Μετάβαση σε περιεχόμενο

Mεταθανάτιες εμπειρίες...


liberty81

Recommended Posts

Γεια σας και παλι κοριτσια...Εχω κέφια μαλλον σήμερα γιατι όλο απορίες εχω

Είχατε ακούσει μια ιστορία για μια έγγυο γυναίκα?είχε μπει για καισαρική με ολική αναισθησια...σε καποια φάση ένιωσε την ψυχη της να βγαινει απο το στομα και να παρακολουθεί το χειρουργείο απο ψηλά.Αποχαιρέτησε το σώμα της και βρέθηκε σε ενα τουνελ με φως και δίπλα της ο αγγελος της...Είδε αγαπημενα πρόσωπα που είχαν πεθάνει και ξαφνικά άρχισε να χλωμιάζει..της είπε ο αγγελος οτι πρέπει να γυρισει πίσω παρόλο που αυτη δεν ήθελε...ο γιατρος την είχε επαναφέρει.ήταν κλινικά νεκρη για καποια ώρα..

Τα πιστέυετε αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liberty81 έχω ακούσει και γω κάποιες ιστορίες..και βασικά τις πιστευω..πολλοί ανθρωποι εχουν βιώσει την μεταθανάτια εμπειρία..επισης εχω ακούσει οτι υπάρχουν και κάποια άτομα που ξέρουν τον τρόπο πώς να βγαίνουν απ το σώμα τους...!!!Ειχε επιχειρήσει κάποιος να το κάνει..και ξαφνικά κινιόταν στο σαλόνι και όταν μπήκε στο δώματιο ειδε το σώμα του στο κρεβάτι χλωμό και τα είδε όλα!!!Επισης μια κοπέλα μου είχε διηγηθεί έντρομη οτι μια μερα έφτασε στο σπιτι της πολύ κουρασμένη υστερα απο ένα τένις και ξάπλωσε να κοιμηθεί..ξαφνικά βγήκε απ το σώμα της και ειδε απ το ταβάνι το σώμα της....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τα πιστευω. Μου εχει συμβει ενα πολυ αγαπημενο μου προσωπο να ερθει να με επισκεφθει για να με "χαιρετησει" στον υπνο μου την ωρα που πεθαινε. Επισης παλιοτερα εκανα παρεα με καποιον που εβγαινε απο το σμωα του κ μπορουσε να παει οπου ηθελε. Εβλεπε πολλα πραγματα κ οταν μου τα ελεγε παθαινα σοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

πωπω βραδυατικα!!!!! μπρρρρρρρρρρρρ ειμαι και φοβιτσιαρα!!

και εγω τα πιστευω αλλα προτιμω να μην τα σκεφτομαι!

βρε λενα σοβαρα? πωπω!!!

εχετε παρατηρησει φορες που πιστευετε πως καποιος ειναι εκει? εχει τυχει να το νιωσω τοσο εντονα ππυ ετρεξα να φυγω! ισως απο τα πολλα θριλερ που εχω δει να επηρεαζομαι αλλα...

παλια ακομα λυκειο ημουνα ειχε πεθανε η προγαγια μου..

γυρναω μεσημερι απο το σχολειο η μαμα μου ελειπε στην δουλεια.

μερα ....με φωτα και ανοιξη..φωτεινη μερα!

μπαινω στην κρεβατοκαμαρα και βλεπω την προγιαγια ξαπλωμενη στο πατωμα!!!!!!!!

μην σας πω σε ποση ωρα εφτασα στο μαγαζι της μαμας μου!!! χεστηκα πανω μου!!!!

πωπωωπω ας μην τα θυμαμαι!!!!! :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

μην με κοροιδεψετε ειναι αληθεια! δεν ξερω αν ητανε οντως αλλα εγω το ειδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα σοβαρα μιλας τωρα????σοκ επαθα...ποιο ηταν το πιο σοκαριστικο που σου ειχε διηγηθει?

ΝΕΝΙ μονο χεστηκες?λιποθυμη μαζι με τη γιαγια θα ημουν εγω...α πα πα :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα δεν προκειται να σε κοροιδεψω...

