Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ


Recommended Posts

EINAI POLY APLO THA PEIS KAI STON ANTRA SOU OTI DEN DEXESE KOSMO KAI AUTO EINAI KAI ENTOLH GIATROY KAI PAIDIATROY THA STO POUNE KAI OI IDIO!!!EXTHES PHGA STON GIATRO MOY KAI MOY EIPE STO MAIEYTHRIO DEN THA DEXTEIS KOSMO KAI OI GIAGIADES KAI OI PAPPOYDES KAI O ANTRAS MOU THA DEOYNE TO PAIDI ME MASKA KAI FUSIKA MONO O ANTRA MOY THA TO PAREI AGKALIA KANEIS ALLOS KAI THA PERSAEI KAI APO APOLYMANSH OLOKLHRH KAI META TOY LEV STO SPITI? KAI MOU EIPE OTI GIA 40 MERES KATHOLOU KOSMO DEN THA DEXTEIS MONO GIAGIADES PAPPOYDES PALI ME MASKA KAI APO MAKRYA!!TA AKOUSE KAI O ANTRA MOY KAI ENHMERVSAME KAI TOYS DIKOYS MAS AMA THELOUN NA ERTHOUN AS ERTHOUN NA KANOYN KAMIA DOYLEIA TI EINAI TO PAIDI AKSIOTHEATRO NA TO KOITANE KAI NA TO PIANOYN DEN KATALABA ASE POU OI 40 MERES EINAI GIA NA EKSIOKIOTHEI H MAMA ME TO MVRO KAI TO ANTISTROFO ALLA KAI ME TON MPAMPA!!!EXV DIABASEI KIOLAS OTI TO PAIDI AYTE TIS 40 MERES EINAI KALO NA MHN ERXETE SE EPAFH KAI ME ALLOYS GIATI PREPEI NA KSEXVRISEI THN MAMA TOY KAI TO MPAMPA TOY APO TIS FVNES TOY THN MYRVDIA TOY2 KAI OXI APO 100 NOMATEOYS!!AMA THELOYN NA ERTHOY AS PANE KAI SE KSENODOXEIA TI EISAI ESY LEXVNA GYNAIKA KSENODOXEIO H KALH KARDIA DEN KATALABA!!OTAN GENNHSOUME THA MPOUME SE ALLOYS RYTHMOUS ASE POU THA KSEKOURAZOMASTE KAI LIGO KAI OTAN KOIMOYNTAI TA MVRAKIA THA KOIMOMASTE KAI EMEIS LIGO!!!OTAN SE ENHMERVSEI O GIATROS SOY NA EINAI KAI MPROSTA KAI O ANTRAS SOY GIA NA TON AKOYSEI!!! SKEPSOY TO MVRO SOY KAI LEGE KAI KANENA OXI DEN THA TOYS KANEI KAKO OPVS EXOYN EKEINOI TO THRASSOS NA TO EXEIS KAI ESY GIA TO KALO TOY PAIDIOY SOY!!!ASE KAI EGV EXV ANXOTHEI GIA TO THEMA AYTO OXI OTI THA EIXA NA FILOKSENHSV ALLA KAI MONO OTI SKEFTOMOYNA OTI MPOREI NA ERXOTANE KOSMOS NEYRIAZA OPOTE TO KSEKATHARISA KAI HSYXASA!!!!APLA BALE ORIA FILAKIA KAI ME TO KALO TO BEBAKI SOY

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 120
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

aggeliki 30 έγραψε:

Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ...

ΠΟΥΛΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΛΛΗ!!!

ΔΕΝ ΞΡΩ ΤΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...

ΑΛΛΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ!!!

ΚΑΝΕ ΣΥΜΜΑΧΟΥΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ... ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΑ... ΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ ΟΡΟΦΟΥ... ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ!!!

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ:

ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΕΘΙΜΟ ΓΙΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ.

ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΟΨΙΑ ΥΠΕΡΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΣ ΣΤΟ ΒΡΕΦΟΣ.

ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ.

Η ΝΕΑ ΓΡΙΠΠΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.

ΕΠΙΛΟΧΙΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ (ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ...)

