Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΟΒΑΜΑΙ!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΙΣΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΕΝΙΩΘΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΛΕΡΩΣΕΙ ΤΟ ΚΥΛΟΤΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΦΕ(ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ)ΣΚΟΥΠΙΣΤΗΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΑΛΙ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΒΓΑΛΕΙ ΠΑΛΙ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ.ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΚΑΦΕ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.Η ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ?ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ!

ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΤΕΛΕΙΚΑ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΜΟΝΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΧΑΜΗΛΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ!ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΡΕΜΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 104
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν εχεις κανα τεστακι σπιτι κανε το..ποτε δεν ξερεις και αν συνεχιστει η ροη και γινεται μεγαλυτερη τοτε πρεπει να πας στο εφημερευον νοσοκομειο.εγω γλυκουλα μου ετσι καταλαβα οτι ημουν εγκυος ,ειχα λιγο καφε στο σκουπισμα ομως τελικα δεν ηρθε ποτε!!!ευχομαι ναναι ολα καλα και να εχεις μωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω ειχα καφε κ ημουν εγκυος...μην αγχωνεσαι μεχρι κ αιμα ειχα λιγάκι αλλα ελεγα θα περιμένω μεχρι την ημερα που πρέπει,βλεπεις εχω κυκλο 28 ημερων κ ειχα αιμα απο την 24 ημέρα...ελεγα θα ειναι απο κουραση..τελικα ημουν εγκυος..μην αγχωνεσαι.κανε ενα τεστακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στα 2 μου παιδια, 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο,

ειχα καφε υγρακια.

Ξάπλωσε κ μην κουράζεσαι μεχρι να μάθεις αν εισαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μην αγχώνεσαι!!!! κάνε λίγο υπομονή (δύσκολο το ξέρω) αν δεν σου έρθουν αύριο είναι καλό δείγμα το λίγο καφέ που είδες!! και μετά 2-3 μερούλες κάνεις μια χοριακή και βλέπεις...

ελπίζω όλα να πάνε καλά και να είσαι εγγυούλα!!!!!

μην πανικοβάλεσαι.. ήρεμα ε? :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΓΥΡΩ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΣΤ.ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΛΟΤΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΓΕ Η ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ?ΠΟΣΟ ΔΙΗΡΚΗΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΦΕ?ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΞΗΜΕΡΩΣΕΙ Η ΑΥΡΙΑΝΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ ΤΟΤΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ!ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΤΣΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ.ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΦΟΒΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΕΤΕ ΛΙΓΟ!Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα παλι ετσι μου ξεκινα η περιοδος μερικες φορες στην αρχη λιγο καφε και μετα απο καποιες ωρες αιμα.μην αγχωνεσαι και κοιμησου να εισαι ξεκουραστη αν δεν εχεις αιμα μεχρι αυριο πηγαινε και παρε κανα τεστακι ή καλυτερα κανε χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ!ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΔΩ ΕΥΧΟΜΑΙ :P ΤΕΛΕΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΛΕΜΕ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ 28 ΜΕ 3Ο ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ Η 28η ΜΕΡΑ!ΑΧ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΟ ΜΑΖΙ :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα το καφε μπορει να ειναι απο πολλους λογους :ενα ειναινα ειναικαθαρισματα απο την προηγουμενη φορα ενα άλλο να εισια κρυωμενη και τελος να εισια εγκυος ,Χαλαρωσε οποια περιπτωση καινα ειναι δνε υπαρχει λογος ανυσιχιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ? :laugh: ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΦΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ;) ΜΑΚΑΡΙ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΦΕ 'Η ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤΑΚΙ ΣΟΥ +++++

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΑΓΩΝΙΑ

ΣΕ ΦΙΛΩ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΧΕΙς ΕΙΔΗ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ

ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΦΕΔ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ...ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙς ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!!μη φοβασαι,απλα μιλα με το γυναικολογο σου.προσωπικα νομιζω οτι ειναι υγρα πριν την αναμενόμενη περιοδο.φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Το ίδιο ακριβώς συνέβη και με μένα και ήταν η πρώτη φορά. Από το Σάββατο (26η μέρα) είχα καφέ υγρά που συνοδεύονταν από πόνο χαμηλά (όχι συνέχεια) και τελικά μου ήρθε σήμερα το πρωϊ. Ο κύκλος μου είναι 28 ημερών, αυτή τη φορά μου ήρθε στις 30 ημέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι!! Τώρα είδα το ποστ σου!!

Μην πανικοβάλεσαι και δες πως θα πάει αν στατήσει και δε έρθει η ...κυρία...πήγαινε να κάνεις μια χοριακή!!

Σου εύχομαι να οφείλεται στο σποράκι σου!! Ε ρε γλέντια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Κι εγώ είχα καφέ μία εβδομάδα σχεδόν και τελικά ήμουν έγκυος. Μην φοβάσαι και πάρε να κάνεις ένα τεστάκι... Όλα καλά θα είναι!!! Φιλάκια!!!

line_line_b_beg_40_time_1240891200_text_f4ef20ede9eddceae920eceff520e5dfede1e9.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να εχεις ενα σπορακι στην κοιλια σου!!!γιατι δεν κανεις κατευθειαν μια χοριακη να ξερεις στα σιγουρα??μακαρι ολα να πανε κατ ευχην!!!περιμενουμε νεα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Εγω ενα πραγμα θα σου πω!!!!!!!!!!!!!Αυτον τον μηνα που εμαθα για την εγκυμοσυνη μου ολα ξεκινησαν οπως ακριβως τα περιγραφεις!!!ΔΕΝ σου κανω πλακα!!!!Και μετα απο 1 μερα εκανα τεστ απο τα καφε και βγηκε θετικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Αχ μακαρι κοπελιτσα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΗ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΗΝ ΣΕΡΒΙΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ 2 ΜΙΚΡΕΣ ΚΗΛΙΔΕΣ ΣΑΝ ΣΚΟΥΡΟ ΑΙΜΑ.ΠΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ!ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΞΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ?ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΩ ΕΦΟΣΟΝ ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΗΜΕΡΑ :P

ΑΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ Ε?ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΥΓΡΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΣΚΟΥΡΟ ΑΙΜΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ ΑΚΟΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά!!! Μακάρι!!

Αν αντέχεις να περιμένεις εντάξει. Κάνε όποτε νομίζεις μια χοριακή καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καφέ μπορεί να είναι κ εγκυμοσύνη.Επίσης επειδή ανέφερες το εξωμήτριο δεν έχει να κάνει με αίμα ή καφέ. μην βάζεις τέτοια στο μυαλό σου που ακούς από άλλες κοπέλες.

Στη θέση σου θα έκανα ένα τεστ αύριο με τα πρώτα πρωινά ούρα (επειδή είναι η πρώτη μέρα) όχι predictor πάρε clear blue πολύ καλό.

Εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!!

περιμένουμε νέα σου!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κούκλα μου όλα αυτά να οφείλονται σε bebe!!!!!!!!!!! Στο εύχομαι ολόψυχα!!!!!! Κάνε καλέ μία χοριακή…….. Με το γιατρό σου μίλησες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONNA ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΚΟΜΑ ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ :)

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΕΙΧΕ ΚΑΦΕ ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ.ΑΠΛΑ ΕΠΗΡΕΑΣΤΗΚΑ ΚΑΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΟ ΚΑΦΕ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...