Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ατακα...φωτια


liberty81

Recommended Posts

"Αν δεν ερωτευτω με την πρωτη ματια δεν ερωτευομαι μετα"...Δε θυμαμαι που το ακουσα αλλα μου εκανε εντυπωση...Πιστευω οτι με την πρωτη ματια ειναι ελξη..τον ερωτα τον εχω συνδεδεμενο με την καρδια,το μυαλο κατι που ερχεται σιγα,σιγα..γιατι τουλαχιστον εγω σιγα σιγα ερωτευομουν παντα...Αλλα στη συγκεκριμενη δηλωση πιο πολυ με πειραξε το απολυτο"μετα δεν ερωτευομαι¨"σαν να σου λενε δηλαδη πως αν δεν εισαι αυτο που θελω εξωτερικα μη περιμενεις να ερωτευτω μετα..γιατι συζητηση για εξ.εμφανιση ειχαν...αυτο ειναι ερωτας?αν ειναι με εξ.εμφανιση τοτε δεν ερωτευτηκα ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είσαι χρυσό μου;;;

Όλα καλά;;;

Δεν το έχω ποτέ ιδιαίτερα επεξεργαστεί αλλά τις φορές που ερωτεύθηκα όντως αμέσως τα βέλη του έρωτα με κάρφωσαν...!

Δηλαδή το ενδιαφέρον μου ενεργοποιήθηκε για το άτομο μόλις τα μάτια μας συναντήθηκαν...!

Με τον σύζυγο δε...

Χάρηκα είπαμε και κολλήσαμε!!!

Αλλά φυσικά δεν απορρίπτω και την άλλη άποψη...

Άλλο έρωτας και πάθος εξάλλου και άλλο αγάπη...

Αυτή έρχεται με τον καιρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eδω ειμαι katrina μου.ειχα μερες να μπω..και ως συνηθως ολο συναισθηματικα θεματα ακουω... :dry: αλλο αυτο και αλλο να μη δινεις ευκαιρια σε ανθρωπο να τον γνωρισεις επειδη δεν ενιωσες αμεσα τον ερωτα...ελεγε ο κυριος οτι αν δεν τον νιωσει με την πρωτη ματια τοτε την κοπελα την εχει μονο για σεχ.... :dry:

μηπως ειμαι παλιας εποχης και μου ακουγονται ολα τοσο χοντρες μ@@@κιες??ισοπεδωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω και με τις δυο!!! :)

μπορει να τυχει να γνωρισεις καποιον και να σου φανει απλα συμπαθητικος,αλλα με τον καιρο να τον ερωτευτεις τρελα!!!

αλλα μπορει και να ειναι κεραυνοβολος!!!

για τον καλο μου δεν μπορω να πω οτι εγινε το ενα η το αλλο,γνωριζομαστε απο παιδακια και παντα ειχαμε μια ελξη ο ενας για τον αλλο η οποια εκδηλωθηκε πριν απο μερικα χρονια...δεν θυμαμαι ποτε τον πρωτοειδα γιατι ημασταν δημοτικο!!

αλλα πιστευω μπορουν να συμβουν και τα δυο..η αγαπη δεν το συζητω,ερχεται με τον καιρο..οσο παει μεγαλωνει..εξελισσεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερετε τι ελεγε ο τυπος??"την ειπα την κοπελα οτι αν δεν ερωτευτω με τη μια και βαση ενος προτυπου που εχω στο μυαλο μου δεν ερωτευομαι μετα.αυτη για μενα ειναι μονο σεχ.τι και να μου εχει σταθει και συμπεριφερθει αψογα?αλλιως τη θελω τη γυναικα"!!!!!!!!!!!!!!

και τι ειμαστε ρε φιλε???και μας χωριζεις σε γυναικες για σχεση και γυναικες για σεχ?δεν την θες?αφησε την

αν και ειναι πολυ πεζο και κενο αυτο με την πρωτη ματια...σαν να λεει δηλαδη οτι πρεπει να εισαι τζολι

ΕΛΕΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από την δικη μου εμπειρία πιστεύω στο κλικ που σου κάνει ο άνθωπος όταν τον πρωτοβλέπεις .

έτσι έγινε και με τον άντρα μου ...με την πρώτη ματια .

τώρα τι εννοούσε ο τύπος αυτός δεν ξέρω και πως το βλέπει .......

αν δεν σου κάνει το κλικ αυτό σε μερικούς άντρες είναι πολύ εύκολο να συνεχίσουν μια σχέση μονο για να έχουν σχέση ...να περνάνε καλά .

οι γυναίκες σκέφτονται και φέρονται διαφορετικά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λετε ο τυπος να ειναι σαν κ εμενα????????

