Μετάβαση σε περιεχόμενο

κολικοι βρεφος 3 μηνων sos


Recommended Posts

Εμενα η γιατρος μου ειχε πει το πολυ 50ml χαμομηλακι αν και για τους κολικους καλο ειναι και το τσαι με μαραθο,γλυκανισο το λεγομενο Κιντερτε της Μιλουπα.

Καλο κουραγιο!

Τι εννοεις οταν λες για το γαλα?

Εχω ακουσει οτι δεν ειναι καλο να αλλαζουμε γαλατα συχνα.

Τωρα πινει της 1ης γενιας μεχρι και τον 6ο μηνα.

Αν εχει δυσκοιλιοτητα ρωτα τον γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την δευτερη εβδομαδα αρχισαν οι κολικοι 1 ωρα το απογευμα την εδινα το ναν 1 τωρα τρια μηνων επιδινοθικαν οι κολικοι 4 φορες την ημερα και μπορει και 3 ωρες συνεχομενες η παιδιατρος μου λεει να κανω υπομονη τωρα την δινω το νοβαλακ 1 ουρα αρνητικα δεν ξερω τι να κανω τα κακακια της στην αρχη ητανε μαλακα μετα σκληρα τωρα με το νοβα λακ1 ειναι μετρια μετα απο ποσες μερες θα καταλαβω αν το γαλα τις εκατσε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω για τους κολικους εβραζα γλυκανισο κ εκει μεσα εριχνα το γαλα!Κανει καλη δουλεια!Το χαμομηλι της το εδινα για τη δυσκοιλιοτητα(με τον ιδιο τροπο), οχι για τους κολικους!Εμας ευτυχως δε κρατησαν πολυ!Ελπιζω κ εσας να περασουν συντομα :) !Για το γαλα δε ξερω,ειναι τωρα 4 μηνων κ δεν εχει χρειαστει να αλλαξουμε,της δινω Almiron 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θυμαμαι στο γιο μου του εδινα πολλα βοτανα μαζι που τα εβραζα η ιδια και οχι το κιντερντε δεν το ηθελε ο παιδιατρος αλλα η γνωμη μου? Υπομονη ολα αυτα ειναι για λιγο τα βοτανα εννοω σε λιγο καιρο θα ενταξει το μωρακι σου. :cheer::cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο μπεμπησ μου ειναι 2.5 μηνων ειχε κολικους εντονουσ κ πολυ γκρινια.. :(

ο γιατροσ μου μασ αλλαξε το γαλα (δε θηλαζα κ πιναμε το φριζολακ)

πλεον του δινω "νατιβα" l free χωρις λακτοζη...εδω κ καποιεσ μερεσ εχει ηρεμησει αρκετα...μονο στο διαστημα 6-8 εχουμε λιγη γκρινια!! :P να τονισω οτι πλεον δεν κανει εμετουσ(γιατι ειχαμε κ απο αυτουσ)ουτε γουλιτσεσ κ οι πορδιτσες μας μειωθικαν αρκετα ;)

ρωτα το γιατρο σου για το "νατιβα" μηπως κ σας βοηθησει...τι να πω??

υπομονη...να χαιρεσαι το ζουζουνι :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα...απο χαμομηλακι κ εγω το κιντερτε δινω κ ειχαμε παρει κ κατι σταγονιτσεσ biogaya(ετσι νομιζω γραφεται)

το καλυτερο παντως ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου..μονο απο εκει θα παρεις ουσιαστικη απαντηση...μη ξεχναμε πως καθε μωρακι ειναι διαφορετικο κ θελει τα δικα του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ακουσει οτι βοηθαει κ το απαλο μασαζ στην κοιλιτσα με ελαιολαδο,μου το ειπε μαια.Αλλα κ το γλυκανισο,το γραφει κ στη συσκευασια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ειπε χαμομηλι και σταγονες infacolic ΡΩΤΑ ΟΜΩΣ !!!

αλλο κολπο ειναι να σιδερωνεισ πανακια κ στην κοιλιτσα του ζεστα να τα κρατας ! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...