ΑΝ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΙΑΣΟΥΝ...

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΕΞΗΣ:

ΟΠΟΙΟΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΟ ΕΤΣΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΚΟΛΛΑ ΤΟΥ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ... ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20ΛΕΠΤΟ!!!

Συμφωνώ... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΠΛΗΣΙΑΖΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΗΡΘΑΝ ΓΙΑ

ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ Κ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ.ΦΙΛΟΞΕΝΗΣΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ 20

ΜΕΡΕΣ Κ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ..ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΡΥΧΩΡΟ ΣΠΙΤΙ Κ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ....

Κ ΓΩ ΕΝΙΩΘΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ,ΕΚΕΙΝΟΝ ΗΘΕΛΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ,ΟΜΩΣ ΚΑΛΟΔΕΧΤΗΚΑ Κ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΗ...ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΓΕΝΝΑ

Κ ΣΥΝΗΛΘΑ 1 ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ...ΟΤΑΝ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ

ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑ Κ ΠΑΡΕΑ.....ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ Κ ΝΕΥΡΑ Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ ΑΠΟ

ΚΑΝΕΝΑΝ....ΣΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑ Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΒΡΕΧΕ ΤΑ

ΧΕΙΛΗ ΜΟΥ ΜΕ ΒΑΜΒΑΚΙ,Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΓΕ ΤΟ ΧΕΡΙ,Κ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ

ΜΑΣ ΜΟΥ ΔΙΝΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.(ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΣΧΕΔΟΝ ΩΡΕΣ ΜΕ ΦΡΙΚΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ Κ ΛΙΠΟΘΥΜΙΕΣ-ΕΚΑΝΑ Κ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Κ ΟΛΙΚΗ)...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΞΕΓΡΑΨΩ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ...ΟΤΑΝ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ

ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΥΤΗ ΤΟΥΣ Η ΒΟΗΘΕΙΑ Κ ΗΡΕΜΩ...ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 17 ΜΗΝΕΣ Κ ΑΥΤΗ Η

ΓΕΝΝΑ ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΟΛΟΥΣ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAKOULINA έγραψε:

Τι να πω βρε κορίτσια? Σίγουρα και με τις μητέρες μας είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά σε αυτές μπορούμε να πούμε και έναν λόγο παραπάνω. Και συμφωνώ με την Αθηνά πως δεν χαίρονται όλες το ίδιο.

Αφροδίτη μου εσύ το λες ηρωίδα εμένα στο χωριό μου κάπως αλλιώς το λένε αλλά άσε είναι και μεσημέρι, να μη βωμολοχώ.... :silly: :silly: :laugh:

KAI MENA STO XWRIO ALIOS TO LENE ALLA TI THES NA AKOUSEIS EKEINO H TO HRWIDA :P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKIA MOY KALA SAS XERETO.

EGO GENISA ME KAISARIKI LOGO ISXIAKIS PROVOLIS OI PALIOTERES TO KSEROYN

etsi elega kai ego prin geniso den ithela oyte mama oytte mitera :P

Alla meta ti gena alaksa gnomi me voithisan para poli kai i dio giati logo kaisarikis den mporoysa na kano kai polla koimintan 1 mera i mama kai mia i mitera! sto spiti eixa to fagito moy etimo to spiti katharo.

dem epemvene kamia apo tis dio eytixos!!!!

ta tsigrisame ligo meta gia to gnosto thema me ta onomata alla ola einai ok ksana

ego pistevo oti mia voithia ti thes!!!!

