Μετάβαση σε περιεχόμενο

προληπτικές εξετάσεις


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και πάλι...

Όπως γνωρίζετε εδώ και 2,5 μήνες περίπου έχω ξεκινήσει προσπάθειες για να μείνω έγγυος...Το διάστημα αυτό δεν είναι πολύ μεγάλο

αλλα θα ήθελα μέσα απο τις γνώμες σας...να μάθω τις εξετάσεις

"πρέπει" να κάνω προκειμένου να δω ότι είμαι εντάξει και ότι μπορώ να "συλλάβω".

Την επόμενη εβδομάδα

θα πάω σε γυναικολόγο και έλεγα μήπως θα ήταν καλό

να αρχίσω να κάνω απο τώρα κάτι επιπλέον ώστε να δω ότι είμαι υγιής...

Παρεπιπτόντως ο κύκλος μου έχει αρχίσει να μεγαλώνει απο 35 μέρες που ήταν τώρα είναι 39 εως 41.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου leticia!

Προσωπικά πιστεύω πως πρέπει να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου κυρίως (ίσως κι ενος 2ου να πάρεις τη γνώμη για σιγουριά) γιατί εμείς μάλλον θα σε μπερδέψουμε! Η κάθε περίπτωση βλέπεις είναι διαφορετική. Εγω και ο αντρούλης μου έχουμε κάνει ένα κάρο μέχρι να καταλήξουμε στη θρομβοφιλία...ουτε εγω δεν θυμάμαι όμως να σου τις πω όλες!

Κατ'αρχήν, έχεις μείνει έγκυος στο παρελθόν ή πρώτη φορά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν απο 1,5 χρόνο όπου έκανα υπέρηχο μου βρήκαν ΄μια ή δυο. (πολ.ωοθ)

Απο τότε δεν έχω ξαναπάει σε γιατρό να με δεί :dry: . Την άλλη εβδομάδα θα κανονίσω test παρ και ότι άλλο χρειαστεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E, άντε...κοπάνα και μια θρομβοφυλία μιας που μπαίνεις στον κόπο!!!!!

Στο λέω γιατί είμαστε πολλές κοπέλες με τέτοιο θέμα...είναι πολύ της "μόδας"! B)

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια τι να σας πω ο γιτρός μου μου είπε καμία εξέτσαη αν δεν περάσει ένας χρόνος προσπάθειας. Βέβαια εγώ σκέφτομαι στο 8μηνο να ξεκινάω να το ψάχνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ !!! :woohoo:

ΕΓΩ "ΠΙΣΤΕΥΩ" ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ, ΘΑ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ , ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟ ΕΝΑ "ΤΕΤΣ" ΠΑΡ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΟ ...ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ.... ΣΤΗΝ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΛΟΓΟ "ΠΑΛΙΔΡΟΜΟΣ" ΚΥΗΣΗ . :(

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΟΛΠΙΚΩΝ ΥΓΡΩΝ ΓΙΑ ΧΛΑΜΥΔΙΑ ΚΑΙ "ΜΙΚΡΟΠΛΑΣΜΑ" ΚΑΙ ΟΥΡΕΟΠΛΑΣΜΑ ( ΑΝ TO ΛΕΩ ΣΩΣΤΑ ) ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ .... :):):)

ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟΣΟ, ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ , ΚΑΝΕ ΕΝΑ TEST ΠΑΡ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ" :S:side: ( ΧΕΣΤΙΚΕΣ! :silly: ) ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΛΑΣ !!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ :woohoo: :woohoo: :woohoo: XAMOGELA H ZVH EINAI ΩΑΡΑΙΑ!!!!!!!! :woohoo: :woohoo:

!!!!!!!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημερα!!!Leticia φυσικα θα ρωτησεις τον γιατρο σου και οντως οι πιο πολλοι λενε μετα απο ενα χρονο ελευθερων τακτικων επαφων να ξεκινησεις εξετασεις! Εγω ομως επειδη επεμεινα να τις κανω για να ειμαι ησυχη, μου εγραψε ορμονολογικες την 3 με 5 ημερα του κυκλου, δηλαδη FSH, LH, Προγεστερόνη, Προλακτινη, Ε2 Οιστραδιολη, Τεστοστερονη ελευθερη, "ΔΗΕΑ"-Σ και Ανδροστενεδιόνη και 7 ημερες μετά την ωορηξια σου μετρηση μονο προγεστερονης να δεις αν εκανες ωορηξια. Επίσης μου είπε για σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα ο αντρουλης μου, που δεν εχουμε κανει ακομα καμια απο τις δυο. Αναλόγως των αποτελεσματων ζητανε κι αλλες!Ελπίζω να βοήθησα λιγακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Leticia εφόσον τώρα ξεκίνησες προσπάθειες νομίζω είναι πολύ νωρίς για εξετάσεις. Ισα-ισα που η διαδικασία είναι πολύ αγχωτική και αυτό έχει άμεση επίδραση στην γονιμότητα μιας γυναίκας. Εύχομαι όμως πολύ σύντομα να μείνεις έγκυος και να μην χρειαστείς καμία εξέταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΤΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!

ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΣΟΦΑΚΙ06.

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΧΑΛΑΡΟΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ, ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ.

ΖΗΣΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΣΟΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΝΤΕ ΕΚΔΡΟΜΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΤΕ....

ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΦΗΣΕΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ...

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις συμβουλές.

Θα μιλήσω και με τον γιατρό και βλέπουμε....

Θα σας πω νέα την επόμενη εβδομάδα.Φιλάκια... :kiss::kiss::kiss::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...