Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΙΑΣΤΟΛΗ 1 ΜΕ 2 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ


nana30

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΚΑΣΩ! ΣΗΜΕΡΑ 17/11 ΕΙΝΑΙ Η Π.Η.Τ! ΧΘΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ Η ΜΑΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ. ΜΕ ΤΑΡΑΞΕ!!!! ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΦΑΝΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΣΕ ΑΠΑΛΟ ΡΟΖ ΧΡΩΜΑ. ΠΟΝΟΥΣ ΟΜΩΣ ΟΧΙ!!!! ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΝΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΠΟΝΟΥΣ;;;; ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ;;;; ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ;; Η ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ;;;; :(:unsure::unsure::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από την 35η βδομάδα είχα διαστολή 3 εκατοστά και πλήρη εξάληψη τραχήλου!

Γέννησα στην 38η βδομάδα +6 μέρες!

Δεν είχα πόνους!

Το αίμα ήταν από χέρι που σου έβαλε την προηγούμενη μέρα η μαία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana30 έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΚΑΣΩ! ΣΗΜΕΡΑ 17/11 ΕΙΝΑΙ Η Π.Η.Τ! ΧΘΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ Η ΜΑΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ. ΜΕ ΤΑΡΑΞΕ!!!! ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΑΦΑΝΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΣΕ ΑΠΑΛΟ ΡΟΖ ΧΡΩΜΑ. ΠΟΝΟΥΣ ΟΜΩΣ ΟΧΙ!!!! ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΝΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΠΟΝΟΥΣ;;;; ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ;;;; ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ;; Η ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ;;;; :(:unsure::unsure::S

μίλησες με τον γιατρό σου? Τί σου είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και βέβαια μπορεί να ξεκίνησε η διαστολή χωρίς πόνους. Μπορεί και να γεννήσεις και να αισθανθείς ελάχιστο πόνο!

Ο πόνος δεν είναι κριτήριο πάντα για να καταλάβεις ότι έχει ξεκινήσει η πρώτη φάση του τοκετού.

Γνώμη μου, κλείσε το μάμμυ, εμείς δεν μπορούμε να σου πούμε με σιγουργιά τι γίνεται, δεν είμαστε γιατροί, και πάρε τον γιατρό σου αμέσως!!! Είσαι στην Π.Η.Τ. μπορεί μέχρι το βράδυ να φέρεις στον κόσμο το μπεμπάκι σου! Μην αγχώνεσαι όμως! Πρόκειται να ζήσεις μοναδική εμπειρία, ενδεχομένως ώρες να σε χωρίζουν από την αγκαλίτσα του μωρού σου! Μην είσαι αγχωμένη, αλλά ενθουσιασμένη! Έχε εμπιστοσύνη στον εαυτό σου, το μπεμπάκι ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΌ και ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΕΡΙΦΗΜΑ!!!!

Μπορεί να είναι και από την τραχηλική εξέταση, αλλά ποια μας μπορεί να σου το πει με σιγουριά? :dry:

Σε φιλώ!!! Άλλο ένα μαμμόπαιδο είναι στο δρόμο! :woohoo: :silly:

ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΗΣ. ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΠΕ ΘΑ ΠΑΕΙ.ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ιφιγένεια, τι ωραία που τα γράφεις;!;! :)

Συγκινήθηκα έτσι όπως το περιγράφεις.. και σκέφτηκα, αχ πότε θα'ρθει ο καιρός να μου τα γράφεις κι εμένα;;; Ααααχ... :blush:

Νανά με το καλό!!! Και μ'ένα ή κανέναν πόνο!!!! ;):P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε crazy, πως και πως περιμένω αυτή τη στιγμή! :cheer:

Ειλικρινά σου μιλάω... Το Τινάκι το αποκαταστήσαμε! Σειρά έχεις εσύ αφού το σκαρλετόνι μας την έσκασε! :(

Ειλικρινά σου μιλάω όταν με το καλό μείνεις έγκυος θα χαρώ το ίδιο με το αν μείνω εγώ στο δεύτερο! Ειλικρινέστατα!!! :lol:

Μείνε εσύ έγκυος, και όταν με το καλό φτάσεις στις μέρες σου θα σου γράφω τέτοια και από τη συγκίνηση θα γεννήσεις στο... σπίτι σου! Δε θα προλάβεις να πας στο μαιευτήριο! :woohoo:

Σε φιλώ γλυκιά μου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσακι δεν ειχα καθολου πονο...σπασαν τα νερα μου στην 36 βδομαδα ακριβωσ τα ξημερωματα και φυγαμε για κλινικη εκει περιμενα 13 ωρεσ αλλα μπα....μου βαλαν ομωσ τεχνιτουσ πονουσ παρε το γιατρο μηπωσ ηρθε η ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!! γλυκια μου φορεσε το καλυτερο σου χαμογελο!!ηρθε η μεγαλη ωρα!!επιτελους..θα αντικρυσεις το πλασματακι που κουβαλας τοοσο καιρο!!!!πολλα φιλιααα!!!!με ενα πονοοοοοοοοο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΕ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΡΤΕ ΣΕΙΡΑ........ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΤΕ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΜΕ ΤΗΣ ΠΟΙΟ ΓΛΥΚΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΟΛΕΣ ΣΑΣ!! ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΦΟΡΕΣΩ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ ΑΝ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ άντε με το καλό κοπέλα μου!

ελπίζω να μην είναι απο την εξέταση και να γεννήσεις σήμερα!!!!!!

θέλω να έρθει και μένα η σειρά μου!!!χαχαχχαχα.....

φιλακια πολλά, και με ένα πονο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΠΑΝΤΩΣ Η ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ! ΕΠΕΙΔΗ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η Π.Η.Τ ΕΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειχα 2 διαστολη και δεν το καταλαβα απλα ειχα καποια υγρα οταν ειχα την αλλη μερα ειχα 3 και αρχισα να εχω καποια πονακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...