tora gia filoksenia ligo paloykaki moy akougete gia toses meres kai paizei rolo kai to poso diakritiki einai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΑΣΙΚΑ...ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΖΗΤΑ ΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΜΠΑΣΤΑΚΩΘΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΟΛΟΙ...ΕΣΥ ΘΑΧΕΙΣ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΟΥ ΤΑ ΞΕΝΥΧΤΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΣ ΝΑ ΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΒΥΖΙ ΑΠΕΞΩ.....ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΟΒΕΙ ΛΙΓΟ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΕΙ?ΠΕΣ ΤΗ ΣΤΟ ΕΤΣΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ......ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 40ΝΤΗΣΜΟ........ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΑΣ ΞΑΝΑΠΑΕΙ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ......ΟΣΟ ΓΟΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕ ΧΑΘΗΚΕ ΚΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ......ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ...ΜΟΝΟ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΥ....ΒΓΑΛΤΟ ΛΙΓΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΜΑΚΡΥΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑ...ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΕΙΣ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΘΑΡΡΟΣ ΔΕ ΘΑ ΞΕΚΟΛΛΑΝΕ...ΕΜΑΝΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΟΥΤΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ...ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΟΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,....ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΧΑΣΑΜΕ ΛΙΓΟ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΩΣΠΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΟ ΞΕΚΟΨΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΑΡΑΝΤΗΣΟΥΜΕ....ΕΔΩ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΗ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΚΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΘΕΡΙΚΟ.....ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΧΑΣΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου η πεθερα σου αγαπα το εγγονι της οπως και η μαμα σου και εχει το δικαιωμα να ειναι στην γεννα...σε αυτο που πρεπει να σταθεις ειναι να μην εχεις κοσμο να φιλοξενησεις...θα ειναι ενοχλητικο και δεν θα μπορεις με το μωρο...στο κατω κατω συζητα το με τον αντρα σου και πες του οτι θα θελεις ηρεμια μετα την γεννα...και ειναι λογικο...σε καταλαβαινω αλλα πρεπει να κανεις υπομονη...παντως να δεχεσαι την βοηθεια..θα ειναι ανακουφιση λιγο για σενα...εγω οταν την επαιρνα στην πεθερα μου ενιωθα ελευθερη, να βγω να κανω πραγματα για μενα...αλλαζε ολη η ψυχολογια μου...μην μενεις κλεισμενη συνεχεια σπιτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν ψυχραιμία. Εσύ το μόνο που θα πρέπει να σκεφτεσαι τώρα είναι μόνο το παιδάκι σου και να συγκεντρωθείς μόνο στο πώς θα έχεις έναν καλό τοκετό για να φέρεις το παιδί σου στον κόσμο.

όσον αφορά την πεθερά σου, θα σου πώ κι εγώ αφενός ότι και αυτή γιαγιά είναι και έχει κάθε δικαίωμα να δεί το εγγόνι της και να παρίσταται στο μαιευτήριο (στην αίθουσα αναμονης) για να το δεί, όπως ακριβώς θα θέλεις να είναι και η δική σου μαμά, οπότε είσαι λίγο αδικη όταν λες ότι δεν την θέλεις.

Έπειτα αυτό που λες ότι της ζητησες βοήθεια και σου αρνήθηκε ξέρω πολλές περιπτώσεις (ανάμεσα σε αυτές και η δική μου) πεθερών, οι οποίες πριν γεννηθεί το εγγόνι τους αρνούνταν κατηγορηματικά να συμβάλλουν στο μεγάλωμα του παιδιού και μόλις το είδαν τσακώνονται με τις συμπεθέρες και τους γονείς του παιδιού για το ποιός θα το κρατήσει...

Αν λοιπόν η πεθερά σου έρθει και μείνει και τις πρώτες μέρες να είσαι σίγουρη ότι μόνο βοήθεια θα έχεις από εκείνη γιατί είμαι σίγουρη ότι θα θέλει να συμμετέχει από τη χαρά της, γιατί εκ των πραγματων εσυ δεν θα μπορείς να προσφέρεις τίποτε γενικώς καθώς το παιδί θα σε απασχολεί 24/24ωρο.

Τώρα όσον αφορά τους συγγενείς συννενοήσου με το γυναικολόγο σου και τον παιδίατρο που θα έρθει στο μαιευτήριο, όταν θα είναι όλοι μαζεμένοι να σου πεί πολύ αυστηρά ότι και εσύ και το παιδί δεν θα πρέπει τουλάχιστον για 40μέρες να έρχεστε σε επαφη με κανεναν εξω-οικογενειακό γιατί υπάρχει πολύ μεγάλος ο κίνδυνος της νέας γρίπης (που είναι και η αλήθεια βέβαια).

