Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΚΟΣΤΙΣΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΓΕΝΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΟΙ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕς ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΣΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ Η'΄ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΩΡΟΥ ΚΤΛ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ 2000 ΣΕ ΟΤΙ ΔΩΜΑΤΙΟ Κ ΑΝ ΠΑΩ. ΕΙΧΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΛΥΠΤΕ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ(ΑΣΠΙΣ) Κ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΦΩΣ ΝΑ ΕΞΑΓΟΡΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ.

ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ 4100 ΤΟ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.Κ ΛΕΣ ΓΙΑ 3ΜΕΡΕΣ ΑΞΙΖΕΙ?ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΕΙΧΑΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΚΤΛ.ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΥΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΛΙΝΟ ΤΡΙΚΛΙΝΟ.ΘΕΛΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΥΛΑΣΜΟ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ Η ΔΙΠΛΑΝΗ ΜΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΕΞΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι απαραιτητο να σου παει παραπανο ειδικα στο μητερα οι τιμες βγαινουν περιπου οσο λενε, εγω τον αυγουστο σε τρικλινο οικονομικο δηλ τιμη τετρακλινου πληρωσα με καισαρικη 2400 και μεσα ηταν και φωτο του παιδιου που ειχαν 50 ευρω αν δεις τις τιμες δεν μου πηγε παραπανω παρολο που εκανα και καισαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα απο οτι ακουσα το τρικλινο οικονομικο ειναι και σαν το κανονικο τρικλινο λιγο πιο μικρο υποτιθεται στο μητερα σιγα σιγα θα καταργησουν τα τετρακλινα αν δεν το εχουν κανει ηδη, εγω ημουν στον τεταρτο οροφο μια χαρα ηταν και ειχε και μπαλκονι ανετο που μπορουσες να βγεις εξω και να παρεις και τον αερα σου, ηταν πολυ καλα δεν αντιμετωπισα προβλημα κανενα, παλια καποια κοπελα ειχε πει οτι τα οικονομικα τρικλινα ειναι στον 2ο οροφο και η διαφορα απο τα κανονικα ειναι οτι δεν εχουν μπαλκονι τελικα αυτο δεν ισχυει εκτος αν κατι τετοιο παιζει μονο στον δευτερο, εγω αυγουστο που γεννησα δεν ειχε και πολλες γεννες και μια μερα ολοκληρη εμεινα και μονη μου αλλα να σου πω την αληθεια βαρεθηκα!! στο επισκεπτηριο επειδη θηλαζαμε ολοι βγαιναν εξω απο μονοι τους δεν χρειαστηκε να το λεμε εμεις αν και ερχοταν και σεκιουριτι και οταν ελειγε το επισκεπτηριο φευγαν ολοι εκτος απο τους αντρες μας δεν αφηναν αλλους, ποτε γεννας; παντως αν εχει και καλο καιρο που μπορει να βγεις και στο μπαλκονι αξιζει να πας σε τρικλινο παρα να πληρωσεις ενα καρω λεφτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ Κ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ?ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ?ΕΓΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΑΠΕΞΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΙ.ΕΔΩ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΠΑΩ Κ Η ΤΟΥΛΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ εγω ημουν σε μονοκλινο(μητερα κρητης) και μου βγηκε μαζι με το γιατρο 5000! :S βεβαια εμενα μπηκε θερμ/δα 2 μερες και μου χρεωσαν και κατι εξετασεις που δε ειχα προλαβει να κανω...συνολο περιπου 500ε..

Παντως επειδη ειμαι κι εγω παραξενη(βασικα την ησυχια μου θελω..)δε θα αντεχα σε τρικλινο να εχω τοσο κοσμο να μπαινοβγαινει...

