Μετάβαση σε περιεχόμενο

πηρα βοηθεια απο παιδοψυχολογο


KALLI5

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια μου!!!οπως ξερετε εχω ενα κοριτσακι 5 χρονων...εδω κ ενα χρονο κανουμε λογοθεραπεια γιατι καποια γραμματα δεν μου τα ελεγε δοξα το θεο παμε μια χαρα τωρα η ομιλια εχει φτιαξει 80 τις εκατο...φετος πηγαμε νηπιο κ αρχισε να αλαζει συμπεριφορα εγινε πιο ατιθαση κ ακουει μονο με φωνες...κ εχει ποσκολυσει υπερβολικα επανω μου...χωριε εμενα δεν παει πουθενα{ευτυχως δεν με ζηταει στο σχολειο}.μιλησα με την παιδοψυχολογο κ μου πε οτι πρεπει να κανω αλλο ενα παιδακι για να δωσει σημασια κ σε ενα αλλο ατομο η μικρη!!!!να σας ρωτησω κ κατι αλλο΄;γυρισε εχθες η παιδοψ.κ μου πε οτι εχει προβλημα η μικρη μου κ δεν κανει καποιες συγκεκριμενες ασκησεις του κορμιου της..κ να αρχισει εργοθεραπειες ..πραφμα που με παραξενεψε γιατι οταν της ειπα να μου τις κανει μου τις εκανε στο σπιτι..λετε να θελουν να με ξεφραγκασουνε επειδη βλεπουν οτι θελω να κανω τα παντα για να ειναι εβταξει η μικρη μου;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν καταλαβα, η παιδοψυχολογος σου ειπε οτι εχει προβλημα με τις συγγεκριμενες ασκησεις?

Αυτη μπορει να σου τις κανει?

Σε εργοθεραπευτη πηγες?

Δεν παιρνεις και μια δευτερη γνωμη πανω στο θεμα του παιδιου σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η εργοθεραπευτρια μου πε οτι ειναι υπερκινιτικη πολυ κ οτι ορισμενες ασκησεις δεν μπορει να τις κανει....μετα απο την αξιολογηση ομως που της εκανα μου εδειξε εμενα τι ασκησεις δεν μπορεσε να της κανει κ οταν πηγαμε σπιτι της εκανε σε εμενα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι μου θυμιζει αυτο kalli μου!!!

ακου ενα παραδειγμα:ο μικρος μου λεει και κανει πραγματα οταν θελει εκεινος και οχι οταν του τα λεμε εμεις,αμεσως αμεσως γυρισαν και μου ειπαν οτι το παιδι θα γινει καθυστερημενο νοητικα επειδη δεν κανει οτι και τα αλλα της ηλικιας του.

ενω αλλα εχουν παει 3 χρονων και δεν εχουν καν μιλησει τους ειπα απο τωρα το κρινετε αυτο? αν αργησει θα του κανω λογοθεραπεια!

πιστευω πως η μικρη σου η α)πιεζεται στο νεο περιβαλλον και δεν κανει αυτα ολα οσα της λενε και ειναι λογικο γιατι ειναι ακομη μικρη και προσαρμοζεται(ας μην εχουν τοοοοοσες απαιτησεις)

η β)αυτο που σκευτεσαι εσυ!!!