Πες τους να τα παραφουσκώσουν τα πράγματα κιόλας (ότι όποιο μικρόβιο κολλήσει το παιδί θα πρέπει να νοσηλευτεί στο νοσοκομείο κτλ) και θα δείς την πεθερά σου πώς θα το ξαποστείλει το σόι από εκεί που ήρθε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω μαζι σου...εγω ταλαιπωρηθηκα πολυ με την καισαρικη...μου εβαλαν και 2 μπουκαλια αιμα για να μπορεσω να βγω απο την κλινικη...η μανα μου μου μαγειρευε...και σιδερωνε..εγω εβαζα πλυντηρια και η πεθερα μου μου επλενε τα πιατα...οι συγγενεις ηταν οι πιο κουραστικοι...απο τηνν πρωτη μερα που γεννησα κουβαληθηκαν 10 ατομα εγω μουν σαν ναρκωμενη και περιμεναν να τους απαντησω κιολας...ασε μετα που πηγα στο σπιτι...ερχονταν σχεδον καθημερινα...ολα τα νευρα αυτοι μου τα δημιουργουσαν..μετα ηρθε στη μεση και η μετακομιση...και κει αν και εγχειρισμενη κουβαλουσα και καθαριζα...αν ειναι καντους να φοβηθουν και μετα τις 40 να ερχονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε mara_x αληθεια γιατι να κοιμαται με την μαμα της? :dry: ο αντρας της που θα ναι δλδ?θα τον βγαλει απ το κρεβατι του,θα βαλει τη μαμα της ,θα του πει και απο πανω να μην ερθει η μανα του?μου φαινεται καπως υπερβολικο αυτο...

εγω καταλαβαινω να μην θες κανενα σπιτι (ημουν κ εγω λεχωνα κ μαλιστα στριμενη) αλλα ή αποφασιζεις ΜΕ τον αντρα σου να ειστε οι 2 σας και να φατε το αγγουρακι παρεα τις πρωτες μερες ή παιρνετε τη βοηθεια των μαμαδων/αδερφων (οτι εχει ο καθενας) κ παλι τρωτε το αγγουρακι παρεα. Απο κοινου δεν αποφασιζουμε? Σιγουρα η λεχωνα ειναι σε ιδιαιτερη κατασταση/ψυχολογια,αλλα θελει ηρεμια κ ψυχραιμια το πραγμα.Και η αλλη γιαγια ειναι.

Εμενα δεν ζει η μητερα μου οποτε ειχα μονο αδερφη (η οποια μενει Θεσ/νικη κ εχει 3 παιδια αρα πολυ λιγο βοηθησε) κ πεθερα για βοηθεια.Εχουμε κοντραριστει πολυ,αλλα και μονο το σιδερο και το φαι που μας τα χε ετοιμα ηταν μεγαλη βοηθεια.Και εγω δεν την αφηνα να πιανει το παιδι (ειπα,ημουν στριμενη λεχωνα) αλλα οσο κ να παραπονιοταν στον αντρα μου ερχοταν καθε μερα να κανει δουλειες. Το λαθος ειναι να μην συζητησεις απο πριν.Δλδ να κατσεις ηρεμα και να εξηγησεις και στις 2 μαμαδες τι θες απο την καθε μια.

Το χω δει κ απο την αλλη πλευρα το εργο,εκανε παιδι ο ξαδερφος μου και η νυφη μας δεν ηθελε την θεια μου.Για μενα λογικο,αλλα και η θεια μου εκλαιγε και ενιωθε απομονωμενη.Δεν καταλαβαινε γιατι δεν την ηθελε.Τελικα πηγε και αυτη στο ζευγαρι (μενουν σε διαφορετικο μερος και απο τους 2 γονεις) εκατσε 1 μηνα και της γηκε ο πατος στις δουλειες αλλα ηταν μεσα στην ευτυχια που φανηκε χρησιμη και εβλεπε και το εγγονακι της. :)

σορυ για το μεγαλο ποστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πιστεύω ότι έχει κάθε δικαίωμα να έρεθι στη γέννα, να δει το εγγονάκι της που έρχεται στον κόσμο - και μπράβο της που θέλει να έρθει!!

