Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανεξήγητο κλάμα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια. Θέλω τα φώτα των πιο έμπειρων μαμάδων σας παρακαλώ :)

Η μικρή μου είναι 10 μηνών και σε γενικές γραμμές ενα ιδιαίτερα καλόβολο μωρό. Έχει συγκεκριμένο πρόγραμμα σε φαγητό και ύπνο (και παιχνίδι) και ως τώρα σπανια έκλαιγε χωρίς λόγο.

Τις τελευταίες μέρες (ειδικά τα απογεύματα) αρχίζει να κλαίει χωρίς λόγο εκεί που παίζει (δεν αναφέρομαι σσε χτυπηματάκια ή τιποτε τέτοιο). Απλά της την δίνει και βάζει τα κλαματα σαν να είναι εκνευρισμένη.

Υπάρχει κάτι που χάνω αυτή την περίοδο της ζωής τους??

Δεν βλέπω να έχει προβλημα να ενεργηθεί, δεν είναι κουρασμένη γιατι κοιμάται αρκετα, δεν μπορώ να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα.

Επισης, μπορεί να μου πει κάποια αν είναι φυσιολογικό να κοιμάται 9-9 μισι το βράδυ με 8 το πρωί, 12 με 2 το μεσημέρι και 4-6 το απόγευμα? Κατα προσέγγιση οι ώρες απλά αναφέρομαι σε μεσημεριανο και απογευματινό ύπνο που καμια φορά είναι όντως 2ωρος.

Αυτααααα.. sorry για την πολυλογία αλλά με έχει ανησυχησει λίγο η μικρή μου :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και από εμένα!

Όπως περιγράφεις είμαστε σχεδόν στην ίδια κατάσταση... :)

Λίγες φορές που γκρίνιαξε ή έκλαψε ήταν γιατί διψούσε, γιατί έσκασε δόντι την επομένη, γιατί ήθελε βόλτα...

Πόσες ώρες ύπνο δηλαδή;;;12-14 είναι όσο γνωρίζω το όριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουν δικιο τα κοριτσια ναρακι η δοντακια η βολτουλα θελει. οσο για τον υπνο τα ιδια κανει και ο δικος μου.μην φοβασαι τιποτα και εγω ειχα προβληματιστη με τον υπνο και ρωτησα την παιδιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο αυτο και οτι ειμαι απο τις τυχερες μαμαδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω το ιδιο σκευτομαι τα δοντια...δεν παει καπου αλλου το μυαλο μου

μιας και περναω ακριβως τα ιδια.μαλιστα μαζι με το κλαμα εχουμε και κρισεις θυμου πεφτει στα πατωματα και κοπανιεται!!

τωρα για τον υπνο τι να σου πω μια χαρα το βλεπω αλλες μανουλες παρακαλανε να κοιμουνται τοσο τα μωρα τους.

εμενα μου κοιματα απο τις 10 μεχρι τις 9 και το μεσημερι απο τις 3 μεχρις τις 5:30 με 6

υπομονη κανε κι εσυ φασεις ειναι μεγαλωνουν και περνανε πολλα θα περασει και αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...