θελω να ειμαι προετοιμασμενη μιας και σε λιγο ξεκιναμε και μεις κρεατακι..

Σ'ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΑΞΙΜΟ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΡΕΟΠΩΛΕΙΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ....Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΤΕΛΙΒΕΡΙ ΚΑΘΕ ΤΕΤΑΡΤΗ...ΟΠΟΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥΝΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...