Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω τη γνωμη σας...


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ..ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙ 3 ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ (ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΒΡΗΚΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΛΙΓΟΣΠΕΡΜΙΑ.ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Η ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΑΝΔΡΟΛΟΓΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΤΗΝ "EΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ"?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι καλημερα!!!!!!Καλη μου δεν εχετε κανει 6 χρονια τωρα καθολου εξετασεις??Σπερμοδιαγραμμα,σαλπιγγογραφια,ορμονικες,παρακολουθηση ωορρηξιας??Τι ηλικια εχεις??Ολα παιζουν ρολο..

Εγω ψηφιζω παντως εξωσωματικη!!!!!!!!!!!!!!!!Αυτο το θα αδιαθετησω δεν θα αδιαθετησω δεν το αντεχω αλλο ουτε κατα διανοια!!!!!

Εγω μετα απο ενα εξωμητριο και 15 μηνες προσπαθειας εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη και σου λεω δεν ειναι τιποτα!!!!Πιο ψυχοφθορο ειναι το παραπανω!!!!

Οκ κοστιζει,οκ μπορει να μην κατσει με την πρωτη αλλα θα κατσει!!!!!

Εγω δεν τα καταφερα δυστυχως με την πρωτη αλλα ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ!!!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έμεινα έγκυος μόλις παντρεύτηκα αλλα περνώντας τα χρονια έλεγα του γιατρού ότι μπορεί να δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα και δεν μπορώ πια να μείνω έγκυος.μου λέει ΟΧΙ είναι το άγχος σας και μονο.εγώ άλλαξα γιατρούς και το ίδιο έλεγαν όλοι,έτσι και εγώ έκανα εξέτασης από μονη μου και τις πήγα σε άλλο γιατρό και βρήκαμε το πρόβλημα.εγώ είμαι ένταξη και είμαι 32 χρόνον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsaki έγραψε:

έμεινα έγκυος μόλις παντρεύτηκα αλλα περνώντας τα χρονια έλεγα του γιατρού ότι μπορεί να δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα και δεν μπορώ πια να μείνω έγκυος.μου λέει ΟΧΙ είναι το άγχος σας και μονο.εγώ άλλαξα γιατρούς και το ίδιο έλεγαν όλοι,έτσι και εγώ έκανα εξέτασης από μονη μου και τις πήγα σε άλλο γιατρό και βρήκαμε το πρόβλημα.εγώ είμαι ένταξη και είμαι 32 χρόνον.
A!είναι η δεύτερη φορα που έκανα "σερματενχισι" τώρα.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια διαφωνω πληρως με την αποψη της εξωσωματικης ,πριν γίνει ο απαιτουμενος ανδρολογικος ελεγχος!!!!!η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ειναι η τελευταια λυση του ζευγαριου!!!ΤΣΑΚΙ ,και ο δικος μου αντρας το ιδιο προβλημα εχει,φυσικα και ο γυναικολογος δεν εχει σχεση και ουτε πρεπει να εχει με το "προβληματακι"του αντρα σου!να πατε να κανει εναν υπερηχο ορχεων να δειτε πρωτα και να αποκλεισετε το γεγοννος της κυρσοκηλης!πρωτα αυτο και μετα ισως τη ληψη φαρμαΚΩΝ.Ο ΔΙΚΟς ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΥΡΣΟΚΗΛΗ.ΘΑ κανει την επεμβαση και το σπερμα του θα βελτιωθει!εχετε και πιθανοτητεσ ΜΕΓΑΛΕΣ και για συλληψη ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ!.σκεψου οτι η κυρσοκηλη ειναι μια μπαλα στον ορχη οπου οταν βγαινει το σπερμα χτυπαει πανω της και το σπερματοζωαριο δεν εχει δυναμη να κινηθει προς το ΣΤΟΧΟ ΤΟΥ....αφου εχει τραυματιστει στο κεφαλι ,στον αυχενα και το χειροτερο στην ουρα!!ΛΟΙΠΟΝ,πηγαινται σε εναν ουρολογο ,ανδρολογο να σας συμβουλεψει!!!!πρωτα απο ολα να κανετε οπως εμεις υπερηχο!!!φιλακια πολλα και οχι εξωσωματικη πριν αποκλεισεις ολα τα ενδεχομενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια διαφωνω πληρως με την αποψη της εξωσωματικης ,πριν γίνει ο απαιτουμενος ανδρολογικος ελεγχος!!!!!η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ειναι η τελευταια λυση του ζευγαριου!!!ΤΣΑΚΙ ,και ο δικος μου αντρας το ιδιο προβλημα εχει,φυσικα και ο γυναικολογος δεν εχει σχεση και ουτε πρεπει να εχει με το "προβληματακι"του αντρα σου!να πατε να κανει εναν υπερηχο ορχεων να δειτε πρωτα και να αποκλεισετε το γεγοννος της κυρσοκηλης!πρωτα αυτο και μετα ισως τη ληψη φαρμαΚΩΝ.Ο ΔΙΚΟς ΜΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΥΡΣΟΚΗΛΗ.ΘΑ κανει την επεμβαση και το σπερμα του θα βελτιωθει!εχετε και πιθανοτητεσ ΜΕΓΑΛΕΣ και για συλληψη ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ!.σκεψου οτι η κυρσοκηλη ειναι μια μπαλα στον ορχη οπου οταν βγαινει το σπερμα χτυπαει πανω της και το σπερματοζωαριο δεν εχει δυναμη να κινηθει προς το ΣΤΟΧΟ ΤΟΥ....αφου εχει τραυματιστει στο κεφαλι ,στον αυχενα και το χειροτερο στην ουρα!!ΛΟΙΠΟΝ,πηγαινται σε εναν ουρολογο ,ανδρολογο να σας συμβουλεψει!!!!πρωτα απο ολα να κανετε οπως εμεις υπερηχο!!!φιλακια πολλα και οχι εξωσωματικη πριν αποκλεισεις ολα τα ενδεχομενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να ξεαγχωθεις ,ο δικος μου εχει τη πρωτη ωρα 24%κινητικοτητα και σε γενικο συνολο 6% μονο φυσιολογικα και με την αφαιρεση της κυρσοκοιλης μπορω να μεινω (πρωτα θεος) και φυσιολογικα εγκυος...!!!!**