αν το κοριτσακι σου τα κανει μια χαρα ολα στο σπιτι του δεν πας μια μερα στο νηπιαγωγιο να δεις απο που 'πηγαζει' αυτη η επιθετικοτητα της??????? κατσε εκει και παρακολουθα συμπεριφορες παιδιων και δασκαλων εχω ακουσει τοσα γιαυτο στα λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στεναχωρηθηκα παρα πολυ εχθες ...ολη την ωρα μου ελεγε οτι τιποτα δεν κανει σωστα..μου εδωσε να καταλαβω οτι σαν να την λεει χαζη..δεν ειναι ομως ειναι πανεξυπνη κ αντιδραστικη,,,δενθελει να την ζοριζεις...μπεμπουλης εχω διαβασει παρα πολυ διμοσιευματα σου κ ειλικρινα εχεις μεγαλη δυναμη κ σε θαυμαζω!!!τελικα για τα παιδια μας γινομαστε θηρια!!!!ενα δευτερο παιδακι σιγουρα νομιζω κ γω θα βοηθουσε την ποπιτσα μου να ξεκολλησει απο μενα θα δινει περισσοτερη προσοχη σε αυτο..το βλεπω οαταν ερχεται η βαφτιστηρα μου {4 μηνων}τρελενεται να την φροντιζει!!!!κ επιπλεον δεν ασχολειται μαζι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΕΡΒΑΛΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕ ΛΕΦΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σου λεει ο μπεμπουλης καλη μου για τραβα μια μερα απροηδοποιητα στο νηπιαγωγειο να δεις τι γινεται..

οσο για το δευτερο παιδακι ειναι πολυ καλη ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω αυτο πιστευω !!!!θελουν απλα να μου φανε λεφτα!!!!λογοθεραπεια συνεχιζουμε κανονικα αλλα εργοθεραπεια δεν ξερω αν αρχισει!!!!δεν μουφαινοται ολααυτα τοσο καλα...κατι παιζεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΩΜΑΤΡΟΣ....ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ????

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΙΑ ΑΛΛΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι πανετοιμη για μωρακι ηδη εχιχα δυο παλινδρομες κ τωρα εχουμε αρχισει παλι απο την αρχη τις προσπαθειες..οι ασκησεις ειναι για βαρυτητα να αντιληψη κινησης κορας ματιου κ ασκησεις με τ δακτυλα του χεριου...η μονη ασκηση που δεν μου εκανε σπιτι ηταν να ξαπλωσει ανασκελα κ να σηκωφει στον ποπο χωρις βοηθεια των χεριων.μονο αυτο δεν καταφερνει...ολα τ αλλα τα κανει σωστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚALLI ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ 2 ΕΤΩΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΤΗΣ (ΛΟΓΩ ΠΡΟΩΡΟΤΗΤΑΣ) ΑΠΟ ΕΙΔΙΚΗ ΠΑΙΔΟΝΕΥΡΟΛΟΓΟ - ΑΝΑΠΤΥΞΙΟΛΟΓΟ. ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΣΤΗ ΣΥΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΤ΄ΙΔΙΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΘΕΤΟΥΜΕ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ?

ΤΗΣ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ, ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΤΟΥ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ. ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΟ. ΠΑΙΡΝΕΙ 120 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΟΤΙ ΕΝΩ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΩΡΑ ΕΙΝΑΙ, ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΚΑΘΕ ΕΞΑΜΗΝΟ-ΕΤΟΣ, ΑΥΤΗ ΑΝ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ.

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ...ΟΧΙ ΕΣΥ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΙΔΙΚΟ ΛΕΩ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΙΣΤΟΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ....ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ???ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ!!!!!ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ...ΜΛΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΩΣ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΝ ΘΕΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΥΜΟ ΠΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ.....ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ??ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙΚΟ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΚΑΛΛΙ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΕΜΕΝΑ.Η ΔΑΣΚΑΛΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΕ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΣΤΗΝ ΑΙΘΜΗΤΙΚΗ ΑΝΑ ΔΥΟ.ΟΤΑΝ ΜΕ ΡΩΤΟΥΣΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.ΧΕΧΕΧΕΧΕΧΕ