Α και σκεψου οτι αν δουλευες θα παρεις απο το ταμειο ενα μεγαλο μερος! ;) εκτως αν εχεις ΤΕΒΕ οπως ειχα τοτε εγω και μου εδωσαν μονο 900ε.. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΠΗΓΕ ΕΔΩ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤ ΤΗΛ 4100 ΤΟΔΩΜΑΤΙΟ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟ Κ ΑΝ ΤΥΧΕΙ Κ ΚΑΜΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕΘΑ ΦΤΑΣΕΙ 7000?ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ? ΔΕ ΛΕΣ ΠΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΟΣΑ Κ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ?ΠΟΥ ΕΔΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.Κ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΩΡΕΣ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΑΡΕΣΕ Κ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ ΜΟΥ ΑΥΤΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατα ενα περιεργο τροπο δεν ετυχε καμια μας να θελει να παει τουαλετα και να περιμενουμε, εγω εκανα μπανιο πρωι η αλλη η κοπελα εκανε αργα απογευμα και η τριτη 1 με 2 ωρες πιο μετα απο εμενα οποτε δεν συμπεφταμε ασε που την μερα που πηγα εγω οι κοπελες που ηταν μαζι φυγαν την επομενη και οι αλλες που ηρθαν την αλλη μερα ηταν καινουριες, ολο και καποια κοπελα θα εχεις και με καισαρικη που την πρωτη μερα δεν χρησιμοποιει το μπανιο οποτε μια χαρα, παντως και εγω νομιζα οτι μπορει να εχω τετοιο θεμα αλλα δεν ειχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες οι κοπελες τον αντρα τους ειχαν οποτε δεν νομιζω καποια να πει κατι γιαυτο, στο μαιευτηριο η ο αντρας σου μενει πολυ και οταν δεν ειναι η μανα σου, αυτα σε ολες τις κοπελες ιδια ειναι οποτε δεν νομιζω ποτε να σου παραπονεθει καμια για τον αντρα σου σκεψου λιγο ολες τους αντρες τους μαζι τους εχουν, υπαρχουν και περιπτωσεις που αλλες κοπελες κανουν το δευτερο παιδι οποτε δεν εχουν πολυ καοσμο γιατι η μαμα τους το φυλαει οπως εγινε και με μενα, ασε αυτο που μου αρεσε ηταν οτι επειδη δεν γινεται μεσα στο δωματιο να ειναι πιο πολλα ατομα απο τον αντρα μας γιατι δεν ειναι τεραστιο, τα πεθερικα μου αναγκαζονταν και φευγαν νωρις καθοντουσαν για λιγο και ηταν και καλο γιατι στο θηλασμο γιαυτο το λογο επισης δεν εμενε κανεις μεσα!! και εγω στην αρχη ειχα ενα ανχος για το επισκεπτηριο γιατι ακουγα πολλα οτι δεν τους βγαζουν εξω και τετοια αυτη την φορα που πηγα ομως ολα ηταν πολυ καλα καμια σχεση με πριν 4 χρονια που ειχα γεννησει το γιο μου, αν μπορεσεις για μονοκλινο πηγαινε, το δικλινο το φοβαμαι γιατι μπορει να πεσεις σε καμια περιεργη διπλα σου και να μπαστακωνεται και ολο το σοι της, σε αυτο προτιμουσα το τρικλινο γιατι δυσκολο και οι δυο κοπελες να ειναι περιεργες, παντως το μονοκλινο ειναι βεβαια αλλη φαση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

7000;;;;!!!!! :ohmy: Παρα πολλα βρε κοριτσακι! :S ε αμα μου ζητουσαν κι εμενα τοσα θα εκανα τη καρδια μου πετρα(και τα νευρα μου κορδονια..) και θα πηγαινα σε 2κλινο-3κλινο...

Μα γιατι τοση διαφορα το ΜΗΤΕΡΑ Κρητης απο της Αθηνας; :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν από δύο χρόνια στο ΜΗΤΕΡΑ σε μονόκλινο, με αμοιβή γιατρού και αναισθησιολόγου γύρω στις 8.000. Χώρια οι μαίες του γιατρού μου άλλα πεντακόσια (γι'αυτές χαλάλι όμως).

Το σίγουρο είναι δεν ξαναμπλέκω σε τέτοιες γελοιότητες, τα θεωρώ τα πιο πεταμένα λεφτά που έδωσα ποτέ μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω δεν ξερω.η αληθεια ειναι πως οταν εμεινα εγκυος εχε αρχισει η ασπις να πηγαινει χαλια κ λεγανε τοτε οτι θα κλεισει κ ειχα παρει τον ασφαλιστη μου τηλ κ μπου ειχε πει πωσ αποκλειεται να συμβει κατι τετοιο και να που εγινε κ ειμαι στον αερα..ξερεισ τι ειναι να ξερεισ οτι δεν θα πληρωσεισ μια και ξαφνικα να πρεπει να δωσεισ 5-7.000 ευρω?τοσα χρονια τουσ εχω δωσει ποσα λεφτα για να ειμαι καλλημενη στην γεννα και τωρα να τι εγινε...κ τον ειχα ρωτησει τοτε γιατι ηξερα και αλλον γιατρο πολυ καλο που ηταν στο αττικο νοσοκομειο και θα γεννουσα σε σουιτα με 2000..

αλλα οταν εκλεισε δεν ηθελα να αλλαξω με τιποτα γιατρο αλλα κ παλι δυσκολα σε αναλαμβανει αλλος οταν εισαι σε μεγαλο μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ αμα παθεις κ κατι σε στελνουν και στο δημοσιο.τρελη εκμεταλλευση για αυτο εχουν αρχισει και πηγαινουν οι περισσοτερες σε δημοσια και καλα κανουν και εγω εαν ηξερα τι θα γινοταν με την ασφαλεια στο αττικο θα πηγαινα αλλα ελα που αμα νοιωσουμε οικιοτητα και εμπιστοσυνη με τον γιατρο μας δεν αλλαζουμε ευκολα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ καλημερα,

οπως εχω ξαναπει κ τα 2 μου τα παιδια τα γεννησα στο μητερα σε 4 κλινο και μαλιστα επειδη ειχα υπολογισει περισσοτερα ειπα σιγα μην τα δωσω εκει, και ανοιξα στα παιδια μου αποταμιευτικο καλο προγραμμα.