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κακό είναι ότι βαρέθηκα να αλλάζω γιατρούς.ΟΛΟΙ τους έχουν λύση για όλα και πάνω που παίρνω θάρρος με την πρώτη προσπάθεια μου κόβονται τα φτερά.και έχω ένα παιδάκι που ζητάει αδελφάκι και με πληγώνει δυο φορες πιο πολλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΙΝΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ.

ΠΡΩΤΑ ΟΠΩΣ ΛΕΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ

ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ (ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ) ΕΠΙΛΕΓΕΤΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.

ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ ΕΠΑΦΩΝ!!!

ΑΠΑΙΤΗΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΛΗΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ, ΜΗΝ ΑΡΚΕΙΣΤΕ ΣΕ ΕΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΤΥΧΗΣ. Η ΠΙΣΤΗ ΣΤΑ ΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΣ ΜΙΛΑΩ...ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ...

:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισα ισα θα χαιρονται ...γιατι ετσι μας φευγει λιγο το αγχος...κατι ειναι και αυτο!!!!αν τα λεγαμε σε αυτους....θα τους τρελλλλλλλαιναμε τελειως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσάκι απ' ό, τι κατάλαβα το 1ο παιδάκι σας το αποκτήσατε φυσιολογικά; Αν ναι, ίσως η ολιγοσπερμία του συζύγου σου να είναι οριακή και με τα φάρμακα να δείτε όντως βελτίωση. Δε μας γράφεις αριθμό σπερμ/ρίων, οπότε σου μιλώ με επιφύλαξη. Πάντως αν ο χρόνος σας πιέζει (ηλικιακά εννοώ) και με τις σπερματεγχύσεις δεν είδατε αποτέλεσμα, έχε και την εξωσωματική στο πίσω μέρος του μυαλού σου. Εμείς εκεί οδηγηθήκαμε λόγω σοβαρής ασθενοσπερμίας κι όλα πήγαν καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:whistle:ναι το πρώτο παιδάκι ήρθε φυσιολογικά.τώρα then θυμάμαι πως ήταν το "σπερμοδιαγραμα" αλλα στην πρώτη "σπερματενχισι" δεν ήταν αισιόδοξος ο γιατρός και είπε θα κάνουμε άλλη μια και αν δεν γίνει τίποτα μετά εξωσωματική.στην δεύτερη όμως ήταν λίγο καλύτερο το σπέρμα και είπε πως αφού είναι λίγο καλύτερο μπορεί να πιάσει αλλα δεν!αν δεν άλλαζε με τα χάπια είπε να κάνουμε εξωσωματική αλλα επειδή έφτιαξε λίγο αφήνει σε εμάς την απόφαση.και ναι σκέφτομαι το χρόνο εγώ είμαι 32 αλλα το παιδί μου είναι 6 και σκέφτομαι πως θα έχουν μεγάλη διαφορα ηλικίας.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...