Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωματα παλινδομης???


elisabetta

Recommended Posts

Καλημέρα!Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχουν και ποια είναι τα συμπτώματα όταν μια κύηση είναι παλίνδρομη???Σήμερα μπαίνω στην έβδομη εβδομάδα και εκτος απο πρησμένο στήθος, πόνο στη μέση(προϋπήρχε λόγω κήλης δίσκου) και ελαφρά υπνηλία δεν έχω κάτι άλλο.Υπέρηχο θα κάνω για πρώτη φορά την επόμενη τρίτη και με έχουν ζώσει τα φίδια.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΡΩΤΗΜΑΤΟΣ ΣΟΥ.

ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΧΕΙΣ ΦΟΒΕΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ (ΣΑΝ ΜΑΧΑΙΡΙΕΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΕΣ) ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΑΙΜΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ ΒΛΕΝΝΗ (ΚΑΦΕ Ή ΚΟΚΚΙΝΟ).

ΠΡΟΣΕΧΕ ΟΜΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑΓΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ!!!

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ.

ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί καλό μου σκέφτεσαι τέτοια πράγματα? Ζεις την πιο όμορφη στιγμή στη ζωή μιας γυναίκας! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και βγάλε από το μυαλό σου κάθε αρνητική σκέψη που μόνο κακό μπορεί να κάνει και σε σένα και στο μωράκι που μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου! Σύντομα Θα το δεις, θα ακούσεις την καρδούλα του να χτυπά.. Είναι ό,τι πιο όμορφο θα έχεις ακούσει στη ζωή σου!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρίνα!Πόνους είχα δυνατούς μεχρι την έκτη εβδομάδα.Ογιατρός μου είχε πει οτι είναι φυσιολογικό.Μετά οι πόνοι χαλάρωσαν και πλέον αραιά και που έχω κάποια ενόχληση.Αίμα ούτε σταγόνα.Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλα με τόσα που διαβάζουμε ενας φόβος με πιάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Droseroula έγραψε:

Γιατί καλό μου σκέφτεσαι τέτοια πράγματα? Ζεις την πιο όμορφη στιγμή στη ζωή μιας γυναίκας! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και βγάλε από το μυαλό σου κάθε αρνητική σκέψη που μόνο κακό μπορεί να κάνει και σε σένα και στο μωράκι που μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου! Σύντομα Θα το δεις, θα ακούσεις την καρδούλα του να χτυπά.. Είναι ό,τι πιο όμορφο θα έχεις ακούσει στη ζωή σου!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Μετράω παιδί μου μέρες σαν τους φαντάρους μέχρι το υπέρηχο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άρα μικρή μου δεν έχεις λόγους να ανησυχείς.

φοβίες σίγουρα θα έχεις, αλλά προσπάθησε να είσαι ήρεμη για να αξιολογείς τα μηνύματα του σώματος σου και να ενημερώνεις το γιατρό σου.

περίμενε τον υπέρηχο.

θα περιμένουμε και εμείς μαζί σου.

Άντε κοντός ψαλμός αληλούια (πλησιάζει η Τρίτη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου ο φόβος να μην πάει κάτι καλά πάντα υπάρχει. Μην τον αφήνεις να σε κυριεύει όμως. Σκέψου θετικά και σε λιγους μήνες θα κρατάς στην αγκαλιά σου το μικρό σου θαυματάκι! Περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ελισαμπετα!

δεν ξέρω να σου πω για την παλίνδρομη αλλά όντως εσύ πρέπει να σκέφτεσαι ευχάριστα και χαρούμενα πράγματα δεν θα βάζεις στο μυαλό σου τα άσχημα. πρέπει να κάνεις ένα χαρούμενο μωράκι και πάνω απ'όλα να έχεις μια πολύ καλή εγκυμοσύνη...

ζήσε στο επαρκο αυτό που έχεις και άσε τα υπόλοιπα. αν έχεις προβλήματα (που δεν το εύχομαι) εδώ είμαστε εμείς και ο γιατρός σου για να σε βοηθήσουμε, αλλά εσύ να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά. θα το δεις...