Αν σου περισσευουν τοσα, οκ δωστα αλλα αν ζοριστεις πραγματικα δεν αξιζει τον κοπο.Για 4 βραδια ειναι.

Απο το θεμα τουαλετες, δεν ειχαμε προβλημα μας την καθαριζαν 2 φορες την ημερα, επισκεπτες δεν την χρησιμοποιουσαν καθολου, και την ωρα του ταισματος ημασταν μονο με τους μπαμπαδες.Μην ανησυχεις, κανενας μπαμπας δεν θα σε κοιταξει....Ειχαμε κανει κ καλη παρεα μιλαγαμε μεχρι αργα κ οι μερες κυλησαν ομορφα.

Επισης την ωρα του απογευματινου επισκεπητριου(που ειχε πιο πολυ κοσμο απο το πρωι) το θηλαζα, και τους καλουσα να το πανε πισω.

Με το καλο, σου ευχομαι καλη αποφαση.

υγ με την ασπισ κ εμεις την πατησαμε στα αυτοκινητα. :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πραγματικά ανατρίχιασα. 🥲 Δεν υπάρχουν λόγια να σου γράψω.. η κορούλα σου είναι το στήριγμά σου και η ελπίδα σου. Το ουράνιο τόξο σου. Εύχομαι να σου δώσει την δύναμη να ξανά πατήσεις στα πόδια σου.  
    • Χεχε τυχερούλα..οκ εντάξει δεν είναι και κάτι τρομερό αλλά ούτε και ευχάριστο.. @Χρύσακι στη σύσπαση θα νιώσεις ότι η κοιλιά σου γίνεται πολύ σκληρή σε εκείνο το σημείο σαν πέτρα και ότι σε πιέζει και μπορεί να νιώσεις σα να σου κόβεται η αναπνοή.. δε νομίζω ότι η σύσπαση braxton hick συνοδεύεται με πόνο... Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ τις συσπάσεις.. πλέον τις έχω συνηθίσει και αφού είναι ακανόνιστες και λίγες είναι φυσιολογικό..όταν γίνουν τακτικές και αρχίζει να αυξάνει η συχνότητά τους λογικά είναι συσπάσεις τοκετού και εκεί θα υπάρχει έντονη δυσφορία και πόνος..
    • Είμαι σε σοκ δεν το πιστεύω πως είχε τέτοια εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου πραγματικά δεν το πίστευα και στην βδομαδα που είσαι λυπάμαι παρά παρά πολύ δεν ξέρω γιατί πρέπει να μείνεις τόσο στο νοσοκομείο, γνωρίζω κοπέλα που πήγε για αυχενική την βρήκαν θέμα με το μωρακι και έπρεπε να το πάρουν πήγε στο ΡΕΑ το έκανε και βγήκε την ίδια μέρα  επειδή μπαίνω και διαβάζω στην ομάδα που είσαι διάβασα όλο το στορι με τα πεθερικά σου και την ανησυχία σου για την αρνητική ενέργεια που έβγαλαν για το μωρακι σου πως δεν χάρηκαν και ότι μπήκατε νωρίς στην διαδικασία για δεύτερο μωρακι + τα έξοδα που θα έχετε και στεναχωρέθηκα όταν διάβασα το πως ένιωθες και ότι είχες ένα φόβο πως θα πας για αυχενική και δεν θα ακούσεις καρδούλα.. αλλά πραγματικά πίστευα πως οι ορμόνες που σε επηρεάζει να νιώθεις έτσι και ότι πιέστηκες που ήσουν σε έναν περιβάλλον που δεν ένιωθες άνετα και ευχάριστα..  Αλλά δυστηχως έκανα τόσο λαθος.. το είχες καταλαβει ότι κάτι δεν πάει καλά το ένστικτο σου έπεσε μέσα πραγματικά στεναχωρέθηκα σου στέλνω μια αγκαλιά παρε τον χρόνο σου κορίτσι μου να ξέρεις δεν εκανες τίποτα λαθος εσυ είσαι μια υπέροχη μανούλα για την κόρη σου και πολύ πολύ δυνατή θα δωσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά 
    • Κορίτσι μου σε νιώθω τόσο πολύ και πραγματικά λυπάμαι που το βιώνεις και πάλι αυτό το πραγματικά δυσβάχτο και άδικο γεγονός.... Γνώμη μου, επειδή σε μένα δεν έδωσαν την επιλογή της απόξεσης τότε και πήρα τα χάπια (χ2 γιατί το πρώτο πρωτόκολλο δεν έπιασε γιατί ήμουν κι εγώ σχεδόν 11εβδ τότε), χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, είναι πολύ επώδυνη και κυρίως ψυχολογικά βαριά διαδικασία... Μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα την εμπειρία μου, αλλά να είσαι προετοιμασμένη ότι ίσως αυτή η οδός πολύ πιθανόν να σε κάνει χειρότερα ψυχολογικά και σωματικά... 😢  
    • Εγω έχω πάρει ένα που λέγεται "Η βίβλος της φροντίδας του μωρού"..Καλό είναι,πιάνει αρκετά θέματα και για την αρχή κ αργότερα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...