Μετάβαση σε περιεχόμενο

.......κι έτσι γέννησα κι εγώ τον μικρό μου άντρα!


Recommended Posts

Επιτέλους κορίτσια βρήκα λίγο χρόνο για να κάνω κάτι άλλο εκτός από το να θηλάζω και να κοιμάμαι...

Ήρθε λοιπόν η ώρα να σας πω τη δική μου εμπειρία τοκετού...

Θα γεννούσα προγραμματισμένα με καισαρική στις 8/9 στο Λητώ αλλά ο μικρός μου αποφάσισε να βγεί νωρίτερα...

Την προηγούμενη μέρα λοιπόν είχα πολύ άγχος, αλλά ξεκίνησα με το αυτοκίνητο να πάω στη μητέρα μου.Στη διαδρομή κάτι.. ας μην τις χαρακτηρίσω, μου επιτέθηκαν φραστικά επειδή δεν τους άρεσε που πάρκαρα έξω από το μαγαζί τους! Αναστατώθηκα πολύ και ένιωσα ένα δυνατό πόνο στη μέση. Πέρασε όμως και δεν έδωσα σημασία... Όμως όταν γύρισα σπίτι να κάνω μπάνιο και να ξυριστώ... έσπασαν τα νερά!Ήμουν χάλια, ήθελα να πλυθώ αλλά πανικοβλήθηκα και έφυγα κατευθείαν για το μαιευτήριο. Ο άντρας μου ήταν στη δουλειά και ήρθε αφού είχα γεννήσει...

Αφού με ξυρίσανε(και ήθελα τόσο να ξυριστώ μόνη μου!)και με ετοιμάσανε με πήγαν για την επισκληρίδιο και η αντίστροφη μέτρηση είχε αρχίσει...

Ενώ φοβόμουν πολύ είχα πλέον τρομερό άγχος να δω το μωρό μου και να είναι καλά. Ο πόνος είναι ελάχιστος εκείνη την ώρα που περιμένεις να δεις το παιδί σου...

Μέσα σε λίγη ώρα άκουσα το κλάμα του,τον είδα και τρελάθηκα από τη χαρά μου που ηταν καλά και με κοιτούσε με τα ματακια του!

Μετά μου τον φέρανε για θηλασμό και η στιγμή δεν περιγράφεται.

Δεν ξέρω για σας που γεννήσατε με καισαρική αλλά εγω πονούσα πολύ μετά και δεν μου ήταν εύκολο ούτε να σηκώνομαι να παίρνω στην αγκαλιά το μωρό μου!

Α!!! Το μαιευτηριο καλό, ήμουν σε τρίκλινο.Αυτό που μου άρεσε ήταν ότι δεν φέρνανε ποτέ τα μωρά όταν είχε επισκεπτήριο,ήταν πολύ αυστηρά και αυτό που με απογοήτευσε ήταν η εξυπηρέτηση.Δεν με βοηθούσαν όσο ήθελα και αργούσαν πολύ να έρθουν...

Κορίτσια συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά ήθελα να σας τα πω!!!!

ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΟΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΑΣ!!!!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μπουλίτσα μου! Να σου ζήσει ο γιόκας σου! Να χαίρεστε ο ένας τον άλλον!

Υγεία, υγεία, υγεία, και όλα τα άλλα έρχονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει το πιτσιποπακι σας!! Να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις καλα κανεις γιατι μονο ετσι θα τη βγαλεις καθαρη.Θυμαμαι και γω οταν σηκωνομουν απο το κρεβατι (θηλαζα ξαπλωτη) ηταν μονο για να παω τουαλετα και να φαω πανω απο την κατσαρολα οπως οπως. Ουτε σαν ανθρωπος δεν μπορουσα να φαω. Να μας φιλισεις το μπεμπονι. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ!!ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει!!!!!!!!

παντα γερος κι ευτυχισμενος να ειναι!!!!!

και καλη λοχεια!!!!!

να σε ρωτησω..επειδη κι εγω ειναι να γεννησω στο λητω,στο εφερναν το μωρακι καθε φορα που εκλαιγε για να το θηλασεις ή το εφερναν ταϊσμενο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...