ΔΕΝ ΧΩΝΕΥΑ ΤΗΝ ΔΑΣΚΑΛΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτη φορα παει σχολειο δεν πηγε παιδικο..το ειχα συζητησει με την παιδιατροκ μου πε οτι το παιδι ειναι μια χαρα!!!κανενα προβλημα!!!επιθετικοτητα δεν εχει σε βαθμο να κτυπαειπαιδια απλα αν δεν γινει το δικο της επιμενει πολυ εντονα ..δεν ειναι αγρια!!!!ειναι ησυχο σαν παιδι απλα απο τοτε που πηγε σχολειο εχει γινει πιο ατιθαση...δεν ειχε μαθει να μοιραζεται τιποτα κ τωρα στο σχολειο της κακοθαινεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ μαρινα μου..την εχω παει σε νευρολογο κ δεν της βρηκε κατι το μονο που μου ειναι ειναι οτι ειναι θεμα συμπεριφορας...θελει μετο μαλακο κ οχι πιεση κ επιβολη!!!!εμενα δεν ηταν προωρη μπορω να σου πω οτι μου πηρε μεχρι κ την τελευταια μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.....ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΕ ΡΩΡΑΩ....ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ....ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ...ΑΝΤΡΙΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ....ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ..ΠΙΟΜΠΟΛΥ ΑΠΟ ΠΡΙΝ...ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΤΗΣ...ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΖΟΥΝ...ΚΤΛ.....

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΑ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ...Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ!!!!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!!!

ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟΘΕΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ....ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ.

ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟ ΠΗΓΑΝ ΣΤΗ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ... ΔΕΝ ΔΙΕΓΝΩΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ 29Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ.

ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΥΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω παρα που διδιμουλης!!!ειλικρινα χιλια ευχαριστω απο χθες ειχα πλανταξει στο κλαμα οτι κατι εχει το παιδι μου!!!!!προσοχη της δινω παρα πολυ γι αυτο κ τον τελευταιο καιρο εχει κολλησει πανω μου!!!!μαρια 14 εμενα δεν ου κανει τιποτα τετοιο οταν λεω αντιδραει εννοω οτο θα θυμωσει κ θα κανει αυτο που θελει κ μετα με τις φωνες μου θα καταλαβειοτι ηταν λαθος κ θα ρει κ θα μουπει το κλασσικο της΄΄μανουλα μην μου θυμωνεις συγνωμη δεν θα το ξανακανω.σ αγαπω πολυ"""αυτο λεει!!!!πιστευω οτι ειμαι πολυ ελαστικη μαζι της ισως να φταει κ το γεγονος οτι ειμαι 23 χρονων κ την βλεπω πολυ διαφορετικα!!!!σας ευχαριστω πολυ μεσα απο την καρδια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένα ζουζουνάκια όταν ήμουν μικρή άργησα να μιλήσω και να περπατήσω , καλά για κάποιες ασκήσεις δεν το συζητώ-δεν μπορούσα να πάρω τον πωπό μου(να πω και κόσμια).Επίσης όταν τελικά μίλησα μπέρδευα τις συλλαβές.π.χ δεν έλεγα τροχονόμος αλλά τροχομόνος και άλλα τέτοια!ειλικρινά σας στο λέω η μάνα μου δεν ε΄΄ιχε αφήσει γιατρό για γιατρό οι οποίοι έλεγαν το μακρύ τους και το κοντό τους..Σαν να μην έφτανε αυτό περίπου στο γυμνάσιο είχα κάτι ταχυπαλμίες!ε!εκεί άρχησε η παρωδία..ότι γιατρό , νοσοκομείο , τον είχαμε επισκεφτεί!Είχε καταντήσει γελείο!

Το αποτέλεσμα??στο λύκειο αρίστευσα , έμαθα 3 γλώσσες(έλεγαν ότι με τα βίας θα τα καταφέρω με τα ελληνικά)και έβγαλα ένα πανεπιστήμιο και ένα μεταπτυχιακό(προς λύπη τους που έλεγαν ότι δεν θα έχω πρόοδο).

Θέλω να πω λοιπόν ότι κάποιοι πατάνε στη φοβία και την υπερβολική αγάπη των μανάδων που έχουν στα παιδιά τους και τους τρομάζουν άδικα!

Ειλικρινά σας μιλάω μου έχει μείνει ψυχολογικό που μέχρι την εφηβεία μου γύρναγα από γιατρό σε γιατρο.