οταν ειμαι σε μια παρεα κ γνωρισω καποια νεα ατομα αν απο την αρχη νιωσω οτι δεν μου κανουν κλικ δεν υπαρχει περιπτωση να τα συμπαθησω οσο κ αν μου λενε οι φιλοι μου οτι ειναι καλα παιδια κτλ

πολλες φορες λεω να μην ειμαι απολυτη κ να δινω κ μια 2 ευκαιρια σε αυτα τα ατομα αλλα βρε κοριτσια ολο κ κατι θα γινει κ θα βγω αληθηνη που δεν τους συμπαθησα

αυτο τωρα τι ειναι???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ μια φορά ερωτεύτηκα πραγματικά και ήταν ο άντρας μου και έγινε με την πρώτη ματιά,δεν ξεκόλλαγα το βλέμα μου απο πάνω του.Κάποια άλλη φορά που είχα προσπαθήσει να ερωτευτώ κάποιον(γιατί μου φερόταν καλά,ήταν καλό παιδί κτλ)κορόιδευα τον εαυτό μου και τον ίδιο.Εγώ προσωπικά πιστεύω πως αν δεν τύχαινε να ερωτευτώ τον άντρα μου έτσι όπως τον ερωτεύτηκα και είμαι ακόμα ερωτευμένη μαζί του πιστεύω ότι αν προσπαθούσα να το κάνω αυτό με κάποιον άλλον που δεν θα ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά δεν θα πετύχαινε με τίποτα.Έχω ακούσει βέβαια περιπτώσεις που δεν ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά αλλά μετά ερωτεύτηκαν τον άλλον,εγώ απλά δεν θα μπορούσα είναι δοκιμασμένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΛΟ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΡΩΤΑΣ κοριτσια......

Ο ερωτας μπορει να σου ερθει για ενα ατομο που ειναι χαλια και ομως εσυ το βλεπεις το ωραιοτερο πλασμα του κοσμου!

Η αγαπη παλι ερχεται σιγα σιγα οταν αρχιζεις και δενεσαι με τον ανθρωπο που εχεις διπλα σου..

Πιστευω οτι οσοι τα λενε αυτα δεν εχουν ερωτευτει ποτε στη ζωη τους.

*Αγαπη ειναι οταν λες "μπορω να θυσιασω τη ζωη μου για να ζησεις εσυ"

*Ερωτας ειναι οταν λες " λατρευω το ταδε που κανεις" ενω στην πραγματικοτητα αυτο το <<ταδε>> ειναι ενα ασχημο ελαττωμα

Τουλαχιστον εγω ετσι τα διαχωριζω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

*Αγαπη ειναι οταν λες "μπορω να θυσιασω τη ζωη μου για να ζησεις εσυ"

*Ερωτας ειναι οταν λες " λατρευω το ταδε που κανεις" ενω στην πραγματικοτητα αυτο το <<ταδε>> ειναι ενα ασχημο ελαττωμα

Τουλαχιστον εγω ετσι τα διαχωριζω......

συμφωνώ απόλυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω δεν το ενιωσα ετσι ποτε.Παντα με τον καιρο ερωτευομουν και κυριως περιμενα να δω πως μιλαει και φερεται για να ερωτευτω.αν δεν τον θαυμαζα δεν μπορουσα με τιποτα...η αγαπη ερχεται σιγα σιγα,ειναι αλλο αισθημα...με την πρωτη ματια ποτε δεν μου ετυχε.δεν πιστευω οτι λεγεται ερωτας με την πρωτη ματια...λεγεται ελξη που ισως να γινει ερωτας...αλλο ερωτας,αλλο ελξη αλλο αγαπη...

η ελξη μπορει να γινει ερωτας ναι..μου τη δινει να ταυτιζουν τον ερωτα με την εμφανιση..θελει ψυχη για μενα ο ερωτας

τα ειπα,ξελαφρωσα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι συμφωνω οτι η εμφανιση ειναι αλλο θεμα

αλλα επισης και ο ερωτας με την πρωτη ματια ειναι κατι αλλο απο την εμφανιση.

Ειναι το πως τα βλεμματα θα μαγνητιστουν χωρις να κοιταξουν τιποτα αλλο μανω στον αλλον.

Τουλαχιστον αυτο νιωσαμε με τον αντρα μου. την ωρα που δωσαμε τα χερια στο χαιρω πολυ και κοιταχτηκαμε χαθηκαν ολα γυρω μας! Ναι συμβαινει! Και ειναι πολυ δυνατο!Ζαλιζεσαι σχεδον!Κολλας! Απο τοτε και 5μιση χρονια τωρα κοιτιομαστε και ξερουμε.

Αυτο δεν εχει να κανει με την εμφανιση αλλα με το τι βλεπεις βαθια στο βλεμμα του αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να πώ;;;

Με τον άντρα μου ειδικά από την ώρα που με πλησίασε όχι κεραυνοβόλος έρωτας,όχι αστροπελέκι, σαν να μου πέταξες ένα τούβλο στο κεφάλι....

Μεγάλη καψούρα...Ακομη και μετά από 6 χρόνια περίπου...Και ένα παιδί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερετε τι σκεφτομουν εγω?

Καλα να το νιωσω εγω, γυναικα ειμαι, αλλα αυτος? Ενας αντρας? Και ημουν ηδη πληγωμενη απο εναν ηλιθιο που νομιζα οτι ειχα ερωτευτει!

