Μετάβαση σε περιεχόμενο

arxizoyme ryzaleyro...exete na proteinete kapoio??


Recommended Posts

kalimera koritsia!!!

eimaste 5,5 mhnwn kai ksekiname ruzaleyro siga siga... apo ayrio lew... na paw na parw shmera!!! dwste mou ta fwta sas kai tin empeiria sas!!! poia marka proteinete????

:silly: :woohoo:

filakia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκειά μου Μανίνα καλημέρα!!! :cheer:

Εμείς είμαστε σχεδόν 7 μηνών και ρυζάλευρο δεν φάγαμε. Καταρχήν δεν του άρεσε με τίποτα αλλά δεν ήθελα και να του το δώσω επειδή μέχρι τότε του έδινα βιολογικό γάλα και προσπαθούσα να βρω βιολογική κρέμα. Βρήκα, του την έδωσα αλλά δεν έφαγε ούτε αυτήν. Οπότε τώρα ξεκίνησε κατευθείαν να τρώει την φαρίν λακτέ αλλά και πάλι δεν θέλω να του τη δίνω συνέχεια λόγω ζάχαρης... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη αρχη ουτε εγω εδωσα ρυζαλευρο καπου κατα τον 7 μηνα αρχισα να δινω βιολογικα δημητριακα σαν απογευματινο χωρις ζαχαρη που τα φτιαχνω με γαλα 2 ης βρεφικης ηλικιας δεν εμπιστευομαι τισ κρεμες του σουπερ μαρκετ η αληθεια ειναι οτι πηρα μια nutricia αλλα ηταν τοσο γλυκια σαν να τρως παστα οποτε την απερριψα αμεσως .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ της πήρα βιολογική αλλά δεν της άρεσε και τώρα χρησιμοποιούμε της Nestle Βανίλια - Ρυζάλευρο νομίζω πως είναι απο τις λίγες του εμπορίου που δεν περιέχουν ζάχαρη. Είναι ψιλοάνοστη αλλά την παλεύουμε. Διαλύεται δύσκολα αλλά εγώ την φτιαχνω στο multi και γίνεται σαν αλοιφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις θα φαμε κρεμουλα την επομενη βδομαδα μολις μπει στον 5ο μηνα και επειδη θηλαζω και θα βγαζω εγω γαλα

ετσι μου συστησε το ανθος ορυζης Γιωτης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Και μεις ειμαστε 5 και σημερα ξεκινησαμε την πρωτη της κρεμουλα..μασ εδωσε ο γιατρος δειγματα της νουνου και της αρεσε...την ταισε ο μπαμπας της και ηθελε και αλλο...και σε μια βδομαδα αρχιζουμε συμφωνα με τις οδηγιες του γιατρού και φρουτοκρεμα...κοριτσια καποια κοπελα εβαλε ενα αρθρο εδω που ελεγε οχι nestle, humana, milupa γιατι προκαλει ογκο στα βρεφη...ριξτε μια ματια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΚΑ ΟΠΟΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΡΩΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΓΚΡΙΝΙΑ ΤΟ ΤΡΩΜΕ ΓΙΑ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΤΟΙΜΗ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΗΝ ΓΙΩΤΗΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poupoukitsa έγραψε:

KALIMERA MANINA.. EMEIS ARXISAME ME NESTLE ALLA EKLAIGE DEN TIS ARESE. :silly: K PIRAME NOUNOU EINAI PIO GLYKIA .O GIATROS SOU POIA SOU PROTEINEI DOKIMASE K VLEPEIS :cheer::cheer:
( THN NOUNOU THN TSAKIZOUME)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.εμεις ξεκινησαμε με φρουτα εδω κ 3μερες κ σε μια βδομαδα ρυζαλευρο.μου τονεισε να μην εχει γλουτενη.

μετα απο ψαξιμο κ ενημερωση απο τα κοριτσια εδω κατελειξα στα holle τα βιολογικα.εκανα μια συγκριση holle με αυτα του σουπερ κ επαθα πλακα.ειναι γεματα γλυκαντικες ουσιες ενω τα αλλα ουτε ζαχαρη εχουν κ ειναι κ φυσικα.ελπιζω να το φαει αν οχι θα αυτοσχεδιασω βαζοντας κανενα φρουτο μεσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...