Από εκεί και πέρα καλό θα ήταν να βρεί και ένα ξενοδοχείο για τη διαμονή της, εάν δεν υπάρχει άλλος συγγενείς να τη φιλοξενήσει ή εάν δεν μπορεί να τη φιλοξενήσει η μαμά σου. Στο ίδιο σπίτι με εσάς ΟΧΙ.

Οι επιλογές που μπορείτε να τις δώσετε (εφόσον υπάρχουν): a) ξενοδοχείο, β) άλλος συγγενείς και γ) συμπεθέρα .-

Πώς σου φαίνεται???

;)

Α! και βέβαια όλα αυτά γιατί το μωρό δεν μπορεί τις πρώτες μέρες της ζωής του να βρίσκεται σε χώρο με πολλά άτομα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Δεν ειναι ολες ιδιες. Μερικες πραγματικα δεν χαιρονται με τον ερχομο του μωρου. Και ας ειναι το εγγονι τους. Νιωθουν οτι χανουν τον γιο τους. Και αν μπουν και μεσα στο σπιτι του ζευγαριου εκει θεωρουν οτι η γυναικα σερνει το παιδι τους απο τη μυτη.

Εμενα μου εβαλε χερι οτι δεν θα μαγειρευει ιδιαιτερα φαγητα για μενα οσο ημουν λεχωνα. Αλλαξε θεση μεχρι και τον στεγνωτηρα για τα πιατα!!!!!!!

γλυκυτατη πεθερουλα εχεις Αθηνουλα. :huh: αφου δεν σε εβαζε να της μαγειρευεις εσυ παλι καλα...

υγ παρε κααααρμα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω περασα επιλοχειο και παιδια δεν το πιστευα αλλα επαιρνα τηλ την πεθερα μου να ερθει απο τις 7 το πρωι (ω ναι!!!) να μου κανει παρεα γιατι εκλαιγα σαν το χαζο μονη μου!αν μου το λεγαν αυτο πριν γενησω....... :side::side: ..μη σου τυχει δηλαδη :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia panw katw oles prasame prin gennisoume apo thn fash "den thelw kanenan" otan gennas omos blepeis poso polu anagh tous exeis .

mia eudomad mesa sto nosokomeio den efeuge h mama mou to bradu apo to plai mou kai thn hmera enalasotan m ton antra mou .eniotha megalo fobo na minw monh me to mwro (to eixa dipla mou) an kai ola ta ekana monh mou eniotha megalo fobo na mhn xw kapoion an den mporesw na kanw kati na me bohthisei .

sto spiti meta me perimene h pethera mou kai o petheros mou .molis phga peinousa san lukos kai brika etimo fagaki ,eniosa thn xara tous kai tous zhtisa egw na minoun esto mia mera parapanw .mporei na neuriasa kapoia stigmh me thn pethera mou pou mou elege shnexeia ti na kanw me to mwro alla to fagaki ta plintiria ,to sidero ,kai to katharisma pou ekane xalali ths .

kaka ta psemata ,kai egw prin gennisw den gnoriza poso kourastikes einai oi prwtes meres ,xriazete enas anthropos na sou kanei douleies giati den exeis wra oute toualeta na pas .protimas na koimitheis para na pas na kaneis mpanio .

to idaniko einai na mhn einai mesa sto idio spiti alla apo to olotela kalh kai h panagiotena :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω να μη δεχεσαι κοσμο το πρωτο 40ημερο,αλλα το να θελει να ερθει η πεθερα σου στη γεννηση του εγγονιου της ειναι απολυτα φυσιολογικο και δικαιωμα της!!!!η μαμα σου δε θα ειναι στη γεννα??????????? :blink:

η αν ηταν απο μακρια η μητερα σου θα της ελεγες να μην ερθει και να ερθει μετα απο 40 μερες????????????