Εμενα ο παππους μου που τον υπεραγαπουσα ηταν αρρωστος, αλλα οχι τοσο βαρια που να τον "περιμενουμε". Τον αγαπουσα παρα πολυ, αυτος και η γιαγια μου μας μεγαλωσαν ουσιαστικα. Το πρωι που πεθανε ειδα στον υπνο μου πως ειχε χτυπησει το κουδουνι. Του ανοιγω κ μενω εκπληκτη. Του λεω καλα τι κανεις εδω? (εμενε στην Πατρα) και μου λεει ηρθα να σε χαιρετησω. Καλα του λεω κατσε λιγο να σε δουμε. Οχι μου λεει δεν προλαβαινω ειμαι πολυ βιαστικος. Τον ρωταω η γιαγια που ειναι? Λεει την αφησα πισω, δε μπορω νατην παρω ακομα μαζι μου. Γιατι του λεω. Μου λεει εκει που παω δε μπορει να ερθει ακομα. Να την προσεχεις κ να μην την ξεχνας μου λεει και φευγει. Το ιδιο δευτερολεπτο χτηπησε το τηλεφωνο και ηταν ο πατερας μου και μου ειπε πως πριν απο 10 λεπτα ειχε πεθανει ο παππους μου.... Περιττο να σας πω πως ενιωθα..

Και μετα ειχαμε παει στην Πατρα για τα 40 του παππου και ξερετε που λενε πως μεχρι τις 40 μερες μενει η ψυχη μεσα στο σπιτι κλπ κλπ. Ε λοιπον τα βραδια τον ακουγα να ροχαλιζει!! Τον ακουγα να περπαταει (ειχε πολυ χαρακτηριστικο βαδισμα), τον ακουγα να με φωναζει...

Και ποσες φορες τον εχω δει στον υπνο μου, να με συμβουλευει για κατι που με απασχολει η να με προειδοποιει για κατι που θα συμβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιμπερτι το πιο σοκαριστικο ηταν που μου ειχε διηγηθει μια ληστεια στα ανατολικα της Θεσσαλονικης. Σε ενα βενζιναδικο, οπου κ ειχε σκοτωθει ενας νεαρος... Ειναι τοσο απιστευτα μερικα πραγματα που απλα τα πιστευεις γιατι ΔΕ μπορεις να τα εξηγησεις με τη λογικη... και ομως συμβαινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liberty81 έγραψε:

Γεια σας και παλι κοριτσια...Εχω κέφια μαλλον σήμερα γιατι όλο απορίες εχω

Είχατε ακούσει μια ιστορία για μια έγγυο γυναίκα?είχε μπει για καισαρική με ολική αναισθησια...σε καποια φάση ένιωσε την ψυχη της να βγαινει απο το στομα και να παρακολουθεί το χειρουργείο απο ψηλά.Αποχαιρέτησε το σώμα της και βρέθηκε σε ενα τουνελ με φως και δίπλα της ο αγγελος της...Είδε αγαπημενα πρόσωπα που είχαν πεθάνει και ξαφνικά άρχισε να χλωμιάζει..της είπε ο αγγελος οτι πρέπει να γυρισει πίσω παρόλο που αυτη δεν ήθελε...ο γιατρος την είχε επαναφέρει.ήταν κλινικά νεκρη για καποια ώρα..

Τα πιστέυετε αυτά?

Nαι τα πιστευουμε, αλλα δεν νομιζω οτι ειναι το καταλληλο παραδειγμα σε φορουμ με εγκυουλες. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ζητας συγνωμη, απλα το λεω γιατι καποια απο τον τιτλο θα μπει, θα διαβασει και μπορει λογω ορμονων να πανικοβληθει.Ειναι ενδιαφερουσα η συζητηση, συνεχιστε με αλλα παραδειγματα.Εγω δυστυχως δεν εχω ακουσει κατι απο δικο μου ανθρωπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια και εγω τα πιστευω αυτα αν και δεν μου εχει τυχει κατι σε μενα η σε καποιον γνωστο μου.Παντος ονειρα με νοημα βλεπω πολλα και συγκεκριμενα ειδα με τον παππου του αντρα μου που εχει πεθανει προσφατα αλλα δεν το αναφερω γιατι βγαινω εκτος θεματος :P

χυτού γιατι να μην συζηταμε και ασχετα θεματα περα απο εγκυμοσυνες και μωρακια?Δεν νομιζω να φοβηθει καμια μελλουσα μαννουλα με οσα θα διαβασει..εξαλλου μεσα στην ζωη ειναι και αυτα,οποιος τα πιστευει βεβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροζέ αν διαβασες καλα, δεν ειπα να μην συζητατε για μεταθανατιες εμπειριες, ειπα για το συγκεκριμενο παραδειγμα με την καισαρικη που εγραψε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί θέμα...