Ξερετε τι μου ειπε μετα το πρωτο μας φιλι, το ιδιο βραδυ της ημερας που τον γνωρισα?

"Εισαι η γυναικα της ζωης μου!" Και γνωριζομασταν ουτε 12 ωρες!

Φυσικα και δεν τον πιστεψα.... Αλλα απο τοτε μου το αποδυκνυει καθε μερα!

Και μεχρι να πεθανω θα αναρωτιεμαι πως διαολο καταλαβε οτι ειμαι η γυναικα της ζωης του.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια πιστευω σε αυτο το δυνατο απλα δεν το ονομαζω ερωτα...μπορει να γινει ερωτας,αγαπη και ολα αυτα αλλα μπορει και να μην γινουν...ποσες περιπτωσεις που δεν κατεληξαν πουθενα ενω η αρχη ηταν εντονη?ποσες φορες νομισαμε οτι ερωτευτηκαμε αλλα τελικα ηταν ενα τιποτα?θελει χρονο ο ερωτας για μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασφαλως και ειναι απολυτως σεβαστη η γνωμη σου.

ο καθενας ονομαζει αυτο το συναισθημα της πρωτης ματιας οπως εκεινος θελει.

εγω εγω απο προσωπικη μου εμπειρια εχω διαχωρισει με τον τροπο που προανεφερα την αγαπη απο τον ερωτα.

Οπως κι αν τα ονομαζει ο καθενας παντως το σημαντικο ειναι να υπαρχουν στη ζωη μας για να την κανουν ομορφοτερη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ πάντα έτσι ήμουν κοπέλα μου!!!

μπαμ κατακέφαλα στο κεφάλι!!!

αυτό το κλικ!!!!!!αν γίνει...τελειωσε!!!αν δεν γίνει δεν ερωτεύομαι!!! το καταλαβαίνω απόλυτα!!!!

το ένιωσα με τον άνθρωπο τις ζωής μου!!!και όσο πάει μεγαλώνει ο ερωτας και γίνετε αγάπη ....έτσι συμβαίνει πιστεύω!!!

filiaaaa :woohoo: :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα κρίστι!!! μόλις τα φτιάξαμε μου λέει!!!

θέλω να μείνουμε μαζί για πάντα!!!νιώθω πως είμαστε πλασμένοι ο ένας για τον άλλον!!!

και τώρα ετοιμάζουμε αρραβώνα!!!και έπεται γάμος!!!

είναι foveroooooooooooooo :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!  Λοιπόν είχαμε αυτή τη συζήτηση και στο μάθημα με τις μαίες χθες.. θα πάρουμε εντέλει και μας κατετόπισαν και ως προς το ποια ζώνη είναι πιο ασφαλής για την εγκυμοσύνη και τι να προσέξουμε.. το θεώρησαν σημαντικό όμως για την ασφάλεια μας και του μωρού να πάρουμε οπότε θα πάρουμε..
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!!  Υποθέτω ήταν καλή η καμπύλη ζαχάρου μου παρότι το φοβόμουν.. περιμένω από Δευτέρα να μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο να πάρω το οκ της..!  Είχαμε και μάθημα χθες στο κέντρο με τις ανεξάρτητες μαίες!! Ήταν φοβεροί όλοι τους!! Σκεφτείτε το μάθημα ήταν 6 με 8 και φύγαμε 10(!!).. απάντησαν στην όποια απορία.. μας ανέλυσαν και γραφικά με κούκλες, διάφορα slides κτλ τη διαδικασία του τοκετού κάθε είδους.. πολλές πληροφορίες που αγνοούσα.. και σκεφτείτε θεωρώ τον εαυτό μου και "ψαγμένο"!! 🤦😅😅 Αξίζει σίγουρα να κάνετε ειδικά όσες δεν έχετε κάνει ποτέ.. Και έτσι επειδή ζήλεψα και εγώ χθες από τη @Θέτις Κ. μας, έβαλα το σύζυγο να με τραβήξει φωτογραφία βραδιάτικα..😳🤭😅
    • Ίσως αυτό να συμβαίνει και σε μένα! Δεν ταίριαξα με αυτά τα τεστακια εγώ. Σήμερα είμαι 16η ημέρα και έχω παρά πολλά υγρά, όποτε είμαι σίγουρη πως μέχρι αύριο θα έχω ωορρηξία. Με αυτά τα συμπτώματα παααντα είχα θετικό τεστ και τώρα παραμένει αχνό! Ούτε καν δείχνει πως πλησιάζει σε μια μέρα το θετικό. Θα κάνω ξανά και το απόγευμα και βλέπουμε. Πάντως επαφή θα επιδιώξουμε, γιατί πιστεύω στα συμπτώματα μου.
    • Ναι ναι έχεις δίκιο εγώ δε το διόρθωσα ποτέ 😁...πως τα πάτε εσείς κορίτσι μου??👣
    • Μήπως εννοείς την 7η? Γιατί αν θυμάμαι καλά έχει καμία εβδομάδα που σαραντισατε. Άρα λογικά τώρα είναι 7 εβδομάδες. Ή μπερδεύομαι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...