Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν στηριζει καλα το κεφαλακι του


Mari@

Recommended Posts

κοριτσια γνωριζετε σε ποιο μηνα τα μωρα στηριζουν πληρως το κεφαλι τους οταν καθονται? ο δικος μου ειναι 4 μισυ μηνων και την περισσοτερη ωρα το γερνει το κεφαλι του...ειναι φυσιολογικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mari@ έγραψε:

κοριτσια γνωριζετε σε ποιο μηνα τα μωρα στηριζουν πληρως το κεφαλι τους οταν καθονται? ο δικος μου ειναι 4 μισυ μηνων και την περισσοτερη ωρα το γερνει το κεφαλι του...ειναι φυσιολογικο?

O ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ?

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΓΕΡΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ?

ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ

ΝΑ ΜΠΑΛΑΝΤΖΑΡΕΙ ... ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ

ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΛΑ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to agoraki mou έγραψε:

Mari@ έγραψε:

O ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ?

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΓΕΡΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ?

ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ

ΝΑ ΜΠΑΛΑΝΤΖΑΡΕΙ ... ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ

ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΚΑΛΑ ...[/quote:iz1lgele]

αυτο ακριβως...δε μπορει να το στηριξει ορθιο και γερνει προς τα αριστερα... οχι παντα ομως ... η γιατρος προχτες μας ρωτησε αν κοιμαται συνεχεια απο μια πλευρα και να το αλλαζουμε θεση και απο την αλλη....δεν ξερω ομως αν το ειπε γιατι το ειδε να μην μπορει να το στηριξει καλα ή γιατι το κεφαλακι του απο την μια ειναι πιο πατημενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κ αο μενα,δεν νομιζω οτι χρειαζεται ν ανυσηχεις,ειναι μκρο ακομη δεν ειναι παραξενο να μην το στηριζει ακομη καλα.Ο δικος μου το στηριξε αρκετα νωρις σχεδον μολις μπηκε στον 3ο μηνα ειχε εντυπωσιασει κ τον γιατρο...θα προτεινα να ρωτησεις τον παιδιατρο που πηγαινεις να σου πει ακριβως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρί@ έγραψε:

κοριτσια γνωριζετε σε ποιο μηνα τα μωρα στηριζουν πληρως το κεφαλι τους οταν καθονται? ο δικος μου ειναι 4 μισυ μηνων και την περισσοτερη ωρα το γερνει το κεφαλι του...ειναι φυσιολογικο?

Εμένα ο γιός μου είναι 4 μηνών και σχεδόν το στηρίζει. Όχι 100% βεβαια αλλά σίγουρα περισσότερο από ότι ήταν νεογέννητο.

Το τί θα πεί η καθεμία από εμάς δεν έχει και μεγάλη σημασία γιατί κάθε παιδί έχει τη δική του εξέλιξη στην ανάπτυξη. Αυτό που έχει σημασία είναι η γνώμη του παιδιάτρου που το εξετάζει, ο οποίος αν είχε διαπιστώσει κάτι που δεν του άρεσε φαντάζομαι ότι θα σας το έλεγε και θα το σημείωνε και στο βιβλιάριο του παιδιού στο αντίστοιχο πεδίο των αποτελεσμάτων της μηνιαίας εξέτασης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα κάναμε εμβόλιο και ρωτησα την παιδιατρο

Μου ειπε οτι εγινε επειδη κοιμαται απο την μια πλευρα συνηθως και να του γυριζουμε το κεφαλακι και απο την αλλη για να στρωσει...επισης οταν τον κραταμε σε σταση για να ρευτει να τον βαζουμε και απο την δεξια πλευρα...ειπε οτι ειναι νωρις ακομα για να ανυσηχουμε :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θούλη έγραψε:

γω απο πολυ μικρο το εβαζα μεσα στη μερα μπρουμυτα,,

κανει καλο στο αυχενα...

να το βαζεις να δυναμωσει τι σβερκακι του ;)

Το ίδιο έκανα κι εγώ, τους κάνει καλό

Εμάς το στερέωσε καλά εκεί γύρω στους 4,5 μήνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...