Αν κάποια κοπέλα αν έχει επαφές με τον άλλο κόσμο ας μας ειδοποιήσει τί παίζει εκεί...!!! :laugh:

Λένα θα με συγχωρήσεις αλλά δεν τα πολυπιστεύω...Ιδιαίτερα για τον φίλο...

Όσο για τις εμπειρίες σου είναι αποδεκτές, καθώς το υποσυνείδητο οργιάζει έπειτα από θάνατο...Οι ψυχές ''παίρνουν άδεια'' στη διάρκεια της Σαρακοστής, τα ψυχοσάββατα...Αλλά όχι σαν ΄΄φαντάσματα''...

Όσο για τα όνειρα δεν είναι πάντοτε ότι εμφανίζεται...

Περισότερο αποδεχόμαστε ότι ίσως ζητούν ''ψωμί''-ελεημοσύνη από εμάς για να ανέβουν σκαλοπάτι στη θέση όπου είναι...να πλησιάσουν περισσότερο το φως, τον Θεό...π.χ αν ονειρευτείς τον παππού σου να σου λέει πεινάω, πρέπει να χαρίσεις τα δώρα για μνημόνευση ή να προσφέρεις ελεημοσύνη...

Σχετικά με τις μεταθανάτιες εμπειρίες...πολλά λέγονται...τούνελ-φως...!

Αληθινές και καταγεγραμμένες...Τον Θεό όμως κανείς δε δύνανται να τον δει!Μόνο ο Λάζαρος τον είδε και δεν μίλησε ποτέ πια!

Ο διαχωρισμός σώματος-ψυχής είναι τρομερό...η ψυχή πολλές φορές φρίττει με τα πεπραγμένα της που θεούται, όλη η ζωή εμφανίζεται σαν ταινία όπως λέμε και αρνείται να διαχριστεί από το σώμα...Υπάρχει ειδική ευχή για βοήθεια...

Πολλά να γράφεις και να συζητάς...

Οι πατέρες είναι η πηγή της αλήθειας αυτών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί θέμα...

Αν κάποια κοπέλα αν έχει επαφές με τον άλλο κόσμο ας μας ειδοποιήσει τί παίζει εκεί...!!! :laugh:

Λένα θα με συγχωρήσεις αλλά δεν τα πολυπιστεύω...Ιδιαίτερα για τον φίλο...

Όσο για τις εμπειρίες σου είναι αποδεκτές, καθώς το υποσυνείδητο οργιάζει έπειτα από θάνατο...Οι ψυχές ''παίρνουν άδεια'' στη διάρκεια της Σαρακοστής, τα ψυχοσάββατα...Αλλά όχι σαν ΄΄φαντάσματα''...

Όσο για τα όνειρα δεν είναι πάντοτε ότι εμφανίζεται...

Περισότερο αποδεχόμαστε ότι ίσως ζητούν ''ψωμί''-ελεημοσύνη από εμάς για να ανέβουν σκαλοπάτι στη θέση όπου είναι...να πλησιάσουν περισσότερο το φως, τον Θεό...π.χ αν ονειρευτείς τον παππού σου να σου λέει πεινάω, πρέπει να χαρίσεις τα δώρα για μνημόνευση ή να προσφέρεις ελεημοσύνη...

Σχετικά με τις μεταθανάτιες εμπειρίες...πολλά λέγονται...τούνελ-φως...!

Αληθινές και καταγεγραμμένες...Τον Θεό όμως κανείς δε δύνανται να τον δει!Μόνο ο Λάζαρος τον είδε και δεν μίλησε ποτέ πια!

Ο διαχωρισμός σώματος-ψυχής είναι τρομερό...η ψυχή πολλές φορές φρίττει με τα πεπραγμένα της που θεούται, όλη η ζωή εμφανίζεται σαν ταινία όπως λέμε και αρνείται να διαχριστεί από το σώμα...Υπάρχει ειδική ευχή για βοήθεια...

Πολλά να γράφεις και να συζητάς...

Οι πατέρες είναι η πηγή της αλήθειας αυτών...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...