:kiss: :silly: :) :laugh: :cheer:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες σας!!!!Απλά επειδή πέρισυ είχα μια βιοχημική περίπου τέτοια εποχή φοβάμαι να χαρώ μήπως και κάτι στραβώσει

!Εντελώς διαστροφικό!Πρόσπαθώ βέβαια να έιμαι κουλ και σκέφτομαι πως ούτως ή άλλως το καλοκαίρι ένα τζερτζελο θα γίνει.Η γάμος η γέννα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisabetta έγραψε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ όλες σας!!!!Απλά επειδή πέρισυ είχα μια βιοχημική περίπου τέτοια εποχή φοβάμαι να χαρώ μήπως και κάτι στραβώσει

!Εντελώς διαστροφικό!Πρόσπαθώ βέβαια να έιμαι κουλ και σκέφτομαι πως ούτως ή άλλως το καλοκαίρι ένα τζερτζελο θα γίνει.Η γάμος η γέννα!:)

όχι κοριτσάκι μου δεν είναι διαστροφικό είναι απόλυτα φυσιολογικό όλες μας να έχουμε τρομοκρατηθεί και γι'αυτό αντιδρούμε έτσι. αλλά σε παρακαλώ εσύ ηρέμησε και μην κουράζεσαι πολύ και όλα θα πάνε καλά... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά κινούμαι όπως και πριν με μόνη διαφορά οτι δεν σηκώνω βάρη.Δεν μπορώ να συμπριφέρομαι λες και είμαι άρρωστη.Άσε που δεν το ξέρει και κανείς εκτός απο τον καλό μου κι εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως δεν πονεσα ποτε ουτε αιμα εβγαλα λιγα καφε υγρα ειχα απο μια αποκολληση που εκλεισε.και το μωρο το χασαμε...

Αλλα εσενα θα ειναι ολα μια χαρα μετα απο μια στεναχωρια δεν ερχεται μια χαρα για να ισοροπησουν τα πραγματα με το καλο γλυκεια μου. :):):):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κουμπάρα μου είχε πόνους και το κατάλαβε.

Εγώ το κατάλαβα από τη χωρική.

Αλλά γιατί να έχεις παλίνδρομη?

Μη σκέπτεσαι αρνητικά.

Αν πάλι ανησυχείς κάνε άλλη μια χωρική.

Σου εύχομαι όλα να πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα είχες πάρει μηνύματα κούκλα μου ότι κάτι δεν πάει καλά...

Αν η χορειακή σου ανεβαίνει κανονικά και δεν έχεις αίμα και πόνο τότε δεν χρειάζεται να είσαι επιφυλακτική σε τίποτα. Χαλάρωσε και απόλαυσε το :P Εγώ είχα 2 παλίνδρομες και το ήξερα απο την αρχή πως κάτι δεν πάει καλά με όλα τα παραπάνω συμπτώματα που είπα.

Μην βάζεις άσχημα στο νου σου γιατί μετά τον υπέρηχο θα κολλήσει το μυαλό σου σε κάτι άλλο και πάει λέγοντας.. Μη βάζεις τον εαυτό σου σε τέτοιες δοκιμασίες. Δεν χρειάζεται :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elisabetta έγραψε:

Καλημέρα!Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχουν και ποια είναι τα συμπτώματα όταν μια κύηση είναι παλίνδρομη???Σήμερα μπαίνω στην έβδομη εβδομάδα και εκτος απο πρησμένο στήθος, πόνο στη μέση(προϋπήρχε λόγω κήλης δίσκου) και ελαφρά υπνηλία δεν έχω κάτι άλλο.Υπέρηχο θα κάνω για πρώτη φορά την επόμενη τρίτη και με έχουν ζώσει τα φίδια.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αν δεν πονάς κ δεν έχεις αίμα τι ρωτάς? Θέλεις να έρθω εκεί και να σε δείρω? Ξέρω και καράτε..

Όλα καλά θα πάνε και σκέψου όμορφα πράγματα για το μωράκι σου και όχι μαύρες σκέψεις. Μια χαρά θα είναι όλα την επόμενη τρίτη. Μην φοβάσαι βρε κοριτσάκι...

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χοριακη εκανα 3/11 (με περιπου 4-5 μερες καθυστερησης) ηταν 1086,6/11 4465 και το ανησυχητικο 13/11(μια εβδομαδα μετα δηλαδη) που ηταν 10950.Ο γιατρος μου ειπε οτι ηταν ικανοποιητικη και να μην τολμησω να ξανακανω.Αλλα δεν ηταν χαμηλη βρε κοριτσια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΣΚΕΨΟΥ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΠΑΛΙΔΡΟΜΗ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΜΙΚΡΗ?

ΓΙΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΙΣ ΤΡΩΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!(ΧΙΟΥΜΟΡ :laugh: )

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Παντως οι πονοι χαμηλα,πολυ συχνα ειναι απο τα εντερα και οχι γυναικολογικης φυσης.Εγω ,οταν ειχα μεινει εγκυος το καλοκαιρι (που βεβαια ηταν βιοχημικη και δεν προχωρησε)αρχισα να ποναω πολυ ,χαμηλα δεξια και νομιζα οτι ηταν εξωμητριο.Μιλαμε οτι ειχα διπλωθει και ημουν ετοιμη να παω στο νοσοκομειο.Μετα την αποβολη , οποτε περιμενα περιοδο ειχα πολυ εντονο πονο στο ιδιο σημειο,ειχα ψαξει τα παντα και ημουν σιγουρη οτι η σαλπιγγα μου ειχε κατι.Ωσπου μου εκοψε και παω να κανω εναν υπερηχο κατω κοιλιας.Μου λεει ο ακτινολογος,οτι εχω τοσον πολυ αερα παγιδευμενο στο εντερο μου ,που ηταν αποριας αξιον το οτι στεκομουν ορθια.Του ειπα την ιστορια για το πως πρωτοεμφανιστηκε ο πονος και μου εξηγησε οτι λογο αγχους παγιδευται ο αερας στο συγκεκριμενο οργανο,ειναι πολυ κοινο,και κυριως στις εγκυες που πολλες φορες εχουν εναν λογο παραπανω να αγχωνονται και που γενικα ειναι διογκωμενη η περιοχη αυτη , συμπιεζει και το εντερο ή ειναι δυσκοιλιες.Επισης μου ειπε, οτι ο πονος που προερχεται απο τα εντερα,πολυ συχνα συγχεεται με γυναικολογικο πονο,αλλα μπορει να "χτυπαει"αντανακλαστικα στα πιο απιθανα σημεια.Μου περιεγραψε διαφορες ιστοριες ,μεχρι και να ποναει καποιος στην καρδια ,στο στερνο ή στο ποδι και τελικα να να ειναι αντανακλαστικος πονος απο εντερο.Περιττο να πω,οτι απο τοτε που ξεδιαλυθηκε ο "μυστηριος" πονος ,δεν με ξαναενοχλησε( ηταν καθαρα ψυχολογικο,οσο δεν εβρισκα απο τι προερχονταν ,τοσο φανταζομουν οτι μου συμβαινουν διαφορα στις σαλπιγγες και τοσο αγχωνομουν)Βεβαια τρωω και καθε μερα all brand και με εχουν βοηθησει και αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ που είχα παλλίνδρομη πριν λίγο καιρό, το μοναδικό μου σύμπτωμα ήταν το αίμα, που από καφέ έγινε κόκκινο.

καθόλου πόνος.

μια φίλη μου που επίσης πέρασε τα ίδια πρόσφατα, μου είπε ότι δεν είχε ούτε αίμα. απλά δεν αναπτυσσόταν το έμβρυο....

Αλλά η χοριακή σου μια χαρά ανέβηκε, γιατί να ανησυχείς???? καλή σου επιτυχία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela mou giati agxwnesai?den exeis sumptwmata..h palindromh exei pono xamhla+katakokkino aima sunodeuomeno apo kommatia!den mou exei tuxei alla etuxe sthn aderfh mou 2 fores epeita apo 3 gennes.den uparxei logos anhsuxias..mono kako mporei na kaneis..egw gia px.eimai sthn 6h evdomada,se 2 meres mpainw sthn 7h kai niw8w kati fores pleon pio araia (sthn arxh arketa suxna)entonous ponous xamhla sthn koilia idiaitera otan shkwnomai.milhsa me 2 gunaikologous kai oi 2 mou eipan ta idia.einai fusilogiko!kai oti autoi oi ponoi 8a fugoun sthn 8h-9h evdomada.mhn kaneis a8ela sou kako sto mwroulini sou..prepei na to xaroume 100%..oi mhnes autoi mas anhkoun,to dikaioumaste na zhsoume oso pio omorfa ginetai auto to diasthma,8a ginoume manoulitses kopelitsa mou!mh to ksexnaaaaas!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το φεβρουαριο του 09 είχα παλλίνδρομη κύηση..το μωρακι είχε πεθάνει μέσα μου 2 εβδομαδες και μεχρι να δω αίμα(μετα απο 2 εβδομάδεσ) δεν είχα κανένα σύμπτωμα..εκτοσ από το αίμα κάποιο άλλο σύμπτωμα δεν υπηρχε..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...