Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως καθαριζετε τα μπιμπερο;


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ πριν λιγες ημερες σταματησα την αποστειρωση των μπιμπερο, ο παιδιατρος μου ειπε οτι μετα τον 6ο δεν χρειαζεται πια.Ηθελα να σας ρωτησω πωε πλενετε τα μπιμπερο οταν σταματησατε την αποστειρωση.Χρειαζονται βρασιμο ανα καποιες μερες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο όσο ξέρω δε χρειάζονται βρασιμο. ΕΓω ομως για ψυχολογικους λογους μια φορα τον μηνα τα βραζω και αλλαζω και τις θηλές. Τα πλένω με προδερμ που δεν αφηνει υπολλειματα σαπουνιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τα καθαρίζεις με την ειδική βούρτσα για μπιμπερό και με λίγο απορρυπαντικό πιάτων. Θέλουν όμως πολύ καλό ξέπλυμα ώστε να μη μένει ίχνος σαπουνάδας. Στο εμπόριο κυκλοφορούν απορρυπαντικά πιατών για βρεφικά σκευή που δε κάνουν πολύ αφρό και ξεπλένονται εύκολα. Εγώ χρησιμοποιούσα το proderm.

Επίσης μόλις σταμάτησα την αποστείρωση, δεν ξαναέβρασα τα μπιμπερό (εκτός κι αν έπαιρνα καινούργια τα οποία και έβραζα πριν τη πρώτη χρήση), ωστόσο τις πιπίλες των μπιμπερό τις έβραζα καθημερινά.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το βουρτσακι για τα μπιμπερον!

Κ εγω χρησιμοποιουσα proderm αλλα το σταματησα..

τωρα χρησιμοποιω απορρυπαντικο πιατων κ μια φορα τη μερα βραζω τις πιπιλες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας,απ οτι καταλαβα μαλλον θα πρεπει παλι να τα βραζω αλλα πιο σπανια,το προδερμ το χω παρει κ τα πλενω μ αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ....εγω πηρα ενα φυτικο υγρο πιατων απο τα βιολογικα και τα σαπουνιζω με αυτο και με ζεστο νερακι....τα ξεπλενω καλα καλα και εχω κρατησει μονο το καλαθακι του αποστειρωτη και τα βαζω εκαι να στραγγισουν και απο πανω μια καθαρη πετσετουλα.....μια φορα τη βδομαδα βραζω τισ θηλεσ μονο γιατι τα μπινπερο ειναι ανοξειδωτα και καθαριζουν με ξυδι και σαπουνι απλα οταν δε βρισκω αυτο το υγρο πιατων τα πλενω με πρασινο σαπουνακι και ξυδι λευκο και το βουρτσακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...