οση σχεση εχει η μητερα σου με το μωρο,αλλη τοση εχει και η μητερα του αντρα σου..δεν διαβασα,καμια απαντηση παρα μονο το πρωτο μηνυμα,το δικο σου..δεν ξερω τι σου ειπαν οι αλλες κοπελες,παντως αυτη ειναι η γνωμη μου εμενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγά να μη φιλοξενήσεις τόσο κοσμό!!! Γνώμη μου είναι να ξεκαθαρισεις το θέμα και να βρεθεί μια λύση. Κι αν αρρωστήσει το παιδάκι σου τι κάνεις μετά;;;

Άσε τα έχω περάσει κι εγώ τέτοιου είδους διλήματα, που κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχουν!

Εμένα όταν τους έλεγα ότι δεν θέλω να έρθει το παιδί σε επαφη με κόσμο απο τόσο νωρίς, λόγω κινδύνου λοιμώξεων, με κοιτούσαν σαν εξωγήινο(!!!!) (η άλλη μου κουβάλησε και τα παιδιά της μαζί κι όταν δεν τα έβαλα στο δωμάτιο του μωρού είχαμε παρεξηγήσεις!!!)

Δεν πειράζει ας παρεξηγηθείς, όσο σκέφτομαι πόσο κρίμα είναι για τα μικρούλια μας (που δεν έχουν ακόμα άμυνες) να αρρωστήσουν, τόσο πιο πολύ εκνευρίζομαι με όλους αυτούς τους ανεγκέφαλους "ενήλικες" που λέω ας παρεξηγηθούν κι ας μη μου ξαναμιλήσουν για 100 χρόνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ...ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ!!

ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΟΚ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΙΚΟ...ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ Κ ΘΑ ΞΥΠΝΑΝΕ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ??

ΠΕΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΗ (ΕΙΠΑΜΕ ΓΙΑΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ;) ) ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΞΕΚΟΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ.ΑΝ ΤΗΣ ΤΟ ΠΕΙΣ ΕΣΥ ΘΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙΣ ''ΚΑΚΙΑ ΝΥΦΗ'',ΕΝΩ Ο ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΣ ΤΗΣ.

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πεθερά σου, κατα τη γνώμη μου, αν έχεις κόσμο στη γέννα και θέλει να έρθει, θα πρέπει να έρθει, αν δεν έχεις κόσμο μπορείς να της πεις όχι.

Όσο αφορά τις πρώτες ημέρες στο σπίτι -μιας και είναι το πρώτο σου μωρό- πρέπει να είσαι ηρεμη για να βρεις τους ρυθμούς σου με το μωράκι σου!Ίσως θα πρέπει να συνεννοηθείς γι αυτό με τον άνδρα σου.

Χίλιοι καλοί χωράνε αλλά όποιος μας αγχώνει δεν ειναι καλός σε αυτήν την περίπτωση (ούτε καν η ίδια μας η μάνα!);)

Δεν είναι θέμα πεθεράς αλλά για μενα όπως προείπα θα πρέπει τα μωρά μας τις πρώτες μέρες να έρχονται σε επαφή με όσο το δυνατό λιγοτερο κόσμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα δεν μπορεις να απαγορευσεις στην πεθερα σου να ερθει στην γεννα.οπως εχει δικαιωμα η μητερα σου εχει και εκεινη

τωρα οσον αφορα το μετα....στο σπιτι θεωρω ανεπιτρεπτο και απαραδεκτο ενα μωρο νεογεννητο να το φορτωνουμε με τοσο κοσμο τις πρωτες μερες που εχει τοσο πολυ αναγκη απο ηρεμια,προσαρμογη και μαμα.

στην αρχη τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα και μπορει να χρειαστεις βοηθεια την οποια μπορει να στην δωσει και η πεθερα σου εξισου καλα οπως η μαμα σου

γιαυτο αν θελει τοσο πολυ να ερθει ας ερθει εκεινη και οχι ολο το συγκενολοι!!!!!!!!!! εκει εγω θα εβαζα ορια

