Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΟΚΕΤΟΥ,ΤΕΧΝΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ...


olya

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΟΙΕΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ???ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΤΑΛΗΞΑΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ?ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΦΕΡΑΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ?

ΕΙΜΑΙ 39+2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ 2,5 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΨΗΛΑ.ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ...

ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ????? :( ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΕΔΩ Κ ΚΑΙΡΟ,Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ ΕΔΩ Κ 1,5 ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ,ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ...ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ....ΙΣΩΣ ΒΛΑΚΙΕΣ ΛΕΩ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Ολια!!με το καλο το μωρακι σου!!!Λοιπόν εγώ αν και το μωρο ειχε παρει θεση με το κεφαλάκι προς τα κάτω ηταν αρκετα ψηλά,διαστολή 0,τραχηλος σκληρος.Μπηκα για προκληση στις 40εβδ+1 μερα!!!!με ετοιμασανε με τα σχετικα-ξύρισμα,κλύσμα-μου έβαλαν ορό αλλα έπεφταν οι παλμοι του μωρου ετσι πηγα κατευθειαν με καισαρική!!Γενισα μεσα σε μιση ωρα εκανα επισκληριδιο και απο πονο δεν καταλαβα τιποτα!!περιμενα ποτε θα νοιωσω πονο και ακουσα το κλαμα του μπεμπη μου!!

ο λογος που επεφταν οι παλμοι ηταν οτι ηταν μπλεγμενος ο λώρος στον ώμο του..πάντως ειχε και λιγο μεγαλο κεφαλακι...αμα γεναγα φυσιολογικα 50 ραμματα σιγουρα!!χιχι

τελοσπάντων μην αγχωνεσαι!!Οπως και να γεννησεις σου ευχομαι ενα υγιεστατο παιδάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIANA ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΗΣΥΧΟ,ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΤΟΥ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ.ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΝΤΟΠΛΕΡ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΣ,Κ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΥΤΥΧΩΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ,ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Κ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολια μου ηρεμησε...ολα καλα θα πανε...και οτι ειναι να γινει θα γινει...εξαλλου υπαρχει και η πιθανοτητα να σας ερθει απο μονο του ;)

με το καλο να ειναι και ενα γερο μωρο πανω απο ολα...

φιλια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BOURIQUE1983 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ :( .ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΕΤΟΙΜΑΖΕΣΑΙ ΨΙΧΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.

ΜΑΚΑΡΙ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε θα σου περιγράψω τον δικό μου τοκετό. Δεν είναι να ακους τέτοιες ιστορίες σε αυτή τη φάση. Κατέληξα να γεννήσω με καισαρική, η πρόκληση απέτυχε παταγωδώς. Αν και είχα καλές συσπάσεις και πόνους δεν έκανα καθόλου διαστολή. ΣΚέψου όμως ότι ήμουν 38+3. Δεν ήμουν καθόλου έτοιμη, ο τράχηλός μου ήταν ερμητικά κλειστός, το μωρό σχεδόν στο λαιμό!

Η καισαρική ήταν καλή εμπειρία για μένα. Έκανα επισκληρίδιο, είδα και αγκάλιασα πρώτη το μωρό μου, ανάρρωσα γρήγορα, όλα πήγαν περίφημα!

Ο γιατρός σου μίλησε για δυσαναλογία περιμέτρου κεφαλής και λεκάνης?

Μην ανησυχείς! Όλα θα πάνε πρίμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην φοβασαι Ολια...θα δεις οταν ακουσεις το κλαμα του θα τα ξεχάσεις όλα!!!!και γω χαιρομουν επειδη ειχε παρει θεση απ τον 7ο μηνα αλλα τελικα βγηκε με καισαρικη...τι να κανουμε..ετσι ηταν να ερθει..