Αυτό κουράζει πολύ τα παιδιά τα γεμίζει άγχος και δν χαίρονται την παιδικοτητά τους.

ΔΕΝ είμαι γιατρός και προς Θεου δεν θέλω να πάρω την θέση τους αλλά δεν πρέπει να γινόμαστε υπερβολικοί.

Σίγουρα πάρε την γνώμη ενός ειδικού αλλά αν αρχίζουν να σου λένε "δεν έχει κάτι αλλά ξαναματακάνε αυτή την εξέταση"μάλλον στόχος τους είναι η τσέπη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγελαδακι μου το χω σκεφτει πολλες φορες αυτο κ σημερα να πω την αληθεια με καθυσυχασατε παρα πολυ ολες σας!!!!καθε μια ξεχωριστα μου εδωσε να καταλαβω οτι οντως ειναι θεμα χαρακτηρα κ προσαρμογης κ απλα κοιτανε να βαλω βαθια το χερι στην τσεπη..μονο για αξιολογηση 45 λεπτων μου πηρε 80 ευρω!!!!κ την πρωτη φορα περσυ που την πηγα για να αρχισουμε λογοθ ηνιδια ακριβως υπευθυνη του κενυτρου μου πηρε 50 ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ....ΚΑΛΛΗ!!!!!ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΜΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ...ΑΥΤΑ [ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΑΓΕΛΑΔΑΚΙ...ΓΕΙΑΑΑΑΑ.......ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ!!!!ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ!!!Α[ΠΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ!!!

Α...ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΜΑΛΩΝΕΙΣ...ΔΕΝ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΛΙΓΟΤΡΕΡΟ....ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι ολη μου η ζωη αυτο το παιδι.στην ουσια μεγαλωσα κ ωριμασα μαζι τηςυην εκανα 18.5 χρ κ με εκανε να νιωσω γυναικα κ ετοιμη να αντιμετωπισω τα παντα για να την προστατευσω!!!της εχω μεγαλη αδυναμια!!!κ πολλες φορες μπορει να μην ειναι κ τοσο καλο!!!!σας ευχαριστω παπαπαπαπαπαραραραραραπολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalli Καλησπέρα!

Νομίζω πως πρέπει να πάρεις και μια δεύτερη ιατρική γνώμη.

Υπάρχουν και γιατροί άνθρωποι που δεν μας βλέπουν μόνο σαν πορτοφόλι.

Ότι και να σου πούμε εμείς το κάθε παιδί είναι διαφορετικό.

Πηγαίνε και σε κάποιον άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 έγραψε:

πρωτη φορα παει σχολειο δεν πηγε παιδικο..το ειχα συζητησει με την παιδιατροκ μου πε οτι το παιδι ειναι μια χαρα!!!κανενα προβλημα!!!επιθετικοτητα δεν εχει σε βαθμο να κτυπαειπαιδια απλα αν δεν γινει το δικο της επιμενει πολυ εντονα ..δεν ειναι αγρια!!!!ειναι ησυχο σαν παιδι απλα απο τοτε που πηγε σχολειο εχει γινει πιο ατιθαση...δεν ειχε μαθει να μοιραζεται τιποτα κ τωρα στο σχολειο της κακοθαινεται
Βρε γλυκια μου, να σου πω κατι.

Γιατι περνεις την συμπεριφορα την μεγαλης σου τοσο σοβαρα?

Τοσο σοβαρα που να την στειλεις σε παιδοψυχολογο!

Ηρεμησε και οι φωνες δεν ειναι η λυση!

Μπορει να ακουει οπως λες, γιατι φοβαται!

Ειναι φυσιολογικο καποια στιγμη τα παιδια να αντιδρουν και να γινονται ατυθασα στο σχολειο.

Μειμουνται και αλλα παιδια, μην το ξεχνας!

Εγω λεω να σταματησεις να ανχονεσαι και να παρεις την συμπεριφορα της κατι το φυσιολογικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...