και εγω πριν γεννησω ελεγα οτι θελω να κανω ολα μονη μου οτι δεν θελω βοηθεια αλλα καποια στιγμη την χρειαστικα απλα για να κοιμηθω ετσι απλα...οποτε ξανασκεψου το λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, επειδη το εζησα και ήταν ασχημη εμπειρία, το να ερθει η γιαγια να δει το εγγονακι της σημαινει οτι θα ερθει για μερες και θα μεινει μαζι με το ζευγαρι. Δεν θα το δει και θα φυγει. Και αν η νυφη δεν εχει την ανεση να μιλησει εξω απο τα δοντια, τοτε μονο καταπιεση και αγχος θα φερει. Και όλες οι συμβουλες γυρω απο το μωρο λες και η μητερα ειναι αχρηστη, εμενα προσωπικα δεν με βοηθησαν. 24 ωρες το 24ωρο θα ειναι μαζι τους. Δεν θα εχουν ησυχια, δεν θα μπορουν να ειναι ανετοι με εναν επιπλεον ανθρωπο και δεν θα βρουν ευκολα τους ρυθμους τους. Αντιθετα θα αποσυντονιστουν τελειως γιατι η γιαγια θα αναλαβει να βοηθησει, θα κανει τα δικα της αν δεν ειναι διακριτικη και μετα αντε βγαλε ακρη.

Ειναι δικαιωμα της γιαγιας να γνωρισει το εγγονακι της, αλλα αυτο μπορει να γινει και λιγες μερες αργοτερα. Δεν θα αλλαξει κατι. Πιο σημαντικο ειναι το δικαιωμα της μητερας να νιωσει ομορφα και να ζησει τον ερχομο του παιδιου της οπως τον θελει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!μαρακι τελικα ανοιξεσ καμια συζητηση με τον αντρα σου?πες ας γιατι απο οτι καταλαβες το θεμα που ανοιξες ειχε τρελη ανταποκριση!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΑΤΕ ΤΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ.

ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΧΕΤΕ ΛΙΓΟ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕ.

ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ 20ΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΡΘΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΘΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ.

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΝΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΠΟΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΔΝΕ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙ. ΘΑΡΧΕΤΑΙ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΡΙΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΩΣΕΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ. ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΑΝ ΠΩ ΚΙΧ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙΧ ΘΑ ΘΥΜΩΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΗΣ ΝΑ ΘΥΜΩΝΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΧΕΙ ΠΑΡΑΠΟΝΟ. ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΨΟΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ. ΚΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΘΕΟΣ ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΥ ΤΑ ΦΕΡΝΕΙ.ΑΝ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΣΚΗΝΙΚΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΓΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ.

ΜΕΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΔΝΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΦΟΡΤΩΝΩ. ΜΙΛΗΣΑ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΗΡΕΜΙΣΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΕΤΗ. ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ. ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΓΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΒΟΜΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΤΑ ΤΡΑΒΑΩ ΟΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΟΧΛΗΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ. ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΕΓΩ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΙ ΚΑΝΩ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΛΟΓΑΡΙΑΖΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΕ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΣ ΜΑΣ ΦΩΤΙΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΜΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την Αναστασία

Είναι γιαγιά και είναι δύσκολο να της πεις να μην έρθει στη γέννα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα αλλά είναι δύσκολο. Εσύ θα συζητήσεις με τον άνδρα σου ότι σύμφωνα με τους γιατρούς, δεν γίνεται να έχετε τόσο κόσμο στο σπίτι.

Να έρθουν αλλά να φιλοξενηθούν από κάποιους άλλους και πάλι να μην έρχονται όλοι στο σπίτι και να είναι πάνω από το μωρό όλοι.

Επίσης είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις μια χαρά με το μωρό και το σπίτι σου και δεν θα χρειαστείς κανένα.

Με το καλό να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΟΤΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΔΙΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ. ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΤΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΜΑΝΑ ΚΟΡΗ ΑΝΗΨΙΑ ΚΑΙ ΓΑΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ Η ΚΟΡΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΝΥΦΙΚΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΡΩΣΑΝ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑΝ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΦΡΙΚΑΡΑΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΑΛΑΝ ΧΕΡΙ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΤΟΤΕ. ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΣΕ Ο ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...