φιλια και με το καλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθόλου μα καθόλου να μη στενοχωριέσαι και όλα θα πάνε καλά. Εγώ γέννησα φυσιολογικά με πρόκληση τοκετού στις 38+4 γιατί παρόλο που:

1. δούλευα μέχρι τελευταία στιγμη

2. ανέβαινα καθημερινά άπειρα σκαλοπάτια

3. το μωράκι μου είχε γυρίσει απο τον 7ο μήνα, κλπ

εντούτοις ήταν πολύ ψηλά και δεν έλεγε να κατέβει. Είναι βλέπεις και λιγουλάκι τεμπέλα. Είναι όμορφη εμπειρία γιατί προετοιμάζεσαι και πας μες στη τρελή χαρά για να γεννήσεις, μπανιαρισμένη, ξυρισμένη και έχεις ενημερώσει και όλους τους φίλους σου να έρθουν το απόγευμα για καφεδάκι στη κλινική. Εγώ μπήκα στις 9κ30 με ορό και γέννησα στις 15κ34 ένα υγιέστατο κοριτσάκι 2900 κιλά. Άντε ξεαγχώσου και κοίτα να το απολαύσεις! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω σε ολεσ σασ κοριτσια.

IFIGENEIA ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΓΙΑ ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΙΑ.ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ.ΕΧΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ 1 ΠΟΝΤΟ(ΛΟΓΟ Κ'ΑΛΛΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ),Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟΣ.ΔΛΔ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΑ,ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

:unsure:

ΛΕΩ ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ,ΜΠΑΣ Κ ΤΟΥ ΒΟΗΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ,ΑΦΗΣΤΕ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ...

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΙΣΩΣ Η ΟΡΜΟΝΕΣ ΦΤΑΙΝΕ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ Κ ΤΑ'ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ,ΜΙΣΗ ΝΥΧΤΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΙ ΚΑΝΩ???ΕΙΜΑΙ Κ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ,ΝΥΧΤΕΣ ΜΕ 3ΧΡΟΝΟ ΓΙΟ...

SAVROPINGUINOS 3870???ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ.Κ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ Κ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟΣ????ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ,ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΤΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΜΕΓΑΛΑ Κ ΠΙΣΜΑΤΑΡΙΚΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις 40 εβδομάδες μπήκα για πρόκληση γιατί δεν άντεχα μία μέρα παραπάνω. Είχε τσιτώσει τόσο πολύ η κοιλιά μου που πόναγα απίστευτα!

Μπήκα στις 11 το πρωί, ξεκινήσαμε τη διαδικασία στις 3 το μεσημέρι και στις 7 το απόγευμα είχα τη σβούρα μου αγκαλιά. Η πιο τέλεια εμπειρία, χωρίς άγχος, χωρίς ιδιαίτερο πόνο και με πολύ καλή ψυχολογία. Με τον άντρα μου δίπλα και τη μαία μου να χασκογελάμε όλη την ώρα, να τρώμε στα κρυφά σοκολάτα και να ευγνωμονώ αυτόν που ανακάλυψε την επισκληρίδιο!!!

Τέλεια εμπειρία, μη φοβάσαι τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IOANNOULI ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΔΛΔ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ Ε?ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ,ΔΕΝ ΤΟΝ ΦΟΒΑΜΑΙ,ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΜΗΝ ΜΠΩ ΔΛΔ ΓΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ,ΝΑ ΤΡΑΒΙΞΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ, ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ,ΑΥΤΟ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ...

ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Κ ΑΥΤΟ :) .

ΑΧ ΜΑΚΑΡΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΒΔΟΜΑΔΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΓΕΝΝΗΣΑ,ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΗΝ ΑΓΝΩΧΕΣΑΙ!!ΕΙΝΑΙ Κ ΔΕΥΤΕΡΟ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ?

ΕΓΩ ΜΠΗΚΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΣΤΙΣ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Κ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΓΕΙ!ΤΟ ΤΙ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ!ΟΣΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΕΒΑΖΑΝ ΤΟΣΟ ΑΝΕΒΑΙΝΕ!

ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 8 ΩΡΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!ΟΥΤΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ Κ ΒΓΗΚΕ ΑΣΠΡΟΣ ΑΣΠΡΟΣ!!!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!ΘΑ ΔΕΙΣ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου πω χωρίς να θέλω να σε αγχώσω (γιατί δεν σε αφορά κιόλας) πως άκουσα από γυναικολόγο ότι η πρόκληση σε πρωτότοκες 10πλασιάζει τις πιθανότητες καισαρικής. Εσύ όμως είσαι δευτερότοκη. Σίγουρα είναι καλύτερα να περιμένεις τη μέρα σου, όχι την ΠΗΤ, (δηλαδή την πιθανή ημερα τοκετού) αλλά την πραγματική μερα τοκετου. Κι εγώ τα ίδια σκεφτόμουνα όταν είχα περάσει την ΠΗΤ μου και η μικρή μου δεν έλεγε να βγει. "μήπως έχει άσχημη θέση, μεγάλο κεφάλι και δεν μπορεί να κατεβεί για αυτό δεν αρχίζει ο τοκετός :laugh: " απλά δεν είχε έρθει η ώρα της, της καημενούλας. Παρόλο που μου έλεγαν ότι θα βγεί πολύ μεγάλο μωρό και το υπολογίζαν μεγαλύτερο και με το ματι και με τον υπέρηχο και είχε περάσει και 8 μέρες απτην ΠΗΤ γεννήθηκε 3.100. Μια χαρά δηλαδή, είχα εύκολο και γρήγορο τοκετό και όλα μια χαρά.

Προφανώς το μωρό έχει τον λόγο του και καθυστερεί.

Αυτό που πάει στραβά με τις προκλήσεις είναι ότι μπορεί η μητέρα να μην είναι έτοιμη (απο θέμα τραχήλου) ή το μωρό να μην έχει καλή θέση και με τις τεχνητές συσπάσεις το σπρώχνεις πιο κάτω και το πιέζεις στην κακή θέση που έχει και αυτό φρακάρει, στρεσαρεται, ανεβάζει ή ρίχνει παλμούς και οδηγείσαι στην καισαρική. Ενώ αν δεν έκανες μια προκληση το μωρό θα είχε τις τελευταίες μέρες του στην κοιλιτσα σου να βολευτεί καλύτερα, να πάρει καλύτερη θέση και μόνο του να ξεκινούσε προς τον δρόμο της εξόδου ;)

Αυτό συνέβηκε και σε μένα στην πρώτη μου γέννα με πρόκληση και έκανα καισαρική. :angry: Στην δευτερη παραδειγματίστηκα και περίμενα την μικρή αργοπορημένη κυρία να εμφανιστεί μόνη της.

Απτην άλλη όπως είπε μια κοπέλα παραπάνω, εμένα με χαλάει απίστευτα να πάω προγραμματισμένα να γεννήσω, λες και έχω ραντεβου με τον οδοντίατρο. Μ αρέσει πάρα πολύ εκείνη η φάση (όπως βλέπουμε σε δεκάδες ταινίες) που σπάνε τα νερά ή σε πιάνουν οι πόνοι και τρέχεις πανικόβλητη με τον άντρα σου να πάρεις βαλίτσες και να φύγετε για το νοσοκομείο. Είναι συναρπαστικό.

Όπως και νά χει σου έυχομαι να εχεις μια πολύ καλή γέννα και ενα υγιεστατο μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα με πρόκληση στις 40+3. Ο γιατρός μου έσπασε τα νερά στις 8.05 και στις 10.10 βγήκε το μωρό. Ενώ μέχρι που πήγα στο μαιευτήριο η μικρή μου ήταν πολύ ψηλά με το που σπάσαν τα νερά και ξεκίνησε η διαστολή έκανε κυριολεκτικά βουτιά!Μην αγχώνεσαι, όπως και να'χει σε 5 μέρες το πολύ θα έχεις το μωρό σου αγκαλίτσα!Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Να πω πως ήταν το πρώτο σου, να καταλάβω τη φοβία σου,τώρα όμως όχι.

Απ'ότι καταλαβαίνεις σου γράφω διότι & εγώ με πρόκληση έκανα τη μπουμπού μου.Δεν ήθελε με τίποτα να βγεί...

Με το καλό & δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΒΙΟΛΕΤΑ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ :) .ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΑ :) .ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΙΟ ΤΟΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 4Ο ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ,ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ.

ΤΟ ΑΝ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΔΕΝ ΥΣΧΥΕΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya έγραψε:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΒΙΟΛΕΤΑ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕΣ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ :) .ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΑ :) .ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΓΙΟ ΤΟΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 4Ο ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ,ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ.

ΤΟ ΑΝ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΔΕΝ ΥΣΧΥΕΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ.

Εγώ πιστεύω πως όσες πιθανότητες έχεις να καταλήξεις σε καισαρική αν σπάσουν τα νερά, άλλες τόσες έχεις και αν πας με πρόκληση. Έτσι μου το είχε θέσει τότε ο γυναικολόγος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...